Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Tengelyirányban lehet kis kotyogása, viszont rá merőlegesen semmi sem. mindkét csukló tövénél ellenőrizhető

ez kézzel, illetve a belső csukló agyát megrángatva ellenőrizhető a difi támcsapágyak játéka is, ha így érezhetően

kottyan a difi, akkor ott is gond van.

"difi tamcsapagyak jateka"? hmm. ez az auto mozgasa kozben is okozhat rezgest, igaz? mert ket kulonbozo rezges van az autoban, egyik rezges amikor 70-80km/h korul megy es ez a rezges mintha fel le rezges lenne es nem a kerektol, nem a tarcsatol! 95%os bizonyossagal, valto/motor kornyekere tippeltem.

Valto kornyekerol, belso csuklokrol felteteleztek hogy ezt okozzak (szerviz). amikor "tisztitottak" es ujrazsiroztak, akkor javult kicsit a dolog. Akkor a belso difi tamcsapagy lehet a ludas? szoktak azt cserelni, vagy egesz valtot jobban megeri cserelni?

A masik razas ami nagoybb sebessegnel fekezeskor tortenik, kormany remeges erosen, stb. azt hiszem kulon valaszthato az elozotol.

(A fekezeses razas kezd megoldodni, kerekagy szar. csak azt nem ertem, hogy amikor elvittem a szervizbe, azzal ekzdtema kerdest 5-6 honapja: elmondtam hogy alig 4 honapos tarcsa es mar elgorbult... mi eheti meg a tarcsat ilyen gyorsan? ok pedig csak azt allitottak hogy szarok a tarcsaim es cserelni kell.

na csere megvolt, na de senki nem vette eszre rajtam kivul hogy az a rohadt agy kileng legalabb! kb. 0.2mm-ert?(inkabb tobbet) es a tarcsa pontosan abba az iranyba van meggorbulve kicsit, mint az agy?)

p.s. Mar nemsokara megoldodnak ogndjaim es mar csak a magas CO ertek marad mint hiba... :) van egy repedes valahol a lambda szonda elotti reszen, szerintem ott ereszt es azert tul dusra kever a szonda. letezik ez? volt javitva ez par honpja, de gyanus a dolog... lehet nem 100% lett jo.

Link to comment
Megosztás:

Csergőben vettem 2 vagy 3 éve 3e-ért :)

Csapágyat máshol is lehet venni 3-5e körül simán.

ABS koszorú a féltengelyen van.

ugy sejtem te is x16xel-be vetted...

Nem tudja valaki milyen csapagy megy bele? 96os auto es autosboltokban nem tudtak biztosra megmondani motorkod alapjan, alvazszam alapjan sem. ABS-es, astra f kombi. x16xel es 96 februari, MO-i auto. 66, 72, vagy 74mm-es megy bele?

koszi!

Link to comment
Megosztás:

ugy sejtem te is x16xel-be vetted...

Nem tudja valaki milyen csapagy megy bele? 96os auto es autosboltokban nem tudtak biztosra megmondani motorkod alapjan, alvazszam alapjan sem. ABS-es, astra f kombi. x16xel es 96 februari, MO-i auto. 66, 72, vagy 74mm-es megy bele?

koszi!

Ezt még senki sem tudta 100%-ra megmondani egy Astráról sem, meg kell mérni. Elvileg hozzá lehet férni egy tolómérővel ott, ahol a csapágy a golyalábba megy. Hogy kívülről vagy belülről könnyebb-e, azt ki kell próbálni.

Link to comment
Megosztás:

Ezt még senki sem tudta 100%-ra megmondani egy Astráról sem, meg kell mérni. Elvileg hozzá lehet férni egy tolómérővel ott, ahol a csapágy a golyalábba megy. Hogy kívülről vagy belülről könnyebb-e, azt ki kell próbálni.

Remek, majd megmerjuk akkor... :)

Már csak a támcsapágy nevű dolog után próbálok utánajárni hol is van az pontosan. sebességváltónál is van csukló (belső csukló?), nem tudtok valami képről, árbáról ahol ez átlátható? :(

Megkérdezem a sebességváltó topicban is.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok. Adott egy 98-as X16szr caravan astra és egy öt ajtós 97-es 1,4xe. Ezeken ugyanolyan első fékrendszere lehet?/első tárcsák+nyergek/

Attól függ, neked mekkora a tárcsád? De ha évszám , motorkód ,kasztni alapján pölö tárcsát keresel a kocsikhoz mondjuk az UNIX-honlapján, egyből kiderül, hogy egyformák-e.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok. Adott egy 98-as X16szr caravan astra és egy öt ajtós 97-es 1,4xe. Ezeken ugyanolyan első fékrendszere lehet?/első tárcsák+nyergek/

Az X14XE-n még 236-os hűtött féktárcsa is lehet, de akár 256-os is. A caravanodon meg ha jól látom 236-os hűtött van, úgyhogy lehetséges, hogy ugyanolyan, de nem 100%. Meg kell mérni a tárcsát.

Link to comment
Megosztás:

Az X14XE-n még 236-os hűtött féktárcsa is lehet, de akár 256-os is. A caravanodon meg ha jól látom 236-os hűtött van, úgyhogy lehetséges, hogy ugyanolyan, de nem 100%. Meg kell mérni a tárcsát.

Köszi, akkor megmérem, az,hogy a caravan abs-es gondolom annak nincs jelentősége, ha a méret ugyanaz csereszabatosak?...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

pár napja hallom, hogy csikorok valami...

fékezésután, egy pár másodpercig...

leginkább ha balra kanyarodom...

a jobboldali tárcsán látszik is egy kör csík...

szétszedem, megnézem mit kapott be, rem találok benne valami kavicsot, ami a csikorgást meg a csíkot okozza.

vagy szerintetek mi lehet még?

Link to comment
Megosztás:

pár napja hallom, hogy csikorok valami...

fékezésután, egy pár másodpercig...

leginkább ha balra kanyarodom...

a jobboldali tárcsán látszik is egy kör csík...

szétszedem, megnézem mit kapott be, rem találok benne valami kavicsot, ami a csikorgást meg a csíkot okozza.

vagy szerintetek mi lehet még?

esélyes a kavics. de pillanatok alatt ki lehet kapni a betéteket akkor úgy is meglátod.

Esetleg egy tolatás utáni erőteljes fékezés ki szokta hozni, de a szétszed,megnéz a tuti.

Link to comment
Megosztás:

esélyes a kavics. de pillanatok alatt ki lehet kapni a betéteket akkor úgy is meglátod.

Esetleg egy tolatás utáni erőteljes fékezés ki szokta hozni, de a szétszed,megnéz a tuti.

a pillanatok alatt az egy kicst túlzás, de egy 13perc alatt megvan kb :( :)

rem ezzel lesz gond, de csak később szedem szét, mert most még süt tuti, most értem haza, mentem vele 160kmet... na meg meleg is van

délutáni meló ez.

Link to comment
Megosztás:

a pillanatok alatt az egy kicst túlzás, de egy 13perc alatt megvan kb :hiya: :P

rem ezzel lesz gond, de csak később szedem szét, mert most még süt tuti, most értem haza, mentem vele 160kmet... na meg meleg is van

délutáni meló ez.

Szerszámozottság és barátok/segítők számától függően ez szépen lecsökkenthető :) :(

Link to comment
Megosztás:

kavicsvédő lemez nem ér hozzá hátul?

nem sajna nem, azzal kezdem, de nem

szóval

a csíkos oldalon szétszedtem, de már nincs ott az a kavics, mert a betétben lászik kidomborodva a csík helye.

szétszed megcsiszol, összarak meghúz mindent jó erősen próbakör, ugyan úgy csikorog

hazajöttem szétszedtema másik oldalt is, mert mintha arrol az oldalról hallottam volna inkább, de semmi hiba nem volt, se csík se semmi...

megcsináltam azzal is ugyan azt, de még próbakör nem volt, lezuhizok kajolok, és utána, vagy lehet csak holnap.

egyébként biztos a fék, mert kézifékkel megállva induláskor nem csinálja ezt.

rem a pofa igazgatása, csiszolása rendbetette.

arra gyanakszom, hogy fékezés után nem húzódik vissza a nyereg ahogy kell, csak később a tárcsa nyomja vissza.

10-20 méter alatt

Link to comment
Megosztás:

nem sajna nem, azzal kezdem, de nem

szóval

a csíkos oldalon szétszedtem, de már nincs ott az a kavics, mert a betétben lászik kidomborodva a csík helye.

szétszed megcsiszol, összarak meghúz mindent jó erősen próbakör, ugyan úgy csikorog

hazajöttem szétszedtema másik oldalt is, mert mintha arrol az oldalról hallottam volna inkább, de semmi hiba nem volt, se csík se semmi...

megcsináltam azzal is ugyan azt, de még próbakör nem volt, lezuhizok kajolok, és utána, vagy lehet csak holnap.

egyébként biztos a fék, mert kézifékkel megállva induláskor nem csinálja ezt.

rem a pofa igazgatása, csiszolása rendbetette.

arra gyanakszom, hogy fékezés után nem húzódik vissza a nyereg ahogy kell, csak később a tárcsa nyomja vissza.

10-20 méter alatt

Rendszerint nekem is nyikorog valamelyik oldal egy hosszabb, vagy sok rövid erősebb fékezés után és jól alátekert kormányállásnál. Amióta megvettem, azóta ilyen. :( Csík nincs. :)

Link to comment
Megosztás:

Rendszerint nekem is nyikorog valamelyik oldal egy hosszabb, vagy sok rövid erősebb fékezés után és jól alátekert kormányállásnál. Amióta megvettem, azóta ilyen. :P Csík nincs. :(

én se fogok már semmit csinálni vele

most megcsináltam ezeket, ha nyikorg nyikorg, hiba nincs, fogni jól fog, ez van, majd fékcsere megoldja pár év mulva :hiya:

az ajtóban lévő kattogás se igedesít már :)

Link to comment
Megosztás:

én se fogok már semmit csinálni vele

most megcsináltam ezeket, ha nyikorg nyikorg, hiba nincs, fogni jól fog, ez van, majd fékcsere megoldja pár év mulva :P

az ajtóban lévő kattogás se igedesít már :)

Majd arra leszek kiváncsi, hogy fékbetét csere után is csinálni fogja-e. Bár olcsójó Delphi tárcsák vannak, így 90%, hogy folytatják, bár nem is fognak kapni méregdrága ferrodo betéteket, azt majd a brembo. :(

Link to comment
Megosztás:

Majd arra leszek kiváncsi, hogy fékbetét csere után is csinálni fogja-e. Bár olcsójó Delphi tárcsák vannak, így 90%, hogy folytatják, bár nem is fognak kapni méregdrága ferrodo betéteket, azt majd a brembo. :)

én most meg is néztem, és érdekes, hogy biza itt kellesz cserélni betétet, tárcsát nem, bezzeg a gyári egyszerre kopott el.

előre szólok, hogy egy darabig szarabb fékre számíts, ha nem lesz szabályozva a tárcsád(összekopás), és bizony megesik, hogy inkább nem szabályozzák, mert akkor kuka.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.