Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

De de. :) Itt ki is tudod választani, típustól függően is.

Ha nem a hátsóhídon van, akkor a fém fékcsőbe van beépítve a hátramenő ágakba, 1-1 patron. :)

Na, ma is tanultam valamit...

Érdekes, hogy 2 magyar nyelvű szervízkönyv közül egy sem említi. Most megnéztem a Vauxhall-t, az tényleg említi a Hatchback-et és a Saloon-t, de kép persze nincs róla. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát nem vagyok boldog: Bal hátsó fékem beragad, amire egy 15 km-es út után jöttem rá. Olyan büdös volt amikor megálltam és kiszálltam. Ja és persze az ujjamról le is égette a bőrt :) .

Ebben a hidegben nem sok kedvem van szétszedni. Tegnap láttam TV-ben, hogy ha fölhív az ember egy csókát (persze jó pénzért) és megmondja a keresztnevét és születési dátumát, akkor a csóka küld neki pénzenergiát 2011-re. Féket nem tud valaki így javítani? :D

Link to comment
Megosztás:

Hát nem vagyok boldog: Bal hátsó fékem beragad, amire egy 15 km-es út után jöttem rá. Olyan büdös volt amikor megálltam és kiszálltam. Ja és persze az ujjamról le is égette a bőrt :) .

Ebben a hidegben nem sok kedvem van szétszedni. Tegnap láttam TV-ben, hogy ha fölhív az ember egy csókát (persze jó pénzért) és megmondja a keresztnevét és születési dátumát, akkor a csóka küld neki pénzenergiát 2011-re. Féket nem tud valaki így javítani? :D

Akkor valaki hívja fel, és mondja be az én nevemet is. Ha több nevet mond valakinek biztos bejön. A végén szétdobjuk a pénzt.

Ja itt egy kis FÉk energia tőlem __________/\/\_______________________ ..... ... .. ... . O

Szólj ha oda ért. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát nem vagyok boldog: Bal hátsó fékem beragad, amire egy 15 km-es út után jöttem rá. Olyan büdös volt amikor megálltam és kiszálltam. Ja és persze az ujjamról le is égette a bőrt :) .

Ebben a hidegben nem sok kedvem van szétszedni. Tegnap láttam TV-ben, hogy ha fölhív az ember egy csókát (persze jó pénzért) és megmondja a keresztnevét és születési dátumát, akkor a csóka küld neki pénzenergiát 2011-re. Féket nem tud valaki így javítani? :D

Ha küldesz 20000ftot, akkor megoldom. Garancia nincs.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek. Ha feltöltöttem az akksit kipórbálom segített-e.

Amúgy marha jó volt a műsor, néztem pár percig, mert kíváncsi voltam, lesz-e olyan hülye aki felhívja. Hívta is egy mamika, a csávó küldte neki a pénzenergiát, majd megjósolta mamikának, hogy elég labilis lesz az anyagi helyzete 2011-ben. Ez milyen már??? :D :) :) Kicsit paradox volt...

Link to comment
Megosztás:

Hát nem vagyok boldog: Bal hátsó fékem beragad, amire egy 15 km-es út után jöttem rá. Olyan büdös volt amikor megálltam és kiszálltam. Ja és persze az ujjamról le is égette a bőrt :) .

Ebben a hidegben nem sok kedvem van szétszedni. Tegnap láttam TV-ben, hogy ha fölhív az ember egy csókát (persze jó pénzért) és megmondja a keresztnevét és születési dátumát, akkor a csóka küld neki pénzenergiát 2011-re. Féket nem tud valaki így javítani? :D

Kézit engedd ki, rükiben egy közepesebb sebességre gyorsíts föl, és rúgjál rá a fékre párszor. Aztán NE húzd be a kézit, amíg nem lesz +10 :D (én tettem rá egy papírt félbehajtva hogy reflexből ne húzzam be :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel adott -24fok, nehezkesen beindulo c16nz, fura hang motor felol, gephazteto felnyit es latom, hogy a fekfolyadekot a tulfolyon buborekosan tolja ki :D

Oka szerintetek?

Koszi es BUEK mkinek!

Biztos, hogy a fékfolyadékról van szó? Mert annak semmi köze a motorhanghoz...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel adott -24fok, nehezkesen beindulo c16nz, fura hang motor felol, gephazteto felnyit es latom, hogy a fekfolyadekot a tulfolyon buborekosan tolja ki :D

Oka szerintetek?

Koszi es BUEK mkinek!

Buborékos, felhabzó fékfolyadék? Nem csak akkor van ha fölforr a folyadék? :) Vagy létezik ilyen egyáltalán? És van a rásegítőn túlfolyó? :) Mindig tanul az ember. De sajna segíteni nem tudok. Majd valaki mond valamit. Nem is halottam még ilyet. De akkor BOLDOG új évet. :D

Link to comment
Megosztás:

Buborékos, felhabzó fékfolyadék? Nem csak akkor van ha fölforr a folyadék? :D Vagy létezik ilyen egyáltalán? És van a rásegítőn túlfolyó? :) Mindig tanul az ember. De sajna segíteni nem tudok. Majd valaki mond valamit. Nem is halottam még ilyet. De akkor BOLDOG új évet. :)

Létezik, a fékfolyadék viszet vesz fel, ami hosszabb fékezésnél felforr, gőzbuborék képződik, ami meg ugye összenyomható, és csökkenti a fékhatást. Ezért is kell 2-3 évente cserélni. De itt most másról lehet szó.

Link to comment
Megosztás:

Létezik, a fékfolyadék viszet vesz fel, ami hosszabb fékezésnél felforr, gőzbuborék képződik, ami meg ugye összenyomható, és csökkenti a fékhatást. Ezért is kell 2-3 évente cserélni. De itt most másról lehet szó.

Bocsi urak! beneztem(( az elso kis fekete tartaly bugyogott! Sorry

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Jó estét az uraknak .

Némi infóra illetve segítségre lenne szűkségem .A jelenség a következő,néhány órásállás után ebben az időben persze fékezéskor a hátsódobfék olyan hangot mintha vas a vason karistolna ,de közben teljesen fel van újítva .

Segítséget előre is köszi . :D

Link to comment
Megosztás:

Jó estét az uraknak .

Némi infóra illetve segítségre lenne szűkségem .A jelenség a következő,néhány órásállás után ebben az időben persze fékezéskor a hátsódobfék olyan hangot mintha vas a vason karistolna ,de közben teljesen fel van újítva .

Segítséget előre is köszi . :D

Esélyes, hogy menet közben bemegy a vízpára, amely felületi rozsdásodást okoz. (Nálam is hajlamos rá, főleg a jobb hátsó.)

Link to comment
Megosztás:

Jó estét az uraknak .

Némi infóra illetve segítségre lenne szűkségem .A jelenség a következő,néhány órásállás után ebben az időben persze fékezéskor a hátsódobfék olyan hangot mintha vas a vason karistolna ,de közben teljesen fel van újítva .

Segítséget előre is köszi . :D

Szar a betéted nem stimmel a fékdob anyagához, vagy próbálsz talállni hozzávalót vagy elviseled .

Kitakaritani nem árt mert jobban kopik és akeletkezett por nem ürül ki a dobból és ez miatt blokolhat a kerék-már jártam igy :)

Link to comment
Megosztás:

Jó estét az uraknak .

Némi infóra illetve segítségre lenne szűkségem .A jelenség a következő,néhány órásállás után ebben az időben persze fékezéskor a hátsódobfék olyan hangot mintha vas a vason karistolna ,de közben teljesen fel van újítva .

Segítséget előre is köszi . :D

A felhalmozódott fékpor áll össze a pára/becsapódott víz miatt, első pár fékezéskor azt kell szétcsapni.

Nekem a Corsa csinálta, takarítás óta kussol.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.