Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Tehát, ha jól értem, akkor a nagy főfékhengerhez is van kicsi meg nagy rásegítő és nekem a nagy kell.

Vagy a kis főfékhengerhez kics, míg a nagyhoz nagy rásegítő tertozik? Azt tudom, hogy a mostani rásegítőmre nem tudom a nagy főfékhengert felcsavarozni, mert a felfogatási pontok nem egyeznek.

A fék meg érdekes, mert reggelre az állásban bekeményedett a pedál. Most teljesen elfogadható, bár még messze van az igazitól.

Illetve a sedan astrán van valahol tekergethető fékerő elosztó?

Link to comment
Megosztás:

Tehát, ha jól értem, akkor a nagy főfékhengerhez is van kicsi meg nagy rásegítő és nekem a nagy kell.

Vagy a kis főfékhengerhez kics, míg a nagyhoz nagy rásegítő tertozik? Azt tudom, hogy a mostani rásegítőmre nem tudom a nagy főfékhengert felcsavarozni, mert a felfogatási pontok nem egyeznek.

A fék meg érdekes, mert reggelre az állásban bekeményedett a pedál. Most teljesen elfogadható, bár még messze van az igazitól.

Illetve a sedan astrán van valahol tekergethető fékerő elosztó?

Ez az igaz, tehát nagy ffh és nagy rásegítő kell Neked. Külön is megveheted, a felfogatása egyforma (45°-ban állnak rajt a felfogató csavarok). ;) Lehetne az ABS-esre is rátenni a fékcsöveket elosztóval, de az elég macerás.

Sedanban fékerőszabályzó patronok vannak, nem állítható csak cserélhető. (szerintem nem érdemes bántani, amíg hátul is nincs tárcsa)

Általában ilyenkor a hátsófék önbeálló működésére is érdemes ránézni, mert amíg az ember nem cseréli ki az elejét és várja, hogy jobb legyen, fel sem tűnik, hogy a hálulja nem állít utána. Pedig ha ott nagy elmozdulás kell, akkor beesik a pedál. Így amikor ki van cserélve az eleje jobbra, nem jön a várva-várt változás. Érdemes párat keményebben fékezni és a kéziféket is berántani párszor erősebben. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Hátsó fékemen mindent kéne cserélni. Dob, betét, kötél, munkahengerek ez így viszonylag nagy összeg, de nem is ez a baj, hanem arra gondoltam, ha már minden gatya akkor inkább feltennék egy tárcsás hidat, de azokra az abs osztja le a fékerőt, hogy ne blokkolja túl a hátúlját. Dobféknek a szabályzója nemhiszem, hogy jó lenne.. Kérdés, hogy milyen megoldás van, hogy elöl nagy fék hátúl tárcsa legyen és megfelelő arányban fogjanak a fékek? ABS beszerelésre nem sok kedvem van.. 92-es C18nz 3ajtós.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Hátsó fékemen mindent kéne cserélni. Dob, betét, kötél, munkahengerek ez így viszonylag nagy összeg, de nem is ez a baj, hanem arra gondoltam, ha már minden gatya akkor inkább feltennék egy tárcsás hidat, de azokra az abs osztja le a fékerőt, hogy ne blokkolja túl a hátúlját. Dobféknek a szabályzója nemhiszem, hogy jó lenne.. Kérdés, hogy milyen megoldás van, hogy elöl nagy fék hátúl tárcsa legyen és megfelelő arányban fogjanak a fékek? ABS beszerelésre nem sok kedvem van.. 92-es C18nz 3ajtós.

Köszi

Nem kötelező az ABS a hátsó tárcsafékekhez. Ugyanúgy elég a patronos vagy mechanikai fékerőszabályzós megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Nem kötelező az ABS a hátsó tárcsafékekhez. Ugyanúgy elég a patronos vagy mechanikai fékerőszabályzós megoldás.

Nekem most patronos van ha jól értem, hogy mi az. Híd-kaszni közt nincs az a rugós biszbasz. Ha jól tudom más patron kell a tárcsáshoz. Milyet keressek vagy hól?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csak elméleti szinten foglalkoztat a dolog. Egy 92-es F Astra-ra lehetséges-e feltenni nagyobb féktárcsát? Ha igen, milyet? pl 2000-ezres Vectra-é rámegy?

Másik kérdésem, hogy a gyári első tárcsákat átlehet-e tenni hátra a dobfék helyére? Ha igen, milyen módosítások kellenek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csak elméleti szinten foglalkoztat a dolog. Egy 92-es F Astra-ra lehetséges-e feltenni nagyobb féktárcsát? Ha igen, milyet? pl 2000-ezres Vectra-é rámegy?

Másik kérdésem, hogy a gyári első tárcsákat átlehet-e tenni hátra a dobfék helyére? Ha igen, milyen módosítások kellenek?

Fel lehet rakni, csak másik féknyereg kell, illetve nagyobb főfékhenger sem ártani nem használ. 256 fék bőven jó a 236 nem hűtött helyére.

Hátulra lehet külön venni hátsó féktárcsát bontottan, híddal vagy anélkül és másik kézifékkötél is kell hozzá. Engedd meg, hogy ne magyarázzam el, hogy miért nem jó a hátra az első.

Link to comment
Megosztás:

Fel lehet rakni, csak másik féknyereg kell, illetve nagyobb főfékhenger sem ártani nem használ. 256 fék bőven jó a 236 nem hűtött helyére.

Hátulra lehet külön venni hátsó féktárcsát bontottan, híddal vagy anélkül és másik kézifékkötél is kell hozzá. Engedd meg, hogy ne magyarázzam el, hogy miért nem jó a hátra az első.

De én akarom tudni!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csak elméleti szinten foglalkoztat a dolog. Egy 92-es F Astra-ra lehetséges-e feltenni nagyobb féktárcsát? Ha igen, milyet? pl 2000-ezres Vectra-é rámegy?

Másik kérdésem, hogy a gyári első tárcsákat átlehet-e tenni hátra a dobfék helyére? Ha igen, milyen módosítások kellenek?

Elég annyi, h az első fékre nem tudsz kézifékkötelet kötni...

Szerintem ő csak a tárcsára gondolt. Na nem mintha az jó lenne hátra. Mármint az első tárcsák.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól gondolom a kézifékkötél ugyanazt a fékmunkahengert működteti mint az üzemi fék, csak egy karon és nem a fék folyadékon keresztül. Legalább is egy Focus-nál és Carismánál így volt...

Nem. Itt a kéziék a tárcsa közepében lévö külön dobfék. Nincs közük egymáshoz.
Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés :) Jelenleg alufelni vana kocsin és nagyon látszódik a rozsdás fédob... Kérdésem ciki-nem ciki, nagyon ciki lefesteni pirosra? Egyrészt a színe másrészt pedig az hogy egy kis fékdob van hátul... Festeni fogom a piros és a fekete között vacilálok...

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés :) Jelenleg alufelni vana kocsin és nagyon látszódik a rozsdás fédob... Kérdésem ciki-nem ciki, nagyon ciki lefesteni pirosra? Egyrészt a színe másrészt pedig az hogy egy kis fékdob van hátul... Festeni fogom a piros és a fekete között vacilálok...

Fekete

Tamogatom!

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés :) Jelenleg alufelni vana kocsin és nagyon látszódik a rozsdás fédob... Kérdésem ciki-nem ciki, nagyon ciki lefesteni pirosra? Egyrészt a színe másrészt pedig az hogy egy kis fékdob van hátul... Festeni fogom a piros és a fekete között vacilálok...

Milyen színű a kocsi? Az én fehéremre ha végre lenne már felni akkor én szürkére gondoltam. Vagy én is vessem el az ötletet? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.