Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

A nem gyári dobféket meg pláne. :D

Hát ha nem gyári akkor legyen tárcsa és azt már lehet mutogatni. Amúgy rohadt gyenge a gyári fékem első úton a szállásra menet ausztriában el is fogyott. Volt vagy 10 kilóméter lejtő motorfék+ üzemi fék de a végén elmentem a bejáró mellett nem tudtam megállni. 3.-ban "elengedve" a kocsit 100-ig gyorsult attól féltem ledadog gáz nélkül. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem mutogatni szeretném, csak tegye a dolgát és ne legyen az, hogy van egy valamilyen kinézetű felni, mögötte meg egy rozsdás akármi. :icon1:

Megvolt a tárcsafék hátra is csak eladtam, a kézifék kötél megmaradt hozzá. Nem találtam 3/20-as patront a környezetemben, GSI hátsóhidat pedig minek vegyek, hogy köthessem át az egész fékrendszert automata fékerőszabályzóra. Ha caravan lenne amin gyárilag az van, már lehet tárcsás lenne hátul, de így nem éri meg. Két évente leveszem műszakira a dobokat kifúvatom és ennyi, alig kopik. Elöl 256-os van, azt megérte beletenni, az Ate rásegítővel együtt. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én a fehér kocsihoz feketére festettem az első fékeket. Mondjuk a GSi felnik alól alig látszik ki, de a tudat, hogy nem egy rozsdaboglya van mögötte már megérte.

Illetve OFF kocsinál az összes féktárcsát új korában elvittem horganyoztatni és nagyon jó lett! 4 év után is nyoma sincs rozsdának még a hűtőbordákban sem. Az astra első nyergét is homokszóratni szerettem volna, utána meg horganyoztatni, de nem bírtam kivárni. Talán majd egyszer, vagy majd a hátsó tárcsáva együtt.

Link to comment
Megosztás:

Én a fehér kocsihoz feketére festettem az első fékeket. Mondjuk a GSi felnik alól alig látszik ki, de a tudat, hogy nem egy rozsdaboglya van mögötte már megérte.

Illetve OFF kocsinál az összes féktárcsát új korában elvittem horganyoztatni és nagyon jó lett! 4 év után is nyoma sincs rozsdának még a hűtőbordákban sem. Az astra első nyergét is homokszóratni szerettem volna, utána meg horganyoztatni, de nem bírtam kivárni. Talán majd egyszer, vagy majd a hátsó tárcsáva együtt.

a féktárcsát? és akkor hol fog a fék? fog egyáltalán? :evilgrin: vagy mindenhol aztán levitte a betét ahol kell fognia?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap venni akartam festéket fékhez, viszont kifejezetten fék festéséhez nem volt csak kék, meg arany színű.. Néztem a 600 fokos kályhafestéket is mert abból volt fekete, viszont rendesen csak 150-200C fok körül ég rá, tehát ez nem jó. Sima, hagyományos fekete festék szerintetek megfelelő? Vagy tudtok linkelni olyat ami jó lenne? (feketébe)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap venni akartam festéket fékhez, viszont kifejezetten fék festéséhez nem volt csak kék, meg arany színű.. Néztem a 600 fokos kályhafestéket is mert abból volt fekete, viszont rendesen csak 150-200C fok körül ég rá, tehát ez nem jó. Sima, hagyományos fekete festék szerintetek megfelelő? Vagy tudtok linkelni olyat ami jó lenne? (feketébe)

Jól megpucolni és Hammerite mehet rá. Nekem évek óta jól bírja.

Link to comment
Megosztás:

Jól megpucolni és Hammerite mehet rá. Nekem évek óta jól bírja.

Közben tegnap és tegnap előtt túlestem rajta... Nem tudom mennyire lesz tartós, drótkoronggal átmentemtem rajta, majd lekentem két réteg alapozóval és lefújtam sima fekete festékkel. Ha nem fogja bírni. Ha lesz egy kis időm, akkor legközelebb a féknyergeken is átmegyek.

Link to comment
Megosztás:

Közben tegnap és tegnap előtt túlestem rajta... Nem tudom mennyire lesz tartós, drótkoronggal átmentemtem rajta, majd lekentem két réteg alapozóval és lefújtam sima fekete festékkel. Ha nem fogja bírni. Ha lesz egy kis időm, akkor legközelebb a féknyergeken is átmegyek.

Jó lesz az ;) , csak ne maradjon menet közben behúzva a kézifék. ;) :sneaky: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Közben tegnap és tegnap előtt túlestem rajta... Nem tudom mennyire lesz tartós, drótkoronggal átmentemtem rajta, majd lekentem két réteg alapozóval és lefújtam sima fekete festékkel. Ha nem fogja bírni. Ha lesz egy kis időm, akkor legközelebb a féknyergeken is átmegyek.

Szerintem a sima akrilfesték is megfelelő rá, mert nem a hő dobja le, hanem a rozsda... :D

Link to comment
Megosztás:

Már csak a féknyergek maradtak, de szerintem azt kicsit elhalasztom, majd utána kell néznem, hogyan kell szétszedni, kb 4 éve láttam már, hogy egy suzukin, hogy szedik le. Nem lehet valami nagy ördöngősség, le kell szedni, meg ki kell belőle szedni a fékpofákat.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem 55-60 centis univerzálisat vettem az Unixban úgy 1000forintért, caravanhoz.

Szia!

Én is le szeretném cserélni a fékcsöveket hátul rézre, a fékerő elosztótól (ugye így hívják?) egészen a tárcsákig. Nézegettem a Unixba, de csak gumi csöveket találok. Te hogy kerestél rá? Vagy nem webshopba nézted hanem bementél és adtak? Esetleg cikkszámot tudnál mondani?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.: Sanya

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is le szeretném cserélni a fékcsöveket hátul rézre, a fékerő elosztótól (ugye így hívják?) egészen a tárcsákig. Nézegettem a Unixba, de csak gumi csöveket találok. Te hogy kerestél rá? Vagy nem webshopba nézted hanem bementél és adtak? Esetleg cikkszámot tudnál mondani?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.: Sanya

Bementem és adtak de én nem a fékerőelsztótól cseréltem a hátsó hídon "megy átt" a gumi fémcsőbe onnan cseréltem csak a fékmunkahengerig.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is le szeretném cserélni a fékcsöveket hátul rézre, a fékerő elosztótól (ugye így hívják?) egészen a tárcsákig. Nézegettem a Unixba, de csak gumi csöveket találok. Te hogy kerestél rá? Vagy nem webshopba nézted hanem bementél és adtak? Esetleg cikkszámot tudnál mondani?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.: Sanya

Én bementem a Fékcentrumba, itt Debrecenben és a kért hosszúságút legyártották egy félóra alatt... :)

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

C14NZ típusú járgányom van.

Fék felújítás előtt állok, és olyan kérdésem lenne, hogy az unixban Jurid féktárcsákat ajánlottak hozzá Jurid fékbetétekkel.

Azt mondta az eladó, hogy ez a legjobb minőség. (én az ára alapján el is hiszem.. olyan drága)

Nektek erről mi a véleményetek??

A hátsó fékekre Brembo dobot mondott, Brembo fékpofával.

Üdv. mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

C14NZ típusú járgányom van.

Fék felújítás előtt állok, és olyan kérdésem lenne, hogy az unixban Jurid féktárcsákat ajánlottak hozzá Jurid fékbetétekkel.

Azt mondta az eladó, hogy ez a legjobb minőség. (én az ára alapján el is hiszem.. olyan drága)

Nektek erről mi a véleményetek??

A hátsó fékekre Brembo dobot mondott, Brembo fékpofával.

Üdv. mindenkinek

Nekem brembo van, és nincs vele baj.

A jurid nem tudom, hogy a legjobb-e, de a jók között van ahogy eddig hallottam.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

C14NZ típusú járgányom van.

Fék felújítás előtt állok, és olyan kérdésem lenne, hogy az unixban Jurid féktárcsákat ajánlottak hozzá Jurid fékbetétekkel.

Azt mondta az eladó, hogy ez a legjobb minőség. (én az ára alapján el is hiszem.. olyan drága)

Nektek erről mi a véleményetek??

A hátsó fékekre Brembo dobot mondott, Brembo fékpofával.

Üdv. mindenkinek

Nálam a brembo tárcsa és textar betét nagyon bevált. Csendben teszik a dolgukat lassan két éve.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.