Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Az igaz, hogy a magyar Corsákon nincs oldalt a sárvédőkön index? Valahol ezt olvastam.

Korábban nem raktak minden autóra, csak ha olyan piacra szállították ahol ez kötelező. Olaszországban például tudtommal az, szóval ha ott fent a messzi északon nem, akkor lehet hogy eredetileg olasz piacra készült az autód.

Link to comment
Megosztás:

Korábban nem raktak minden autóra, csak ha olyan piacra szállították ahol ez kötelező. Olaszországban például tudtommal az, szóval ha ott fent a messzi északon nem, akkor lehet hogy eredetileg olasz piacra készült az autód.

Szerintem évjárat függő ,hogy van oldal villogó vagy sem....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy elég furcsa problémám a corsámmal nevezzük X-aktának.

A motorkód x14xe 2000-res évjárat tehát:

Kb egy hónapja elkezdett először csak rángatni az autó főleg alacsonyabb fordulatszámokon olyan 2500ig.

Nem sokkal később kb egy hétmúlva olyan jelenség lépett fel,hogy nagy gázd adva is Ő döntötte el mennyire akar menni szóval lepadlózáskor is nem nagyon volt kedve kilőni mintha teljesen mindegy lenne neki mennyire van lenyomva a gázpedál.Külön érdekessége ennek a problémának,hogy amíg megy az autómata szívató(pl reggel) addig teljesen jó a gázreakció (ilyenkor ugye több benyát kap...)

A motor így eléggé rugalmatlanná vált kb 4000-től lehetett érezni ugyanazt az erőt amit előtte 3000-res fordulattól.Biztosan más is tapasztalja ,hogy ennél a motornál itt van egy határ (3000)innentől kilő mint egy golyó.De amikor nyomom a gázt szakaszosan meg-megindul mintha olyankor nem lenne semmi baj persze ezek csak másodpercekig tartanak.

Mindehhez Zetorhoz hasonló hang társúl de ez teljesen esetleges.Tipikus 3 hengeres hang de menetközben ez is így ugrál,hogy néha 4 henger (ilyenkor indúl meg az autó is)néha meg 3.

Soxor zetorhanggal is normálisan megy soxor normál motorhang melett sem. Ezekhez mióta a probléma fenn áll kis mértékben ingadozó alapjárat társul nem vészes de korábban mint a nyíl úgy állt a 750-en.

Mióta megvettem kb egy éve leginkább csak városban 10 litert fogyaszt szóval katasztrófa de ugye tudjuk ,hogy pontatlan az óra.

Amiket cseréltem: gyertyák;benzinszűrő;levegőszűrő; kipróbáltam új gyújtás kábelekkel régi trafóval csinálta; új trafó régi kábelekkel csinálta;új trafóval új kábelekkel csinálta.

Meglepő módon az EGR szelep nem volt elkoszolódva sem az alapjárati motor amik ugye tipikus opel bajok. Olajszint normális nem habos. Hűtővíz teljesen esetlegesen fogy: van amikor 2 nap alatt kifolyik valahol ,mert tócsa van az autó alatt van amikor 2 hétig meg sem mozdul a szint.Dugtam bele papírt de nem lett olajos viszont benzinszagú a kiegyenlítő tartály.

Rámértek az összes elektronika kütyüre ami benne van mind jó.

Bennem kipufogó körüli hiba merült fel pl katalizátor vagy effélék de senki sem erősítette ezt meg.

Most le akarják venni a hengerfejet arra hivatkozva,hogy másképp nem derül ki a hiba persze ekkor már hengerfejfelújítást és esedékes lenne csináltatni stb... (100ezer Ft)

Valamiért olyan érzésem van,hogy kár ezért megbontani a motort mert nem fog megszünni az X-akta.

Bocsánat ha hosszan írtam de már tanácstalan vagyok!

Kérlek segítsetek pár tippel nekem köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy elég furcsa problémám a corsámmal nevezzük X-aktának.

[...]

Részvét. Hasonló gonddal én is küzdök, de itt még kisebb volumenű. Én sem szedetném szét a motort így elsőre, bár a vízeltűnés nem sok jóval kecsegtet.

A nagy fogyasztás lambdaszonda-hibára utal (ezt mondják...), amúgy meg persze bármi és bárki lehet a bűnös. Az is lehet, hogy nem egy dolog bűnözik a motorodban, hanem több. A legjobb megoldás, ha megbeszéled valakivel, akinek rendben működik a motorja, hogy találkoztok, és addig cserélitek az alkatrészeket, míg ki nem derül, mi a hibás.

(Apropó, nincs egy MAP-szenzora valakinek kölcsön? :) )

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Részvét. Hasonló gonddal én is küzdök, de itt még kisebb volumenű. Én sem szedetném szét a motort így elsőre, bár a vízeltűnés nem sok jóval kecsegtet.

A nagy fogyasztás lambdaszonda-hibára utal (ezt mondják...), amúgy meg persze bármi és bárki lehet a bűnös. Az is lehet, hogy nem egy dolog bűnözik a motorodban, hanem több. A legjobb megoldás, ha megbeszéled valakivel, akinek rendben működik a motorja, hogy találkoztok, és addig cserélitek az alkatrészeket, míg ki nem derül, mi a hibás.

(Apropó, nincs egy MAP-szenzora valakinek kölcsön? :) )

Sok sikert!

Ha aktuális lesz a map akkor keres meg. :)

Link to comment
Megosztás:

Gabezs.

Nekünk hasonló problémánk volt az astrával.

Hidegen süti volt., de mikor bemelegedett akkor mintha kihagyott volna egy henger, rángatott, néha nem. fordulatot nehezen vette, néha nem.

Alapjárat ugrált.

Hibakód meg persze nem volt benne.

Megoldás a hőmérsékletérzékelője azt hitte -30 C-fok van és a "szivatót" is ennek tudatában állítgatta.

Kicserélték, némi beállítás és hibátlanul jár.

Amúgy X16xel motorkódú, remélem segítettem.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippeket!

A lamdaszondát pár hónappal a vásárlást követően cseréltem ki új boschra pont a magas fogyasztás miatt illetve azt dobta hibakódként de a fogyasztás akkor is 10 maradt.

Most bezzeg semmi hibakód csak hibát tömkelege.

Nagy segítség lehet ez a hőérzékelő ez merre van a motortérben?

Ez ugyanaz mint a hőgomba?Ami a víz hőmérsékletét méri vagy teljesen más?

Köszi még egyszer :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippeket!

A lamdaszondát pár hónappal a vásárlást követően cseréltem ki új boschra pont a magas fogyasztás miatt illetve azt dobta hibakódként de a fogyasztás akkor is 10 maradt.

Most bezzeg semmi hibakód csak hibát tömkelege.

Nagy segítség lehet ez a hőérzékelő ez merre van a motortérben?

Ez ugyanaz mint a hőgomba?Ami a víz hőmérsékletét méri vagy teljesen más?

Köszi még egyszer :)

Gabesz ez igaz nem a te a konkrét típusod, de szerintem segít. Értékei a táblázat alapján.

Nézd meg mind a kettőt.

Beszívott levegő hőmérséklet érzékelőt valamint a

Víz hőmérséklet érzékelőjét.

http://kepfeltoltes.hu/100416/HPIM2642_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100416/HPIM2643_www...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippeket!

A lamdaszondát pár hónappal a vásárlást követően cseréltem ki új boschra pont a magas fogyasztás miatt illetve azt dobta hibakódként de a fogyasztás akkor is 10 maradt.

Most bezzeg semmi hibakód csak hibát tömkelege.

Nagy segítség lehet ez a hőérzékelő ez merre van a motortérben?

Ez ugyanaz mint a hőgomba?Ami a víz hőmérsékletét méri vagy teljesen más?

Köszi még egyszer :)

Termosztát csere meg volt?

Link to comment
Megosztás:

Gabesz ez igaz nem a te a konkrét típusod, de szerintem segít. Értékei a táblázat alapján.

Nézd meg mind a kettőt.

Beszívott levegő hőmérséklet érzékelőt valamint a

Víz hőmérséklet érzékelőjét.

http://kepfeltoltes.hu/100416/HPIM2642_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100416/HPIM2643_www...ltoltes.hu_.jpg

Köszi szépen meg fogom nézetni ezeket is!

Remélem még nem bombázták szét a motort.

Mindenképp megmutatom az autóházban.

Mégegyszer köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippeket!

A lamdaszondát pár hónappal a vásárlást követően cseréltem ki új boschra pont a magas fogyasztás miatt illetve azt dobta hibakódként de a fogyasztás akkor is 10 maradt.

Most bezzeg semmi hibakód csak hibát tömkelege.

Nagy segítség lehet ez a hőérzékelő ez merre van a motortérben?

Ez ugyanaz mint a hőgomba?Ami a víz hőmérsékletét méri vagy teljesen más?

Köszi még egyszer :)

nekem is ez a motor kódu autom van a fogyasztása mindig 10l lesz városban ezzel nem tudsz mit csinálni ez van gyári adat nem járhatsz 3 literrel ez a motor zabálja benyát

másik hogy én úgy tudom ebben a tipusban már nincs hőmérséklet jeladó érzékelő

Link to comment
Megosztás:

nekem is ez a motor kódu autom van a fogyasztása mindig 10l lesz városban ezzel nem tudsz mit csinálni ez van gyári adat nem járhatsz 3 literrel ez a motor zabálja benyát

másik hogy én úgy tudom ebben a tipusban már nincs hőmérséklet jeladó érzékelő

Nekem az 1,5 td szigorúan vaárosban jön ki 6L-bŐl, de sokallom.

Ha autópálya 110km/h akkor 5L

Pedig jólenne egy kicsit lentebb vinni.

Eddig a rekord a sárga lámpa felgyulladásáig (üzemanyag). 820km.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az 1,5 td szigorúan vaárosban jön ki 6L-bŐl, de sokallom.

Ha autópálya 110km/h akkor 5L

Pedig jólenne egy kicsit lentebb vinni.

Eddig a rekord a sárga lámpa felgyulladásáig (üzemanyag). 820km.

Az olajkályhát nem lehet össze hasonlítani egy benzinessel fogyasztásban..... :)

Link to comment
Megosztás:

nekem is ez a motor kódu autom van a fogyasztása mindig 10l lesz városban ezzel nem tudsz mit csinálni ez van gyári adat nem járhatsz 3 literrel ez a motor zabálja benyát

másik hogy én úgy tudom ebben a tipusban már nincs hőmérséklet jeladó érzékelő

Nekem a z14xep 7.4 (csak város)

Bp . 10km a bányába és vissza megint 10...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.