Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Lenne még egy kérdésem hátha erre is kapok egy választ :)

Mostanában olyat csinál alig gyorsul gondolkozik de nagyon ha le padlózom akk meg csak hörög gondolkozik és szép lassan fel gyorsul, na most a gyújtó kábelek nem voltam valami jók ezeket ki cseréltem mert sokan mondták az is közbe játszik, vettem akk már bele új gyertyákat is így sincs semmi változás, most viszem csütörtökön szerelőhöz mert hidrótőke cserém lesz mert iszonyatosan kattog már az autó na most a hídrótőkének lehet valami köze a gyorsuláshoz vagy valami más gondja baja van valaki ha tudná a választ meg köszönném és bocsi hogy nem egybe írtam az előző hozzászólással. :)

Benzines 1.4 injectoros

Gondolom rotoros gyújtású (még mindig nem kaptam motorkódot :D), biztos vagy benne, hogy a hidrotőkék csattognak? alapjáraton is hallani?

Szerintem vedd le a gyújtáselosztó fedelet, nézz bele, illetve nézd meg a rotort is, ha kopott vagy koxos akkor csere, és be kell állítani az előgyújtást, ha ez nincs jó beállítva akkor erőtlen a motor, ha nagyon ráállítod kopogni fog a motor amikor odalépsz neki.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget mindenkinek!

Sikerült beszerezni egy f13-as váltót az új c12nz motorhoz. Szerencsére a féltengelyek is passzolnak. Viszont most meg a kilométerórával van szopika :)))) Az új váltón már elektromos, nem pedig bovdenes. Elég csak simán venni egy új órát, behúzni egy kábelt és működni fog? A többi csatlakozó ugyanaz? A nem fordulatszámmérősre gondolok természetesen...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1998-as B Corsa 1.5TD vezérléscsere intervallumát meg tudja valaki mondani? (km vagy év?)

7 éve van a tulajdonunkba, eddig 75 ezrenként cseréltük (vagy 6 év), de jó lenne tudni mi a pontos szervíz előírás, mert ha kétszer ennyit bír gyárilag futásra ne kellejen 40-50 ezret kiadni "feleslegesen"

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kinéztem magamnak 2 autót és az egyik egy 1999-es 3 ajtós opel corsa b 1.0 12v limitált elég jól felszerelt (abs, szervós stb..) lenne, amit leginkább csak városba, ill. havonta 1-2 alkalommal lakott területen kívül használnám. Leginkább mivel gyűlhet meg vele a bajom? Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal? A másik gép egy 2001-es 1.3-as Fiesta(mk5). 330k lenne mind a kettő.

A Corsa B 1.0 12v, az jo esellyel x10xe.

Az x10xe es az x12xe (utobbi 1.2 16v) eleg problemas, sok torodest igenylo fajta.

Gyakori a torpanasos problema (legtomegmero, szerencsere az enyemen meg OK), ezenfelul 0.5-1L olajat megeszik 1000 km-en, igy nagyon kell figyelni a szintet, mert a meropalca jelzes also feleben elkezd lerakodni az olajsar a hengerfelyben es a hidrotokek is be tudnak allni tole. En sajnos megfizettem a tanulopenzt. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1998-as B Corsa 1.5TD vezérléscsere intervallumát meg tudja valaki mondani? (km vagy év?)

7 éve van a tulajdonunkba, eddig 75 ezrenként cseréltük (vagy 6 év), de jó lenne tudni mi a pontos szervíz előírás, mert ha kétszer ennyit bír gyárilag futásra ne kellejen 40-50 ezret kiadni "feleslegesen"

Köszi.

Szia,

Ha jól tudom 120.000 vagy 7 év a csereperiódus az isuzu td-nél, de szerintem a biztos a 100.000 km.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kinéztem magamnak 2 autót és az egyik egy 1999-es 3 ajtós opel corsa b 1.0 12v limitált elég jól felszerelt (abs, szervós stb..) lenne, amit leginkább csak városba, ill. havonta 1-2 alkalommal lakott területen kívül használnám. Leginkább mivel gyűlhet meg vele a bajom? Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal? A másik gép egy 2001-es 1.3-as Fiesta(mk5). 330k lenne mind a kettő.

Szia!

Csatlakozva kzsolt válaszához. Nekem 160000 km-ig álom volt az x12xe, semmi probléma, és vegyesben sem megy 6 l/100 km fölé, gondolom ez hasonló lehet az x10xe-nél is. Akkor beütött a krach, hidrotőkés lett, és ha már szét lett bontva akkor vezérműlánc szett csere, meg ékszíj és tárcsája. Majd légtömegmérőt is cserélnem kellett. Ez lelkes alkudozással 200000 Ft-ot kóstált. Azóta mondjuk szent a béke.

Ha megnézed a verdát dolgozd meg alaposan a motort, hogy a hűtése rendben van-e, valamint teszteld hogy mennyire máshogy viselkedik padlózásnál ás lassú gyorsításnál (akár üresben). És persze alaposan nézd meg mennyire rozsdásodik.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Csatlakozva kzsolt válaszához. Nekem 160000 km-ig álom volt az x12xe, semmi probléma, és vegyesben sem megy 6 l/100 km fölé, gondolom ez hasonló lehet az x10xe-nél is. Akkor beütött a krach, hidrotőkés lett, és ha már szét lett bontva akkor vezérműlánc szett csere, meg ékszíj és tárcsája. Majd légtömegmérőt is cserélnem kellett. Ez lelkes alkudozással 200000 Ft-ot kóstált. Azóta mondjuk szent a béke.

Ha megnézed a verdát dolgozd meg alaposan a motort, hogy a hűtése rendben van-e, valamint teszteld hogy mennyire máshogy viselkedik padlózásnál ás lassú gyorsításnál (akár üresben). És persze alaposan nézd meg mennyire rozsdásodik.

Üdv!

Van hozzá komplett motorom, ha kell :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Ha minden igaz, holnap csatlakozom az "első autósok" büszke klubjához:) A kiszemelt egy 97-es 1.2-es szépség. illetve 1.2 NZ? Lehet már volt és hülye is a kérdés de mire utal ez a rövidítés? Köszi előre is.

1,2 literes, 9.0-9,5 közötti kompresszio viszonnyal rendelkező, központi befecskendezésű, 8 szelepes motor :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1,2 literes, 9.0-9,5 közötti kompresszio viszonnyal rendelkező, központi befecskendezésű, 8 szelepes motor :-)

Hűha, köszönöm szépen! Kimerítő válasz volt, viszont fogalmam sincs hogy mit jelent..Figyelem, még hülyébb kérdés jön:) Ez most jó vagy rossz nekem? Pl a többi 1.2-es motoroshoz képest, fogyasztás szempontjából stb..?

Link to comment
Megosztás:

Hűha, köszönöm szépen! Kimerítő válasz volt, viszont fogalmam sincs hogy mit jelent..Figyelem, még hülyébb kérdés jön:) Ez most jó vagy rossz nekem? Pl a többi 1.2-es motoroshoz képest, fogyasztás szempontjából stb..?

Ez egy egyszerű, megbízató motor, fogyasztás 5-6 liter, nem egy erőmű, de városi közlekedére szerintem jó.

Három féle van 1.2-esből,abból a kettö szinte ugyanaz c12nz, c12sz. Valamint van még egy x12xe, 16 szelepes, 65 lovas, de az már problémásabb, egr szelep, 4 szelepes hengerfej. Tehát fenntartása drágább.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki!

Nemrég sikerült hozzájutnom egy kis 94'-es B Corsához elég jutányos áron. Viszont a legnagyobb problémám, hogy valami gagyi "sportkormány" van benne, amitől szeretnék megszabadulni. Mivel sajnos nem találok a körzeti bontókban semmi jó állapotú gyárit, az lenne a kérdésem, hogy milyen márkatárs autók kormányai jók bele? Astra F, Tigra A, Vectra A? Esetleg valakinek nincs-e egy fölösleges darab? A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki!

Nemrég sikerült hozzájutnom egy kis 94'-es B Corsához elég jutányos áron. Viszont a legnagyobb problémám, hogy valami gagyi "sportkormány" van benne, amitől szeretnék megszabadulni. Mivel sajnos nem találok a körzeti bontókban semmi jó állapotú gyárit, az lenne a kérdésem, hogy milyen márkatárs autók kormányai jók bele? Astra F, Tigra A, Vectra A? Esetleg valakinek nincs-e egy fölösleges darab? A válaszokat előre is köszönöm!

Alapjába véve a Tigra az, ami a Corsa ikertestvére, ha úgy nézzük (belseje ugyanaz). Én azok között nézelődnék, de elképzelhető, hogy az astra és vectra, calibra is szóba jöhet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kedden hazahoztam a kis drágám (97-es Corsa B). Minden szuper, most csinosítgatom.

Mivel zenebolond vagyok és a bal első ajtóba nincs hangszóró valamilyen okból kifolyólag, illetve hátul sincs egy se, milyet ajánlotok bele megfizethető áron? Milyen méretű jó az ajtókba? Nagy "vaszizdasz" belerakni? Én erre gondoltam:

http://www.emag.hu/akai-autohangszoro-16-cm-4-utas-120-w-ca007a-cv654c/pd/D9TZWBBBM/?tree_ref=306

A benne lévő fejegység meg lötyög nincs rögzítve sehogy, ebből kifolyólag kontaktos, és nem jöttem még rá hol és mit kéne meghúzni rajta.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kedden hazahoztam a kis drágám (97-es Corsa B). Minden szuper, most csinosítgatom.

Mivel zenebolond vagyok és a bal első ajtóba nincs hangszóró valamilyen okból kifolyólag, illetve hátul sincs egy se, milyet ajánlotok bele megfizethető áron? Milyen méretű jó az ajtókba? Nagy "vaszizdasz" belerakni? Én erre gondoltam:

http://www.emag.hu/akai-autohangszoro-16-cm-4-utas-120-w-ca007a-cv654c/pd/D9TZWBBBM/?tree_ref=306

A benne lévő fejegység meg lötyög nincs rögzítve sehogy, ebből kifolyólag kontaktos, és nem jöttem még rá hol és mit kéne meghúzni rajta.

Köszi előre is!

Szia!

Amennyiben tényleg zenebolond vagy,akkor a következő aranyszabályokat fogadd el.Előre lehetőleg 165-ös komponens szettet kell venni (a zenei ízlésed meghatározza a vásárolandó márkákat!!! ).

Hátra igazi hifista nem rak hangszórókat (kalaptartóba főleg nem),hanem a csomagtartóba egy jól megválasztott mélyládát (szintén lényeges,hogy milyen zenét hallgatsz).A mélyláda lehet reflex,zárt pl.

Mindenképp szükséges egy jó erősítő,hogy ne szegény fejegységnek kelljen szenvednie a hangerővel (úgysem tud :) ).Ezt házilag elég nehéz összehozni,bár nem természetesen nem lehetetlen.A kábelezés is nagyon fontos,mielőtt még elfelejtem.Szerintem nézelődj egy kicsit a neten autóhifivel foglalkozó oldalakon,rengeteg jó tanácsot olvashatsz és különböző praktikákat is megtudhatsz.

Ami a linket illeti,azt gyorsan felejtsd is el :).Abból zenét úgysem hallanál.

Módosítva : rotel
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki!

Nemrég sikerült hozzájutnom egy kis 94'-es B Corsához elég jutányos áron. Viszont a legnagyobb problémám, hogy valami gagyi "sportkormány" van benne, amitől szeretnék megszabadulni. Mivel sajnos nem találok a körzeti bontókban semmi jó állapotú gyárit, az lenne a kérdésem, hogy milyen márkatárs autók kormányai jók bele? Astra F, Tigra A, Vectra A? Esetleg valakinek nincs-e egy fölösleges darab? A válaszokat előre is köszönöm!

Keress egy viszonylag jó állapotú gyárit és bőröztesd be.Ég és föld a különbség,elhiheted.Én az autó 10 éves korában bőröztettem be és szidtam utána magam,hogy miért vártam vele ennyit (1 éves kora óta enyém az autó). :)

Módosítva : rotel
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C12NZ motoros Corsa B-n hány év vagy hány km a vezérműszíj csere periódus?

Szeretném megköszönni az eddigi segítségeket!

Korábban írtam a motor hideg állapotában lassan esik vissza az alajárat -> alapjárati motor tisztitás után helyreállt.

A hátsó oldalsó (nem leengedhető) szélvédőről kérdeztem hogy hogy van rögzítve. Írtátok hogy csavaros. Hiába húztam meg az eresztés nem szűnt, szélvédőragasztóval beragasztottam.

Most majd hátsó dobot kell rá vennem mert kilyukadt, októberben megy műszakira.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C12NZ motoros Corsa B-n hány év vagy hány km a vezérműszíj csere periódus?

Szeretném megköszönni az eddigi segítségeket!

Korábban írtam a motor hideg állapotában lassan esik vissza az alajárat -> alapjárati motor tisztitás után helyreállt.

A hátsó oldalsó (nem leengedhető) szélvédőről kérdeztem hogy hogy van rögzítve. Írtátok hogy csavaros. Hiába húztam meg az eresztés nem szűnt, szélvédőragasztóval beragasztottam.

Most majd hátsó dobot kell rá vennem mert kilyukadt, októberben megy műszakira.

Úgy emlékszem 60 ezer vagy 5 év

Link to comment
Megosztás:

Szeretnem segítsegeteket kerni.. Van nekem egy 1.2 b corsam.. 3500 -as fordulatnal es az fölött a motor visszajelzö lampa kigyullad es az auto veszit az erejeböl... mitöl lehet ez.. hatha valaki mar jart igy es tudna nekem segiteni.. elöre is köszönöm.. Akos

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.