Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

sziasztok Corsasok! 94-es 1.2es Citym van, 33kW C12NZ benzines.

Sajnos eltort a vizpumpa es fellforrt a viz, szetment egy vastag vizcso is. Ezutan volt vizpumpa, vezerles es gyertya, rotor es gyujteloszto fedel csere. Elmentem probautra majd feketen fustolt, nagyon sokat evett benzinbol, kivillant a sarga motor ikon es rangat illetve erotlen fullad! Kivettem gyertyakat es feketek voltak! Ujra indul de fustol es rangat, sajnos nem tom megnezni milyen esetleg elektromos hibaja lehet mert szerelo nem tud racsatlakozni. Mi lehet a baj!? Mit gondoltok? Miert eszik es fustol mint allat es miert fullad rangat?! koszonom ha elmondjatok mit gondoltok! 4 eve semmi baja nem volt es tessek!

Link to comment
Megosztás:

Szeretném megkérdezni, hogy 1: a középkonzol világításnak állandóan kell égnie (gyújtásnál)? -2: a bekapcsolt világításnak van visszajelzője?

1. Igen

2. Nincs, de lehet csinálni

sziasztok Corsasok! 94-es 1.2es Citym van, 33kW C12NZ benzines.

Sajnos eltort a vizpumpa es fellforrt a viz, szetment egy vastag vizcso is. Ezutan volt vizpumpa, vezerles es gyertya, rotor es gyujteloszto fedel csere. Elmentem probautra majd feketen fustolt, nagyon sokat evett benzinbol, kivillant a sarga motor ikon es rangat illetve erotlen fullad! Kivettem gyertyakat es feketek voltak! Ujra indul de fustol es rangat, sajnos nem tom megnezni milyen esetleg elektromos hibaja lehet mert szerelo nem tud racsatlakozni. Mi lehet a baj!? Mit gondoltok? Miert eszik es fustol mint allat es miert fullad rangat?! koszonom ha elmondjatok mit gondoltok! 4 eve semmi baja nem volt es tessek!

Lambda szonda, vagy 2 vezetékes vízhőfok jeladó hiba esetén dús a keverék amitől füstölhet, bár feketén a kipufogó ilyenkor nem szokott, de én ott nézném meg először.

Legjobban élő diagnosztikába lehet figyelni ezeket, szerelő mivel próbálkozik, hogy nem tud rácsatlakozni?

Link to comment
Megosztás:

1. Igen

2. Nincs, de lehet csinálni

Lambda szonda, vagy 2 vezetékes vízhőfok jeladó hiba esetén dús a keverék amitől füstölhet, bár feketén a kipufogó ilyenkor nem szokott, de én ott nézném meg először.

Legjobban élő diagnosztikába lehet figyelni ezeket, szerelő mivel próbálkozik, hogy nem tud rácsatlakozni?

Udv, lambda szondat leveszem visszadugom nincs hatasa, ua fullad, furcsan jar es fustol. Szerelonek nincs csatija hozza azt mondja, milyen lehet a csatija? koszonom

Link to comment
Megosztás:

1. Igen

2. Nincs, de lehet csinálni

Amikor cseréltem a műszerfalvilágítást, láttam, hogy van egy szimpla zöld, ábra nélküli visszajelző. Próbáltam beletenni egy ízzót, azonban a lyukába nem nagyon akart rögzülni, nem is erőltettem. Az milyen célt szolgálna eredetileg? " de lehet csinálni" Van valami leírásod erről?

Link to comment
Megosztás:

Amikor cseréltem a műszerfalvilágítást, láttam, hogy van egy szimpla zöld, ábra nélküli visszajelző. Próbáltam beletenni egy ízzót, azonban a lyukába nem nagyon akart rögzülni, nem is erőltettem. Az milyen célt szolgálna eredetileg? " de lehet csinálni" Van valami leírásod erről?

Én annak idején a fordulatszámmérős műszeregységbe tettem ilyet, volt felül az autómata váltó visszajelzője, az úgy sem kellett, kivettem a lapot alóla, letisztítottam a jelet, zöld fóliára nyomtattam helyzetjelző ikon fordítottját, mivel mindennek feketének kell lennie, kivéve az ikonnak, aztán az került be mögé, utána már csak a háttérvilágítás szálait kellett átkötni az izzó foglalatra, meg persze a gyárit elvágni a fólián, utána ha kapcsoltam a világítást ott volt az ikon hozzá, mint pl most a H Astra-mban.

Ez már a második volt, itt nem került elé plusz fólia, meg másik nyomtató volt, itt zöld egy kicsit az egész, a korábbi jobban sikerült ott csak az ikon látszott, de arról nincs fotóm:

4llaei6etgkqn2bfq47ghwyqbxa66b.jpg

Módosítva : Davee
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

vettem egy ilyen 3000e ft-os távkapcsoló csodát (http://www.ebay.com/itm/141539855984?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

) , és be szeretném szerelni corsa B-be (3 ajtós)

Tud valaki segiteni, hova kössem be, nincs sajnos kapcsolási rajzom.

gondolom a bal ajtóból bejövő kábelkötegből kell az ami vezérli a központi zárat, nameg a 2 ajtó motor+ a hátsó csomagtér motor kábelét kellen kisakkoznom.

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni az alábbi jelenség megoldására:

Vasárnap este hazautaztunk, semmi gond, amíg meg nem álltunk. Gyújtást levettem, kulcsot kivettem, de a rádióm továbbra is világított, olyan volt mintha lefagyott volna. Kivettem a pendriveot, akkor kikapcsolt.

Reggelre csutkára le volt merülve az akksi

Akksi feltölt. próbál, indul pöccre. Viszont a slusszkulcs pár másodperc alatt tök forró lett. 10 percet volt bent az akksi, majd köv indítási próbára már olyan volt mintha erősen merülne, vagy valami megfogná, önindító elsőre alig akart fordulni

Arra gondolok, hogy a gyújtáskapcsolónál lehet valami zárlat, csak nem tudom azt hogy lehetne kiszedni. Addig nem merem erőltetni a dolgot, nehogy kigyulladjon valami vagy hasonló.

Új gyújtáskapcsolót kell venni mindennel együtt, vagy szét lehet szedni, javítani ha lehet?

Update:

Gyújtáskapcsolót darabokra szedtem, semmi baja, összeraktam.

Az előzőnap feltöltött akku beszerelés nélkül teljesen lemerült kb 10 óra alatt, így megvan a ludas

A slusszkulcs meg azért volt forró mert a napon ált a kocsi, és átforrósodott benne minden ....

Módosítva : Leventikusz
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

vettem egy ilyen 3000e ft-os távkapcsoló csodát (http://www.ebay.com/itm/141539855984?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

) , és be szeretném szerelni corsa B-be (3 ajtós)

Tud valaki segiteni, hova kössem be, nincs sajnos kapcsolási rajzom.

gondolom a bal ajtóból bejövő kábelkötegből kell az ami vezérli a központi zárat, nameg a 2 ajtó motor+ a hátsó csomagtér motor kábelét kellen kisakkoznom.

köszi

Ha van gyári kpzárad, akkor jobb oldalon lebontod a lábtér műanyagját, ott találni fogsz az ECU felett egy kis műanyag dobozt (KIEKERT felirat) az a kpzár vezérlő, azon van 2db kábel, egyik a nyitási impulzus, másik a zárási, fejből nem tudom már, de ha fogsz egy 12v-os izzót, testre teszed a másikat pedig az egyik érintkezőre, majd zársz/nyitsz akkor ki lehet lámpázni, hogy melyik a két kábel ami neked kell, ugyan ezek az érintkezők kellenek az új elektronikán is, ahhoz van kapcsolási rajzod, rákötöd és megy.

Az új elektronikának csak táp kell meg ez a két érintkező, esetleg index villogtatás ha kell.

Nem vagyok bent biztos, de úgy rémlik az egyik vezérlő kábel a Piros/Sárga, a másik a Barna/Fehér, de azért lámpázd ki, hogy biztos legyen.

Ha valami nem tiszta kérdezz és segítek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A Ti vízhőmérőtök hol szokott állni? Az enyém nem középen, a 95 fokos vonalnál, hanem általában az előző vonás alatt, tehát kb. 92 foknál, időnként felmegy 93 fokig. Ez a normális?

Benzines motornál - 92 fokos termosztátnál - teljesen normális.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok opel corsa b gsi 16 szelepes alapjárati motor tisztásában kérnék segítséget ,elég nehéz hozzá férhető helyen van, van előtte egy vákum cső amiben benya folyik ha elkezdem kilazítani elkezd ömleni a benya ez normális meddig ömlik el áll egyszer? mert ha ezt leszedném pont hozzá férnék a motorhoz és letudnám szedni.

szerintetek?

 

egyébként a gondja az a kocsinak hogy, amikor motor fékezek és benyomom a kuplungot akkor leáll a kocsi, de ha kiveszem üresbe és úgy gurulok a lámpáig akkor nem.

Módosítva : lombi
Link to comment
Megosztás:

 

Ha van gyári kpzárad, akkor jobb oldalon lebontod a lábtér műanyagját, ott találni fogsz az ECU felett egy kis műanyag dobozt (KIEKERT felirat) az a kpzár vezérlő, azon van 2db kábel, egyik a nyitási impulzus, másik a zárási, fejből nem tudom már, de ha fogsz egy 12v-os izzót, testre teszed a másikat pedig az egyik érintkezőre, majd zársz/nyitsz akkor ki lehet lámpázni, hogy melyik a két kábel ami neked kell, ugyan ezek az érintkezők kellenek az új elektronikán is, ahhoz van kapcsolási rajzod, rákötöd és megy.

Az új elektronikának csak táp kell meg ez a két érintkező, esetleg index villogtatás ha kell.

 

Nem vagyok bent biztos, de úgy rémlik az egyik vezérlő kábel a Piros/Sárga, a másik a Barna/Fehér, de azért lámpázd ki, hogy biztos legyen.

 

Ha valami nem tiszta kérdezz és segítek.

 

 

Szia,

Az index villogtatást hogy tudom bekötni?

És ezt az új távvezérlót melyik tápra kössem rá? PL szivargyújtó? Vagy egszerûen a közp zár vezérlõ dobozáról vegye?

És még annyit, hogy a bal oldali biztosíték tábla mellé rakjam, vagy mehet a jobb oldalra a központizár vezérlõ mellé (ha befér)

Köszi

 

Link to comment
Megosztás:

Szép napot!

 

Lenne nekem egy olyan bajom, (vagy inkább bajaim), hogy tulajdonképp erőtlen az autó. A motor c14nz.

Kórlista:

-Az összes fokozatban lehet hallani a szelepek igen hangos csörgését, minél jobban nyomom annál inkább csörög. (akár kettesben is)

-Néha, csak álló helyzetben alapjáraton szinte 500 körülre leesik a fordulat majdhogynem lefullad, aztán magától visszamegy (főleg meleg motornál)

-Tolatás közben kuplung felengedésre inkább ugrál gurulás helyett

 

Egyéb tudni valók:

 

-nemrég volt benne lambda szonda csere (valami amerikai, hurrá)

-vezérlés csere (előtte is csörögtek a szelepek)

-illetve ultrahangos befecskendező tisztítás

 

A szerelőm szerint össze van törve a kerámia a katalizátorban, ami a gyatra teljesítményre ugyan megoldás lehet, de a fulladásra kétlem  :icon1:

 

Segítségeteket előre is köszönöm

 

Ui: az alapjárat szerintem elég alacsony, ezen lehet, vagy érdemes állítani?

Módosítva : SKIFEKETE
Link to comment
Megosztás:

Szia,

Az index villogtatást hogy tudom bekötni?

És ezt az új távvezérlót melyik tápra kössem rá? PL szivargyújtó? Vagy egszerûen a közp zár vezérlõ dobozáról vegye?

És még annyit, hogy a bal oldali biztosíték tábla mellé rakjam, vagy mehet a jobb oldalra a központizár vezérlõ mellé (ha befér)

Köszi

 

 

Szia,

 

Nekem a vezető oldalon van a motorháztető nyitó kar melletti műanyag burkolat alatt. Oda elfért maga a riasztó illetve az ablak felhúzó doboz is, elég ragyogó hely. Ott találsz tápot is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ti mivel szoktátok ápolni a (műanyag) lökhárítókat? Előző tulaj bekente valamivel, ami most pereg le, illetve elég foltos, fakó helyenként. Van vmi jó kis spray vagy vmi rá? Kinek mi vált be? Köszi.

 

Turtle wax, fekete műanyag ápoló

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

A C12NZ motoros B Corsam szelepfedélnél folyamatosan szivárog az olaj. Már cseréltem benne parafa tömítést, ami szintén engedett, de kb. 2-3 hónapig jól bírta.

Elég zavaró hogy néha menet közben is érezni az utastérben a forró olaj illatát ami párolog le a motorról, pl ha megy a ventillátor.

Milyen tömítést vegyek a szelepfedélhez? Gumi, parafa?

Van valakinek tapasztalata hogy milyen márkát?

A Bárdi autó van a közelbe, de az Unix-ba is el tudok menni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

A C12NZ motoros B Corsam szelepfedélnél folyamatosan szivárog az olaj. Már cseréltem benne parafa tömítést, ami szintén engedett, de kb. 2-3 hónapig jól bírta.

Elég zavaró hogy néha menet közben is érezni az utastérben a forró olaj illatát ami párolog le a motorról, pl ha megy a ventillátor.

Milyen tömítést vegyek a szelepfedélhez? Gumi, parafa?

Van valakinek tapasztalata hogy milyen márkát?

A Bárdi autó van a közelbe, de az Unix-ba is el tudok menni.

 

Szerintem ott már nem a tömítés a hibás, vagy sérült a hengerfejed, vagy a szelepfedeled, elég egy mélyebb karcolás, vagy eldeformálódott a szelepfedél, pl rossz sorrendben történt csavarhúzások miatt, vagy túlhúzás miatt.

Ha megbontod megint akkor nézd át a felületeket és a szelepfedelet is, sérülést és görbeséget keress.

 

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ott már nem a tömítés a hibás, vagy sérült a hengerfejed, vagy a szelepfedeled, elég egy mélyebb karcolás, vagy eldeformálódott a szelepfedél, pl rossz sorrendben történt csavarhúzások miatt, vagy túlhúzás miatt.

Ha megbontod megint akkor nézd át a felületeket és a szelepfedelet is, sérülést és görbeséget keress.

 

 

Átnéztem, egy karc sincs rajta, gyönyörű, színtiszta, egyenletes fém. Van minden csavarnál egy kis távtartó és ez tart a hengerfej és a szelepfedél között a tömítés számára kb. 1.2-1.5mm-t. Szerintem a tömítés amiket kaptam vékonyabban és így tud engedni. Csere után kb. 1 hónapig semmit nem enged, majd szépen lassan egyra jobban. Évente kell új, plusz a hengerfejet féktisztítóval szoktam megtisztítani az olajtól.

Esetleg egyéb ötlet? Vagy gumi tömítést vegyek?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

 

Egy kis segítséget kérnék felni ügyben. Mi az a szélesség/ET kombó, ami jól néz ki B Corsa alatt, de még nem lő azonnal fejbe a rendőr érte? Jelenleg gyári 5,5" ET49 van alatta 14"-ban, de 15"-ra szeretnék váltani. A gyakori 7" széles felnik mennyire férnek el? Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok valaki esetleg nem tudna segíteni?

 

sziasztok opel corsa b gsi 16 szelepes alapjárati motor tisztásában kérnék segítséget ,elég nehéz hozzá férhető helyen van, van előtte egy vákum cső amiben benya folyik ha elkezdem kilazítani elkezd ömleni a benya ez normális meddig ömlik el áll egyszer? mert ha ezt leszedném pont hozzá férnék a motorhoz és letudnám szedni.

szerintetek?

 

egyébként a gondja az a kocsinak hogy, amikor motor fékezek és benyomom a kuplungot akkor leáll a kocsi, de ha kiveszem üresbe és úgy gurulok a lámpáig akkor nem.

 

köszi még egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Átnéztem, egy karc sincs rajta, gyönyörű, színtiszta, egyenletes fém. Van minden csavarnál egy kis távtartó és ez tart a hengerfej és a szelepfedél között a tömítés számára kb. 1.2-1.5mm-t. Szerintem a tömítés amiket kaptam vékonyabban és így tud engedni. Csere után kb. 1 hónapig semmit nem enged, majd szépen lassan egyra jobban. Évente kell új, plusz a hengerfejet féktisztítóval szoktam megtisztítani az olajtól.

Esetleg egyéb ötlet? Vagy gumi tömítést vegyek?

 

Parafa tömítés való oda gyárilag, körben 10-12Nm-rel szabad csak lehúzni a szelepfedelet, belülről kezdve az óramutató járásával megegyezően. Pasztát használsz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.