Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

sziasztok.

Érdeklődnék hogy egy olyan isuzu motoros 1.5-d-s corsát ami 1995-ös gyártású, mennyiért lehet eladni hogyha hivatalosan kapott új alvázszámot mert elrozsdásodott az eredeti.

Papírokat megőriztem szóval megtudom mutatni aki megveszi hogy hivatalos nem lopott vagy iylesmi.

Veszít az értékéből így vagy ellehet adni normál áron is?

Válaszokat előre is köszönöm :-)

Ha hivatalos és bizonyítani is tudod, akkor olyan mintha semmi sem történt volna, ez nem von le az értékéből.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, újabb játékot találtam magamnak.

Józsi fórumtárstól sikerült egy hónapja egy fordulatszámmérős, elektronikus műszerfalat szereznem. Most jutottam el odáig, hogy foglalkozzam az átszereléssel, és, hát, nem lettem vidám. Az én óracsoportom ugyanis bowdenes (ezt természetesen előre tudtam), de mintha nem lehetne átszerelni, annak ellenére, hogy többen állították itt is.

A számlap átszerelése jó ötlet, ám a napi km-adatok kiosztása más, így az új számlappal olvashatatlan lesz. Még nagyobb probléma, hogy maga a sebességmérő egységet sem lehet az egyikből átszerelni a másikba, mert pl. nem lehet rögzíteni.

Egyszerűbb lesz talán szerezni egy érzékelőt az új, elektronikus egységhez, és bekötni (ámde mit és hová?), esetleg hagyni a csodába az egész projektet. :mean:

Valakinek ötlet, tapasztalat?

Az érzékelőt oda kell rögzíteni, ahova a bowden megy a váltóba.

Amúgy a fordulatszámos órák többsége elektronikus, és nem bowdenes, tekintve, hogy a váltás valahol 94 környékén lehetett.

Nekem szerencsére bowdeneset sikerült szereznem anno. Persze akkor nem volt, amikor kellett volna, később véletlenül bukkantam rá egyre :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

Érdeklődnék hogy egy olyan isuzu motoros 1.5-d-s corsát ami 1995-ös gyártású, mennyiért lehet eladni hogyha hivatalosan kapott új alvázszámot mert elrozsdásodott az eredeti.

Papírokat megőriztem szóval megtudom mutatni aki megveszi hogy hivatalos nem lopott vagy iylesmi.

Veszít az értékéből így vagy ellehet adni normál áron is?

Válaszokat előre is köszönöm :-)

Sajnos végig kell járnod az alvázszám változás hivatalos útját (KPM műszaki vizsga, új forgalmi, új törzskönyv stb), mert gyakorlatilag egy vevő sem fogja vállalni a kockázatot, hogy eredetvizsgán megbukik a kocsi.

Tudom, hogy nem akarsz felesleges költségekbe menni, mikor az autót úgyis eladnád, de így gyakorlatilag eladhatatlan a kocsi, papírok nélkül alkatrésznek sem lehet hasznosítani (forgalomban van a kocsi), és tömegével vannak ilyen kocsik hivalatos papírokkal, vagy papírok nélkül alkatrésznek.

Ebben az alvázszám cserében gyakorlatilag az a szivatás, hogy nem ugyanazt az alvázszámot kapja vissza a kocsi, mint ami eredetileg volt, hisz akkor meg lehetne úszni egy KPM műszaki szemlével a dolgot. Így viszont műszaki viszga 10.000 Ft, új forgalmi 6000 Ft, új törzskönyv 6000 Ft, plusz a rengeteg utánnajárás.

Ha lepapíroztad, akkor gyakorlatilag nincs értékbesztése a kocsinak, mert tökmindegy, hogy mi az alvázszám, csak egyezzen a forgalmival.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szeretnék kérni tőletek egy kis tanácsot.
Van nekem egy 98 as corsa b 1.0 kis autóm. Nekem is elő jött az üzemanyag szivattyú problémám.

A szivattyút kicseréltem, mert beállt teljesen. Persze előtte leteszteltem. Pörög és nyom rendesen. Ezek után jöttek a problémák. Beraktam a helyére, gyújtás és semmi. Meg sem nyekkent.

Megkerestem a relét. Gyújtásra rakom és nem hallani a kattanást. Azt hittem meg van a hiba. De mégse. Kipróbáltam, hogy adok neki egy külön feszültséget. De a relé működik. Kattan minden áram felvételnél.

Akkor mi lehet a probléma? - nem jöttem rá. Odáig eljutottam, hogy a szivattyú csatlakozásánál lehet az első problémám. Négyes csatinál rá mértem és érdekes dolgokat észleltem. Eleve 4 és 5 volt közötti áram jön hátra. Gondolom ez már baj.

A négyes csati két részre van felosztva. Kettő a szivattyúé, a másik kettő az úszóé. Az úszó részében van áram(üzemanyag óra rendesen mutatja).De a másik kettőben nem találok áramot.

Vissza térve a reléhez. Ha helyén van nem működik. Kihúzom áramot adok neki kattan. -nem értem:( A relé helyén rámértem, van áram (12v).Igaz azt sem értem, hogy ha gyújtásra rakom, nincs benne áram. Ha leveszem a gyújtásról megjelenik a 12 volt. Biztos így kell neki jónak lenni, mert 8 éve van nálam az autó de nem volt vele ilyen problémám. Szerelőnél sem voltam vele, hogy átkötötték volna. Sokat olvasgattam, és ajánlották, hogy cserélem ki a kűrt relével tesztelésként. De az sem vált be. Meg sem nyekkent.

Mi lehet a problémám?

Köszönöm szépen a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Az érzékelőt oda kell rögzíteni, ahova a bowden megy a váltóba.

Amúgy a fordulatszámos órák többsége elektronikus, és nem bowdenes, tekintve, hogy a váltás valahol 94 környékén lehetett.

Nekem szerencsére bowdeneset sikerült szereznem anno. Persze akkor nem volt, amikor kellett volna, később véletlenül bukkantam rá egyre :)

Köszi a választ :) - az érzékelő rögzítését pont tudtam ;) , hanem hogy a rácsatlakoztatott kábel (ami ugye nekem nincs is) hová megy pontosan, azt már nem tudom. Háromeres csatlakozót hozott fel a net (föld, jel, táp?), de akkor is: hová csatlakozik?

Azzal voltam, amit itt olvastam: az átszerelés egyszerű; gondoltam, hogy csak kicsavarozom-becsavarozom, és kész. Perpill nem így tűnik, de cáfoljatok meg. :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eltelt két hónap a kilométeróra spirál meghajtó cseréje óta és megint elnyírta a tengelyét, csak most nem a fogaskeréknél, hanem feljebb. Véleményem szerint bekerült valami kosz féle és megszorulhatott a tengelye, de ez csak feltételezés. Járt már így valaki?

Link to comment
Megosztás:

Helló

B corsa 1.7 d van isuzuba automata dusítót sehol sem találok. Persze ujjat nem használtat. Ebben kérek egy kis segítséget. Köszönöm!

Nem is fogsz találni szerintem. Maximum gyári szám alapján, de annak az árán be fogsz sírni.

Vegyél bontottat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

segítséget kérnék az itt lakó szakiktól.

Az ezredfordulón készült 1,2-es benzines Corsával a következő eset esett meg: Az autó minden előjel nélkül egyszer csak leállt parkolás közben. Azóta csak beröffen, de rögtön le is áll, nem lehet vele elindulni. Hibajelző lámpák tömkellege világít még kihúzott slusszkulcs mellett is, többek között az olaj és a motorhiba lámpa.

Most lehúzott akkuval pihen, hogy ne szívja le az aksit.

Kérdésem, hogy mi lehet a baja, illetve ötletek várok, hogy hogy lehetne beindítani legalább addig míg a szerelőhöz elérne az autó. Esetleg ha valaki hozzáértő ráérne Miskolc környékén... :-)

Az előélethez tartozik: Külföldről behozott természetesen "keveset futott" autó, rossz egr szeleppel valamint nem működő klímával. Az autó napi használatban van (illetve ma reggelig volt) városban, extrém rövid utakon.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Az ezredfordulón készült 1,2-es benzines Corsával a következő eset esett meg: Az autó minden előjel nélkül egyszer csak leállt parkolás közben. Azóta csak beröffen, de rögtön le is áll, nem lehet vele elindulni. Hibajelző lámpák tömkellege világít még kihúzott slusszkulcs mellett is, többek között az olaj és a motorhiba lámpa.

Most lehúzott akkuval pihen, hogy ne szívja le az aksit.

Kérdésem, hogy mi lehet a baja, illetve ötletek várok, hogy hogy lehetne beindítani legalább addig míg a szerelőhöz elérne az autó. Esetleg ha valaki hozzáértő ráérne Miskolc környékén... :-)

Ez itt?

Link to comment
Megosztás:

"Hibajelző lámpák tömkellege világít még kihúzott slusszkulcs mellett is, többek között az olaj és a motorhiba lámpa."

Kihúzott kulcsnál is világít visszajelző???

Az bizony akkor egy csúnya zárlat lesz, vigyázz le ne égjen!

Sziasztok,

segítséget kérnék az itt lakó szakiktól.

Az ezredfordulón készült 1,2-es benzines Corsával a következő eset esett meg: Az autó minden előjel nélkül egyszer csak leállt parkolás közben. Azóta csak beröffen, de rögtön le is áll, nem lehet vele elindulni. Hibajelző lámpák tömkellege világít még kihúzott slusszkulcs mellett is, többek között az olaj és a motorhiba lámpa.

Most lehúzott akkuval pihen, hogy ne szívja le az aksit.

Kérdésem, hogy mi lehet a baja, illetve ötletek várok, hogy hogy lehetne beindítani legalább addig míg a szerelőhöz elérne az autó. Esetleg ha valaki hozzáértő ráérne Miskolc környékén... :-)

Az előélethez tartozik: Külföldről behozott természetesen "keveset futott" autó, rossz egr szeleppel valamint nem működő klímával. Az autó napi használatban van (illetve ma reggelig volt) városban, extrém rövid utakon.

Köszönöm.

Módosítva : iberkes
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, sikerült megjavítani az autót.

Az aksiról negatívról két vastag testvezeték indul. Az egyik teljesen eloxidálódott és elszakadt, mert az ablakról pont oda folyik a víz (ezt a hülye tervezést). Elrohadt a testpont is. 30 cm vastag rézvezeték, két saru, fúrás és csavar az új testpontnak. Az autó pöcc-röff. Nem értem az összefüggést, de a kocsi megy, anyu meg örül neki. Köszönöm mindkettőtöknek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szeretném kikérni a véleményeteket hogy érdemes e venni D-s Corsa-t?

Egy 1.0 ecotec benzinmotorosra gondoltam, nektek van tapasztalatotok esetleg hallottatok valamit róla hogy motorikusan van e típushibája vagy elég jó a motorja?

Bocs hogy ide írok de a corsa d-sek nem válaszolnak nekem már egy pár napja és itt mindig válaszoltatok nekem bármilyen problémám akadt:-)

A válaszokat előre is köszönöm :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szeretném kikérni a véleményeteket hogy érdemes e venni D-s Corsa-t?

Egy 1.0 ecotec benzinmotorosra gondoltam, nektek van tapasztalatotok esetleg hallottatok valamit róla hogy motorikusan van e típushibája vagy elég jó a motorja?

Bocs hogy ide írok de a corsa d-sek nem válaszolnak nekem már egy pár napja és itt mindig válaszoltatok nekem bármilyen problémám akadt:-)

A válaszokat előre is köszönöm :-)

Szia

Mivel ez az A és B Corsa fórum topic, aligha lesz itt jelentkező a tapasztalatokra (persze lehet hogy lesz). Azonban nagyobb sikerrel járnál, hogyha a D-s topicban tennéd el a kérdésedet, aminek az elérhetősége itt van: http://www.opelforum.hu/topic/1228-corsa-d-altalanos/

Módosítva : kastonoriginal
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szeretném kikérni a véleményeteket hogy érdemes e venni D-s Corsa-t?

Egy 1.0 ecotec benzinmotorosra gondoltam, nektek van tapasztalatotok esetleg hallottatok valamit róla hogy motorikusan van e típushibája vagy elég jó a motorja?

Bocs hogy ide írok de a corsa d-sek nem válaszolnak nekem már egy pár napja és itt mindig válaszoltatok nekem bármilyen problémám akadt:-)

A válaszokat előre is köszönöm :-)

Szerencséd van, mert én a múlt héten használtam egy hétig egy D Corsát. Ez 1,4 -es volt, az új 101 lovas motorral.

Ennél kisebb motorral NEM szabad D Corsát venni. Semmiképp ne vegyél 1000-es motorral. Meg fogod bánni. Nem megy.

Az 1,4-essel már lehet tempósan haladni, de nagyon pörgetni kell ezt is, hogy menjen. Az erőből való előzés kínszenvedés vele. Inkább lendületből kell vezetni. A nem túl acélos menetdinamika ellenére nagyon falánk, 7,5 liter volt nálam az átlaga (fele közút, fele autópálya, kis város). Egy új diesel zafira eljár 6,5 literrel....

Nemtudom van-e 1,7 CDTI motorral D Corsa, azzal jó lehet, de legrosszabb esetben is a 95 lovas 1,3 CDTI. Egyébként egész jó kis autó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Volna egy elég nagy problámám amire valahogy nem tudok rájönni.

Adott 1 corsa B X14Xe motorral, a fordulatszám az egekbe elég gyakran 3000-4000

az alapjárati motor illetve minden szétszedve megpucolva stb, hiba továbra is fentáll.

Alapjárati motor kicserélve hiba nem változik.

Illetve annyi van hogy darabokra szedés majd összerakás után 1 2 napig tökéletes utánna minden elöröl. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Volna egy elég nagy problámám amire valahogy nem tudok rájönni.

Adott 1 corsa B X14Xe motorral, a fordulatszám az egekbe elég gyakran 3000-4000

az alapjárati motor illetve minden szétszedve megpucolva stb, hiba továbra is fentáll.

Alapjárati motor kicserélve hiba nem változik.

Illetve annyi van hogy darabokra szedés majd összerakás után 1 2 napig tökéletes utánna minden elöröl. :(

Szia! Gondolom hibalámpát nem dob. Ha a minden szétszedve, kipucolva segít egy ideig, azon a nyomon indulj el. Egyszerre csak egy dolgot pucolj meg, így rájössz, mi az, amire megjavul a motor.

A szokásos dolgokat ellenőrizd még, pl. vákumcsövek épsége: nem lehet repedezett, merev, túl fényes.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

ma eszrevettem hogy mikor a kocsit beinditom elkezd valahonnan csepegni a gazolaj.

ha megallok utana egy kis ido mulva abbamarad.

nem tudjatok mi lehet a baj?

a kocsi pocre indul nem rangat csak ez a baj:-(

1.5 os isuzu dizelrol van szo.

elore is koszi a valaszt.

Link to comment
Megosztás:

A segítségeteket szeretném kérni, még pedig a szekunder levegő befecskendező müködéséről és ellenőrzéséről kapcsolatban.

Amikor megvettem a kocsit inditáskor porszívó hangot hallottam a motortérből ami 2-3 perc után leállt. Viszont most a hang nem hallatszik és az autó egyenletlen alapjárattal indul. Indulás után rángat erőtlen de nem minden esetben.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

ma eszrevettem hogy mikor a kocsit beinditom elkezd valahonnan csepegni a gazolaj.

ha megallok utana egy kis ido mulva abbamarad.

nem tudjatok mi lehet a baj?

a kocsi pocre indul nem rangat csak ez a baj:-(

1.5 os isuzu dizelrol van szo.

elore is koszi a valaszt.

A problémát viszonylag könnyen meg lehet oldani, csak ahhoz tudni kéne, hogy honnan csöpög a gázolaj.

A tanktól elkezdve az adagolón és a porlasztócsúcsokon át a résolaj visszavezető csövekig bárhonnan csöpöghet a gázolaj, ezt így fórumon keresztül senki se fogja megállapítani neked. Ez a te dolgod lesz...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A problémát viszonylag könnyen meg lehet oldani, csak ahhoz tudni kéne, hogy honnan csöpög a gázolaj.

A tanktól elkezdve az adagolón és a porlasztócsúcsokon át a résolaj visszavezető csövekig bárhonnan csöpöghet a gázolaj, ezt így fórumon keresztül senki se fogja megállapítani neked. Ez a te dolgod lesz...

Szia.

Ma megnéztem honnan csepeg, a résolajcsőnél csepeg a csavarnál ahol hozzá van rögzítve a motorhoz.

Ha az a baj lehet valahonnan szerezni résolajcsövet?

Kb mennyibe kerül?

előre is köszi a választ :-)

Link to comment
Megosztás:

Kedves Forumozok!

(Elnezest kerek a szovegert, nincs magyar billentyuzetem).

Nemregiben vasaroltam egy 2000-es evjaratu 1.5 Td Corsat (3 ajto) tavoli ismerostol. Az auto tip-top allapotu, viszont az uleseivel nagyon nem vagyok megbekelve. Soha nem ultem elotte B corsaban, nem tudom, hogy ezek eredetileg ilyenek (erzem a hatamban a merevito vasakat), vagy csak teljesen szet vannak ulve (erre gyanakszom), de 20 perc alatt kegyetlen hatfajast okoz.

A kerdesem a kovetkezo: Mi lenne a legcelszerubb megoldas? A) Ujratometni karpitossal vagy B) uj ulest venni bele. Ha B) akkor mindenkeppen B Corsa ulest kell keresni hozza, vagy mas tipus is szoba johet. Valahol azt olvastam, hogy a G Astra ulese belemegy (szepallapotu sportulest tudnek szerezni bele szinte ingyen). Igaz ez?

Valaszotokat elore is koszonom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.