Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ja az Én fordszám.m.:egy kép a vizhőfok vissaz jelző orába tettem bele.

Nagyon állat az üza.szint jelzőben a smile-k! :lol:

Hi

Más nem tom, hogy kit idegesít a retenetes gyér müszerfal világítás, Engem nagyon!

Már nem is tom hol láttam, de a plexi lap csodákra képes rá egy matrica be skálázva és kész :lol:

Majd rakok fel képet.

Széles utat mindenkinek.

Plazma számlap? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1,2 16v 1998 Corsám eredetileg tömör féktárcsa van benne. Nagy gond hűtöttre kicsrélni?

Köszi!

Bence

Nem nagy gond. Kell két hűtött tárcsa, egy garnitúra hozzá való fékbetét és két féknyereg.

Ugyanúgy fel lehet viszont akkor már dobni a 256-os hűtött fékeket is, ott is ugyanazokat az alkatrészeket kell cserélni, de sokkal jobb a fékhatás. Mondjuk utána a 13"-os kerék felejtős, 14" a legkisebb, ami passzol.

Link to comment
Megosztás:

Nem nagy gond. Kell két hűtött tárcsa, egy garnitúra hozzá való fékbetét és két féknyereg.

Ugyanúgy fel lehet viszont akkor már dobni a 256-os hűtött fékeket is, ott is ugyanazokat az alkatrészeket kell cserélni, de sokkal jobb a fékhatás. Mondjuk utána a 13"-os kerék felejtős, 14" a legkisebb, ami passzol.

Rendben! Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez a fékes dolog engem is nagyon érdekelne (mondjuk nekem nem kell a hűtött [gondolom])! Mi kell hozzá, és mennyibe fáj egy ilyen akció?

Hallottam valami pogácsás megoldást is, amivel elvileg maradhatna a régi felni is.

Tudna valaki valami összefoglalót írni ezekről? Tapasztalatok, hol, mennyiért, stb. Minden érdekel!

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Egy hete lett egy Corsa B 1997-es kocsim. Minden nagyon tetszik rajt, kivéve az üzemanyag szintjelző műszer. Elég nagyokat csal és nem lehet tudni, hogy mennyi benzin van még a tankban. Olyan rossz,hogy nem tudom hány km.-t mehetek még vele. Ha teletankolom 40 litert mutat és kb 150 km után lemegy 10-re. Vagy nem tudom teletankolni( pedig a kúton már kikapcsol a töltő), vagy rossz a műszer. Ötlet?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Egy hete lett egy Corsa B 1997-es kocsim. Minden nagyon tetszik rajt, kivéve az üzemanyag szintjelző műszer. Elég nagyokat csal és nem lehet tudni, hogy mennyi benzin van még a tankban. Olyan rossz,hogy nem tudom hány km.-t mehetek még vele. Ha teletankolom 40 litert mutat és kb 150 km után lemegy 10-re. Vagy nem tudom teletankolni( pedig a kúton már kikapcsol a töltő), vagy rossz a műszer. Ötlet?

Előre is köszönöm.

Az üzemanyagszintjelző csak támpont szerintem. Sosem pontos. Max. akkor érdemes hallgatni rá, amikor már villog a sárga. Ha pontosan akarod mérni és nem akarsz számolgatni, akkor érdemes egy BC (BoradComputer)-t belerakni, ebben Opel16V kollega tud segíteni. B Corsába könnyedén bele is lehet már rakni. Egyébként meg a napi km számlálót érdemes használni. Tankoláskor látod, hogy kb. mennyit fogyaszt a kocsi, meg egy idő után már fogod tudni, hogy hány km után kell menni tankolni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1,2 16v 1998 Corsám eredetileg tömör féktárcsa van benne. Nagy gond hűtöttre kicsrélni?

Köszi!

Bence

Első körben érdemes pl. a GSi Corsa fékeit, vagy a Comboét rárakni, azt hiszem azok már eleve hűtöttek és tuti, hogy kompatibilisek a B Corsákkal. Viszont az Opelnél sok minden összepasszol, elvileg az Astra GSi fékei is felmennek, csak ennek a technikai részével már nem vagyok 100%-ig tisztában, ehhez majd a tapasztaltabb rókák fognak szerintem hozzászólni.

Még annyi, hogy azt hiszem egy másik topikban volt róla szó, hogy ha ABS-es, akkor tömör tárcsának kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

Az üzemanyagszintjelző csak támpont szerintem. Sosem pontos. Max. akkor érdemes hallgatni rá, amikor már villog a sárga. Ha pontosan akarod mérni és nem akarsz számolgatni, akkor érdemes egy BC (BoradComputer)-t belerakni, ebben Opel16V kollega tud segíteni. B Corsába könnyedén bele is lehet már rakni. Egyébként meg a napi km számlálót érdemes használni. Tankoláskor látod, hogy kb. mennyit fogyaszt a kocsi, meg egy idő után már fogod tudni, hogy hány km után kell menni tankolni.

Azt elfelejtettem beírni, hogy a napi számláló megállt nullán.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

CAR300 ujfent!

Tud nekem segiteni valaki mi lehet a gond?

98as corsaba tettem egy Blau Car 300 as "egyseget" egy 2002 Astrabol...

Minden oke,csak a kod beirasa utan a kod nem tunik el es a radio kikapcsolasa es ujra bekapcsolasa utan

semmi nincs az RDS kijelzojen...

"vakolok".... :lol:

Elore is koszi!!

Link to comment
Megosztás:

Első körben érdemes pl. a GSi Corsa fékeit, vagy a Comboét rárakni, azt hiszem azok már eleve hűtöttek és tuti, hogy kompatibilisek a B Corsákkal. Viszont az Opelnél sok minden összepasszol, elvileg az Astra GSi fékei is felmennek, csak ennek a technikai részével már nem vagyok 100%-ig tisztában, ehhez majd a tapasztaltabb rókák fognak szerintem hozzászólni.

Még annyi, hogy azt hiszem egy másik topikban volt róla szó, hogy ha ABS-es, akkor tömör tárcsának kell lennie.

Bármelyik Astráé jó, zömében a 16V-k 1.6 és felette már ezzel voltak szerelve.Jó még a 2.0 Vectra A cucca ish.Viszont arra figyelni kell, hogy ha 1.8-as a donor, annak a tárcsájának a vastagsága nem 24mm, hanem csak 19.9.Tehát eleve olyan szélességű tárcsát kell venni hozzá.

Feltenni pedig pontosan úgy kell, mint ahogy levetted a régit.Minden passzol..

Link to comment
Megosztás:

Hi

Emberek, lenne egy kérdésem a gumikról.

Most az enyémen 165/70/13 van elégé sz@rok már, repedezett meg hullámos az oildal fala, tehát cserések(futó még van rajtuk)

Olcson (1eft/db) most havertól tudnék 175/70/13-ast olyan 95%-os állapotban.

Ez a méret alácsuszik/áláfér még, persze a gyári lemez felnire?

Válaszokat elöre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Emberek, lenne egy kérdésem a gumikról.

Most az enyémen 165/70/13 van elégé sz@rok már, repedezett meg hullámos az oildal fala, tehát cserések(futó még van rajtuk)

Olcson (1eft/db) most havertól tudnék 175/70/13-ast olyan 95%-os állapotban.

Ez a méret alácsuszik/áláfér még, persze a gyári lemez felnire?

Válaszokat elöre is köszi.

165/70R 13 váltóméretei: 145/80R 13, 185/65R13, 195/60R 13.

175/70R 13 esetén +14mm -rel nagyobb lesz átmérőben, szerintem elfér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

CAR300 ujfent!

Tud nekem segiteni valaki mi lehet a gond?

98as corsaba tettem egy Blau Car 300 as "egyseget" egy 2002 Astrabol...

Minden oke,csak a kod beirasa utan a kod nem tunik el es a radio kikapcsolasa es ujra bekapcsolasa utan

semmi nincs az RDS kijelzojen...

"vakolok".... :lol:

Elore is koszi!!

Ez azért van mert az astra g volt amiből kivetted és annak 10 digit a kijelzője és a rádió arra van állítva neked meg 8 digites, ilyenkor a kikapcsolt rádiónál egyszerre benyomod a 3 és 5 gombot és folyamatos nyomvatartás mellett bekapcsolod és addig még tartod nyomva a 3 és 5 gombot mig egy bip hangot hallasz és a kijelzo kiirja 8 digit vagy 2+8 digit akkor elengedve a 3 és 5 billentyűt és oké lesz!!

Ha a 3 és 5 billentyűvel nem működne akkor probáld meg 4 és 6 billentyűvel mert a rádiókat ha 99 előtt gyártoták akkor más gomb kombinációval kell állítani!

Sok sikert

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

CORSA B benzinesen kellene üzemanyag szűrőt cserélnem az apósomnak, már kínlódtam vele,de sehogyan sem tudtam a bilincset lehúzni a csonkról. A bilincsszerűség két oldalán próbáltam befelé nyomni a kis műanyagot, de semmi!

Kérlek segítsetek mi a trükkje, ha valaki már csinált ilyet.

Előre is köszönöm.

Joci0101

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előre is bocsássatok meg, de nem értek az autókhoz :lol:. A következő lenne a kérdésem.

2 hétig nem voltam itthon, állt egy helyben a benzines 1,2-es B Corsám. Erre ma mentem vele, és már indulásnál is feltűnt, hogy kicsit nehézkesen indult, de nem láttam jelentőségét (pöcc helyett 1,5 másodperc rázkódással). Utána viszont kivillant egy sárga lámpa a műszerfalon kb 6-7 km után. Azt hiszem a töltésjelző lámpa ha minden igaz (izé formájú dologban egy villám). És utána végig világított. Amíg le nem állítottam, mikor megérkeztem. A leállítás megintcsak kicsit döcögősnek tűnt. Utána kétszer beindítottam és mindkétszer iszonyat rázkódás és ritmikátlan dohogás utána beindult, miközben a kipufogóból elég csúnya füst jött.

Utána pár óra elteltével mikor indultam volna vissza a kocsival semmi baja nem volt, örültem is nagyon, de megintcsak egy pár kilométer után felvillant a lámpa és leállítás után az előbbi dolgokat csinálta, mikor megpróbáltam újraindítani.

Olvastam hogy valószínűleg az ékszíj lesz a probléma, mert nem elég feszes, vagy elszakadt, de megnéztem, nem így van. Arra tudok gondolni, hogy felmelegszik a generátor, és utána lesz valami betegsége, ami miatt ég a lámpa, az indítás meg azért nehéz neki miután megyek vele, mert mivel az akkut nem tölti rendesen, ezért az út alatt úgy lemerül, hogy nincs elég feszültség. Létezik?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előre is bocsássatok meg, de nem értek az autókhoz :lol:. A következő lenne a kérdésem.

Neked a motorkontrol lámpád kezdett el világítani ami azt jelenti, hogy v.mi gebasz van a kis sárkánnyal. Vidd el olyan szerelőhöz, aki kellőképpen hozzáértő, és van olyan műszere, amivel meg tudja nézni, miért kezdett el világítani a motorkontrol lámpád. (TECH)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előre is bocsássatok meg, de nem értek az autókhoz :lol:. A következő lenne a kérdésem.

2 hétig nem voltam itthon, állt egy helyben a benzines 1,2-es B Corsám. Erre ma mentem vele, és már indulásnál is feltűnt, hogy kicsit nehézkesen indult, de nem láttam jelentőségét (pöcc helyett 1,5 másodperc rázkódással). Utána viszont kivillant egy sárga lámpa a műszerfalon kb 6-7 km után. Azt hiszem a töltésjelző lámpa ha minden igaz (izé formájú dologban egy villám). És utána végig világított. Amíg le nem állítottam, mikor megérkeztem. A leállítás megintcsak kicsit döcögősnek tűnt. Utána kétszer beindítottam és mindkétszer iszonyat rázkódás és ritmikátlan dohogás utána beindult, miközben a kipufogóból elég csúnya füst jött.

Utána pár óra elteltével mikor indultam volna vissza a kocsival semmi baja nem volt, örültem is nagyon, de megintcsak egy pár kilométer után felvillant a lámpa és leállítás után az előbbi dolgokat csinálta, mikor megpróbáltam újraindítani.

Olvastam hogy valószínűleg az ékszíj lesz a probléma, mert nem elég feszes, vagy elszakadt, de megnéztem, nem így van. Arra tudok gondolni, hogy felmelegszik a generátor, és utána lesz valami betegsége, ami miatt ég a lámpa, az indítás meg azért nehéz neki miután megyek vele, mert mivel az akkut nem tölti rendesen, ezért az út alatt úgy lemerül, hogy nincs elég feszültség. Létezik?

Előre is köszönöm a segítséget!

Nekem ugyanez a jelenség volt astra F -n vidd el szerelőhőz mert a gyujtáskábeltől a gyertyán keresztül a gyujtáselektronikán kersztül a hall jeladón át bármi lehet elosztófedélről már nem is beszélve. Nekem szerncsére az elosztófedélben volt az érintkezőknél lerakodás és néha ment az egyik henger néha nem.

hibakód kiolvasással egyből megmondják miaz, (nekem szerencsétlenségemre nem villágított a motorkontroll izzó úgy hogy mindent ki kellett mérni végül o.k. lett fél nap után!!)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.