Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hello! megint csak én lennék néztem a te corsádat.

Láttam van benne egy jó méretes sportlégszürő.

Lehet én is szerzek egyet, de nem értem azt, hogy a direktszűrőt beolajozott állapotban kell felszerelni.

Milyen olajal és mit kéne beolajozni vagy hogyan kell?

Link to comment
Megosztás:

Hello! megint csak én lennék néztem a te corsádat.

Láttam van benne egy jó méretes sportlégszürő.

Lehet én is szerzek egyet, de nem értem azt, hogy a direktszűrőt beolajozott állapotban kell felszerelni.

Milyen olajal és mit kéne beolajozni vagy hogyan kell?

tapasztalatból mondom neked,ne vegyél!

Nekem is csak poénból volt fent,nagyon jó öblös hangja lesz tőle,de olyan erőtlen lesz tőle,hogy el sem hinnéd.

Maradj a gyári papírszűrőnél és azt cseréld serényen 10EKm-ként!

Link to comment
Megosztás:

Hello! megint csak én lennék néztem a te corsádat.

Láttam van benne egy jó méretes sportlégszürő.

Lehet én is szerzek egyet, de nem értem azt, hogy a direktszűrőt beolajozott állapotban kell felszerelni.

Milyen olajal és mit kéne beolajozni vagy hogyan kell?

Szerintem sem érdemes. Ha elkoszolja a légtömegérőt is. Akkor az is kuka lehet.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem érdemes. Ha elkoszolja a légtömegérőt is. Akkor az is kuka lehet.

Én is használok ilyen szűrőt. Annyi az egész, hogy ha veszel, akkor kérni kell hozzá tisztító, olajzó szettet is. Szerintem bármelyik autós boltban lehet kapni egyébként ilyeneket. Fogod a szűrőt, és jó alaposan befújod az olajjal, hogy azért ne csurogjon. Aztán már lehet is berakni. A tisztításra oda kell figyelni, hogy időszakosan meg legyen takarítva, és ilyenkor mindig újraolajozás. Ha sűrűn vagy nagyon poros helyen jársz, akkor gyakrabban kell pucolni. Kilométerileg én kb négyezrenként szoktam ezt megejteni. Fontos, hogy ha látod hogy koszos, akkor nincs mese, neki kell esni, mert különben tényleg árthat a motornak.

Személyes tapasztalatom, hogy jobban ugrik a gép tőle ha odalépek neki. Ezt nem lőerőkben kell érteni, hanem az a corsa-s lomhaság nem jelentkezik annyira. És persze a hangja is jobb, de ez már csak ízlés kérdése :)

Krisz

u.i: Ez az erőtlenség dolog nekem új. Én nem tapasztaltam. Nem lehet hogy más okozta?

Link to comment
Megosztás:

Én is használok ilyen szűrőt. Annyi az egész, hogy ha veszel, akkor kérni kell hozzá tisztító, olajzó szettet is. Szerintem bármelyik autós boltban lehet kapni egyébként ilyeneket. Fogod a szűrőt, és jó alaposan befújod az olajjal, hogy azért ne csurogjon. Aztán már lehet is berakni. A tisztításra oda kell figyelni, hogy időszakosan meg legyen takarítva, és ilyenkor mindig újraolajozás. Ha sűrűn vagy nagyon poros helyen jársz, akkor gyakrabban kell pucolni. Kilométerileg én kb négyezrenként szoktam ezt megejteni. Fontos, hogy ha látod hogy koszos, akkor nincs mese, neki kell esni, mert különben tényleg árthat a motornak.

Személyes tapasztalatom, hogy jobban ugrik a gép tőle ha odalépek neki. Ezt nem lőerőkben kell érteni, hanem az a corsa-s lomhaság nem jelentkezik annyira. És persze a hangja is jobb, de ez már csak ízlés kérdése :)

Krisz

u.i: Ez az erőtlenség dolog nekem új. Én nem tapasztaltam. Nem lehet hogy más okozta?

Kösz a választ igen ez engem is boszant 80Km/s sebbeségel megyek általában mert az az utazósebesége a kocsinak néha megyek csak gyorsabban vele.

És elég gyakran meglepödök hogy más autok a hátam mögül milyen könyedén gyorsulnak még 80km/s sebbeség röl indulva és ha még kijön a hátam mögül nagyobb is a légellenálása pedig...

Így ritkán elözgetek és csakis nagyon jól belátható úterületeken.

Szóval elég lomhácska. Viszont a sportszürötül nekem egy Simota márkályu van valami TÜV AUTOMOBILE vagy milyen papir is van hozzá de olyan a hangja az autonak mintha egy ford musztángban ülnék de még egyenlöre nem használom csak kiváncsiságból megnéztem.

Link to comment
Megosztás:

Ha annyira jó az 5EFt-os direktszűrő,akkor drágább sportkocsikban miért nincs? :( :)

Hát jó kérdés.

Talán lehet azért mert mondjuk egy átlag öregebb vagy a kocsikhoz nem értő személyek bíztos nem fogják szerelőhöz hordani a kocsit minden 4/5E km után, hogy jó pénzért kitisztítsa az ö sportszűrőjét.

Mert ha nem ért hozzá az ember simán lehúzzák. Régebben anyám hordta a kocsit olajcserére meg levegő meg olajszűrőt cseréltetni elég jó pénzért egy pár perces munkáért de hát muszáj volt mert mi nem értetünk hozzá, de aztán a haverom megmutatta hogyan kell és most már nem húzz le az autószerelő mert én megcsinálom.

Meg amúgy is mivel a gyári légszűrök többet bírnak mert úgye általában valami műanyag házban vannak annyi szennyeződés nem is érheti és ezért elég hosszasan bírják. A gyárak gondolom ezt tartják szem előtt.

Lehet hogy hülyeséget mondok, de én ezt így gondolom.

Sortszűrövél meg ugyan annyi benzin ég el mint nélkül mert lényegében több levegőt ad a tűznek és jobban lobban vagy micsoda. De mondjuk gyakorlatban a jobb égés miatt nem fog kevesebbet fogyasztani a kocsi mert úgysem bírja ki az ember hogy most ne rúgja meg a gázpedált a húzó hatás jah és persze a hang miatt.

De ha ugyan úgy nyomod neki ki tudja egy pár % os javulás lesz, de azzal meg az a baj hogy nem fogod észrevenni annyira kicsi...

Link to comment
Megosztás:

Volt. EGR tisztítás, BOSCH légtömegmérő csere, pillangószelep pucolás, új gyertyák, hőfok jeladó a vízpumpánál. Ja és nézd(esd) végig a kábeleket a légtömegmérő és a hőfokjeladó környékén. Nekem ezek megoldották.

Azért kérdeztem mert kölcsön tudtam volna adni próbára a légtömegmérőt.

Ha esetleg veszel(csakis BOSCH-t) akkor nem az X12XE-s vedd mert aranyárban van nekem az Z12XE-é bevált.

soha ne vegyél bosch-t.

csak gyárit. ugyanannyiba kerül mint a bosch, és az legalább müködik is benne...

Link to comment
Megosztás:

Hát jó kérdés.

Talán lehet azért mert mondjuk egy átlag öregebb vagy a kocsikhoz nem értő személyek bíztos nem fogják szerelöhöz hordani a kocsit minden 4/5E km után, hogy jópénzért kitisztitsa az ö sportszűröjét.

Mert ha nem ért hozzá az ember simán lehuzzák. Régebben anyám hordta a kocsit oljcserére meg levegő meg olajszüröt cseréltetni elég jó pénzért egy pár perces munkáért dehát muszáj volt mert mi nem értetünk hozzá, de aztán a haverom megmutatta hogyan kell és most már nem húzz le az autoszerelő mert én megcsinálom.

Meg amúgy is mivel a gyári légszürök többet bírnak mert úgye általában valami müanyag házban vannak annyi szenyezödés nem is érheti és ezért elég hosszasan bírják. A gyárak gondolom ezt tartják szem elött.

Lehet hogy hülyeséget mondok, de én ezt így gondolom.

Sortszürövel meg úgyan annyi benzin ég el mint nélkül mert lényegében több levegöt ad a tüznek és jobban lobban vagy micsoda. De mondjuk gyakorlatban a jobb égés miat nem fog kevesebbet fogyasztani a kocsi mert úgysem bírja ki az ember hogy most ne rugja meg a gázpedált a huzó hatás jah és persze a hang miatt.

De ha ugyan úgy nyomod neki ki tudja egy pár % os javulás lesz, de azzal meg az a baj hogy nem fogod észrevenni annyira kicsi...

Amikor kommentelsz ide légyszives olvasd át azért legalább egyszer mielőtt véglegesíted a hozzászólást,mert öregem nem tudom hanyas voltál nyelvtanból,de szörnyű a helyesírásod.

A motortérbe rakott direktszűrő nem ad plusz lóerőket,sőt inkább elvesz,mivel a motor által felmelegített levegőt szívja magába a motor és attól erőtlenné válik.

Az egésznek annyi az előnye,hogy muris hangja lesz tőle,de ezen kívül mást nem eredményez.

Link to comment
Megosztás:

Kösz a választ igen ez engem is boszant 80Km/s sebbeségel megyek általában mert az az utazósebesége a kocsinak néha megyek csak gyorsabban vele.

És elég gyakran meglepödök hogy más autok a hátam mögül milyen könyedén gyorsulnak még 80km/s sebbeség röl indulva és ha még kijön a hátam mögül nagyobb is a légellenálása pedig...

Így ritkán elözgetek és csakis nagyon jól belátható úterületeken.

Szóval elég lomhácska. Viszont a sportszürötül nekem egy Simota márkályu van valami TÜV AUTOMOBILE vagy milyen papir is van hozzá de olyan a hangja az autonak mintha egy ford musztángban ülnék de még egyenlöre nem használom csak kiváncsiságból megnéztem.

Szia!

Azért az sem mindegy ám, hogy milyen verdák húznak el melletted. Számold ki, hogy a hatvan pacid mennyi erőt jelent, és mondjuk egy hatos audiban, vagy egy hárombetűs bömbiben mennyi van. Van még kérdés? :)

Előzni meg én úgy szoktam, hogy nem állok rá a másikra, hanem mondjuk harminc méterről elkezdem tolni neki az igét, és csak akkor kezdek előzni, amikor már lendületben van. Persze a visszaváltás sem rossz, csak szerintem azt nem csipázza annyira motor. Az a 80km/s pedig nem lebecsülendő sebesség ám! :(

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Azért az sem mindegy ám, hogy milyen verdák húznak el melletted. Számold ki, hogy a hatvan pacid mennyi erőt jelent, és mondjuk egy hatos audiban, vagy egy hárombetűs bömbiben mennyi van. Van még kérdés? :)

Előzni meg én úgy szoktam, hogy nem állok rá a másikra, hanem mondjuk harminc méterről elkezdem tolni neki az igét, és csak akkor kezdek előzni, amikor már lendületben van. Persze a visszaváltás sem rossz, csak szerintem azt nem csipázza annyira motor. Az a 80km/s pedig nem lebecsülendő sebesség ám! :P

Itt errefelé amerre járok olyan rossz az út hogy 80km/h os sebbeség is elég.

Elírtad a sebességet mert 80km/s ot írtál ami azt jelenti hogy 1 mp alatt 80km vágod az tényleg nem kis sebesség. :(

De az előző hozzászólásomban én is elírtam. :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Hát jó kérdés.

Talán lehet azért mert mondjuk egy átlag öregebb vagy a kocsikhoz nem értő személyek bíztos nem fogják szerelőhöz hordani a kocsit minden 4/5E km után, hogy jó pénzért kitisztítsa az ö sportszűrőjét.

Mert ha nem ért hozzá az ember simán lehúzzák. Régebben anyám hordta a kocsit olajcserére meg levegő meg olajszűrőt cseréltetni elég jó pénzért egy pár perces munkáért de hát muszáj volt mert mi nem értetünk hozzá, de aztán a haverom megmutatta hogyan kell és most már nem húzz le az autószerelő mert én megcsinálom.

Meg amúgy is mivel a gyári légszűrök többet bírnak mert úgye általában valami műanyag házban vannak annyi szennyeződés nem is érheti és ezért elég hosszasan bírják. A gyárak gondolom ezt tartják szem előtt.

Lehet hogy hülyeséget mondok, de én ezt így gondolom.

Sortszűrövél meg ugyan annyi benzin ég el mint nélkül mert lényegében több levegőt ad a tűznek és jobban lobban vagy micsoda. De mondjuk gyakorlatban a jobb égés miatt nem fog kevesebbet fogyasztani a kocsi mert úgysem bírja ki az ember hogy most ne rúgja meg a gázpedált a húzó hatás jah és persze a hang miatt.

De ha ugyan úgy nyomod neki ki tudja egy pár % os javulás lesz, de azzal meg az a baj hogy nem fogod észrevenni annyira kicsi...

Rendben! Legközelebb azt veszek ha ezt ajánljátok. Remélem nem mostanában kell cserélni.(Nem olcsó dolgok ezek. ) Ezzel most rendben megy az autó. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Itt errefelé amerre járok olyan rossz az út hogy 80km/h os sebbeség is elég.

Elírtad a sebességet mert 80km/s ot írtál ami azt jelenti hogy 1 mp alatt 80km vágod az tényleg nem kis sebesség. :)

De az előző hozzászólásomban én is elírtam. :(

Hejj koma! Nem figyelsz! Szándékosan írtam km/s-et, mert elírtad keményen! Azért volt a kacsintós szmájli a végén! De nekem is elég a 80-90, csak néha szoktam kihajtani a gépet, utána meg megyek itatni...

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek. Én angliában élek és épp a minap lettem egy 94-es 1.5 td corsa boldog tulajdonosa. Most cserélgetek rajta mindent (ültetés, pufogó..)de sajna nemsok fogalmam van róla , hogy mi merre van mert egy V6-os benzines vectrám van mellette. Szeretnék kicsit a turbónyomáson emelni és az adagolón is állítani! Ezekben tudna nekem valaki segíteni, hogy mit merre találok és hogyan tudom megcsinálni? Nem vagyok kezdő a szerelésben csak amatőr. Csak az írányt kell megmondani és hogy mit csináljak!!!! Coolert könnyű rátenni és segít e valamit?? Előre is köszönöm mindenki segítségét!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Reméltem tudtok segíteni, mert ilyennel még nem találkoztam. A központi zár biztosítéka kiégett egyik nap, majd kicseréltem és egy furcsa jelenség jött elő, maga ha az autó-n nincs gyújtás nem megy a központi zár, viszont ha gyújtást adok az autónak működik, ha leveszem egyből lezár és onnan csak manuálisan lehet kinyitni. A biztosíték rendben van, a gyári értékűre cseréltem. Nem értem mi lehet a gond.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

1.4 16V Corsa B-n a hűtővízben olaj van, s e mellett fogy is az olaj. Valszeg hengerfejtömítés -jó esetben-, de lehet, hogy fel is kell munkálni a hengerfejet. Tud valaki segíteni abban,hogy hol találok jó szerelőt ehhez a munkához itt Budapesten? Az sem baj, ha nem aranyműves árában dolgozik. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

szeretnék egy kis tanácsot kérni tőletek.

98as 1000 corsam van. mostanában elkezdett kerepelni valami a motortérben.

alap hőmérsékleten nincs semmi baja. ha a hőfok eléri a 90-95 fokot akkor kezdi.

elég hangosan kerepel. mintha dízel autó lenne.

a ventilátor nem ver bele sehova. már ijesztgettek, h vezérmű láncot kell benne cserélnem. - ami kb 1.5 éve cseréltettem ki.

én mint mezei sofőr a szelepekre tippeltem, de állítólag ezek önbeállósak.

ezek után az ötleteim kifogytak . ezért kérek tőletek tanácsot.

előre is köszönöm segítségeteket.

megyjooo

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

töltési gondjaim vannak isuzu motors 1,5TD a legszembetünöbb jelenség, hogy gyújtás ráadásakor, nem világit a vissza jelző, viszont, ha széthúzom a generátor csatlakozást, akkor kigyullad.töltés semmi, érthetetlen számomra, valaki tapasztalt hasonlót?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kis autóvillamossággal kapcsolatos segítségre lenne szükségem!

Adott egy '97-es B Corsa.

A probléma minden előzmény nélkül a következő:

Ha a műszerfal világítás erősségét lecsavarom nullára, akkor kikapcsol a TID (de olyan szinten, mintha újraindítanám - magyarán visszaugrik a dátum 01.01.92-re). Ezen felül pedig a rádióm (nem gyári) is teljesen meghülyül. Ha be akarom kapcsolni elkezd villogni, és semmi + a TID is elkezd villogni, ezzel egyidejűleg. Kikapcsolni nem is lehet, csak ha leveszem az előlapját.

Még egy másik hibajelenség is történt (elképzelhető, hogy az is a fentiekkel összefüggésben van): a belső világítás nem működik (az izzó szemrevételezés alapján jónak tűnik - cserélni nem tudtam eddig, mert vennem kellene egy másikat, otthon nincs ugyanis).

Időm még nem volt rendesen ránézni, hogy mi miért van. Annyit tudtam egyelőre tenni, hogy a rádióból kihúztam a tápot. Ezzel viszont a TID-et is kinyírtam (ha jól sejtem ez nem normális működésre utal, hiszen rádió nélkül is kellene, hogy menjen).

Várom az ötleteket, ill. az esetleges tapasztalatokat, hogy mi lehet a hiba oka!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.