Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Olyasmit akarok csinalni hogy fordulat meros orat tennigyarit) a regi fordulatmerotlen hejebe,honnan kell jelet huzonm a fordulatmeronek?valaki kotott meg be ilyent?c14nz a motor es spiralos a regi ora nem elektromos jeles...

Tehát most nem foris órád van de azt akarsz?!

Ha igen a következő a teendő ,be húzol 1 szál vezetéket az ecu és az óracsoport közé.

Az órába a 9-es lábhoz kell bekötni.

Az ecu-nál a c1-hez futó kábelbe kötöd bele (zöld színű kábel)

Link to comment
Megosztás:

Tehát most nem foris órád van de azt akarsz?!

Ha igen a következő a teendő ,be húzol 1 szál vezetéket az ecu és az óracsoport közé.

Az órába a 9-es lábhoz kell bekötni.

Az ecu-nál a c1-hez futó kábelbe kötöd bele (zöld színű kábel)

:D :) 1 korrekt válasz :D

Link to comment
Megosztás:

Hi all!

Sajnos idő hijján nem tudtam foglakozni a fordaltszmmérő jel beköttés dologgal, de ma sort keritettem erre is, de sajnos elakadtam, az ECU hoz közvetlenül nem tudok hozzáférni mivel a műanyag takaró boritást tartó egyetlen csavar 15 évnyi pihenés után nem hajlandó meg se mozdulni, de oly annyira hogy eltörte az eggyik legjobb csavarhúzóm (a legbulibb, nem is saját darab ), viszont rájöttem nem is kell nekem megbontani ha valaki elárulja hogy hol is van ez a csatlakozó:

"ECU-n 2 csatlakozó van. A nagyobb csatlakozó kell nekünk. Ebből jön ki egy rakat vezeték te zöld vezetéket keress. Arra figyelni kell, h. több ilyen színű vezeték is lehet. Neked az kell, ami a felső sorban jobbról a második a csatlakozón. Ezek után követed a vezeték útját. Ez a zöld cucc egy kis csatlakozóba kapcsolódik bele"

Mert így megspotolnék egy csomó időt és energiát.

A téma adott aki tudja hol is van ez a csatlakozó az kap tólem egy nagy piros pontot vagy ha egyszer a környéken jár a vendégem egy sörre :D

Link to comment
Megosztás:

Hi all!

Sajnos idő hijján nem tudtam foglakozni a fordaltszmmérő jel beköttés dologgal, de ma sort keritettem erre is, de sajnos elakadtam, az ECU hoz közvetlenül nem tudok hozzáférni mivel a műanyag takaró boritást tartó egyetlen csavar 15 évnyi pihenés után nem hajlandó meg se mozdulni, de oly annyira hogy eltörte az eggyik legjobb csavarhúzóm (a legbulibb, nem is saját darab ), viszont rájöttem nem is kell nekem megbontani ha valaki elárulja hogy hol is van ez a csatlakozó:

"ECU-n 2 csatlakozó van. A nagyobb csatlakozó kell nekünk. Ebből jön ki egy rakat vezeték te zöld vezetéket keress. Arra figyelni kell, h. több ilyen színű vezeték is lehet. Neked az kell, ami a felső sorban jobbról a második a csatlakozón. Ezek után követed a vezeték útját. Ez a zöld cucc egy kis csatlakozóba kapcsolódik bele"

Mert így megspotolnék egy csomó időt és energiát.

A téma adott aki tudja hol is van ez a csatlakozó az kap tólem egy nagy piros pontot vagy ha egyszer a környéken jár a vendégem egy sörre :D

Hali!!!

Kérjél kölcsön egy erősebb csavarhúzót, mert a burkolatot le kell szedni. Mert az a bizonyos csatlakozó az ECU-t rögzítő műanyag pántra van pattintva.

Link to comment
Megosztás:

Én mindenképp alánéznék annak a futóműnek, az ilyesmit okozhatja eltört rugó, beszakadt rugótányér, de én már láttam olyat is ahol a lengéscsillapító felső bekötési pontja volt átszakadva, a teló vége ott figyelt a csomagtartóban... de először ellenőrizd hogy tuti vízszintes helyen állsz-e, és esetleg nem maradt-e véletlenül egy zsák cement a hátsó ülés vagy a csomagtartó jobb oldalán. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.