Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

van egy 94es c12nz -s Corsám, abban kérnék tőletek tanácsot hogy mennyire normális az olajtartály sapkájánál a fehér színű kicsapódás (kondenzvíz).

Előzmény: kb 2 hete nézegettük a motort és mikor letekertük az olajsapkát elég durván kávészínű volt az olaj nem csak a sapka hanem lejjebb is a tartályban. Erre gyorsan szerelő, mire ő a hengerfej tömítés cseréjét javasolta, meg is csinálta motor ki lett tisztítva persze új olaj+szűrő. Ma nézem a sapkát bár nem annyira durván (sokkal kevesebb) de ugyanúgy ott van a kicsapódás és sűrűbb is az állaga.

Mióta megvan a kocsi tavaly augusztus óta olvasgatom a fórumot de ilyesmit nem nagyon találtam.

Link to comment
Megosztás:

...ilyen központivezérlős riasztós mutatványt 15k-ból kihozod...

Hát ha van gyári centrálod akkor esetleg, de amúgy nem hiszem. Nekem teljesen az alapoktól kellett kezdeni (nulla elektronika volt eddig az autóban), és csak egy sima távirányítós centrált akartam (riasztó nélkül), de magam is meglepődtem amikor a két ajtóra 22e Ft-os ajánlatot kaptam beszereléssel együtt... :lol: A csomagtérajtó további 8e lett volna, mert oda nem jó az univerzális centrálmotor, hanem típusspecifikus kell, de szerencsére a rendszer utólag is bővíthető, úgyhogy ez majd egy későbbi projekt lesz.

Nekem igazából 2 dolog miatt kellett: egyszer azért mert untam hogy télen szívok a befagyó zárakkal, másrészt meg így hogy már ott van a 12volt az ajtóban némileg könnyebb dolgom lesz majd a tükörfűtés beszerelésénél. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

van egy 94es c12nz -s Corsám, abban kérnék tőletek tanácsot hogy mennyire normális az olajtartály sapkájánál a fehér színű kicsapódás (kondenzvíz).

Előzmény: kb 2 hete nézegettük a motort és mikor letekertük az olajsapkát elég durván kávészínű volt az olaj nem csak a sapka hanem lejjebb is a tartályban. Erre gyorsan szerelő, mire ő a hengerfej tömítés cseréjét javasolta, meg is csinálta motor ki lett tisztítva persze új olaj+szűrő. Ma nézem a sapkát bár nem annyira durván (sokkal kevesebb) de ugyanúgy ott van a kicsapódás és sűrűbb is az állaga.

Mióta megvan a kocsi tavaly augusztus óta olvasgatom a fórumot de ilyesmit nem nagyon találtam.

Ha kis távokat mész az autóval, akkor elvileg nem attól van mert hengerfejes. Ha nagyobb távoknál is jelen van a fehér trutyi, akkor nem elég a hengerfejtömítés csere, lehet síkolni is kell a hengerfejből, vagy valami repedésed van.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Ahogy írtad, kondenzvíz lehet.

Vagy:

- figyeld a vized hogy fogyik-e, esetleg olajos-e

- nő az olaj szinted/vizesedik

- ha tudod ne menj vele 3-4 napot és utána szed ki a gyertyát s nézd meg hogy van-e rajta víz/rozsda nyom.

Amennyiben eltűnik a vized és nincs külső vízfolyásnyom akkor valószínű az égéstérben vagy olajteknőbe "szökik".

Legrosszabb esetben gátrepedés is lehet a hengerfejben!

Általában, azaz a hengerfej állapotától függően tömítéssel együtt síkba is szokás húzatni a hengerfejet, de mindig új csavarokkal kell összerakni!!

De ha már egyszer enged/ereszt akkor ezt mind megszokták csinálni, itt lehet elővenni a kedves szerelőt!

Amit nem magad csinálsz az nincs is megcsinálva! Nekem ez a tapasztalatom, sajnos.

Bízunk benne hogy csak kondenzvíz van ottan :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ha van gyári centrálod akkor esetleg, de amúgy nem hiszem. Nekem teljesen az alapoktól kellett kezdeni (nulla elektronika volt eddig az autóban), és csak egy sima távirányítós centrált akartam (riasztó nélkül), de magam is meglepődtem amikor a két ajtóra 22e Ft-os ajánlatot kaptam beszereléssel együtt... :lol: A csomagtérajtó további 8e lett volna, mert oda nem jó az univerzális centrálmotor, hanem típusspecifikus kell, de szerencsére a rendszer utólag is bővíthető, úgyhogy ez majd egy későbbi projekt lesz.

Nekem igazából 2 dolog miatt kellett: egyszer azért mert untam hogy télen szívok a befagyó zárakkal, másrészt meg így hogy már ott van a 12volt az ajtóban némileg könnyebb dolgom lesz majd a tükörfűtés beszerelésénél. :)

akkor én mázlista vagyok mert van centrál riasztó meg trükkös fütés is:D amiben az a legjobb hogy a vizet is leszárítja jó hamar:D autmosás rules

Link to comment
Megosztás:

áá, mostmár vágom ki is vagy Te :lol:

Csodásos. :)

Tegnap levertem a teknőt... Elfolyt szépen az olaj. Ma kap másik teknőt x14xe-ről, és a hozzá tartozó olajszívócsövet is.

6 centire áll ki egy bütyök a kapubejárónknál, kicsit lejt is oda az út, pont elég volt ennek a szar teknőnek hogy megakadjon.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Ahogy írtad, kondenzvíz lehet.

Vagy:

- figyeld a vized hogy fogyik-e, esetleg olajos-e

- nő az olaj szinted/vizesedik

- ha tudod ne menj vele 3-4 napot és utána szed ki a gyertyát s nézd meg hogy van-e rajta víz/rozsda nyom.

Amennyiben eltűnik a vized és nincs külső vízfolyásnyom akkor valószínű az égéstérben vagy olajteknőbe "szökik".

Legrosszabb esetben gátrepedés is lehet a hengerfejben!

Általában, azaz a hengerfej állapotától függően tömítéssel együtt síkba is szokás húzatni a hengerfejet, de mindig új csavarokkal kell összerakni!!

De ha már egyszer enged/ereszt akkor ezt mind megszokták csinálni, itt lehet elővenni a kedves szerelőt!

Amit nem magad csinálsz az nincs is megcsinálva! Nekem ez a tapasztalatom, sajnos.

Bízunk benne hogy csak kondenzvíz van ottan :lol:

köszi a hozzászólást... nagyon remélem nincs nagyobb baja... evileg repedés sincs sehol.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Venni akarok könyöktámaszt a kocsiba. (5ajtós b corsa). Már nézelődtem is , hát van választék bőven :lol: A homasitában már 4-5körül lehet kapni vmi univerzális darabokat, gyárit meg olyan 15körül láttam.

Esetleg nincs vkinek közületek könyöklő a kocsiban? ha igen akkor milyen fajta? Nem akarok mellényúlni mert van jópár fajta.

Köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Venni akarok könyöktámaszt a kocsiba. (5ajtós b corsa). Már nézelődtem is , hát van választék bőven :lol: A homasitában már 4-5körül lehet kapni vmi univerzális darabokat, gyárit meg olyan 15körül láttam.

Esetleg nincs vkinek közületek könyöklő a kocsiban? ha igen akkor milyen fajta? Nem akarok mellényúlni mert van jópár fajta.

Köszi a segítséget

Én is gondolkoztam rajta hogy veszek könyöklőt...de rá jöttem, hogy ha én vezetek, mellettem ha be ül valami olyasmi alkatú ember mint én, akkor vállnál így sem férünk el :)

Link to comment
Megosztás:

valaki tudja hogy az első lökösön ragasztava vagy milyen módon van a koptató felfogatva??? cserélhető vagy cska a lökössel együtt?

Csak a lökőssel eggyüt lehet cserélni. Én az előző lökősömnek le kaptam flexxel a koptatót, mert egyszer fel akattam vele egy padkán,és le bukott az egész lökhárító. Éjjel 11 kor út közepén éppen hogy vissza tudtam tenni :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol: :) ;)

Nekem ilyen van : Ez csak nekem fekete.

Alternativák: 1, 2, 3

Annyi bajom van vele hogy mivel 3 ajtós a technika igy mindig mikor valaki be akar szállni akkor ki kell vennem... én egy kcist nagoybbat vettem és az ülés arrébb kell húzni még befeszítem mivell nem nyitogatom csak könyöklök rajta igy nem veri oda az ülést... Egyébként ennyiért baráti az ára...és ha zavar kivágod az ablakon ;)

huggybear: THX

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen van : Ez csak nekem fekete.

Alternativák: 1, 2, 3

Annyi bajom van vele hogy mivel 3 ajtós a technika igy mindig mikor valaki be akar szállni akkor ki kell vennem... én egy kcist nagoybbat vettem és az ülés arrébb kell húzni még befeszítem mivell nem nyitogatom csak könyöklök rajta igy nem veri oda az ülést... Egyébként ennyiért baráti az ára...és ha zavar kivágod az ablakon :lol:

huggybear: THX

Akkor elméletileg pont elég lenne a 12 cm széles és akkor tuti nem szorul. Amúgy hogy rögzítetted? kifúrtad az alját vagy az ülések konzoljaihoz?

Link to comment
Megosztás:

Akkor elméletileg pont elég lenne a 12 cm széles és akkor tuti nem szorul. Amúgy hogy rögzítetted? kifúrtad az alját vagy az ülések konzoljaihoz?

asszem nekem 12 és úgy szorul de majd megnézem. Rögzíteni? dehogy furtam faragtam mivel kivehetős ez a verzió ugrott az egész mivel ilyen gumis talpa van igyhát csak lerakom és befeszül mvel nem nagyon utazunk 2nél többen igy pont jó

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Venni akarok könyöktámaszt a kocsiba. (5ajtós b corsa). Már nézelődtem is , hát van választék bőven :lol: A homasitában már 4-5körül lehet kapni vmi univerzális darabokat, gyárit meg olyan 15körül láttam.

Esetleg nincs vkinek közületek könyöklő a kocsiban? ha igen akkor milyen fajta? Nem akarok mellényúlni mert van jópár fajta.

Köszi a segítséget

szia nekem elég régóta van benne kartámasz ,régen a 3ajtós corzámba volt eladtam persze vele együtt, lett egy 5ajtós corsa alig vártam hogy vegyek egyet bele előtte persze jó 6 évig élveztem vele a kényelmes utazást mert bizony nagyon megéri a pénzt mert csak ha sok spoilert nézem meg persze a hifit amire az emberek költik a pénzt az autójukra meg a többi kiegészitő nem tudják hogy ez bizony nagyon megéri a pénzt azelőtt a jobb kéz mindig az anyós ülésen mindig kerestem hova tegyem, ez megoldás arra és igen néztem én is utángyártottat de ha rám hallgatsz én nem vennék olyat, a megoldás Pesten van egy cég kimondottan autó tipusonként gyártja le a könyöktámaszokat és az belevaló, nincs szerelés barkácsolás egyből be a helyére és hajrá, kb 2 éve nekem 12ezer ft volt ami azóta is jó döntés volt,a cég neve nefelejts kft és ott meg is nézheted hogy néz ki kényelmes puha műbőrrel boritott felfelé nyiló kisebb rekesz található benne csak tanácsolni tudom mindenkinek úgy néz ki mintha tényleg gyári volna remélem segitettem a választás csak rajtad áll sok sikert

Link to comment
Megosztás:

asszem nekem 12 és úgy szorul de majd megnézem. Rögzíteni? dehogy furtam faragtam mivel kivehetős ez a verzió ugrott az egész mivel ilyen gumis talpa van igyhát csak lerakom és befeszül mvel nem nagyon utazunk 2nél többen igy pont jó

köszi a választ. asszem várok egy kicsit és veszek gyárit mert az tuti jó, elég változatos válaszokat kaptam, nehéz a döntés :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.