Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A zöld szál a fordulatszámmérő jele.

Az.

Hali!!!

A váltó tetején van egy kis hengerke. Ha abból spirál jön ki akkor spirálos, ha vezeték akkor elektromos. Így a legegyszerűbb megállapítani. De ha gondolod kiberhelheted a műszerfalat is.

Ez marhaság. A fordulatszámmérő elektromos jel alapján mér.

Link to comment
Megosztás:

Az.

Ez marhaság. A fordulatszámmérő elektromos jel alapján mér.

Kedves hening!

Szerintem te értetted félre a kérdést. A kérdés lényege az volt, hogy tudja, létezik spirálos, és elektromos fordulatszámmérős óracsoport, csak azt nem, hogy neki melyik kell a gépébe.

Ha mégis én tévedek, javítsatok ki!

Üdv: ZsöPö

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem ide tartozik és elég szokatlan dolog amit írok.

Segítséget szeretnék Tőletek kérni, mégpedig egy szokatlan témában, ez pedig a motorolaj gyártás!

Egyetemista vagyok és ez lenne a diplomamunkám témája. Ehhez lenne szükségem forrásanyagra, amiből tudok meríteni.

Ha valaki tud az olajok gyártásáról vagy akár az olajokról bármit is, azt kérem tegye meg, hogy megkeres privibe.

Nem ingyen kérem a segítséget, de ha lehet, akkor minél hamarabb, mert sajnos április közepére már be kell adnom egy nyers változatot.

Nagyon köszönöm nektek előre is!

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem ide tartozik és elég szokatlan dolog amit írok.

Segítséget szeretnék Tőletek kérni, mégpedig egy szokatlan témában, ez pedig a motorolaj gyártás!

Egyetemista vagyok és ez lenne a diplomamunkám témája. Ehhez lenne szükségem forrásanyagra, amiből tudok meríteni.

Ha valaki tud az olajok gyártásáról vagy akár az olajokról bármit is, azt kérem tegye meg, hogy megkeres privibe.

Nem ingyen kérem a segítséget, de ha lehet, akkor minél hamarabb, mert sajnos április közepére már be kell adnom egy nyers változatot.

Nagyon köszönöm nektek előre is!

G.

Érdekes téma! Googele-n vagy wikipédián is nézelődj, ott is lehet szerezni infókat...

Link to comment
Megosztás:

Kedves hening!

Szerintem te értetted félre a kérdést. A kérdés lényege az volt, hogy tudja, létezik spirálos, és elektromos fordulatszámmérős óracsoport, csak azt nem, hogy neki melyik kell a gépébe.

Ha mégis én tévedek, javítsatok ki!

Üdv: ZsöPö

Nem létezik spirálos fsz mérő opelben. A spirál a km órát hajtja. Abban viszont van elektromos verza is. Pl a digit óracsoportok.

Az egyik formája az, hogy a trafó 1-es lábáról veszik a jelet. Ez az uni mérők esetén ma is így van, úgy emlékszem. A másik, hogy az ECU-ról viszik a jelet. Ez általában a gyári megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Nem létezik spirálos fsz mérő opelben. A spirál a km órát hajtja. Abban viszont van elektromos verza is. Pl a digit óracsoportok.

Az egyik formája az, hogy a trafó 1-es lábáról veszik a jelet. Ez az uni mérők esetén ma is így van, úgy emlékszem. A másik, hogy az ECU-ról viszik a jelet. Ez általában a gyári megoldás.

Hali!!!

Szerintem a kérdés a km óra meghajtására volt értendő. Legalább is én erre gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Szerintem a kérdés a km óra meghajtására volt értendő. Legalább is én erre gondoltam.

Igen ,ez így van. Ford.számmérős órát akarok berakatni és ebben kértem segítséget ,hogy hogyan kell és mi kell hozzá. A spirált azért kérdeztem mert nem tudtam hogy kell vagy nem. DE úgylátszik van 1-2 fő aki nem teljesen biztos benne. :D Ezért jó ez a fórum ! Itt mindig tanul az ember :)

Következő kérdés az lesz ,hogy ki tudja kicserélni és üzembehelyezni ezt nekem ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kollégák, olyan gondom van, hogy mindkét (főleg a jobb) visszapillantóm "libeg", nem tartja valami feszesen az autóhoz. Milliméterre kileng, emiatt rossz úton,alapjáraton nem tökéletesen látok hátra.

Szétszedtem, két tizes torx csavar van benne. Pont van hozzá kulcsom, csak sajnos nem bit, hanem pici csavarhúzó.

Azt a két csavart kell jobban meghúzni, vagy egyéb trükkje van? Esetleg valami más; a tükörház és a kocsira tapadó műanyag közé kell vaamit utólag berakni, hogy megfeszüljön? Egyéb? :D

Másik apróbb gondom, hogy a jobb oldali szélvédőmosó nem pisil eléggé. Tűvel már megpiszkáltam, tisztának elég tiszta. Ez a jelenség a csövek miatt van (ti. a bal cső sokkal rövidebb, nagyobb a nyomás), vagy valami nem kerek? :)

Hómentes napot mindenkinek! (Holnap indul a Helsinki-Debrecen túra ;) )

Link to comment
Megosztás:

sziaszto.

Corsámba szeretnék ford.számmérős órát tenni. Azt vágom h van spirálos és elektromos is? Azt viszont nem vágom hogy nekem melyik lenne jó? Valószinű a spirálos de ez csak tipp, honnan tudom megállapítani h nekem melyik jó?

Ha megvan az óra akkor még mi kell h frankón működjön (gondolok itt vezetékek,spirál stb...)

Hali!!!

Szerintem a kérdés a km óra meghajtására volt értendő. Legalább is én erre gondoltam.

Sztem meg nem volt egyértelmű, mert ha eddig nem olyan volt benne, akkor egyértelmű, hogy spirálos a km óra.

Igen ,ez így van. Ford.számmérős órát akarok berakatni és ebben kértem segítséget ,hogy hogyan kell és mi kell hozzá. A spirált azért kérdeztem mert nem tudtam hogy kell vagy nem. DE úgylátszik van 1-2 fő aki nem teljesen biztos benne. :D Ezért jó ez a fórum ! Itt mindig tanul az ember :)

Következő kérdés az lesz ,hogy ki tudja kicserélni és üzembehelyezni ezt nekem ;)

Az attól függ, milyen órát raksz bele. Mint már említettem, van a digit, és van a sima. Ha az utóbbit, akkor kell az a spirál ami eddig is benne volt. Vmint kell az a kábel ami jön az ECU-tól. Ha az benne van a tiédben, akkor csak plug and play.

Amúgy roppant egyszerűen meggyőződhetsz, hogy milyen meghajtású az órád. Kinyitod a gépháztetőt, és kiveri a szemed a km spirál. ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen ,ez így van. Ford.számmérős órát akarok berakatni és ebben kértem segítséget ,hogy hogyan kell és mi kell hozzá. A spirált azért kérdeztem mert nem tudtam hogy kell vagy nem. DE úgylátszik van 1-2 fő aki nem teljesen biztos benne. :D Ezért jó ez a fórum ! Itt mindig tanul az ember :)

Következő kérdés az lesz ,hogy ki tudja kicserélni és üzembehelyezni ezt nekem ;)

Hát mivel pösti vagy eljössz és cserélem neked....

Keres meg privibe..

Ha érdekel

Fontos !! A HEINEKEN-t szeretem ;)

Csak ,hogy tisztába tegyük ezt az óra kérdést.

Van spirálos és elektromos.DE itt csak a sebességmérőre gondolok.

A fordulatszámmérő az CSAK elektromos!!!!

A sebességmérő mindkét esetben a váltóból kapja a jelet/fordulatot.

Egyszer a spirállal ,és egyszer az útjeladóval (talán ez a neve)

A fordulatszámmérő mindkét esetben az ECU-ról kap jelet az említett zöld színű vezetéken keresztül.

Érthető voltam?? :P

Link to comment
Megosztás:

Hát mivel pösti vagy eljössz és cserélem neked....

Keres meg privibe..

Ha érdekel

Fontos !! A HEINEKEN-t szeretem :D

Csak ,hogy tisztába tegyük ezt az óra kérdést.

Van spirálos és elektromos.DE itt csak a sebességmérőre gondolok.

A fordulatszámmérő az CSAK elektromos!!!!

A sebességmérő mindkét esetben a váltóból kapja a jelet/fordulatot.

Egyszer a spirállal ,és egyszer az útjeladóval (talán ez a neve)

A fordulatszámmérő mindkét esetben az ECU-ról kap jelet az említett zöld színű vezetéken keresztül.

Érthető voltam?? ;)

Köszönjük. ;)

Nem mintha én nem ugyanezt pofáztam volna. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is szeretném cserélni a műszerfalat ford.számmérősre.

Mit kell néznem amikor keresgélek, hogy passzoljon a kocsiba?

Csak két oldalt kell visszaolvasni, könyörgöm ....

"Van spirálos és elektromos.DE itt csak a sebességmérőre gondolok.

A fordulatszámmérő az CSAK elektromos!!!!

A sebességmérő mindkét esetben a váltóból kapja a jelet/fordulatot.

Egyszer a spirállal ,és egyszer az útjeladóval (talán ez a neve)

A fordulatszámmérő mindkét esetben az ECU-ról kap jelet az említett zöld színű vezetéken keresztül."

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok srácok , lenne egy kérdésem , bnöm most rakja le a jogsit, ha má van jogsi akkó kell verda is:), én egy kis B Corsa-ra gondoltam 93-96-közötti , kérdésem motor milyen szabad venni 1200-1400 között gondoltam , tudom h vannak jól sikerült konstrukciók , meg problémás fajta is, azt is tudom h Ecotec motorok nem jók , azon kívül mire kéne figyelnem ?( extrákra max el ablak , abs meg klímára gondoltam ) sajnos a kis motorokat nem ismerem ,vmikor 10 éve kadettom volt 1.3 karbis , hát 3 év allat nem látta a szervizt nagyon megbízható volt, most egy x20se omegám van kb 7 éve én szerettem az Opeleket szerintem megbízhatók, könnyen szerelhetők meg nincsen túl sok baja ,szóval milyen motorral legyen felszerelve és esetleg milyen hibákra kell figyelni,és kb mennyit szoktak fogyasztani városban-Elöre is köszönöm a segítségeteket Üdv Pety79 :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok srácok , lenne egy kérdésem , bnöm most rakja le a jogsit, ha má van jogsi akkó kell verda is:), én egy kis B Corsa-ra gondoltam 93-96-közötti , kérdésem motor milyen szabad venni 1200-1400 között gondoltam , tudom h vannak jól sikerült konstrukciók , meg problémás fajta is, azt is tudom h Ecotec motorok nem jók , azon kívül mire kéne figyelnem ?( extrákra max el ablak , abs meg klímára gondoltam ) sajnos a kis motorokat nem ismerem ,vmikor 10 éve kadettom volt 1.3 karbis , hát 3 év allat nem látta a szervizt nagyon megbízható volt, most egy x20se omegám van kb 7 éve én szerettem az Opeleket szerintem megbízhatók, könnyen szerelhetők meg nincsen túl sok baja ,szóval milyen motorral legyen felszerelve és esetleg milyen hibákra kell figyelni,és kb mennyit szoktak fogyasztani városban-Elöre is köszönöm a segítségeteket Üdv Pety79 :)

Kicsit "hazabeszélek". C14NZ egyszerű, olcsó, erősebb, mint az 1,2-es, vagy 1,0-ás, ergo könnyebben viszi a kasznit. Könnyen karban tartható, fogyasztása egy corsában alacsony, stb.

Link to comment
Megosztás:

És a C14SE még megy is, viszont többet is eszik mint az NZ.

Ahogy nézegetem C14se szimpatikus , de ritka Corsaban, mennyivel fogyaszt többet? 14NV az sem rossz vagy S12ST ha kisebb, de még nem tudom, a C14NZ gyakran előfordul lehet h az lesz a végén :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.