Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Lassan vége a nyárnak és mivel a téli gumim már eléggé a végét járja így inkább most megvásárlom előre. Tud esetleg nekem valaki ajánlani, hogy milyet érdemes venni? Az előző gumim 145/80/R13 méretű. Láttam az interneten rengeteg féle variáció van, csak nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb.

Előre is köszi a segítséget.

hm.. szerintem legyen magas vékony gumi :D nagy mintázattal. De attól függ mondjuk.. mert sárban a vékony gumi keskeny ponton érintkezik a felülettel ezért ha sáros úton mész könnyen elsüllyedhetsz ^_^ mert kisebb területre nagy süly megy.. ez általában akkor szokót lenni ha télen rallypálya az udvar :D Tapasztalat.. :D

Link to comment
Megosztás:

Srácok, anyám most jött haza 4 napos kirándulásról Tatáról. Gondoltam szét nézek a kocsiba, hogy van e valami baja. Találtam 2 lógó vezetéket a kiegyenlítő tartály alatt.

1

2

Ez a műanyag vette körül.

Az eggyik vezeték piros-kék, a másik piros-barna. Most fogom majd meg keresni a kapcsolási rajzokba, hátha meg találom. Valami ötletetek hogy honnan jött esetleg ???

Link to comment
Megosztás:

Hy all !

Vki le tudná nekem lépésről lépésre írni, hogy a középkonzolt hogyan lehet szétszedni. Világítást akarom megcsinálni. Km-óra project sikerült de nem vágom ,hogy a középrészt hol kezdjem.

Köszi

Ne kezdj bele addig, míg nincs meg minden lépés. Kétszer megcsináltam. Először képekből, majd emlékből. Elsőre ment, de a második kínosabb volt. Szinte minden mozdulat trükkös.

A szellőző ráccsal kell kezdeni, de az is művészet.

Remélem a munkahelyes gépemen még megvan a leírás. Ha holnapig kibírod vagy nem találtad meg, felrakom.

http://www.slideshare.net/confliction1275/...-b-presentation - ez is segít. A 210. oldalon kezdődik egyfajta leírás. De majd kihámozod ügyesen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy gyors kérdés: Az alábbi olajakat tölthetem e Corsa B-'97, X12SZ-be?

Valvoline MaxLife Motor Oil 10W40

Mobil Super S 10W-40

Vagy hagyjam és tegyek bele Opel olajat?

Válaszotokat előre is köszönöm!

én az opel olajat már nem tenném bele pedig eddig márkahű voltam csak az volt benne de a hamisítások miatt már nem mertem belerakni igen jöhet bárki bármivel hogy ez nem igy van de nem soha többé opel olaj most castrol van benne és ettől igazán jól muzsikál de a jó választás vagy döntés csak rajtad áll sok szerencsét!

Link to comment
Megosztás:

én az opel olajat már nem tenném bele pedig eddig márkahű voltam csak az volt benne de a hamisítások miatt már nem mertem belerakni igen jöhet bárki bármivel hogy ez nem igy van de nem soha többé opel olaj most castrol van benne és ettől igazán jól muzsikál de a jó választás vagy döntés csak rajtad áll sok szerencsét!

na amit kapsz castrolt 8ezerért 5-6litert az ósanba, na annak sincs nagyon semmi köze a castrolhoz...

Link to comment
Megosztás:

csak autósboltba járok...... osanba csak illatositót veszek a kocsiba

autósbolt...haha ^_^ mi is forgalmazunk hordós castrolt, és annak sincs nagyon köze az eredeti némethez...van 5literes eredeti de az 18ezer forint....kutya nem viszi...

az a baj ezekkel hogy a megszokott név nagy úr: ismered régröl a márkanevet, bízol benne mert azt hiszed jo - mivel ismert - de ezek már közel sem olyan jók mint régen, illetve szarrá hamisitják öket

Link to comment
Megosztás:

autósbolt...haha ^_^ mi is forgalmazunk hordós castrolt, és annak sincs nagyon köze az eredeti némethez...van 5literes eredeti de az 18ezer forint....kutya nem viszi...

az a baj ezekkel hogy a megszokott név nagy úr: ismered régröl a márkanevet, bízol benne mert azt hiszed jo - mivel ismert - de ezek már közel sem olyan jók mint régen, illetve szarrá hamisitják öket

háát ez az vagy egy hónapig hezitáltam mi a franc kerüljön bele igy maradt ez, ez is ismeretség alapján a 4 liter volt 5700 ft egy csomó fórumot olvasgattam de nem lehet okos az ember mindenhol volt érv és ellenérv az biztos hogy egy rendes olaj ahogy mondod biztos van 18 ezer

Link to comment
Megosztás:

autósbolt...haha :D mi is forgalmazunk hordós castrolt, és annak sincs nagyon köze az eredeti némethez...van 5literes eredeti de az 18ezer forint....kutya nem viszi...

az a baj ezekkel hogy a megszokott név nagy úr: ismered régröl a márkanevet, bízol benne mert azt hiszed jo - mivel ismert - de ezek már közel sem olyan jók mint régen, illetve szarrá hamisitják öket

De bármelyik márka (valvoline,mobil1,stb) félszintetikus 10W-40 7-8ezerbe kerül 5liter.

Akkor azt is hamisítják mind? :D

Mond mester,hogy mi a tuti 10w-40 ^_^

Az egyik boltos fószer azt mondta erre,hogy legyek nyugodt,mert igaz,hogy 2-3éve ennyi volt de lejjebb mentek az árak sokkal a beszállítóknál.

Szóval vagy ő hazudik,hogy valójában kínaiaktól veszi,vagy ti akartok nagyon szabadulni a berendelt régi készlettől... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok forumozók!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!

A problémám a következő:

Van egy 93'as swing 1,2 b corsám, néha darabosan indul be a motor és szürke-fekete füst jön ki belőle,pár másodperc múlva pedig szépen kisimul az alapjárat!

És ezt nem mindíg csinálja! Valamikor szépen beindul!

Gyertya,lambda,benzinszűrő,hegerfejtömítés,cserélve!

Nincs valami ötletetek hogy hol keressük a hibát?

Előre is köszönöm!

Üdv:benoboy

Link to comment
Megosztás:

De bármelyik márka (valvoline,mobil1,stb) félszintetikus 10W-40 7-8ezerbe kerül 5liter.

Akkor azt is hamisítják mind? :D

Mond mester,hogy mi a tuti 10w-40 ^_^

Az egyik boltos fószer azt mondta erre,hogy legyek nyugodt,mert igaz,hogy 2-3éve ennyi volt de lejjebb mentek az árak sokkal a beszállítóknál.

Szóval vagy ő hazudik,hogy valójában kínaiaktól veszi,vagy ti akartok nagyon szabadulni a berendelt régi készlettől... :D

most nem akarok nagy hülyeséget irni, de pl a 7-8ezerbe kerülö castrol sem hamisitvány, csak nem eredeti német hanem vmi szegényebb országban gyártják, igy lehet az összetétele is szegényesebb, bár a lisence gondolom ugyanaz...amúgy pl a liqui-moly egy nagyon jó német olaj csak kevesen ismerik, ezt merem ajánlani és nem csak azért mert mi forgalmazzuk ----> http://www.liqui-moly.de/liquimoly/web.nsf/id/pa_home.html

illetve itt egy keresö ha vkit érdekel: http://www.olyslager-lubricants.nl/LiquiMo...lt.aspx?sLang=9

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok forumozók!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!

A problémám a következő:

Van egy 93'as swing 1,2 b corsám, néha darabosan indul be a motor és szürke-fekete füst jön ki belőle,pár másodperc múlva pedig szépen kisimul az alapjárat!

És ezt nem mindíg csinálja! Valamikor szépen beindul!

Gyertya,lambda,benzinszűrő,hegerfejtömítés,cserélve!

Nincs valami ötletetek hogy hol keressük a hibát?

Előre is köszönöm!

Üdv:benoboy

A gyújtás szokott szarakodni.

Milyen a gyújtás? Trafós vagy elosztófedeles?

A gyújtótrafó szokott ilyet csinálni több ilyet is hallottam.

Link to comment
Megosztás:

Hi mindenki!

Voltam ma gumisnál,raktunk fel előre Semperit Comfort Life abroncsokat.Nagyon szépen gurul,kevesebb zajjal,sokkal könnyebb kormánnyal,ajánlom mindenkinek ezt az abroncsot!

Egy másik autót kaptam,rengeteget számít,hogy elöl már nem valami noname illetve First Stop volt ráírva :D ,amit el nem tudok képzelni,hogy honnan szakasztott az előző gazdája.Életemben nem láttam ilyen gumit,pedig made in spain volt ráírva.

Mindkét guminak jobban meg volt kopva a belső oldala,de a baloldalinál nagyon le volt nyalva a belső oldal.

Voltam februárban computeres futóműállításon,ott mondták,hogy az autó mindkét oldalon 1fok körül terpeszt és 0.45 a gyári érték.Viszont minden más érték OK.De akkor meg miért kopottabb a bal oldal? Gondolom,mert szarul állították a futóművet. Vagy semmit nem kellett volna hozzányúlni(egyébként nem állt ferdén a kormány,nem volt baja,csak gondoltam illik megnézni hogyan állnak)csak jól eltekerte aztán elkezdte nyomni a szöveget,hogy nagyon terpeszt és azért megfogja enni a belső oldalát a guminak meg felajánlotta,hogy 40.000ért ^_^ :D WTF kitágítja a lengéscsillapítón a csonkállvány felfogatásának a helyét és akkor visszább állítja a dőlést.No Comment.

Miután fenn voltak az új gumik gondoltam nem kéne 1év alatt elkoptatni őket,tehát a gumis ajánlott egy futóművest ahol mondták hogy egy órára lesznek kész legkésőbb majd hívnak...azóta is.

Szerelőmet is felhívtam,hogy tud-e valaki mást...holnap megyek hozzá azt mondta,hogy optikával és madzaggal be tudja állítani,hogy abban hiba nem lesz.Még nem csalódtam soha benne,eddig mindent frankón megoldott.

A dőlést szerintem egy közönséges vízimértékkel és a lyuk tágításával "megfelezzük",de ez csak az én ötletem...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat! Bizony az Opel olaj tekintetében nagyon megoszlanak a vélemények. A G-Astrámba mindig Opel olaj kerül a szervízben és semmi baja tőle. Megy ebbe is bele szépen. A Corsa-t nemrég vettük második autónak, igen megkímélt kis darab. Klasszikusan öreg bácsitól, kevés kilóméterrel, folyamatosan vezetett szervízkönyvvel, blabla. Egy év alatt nem lesz benne 5.000km. Gondoltam, hogy megérdemel valami jobbat, de minek. Nem Tesco-ban veszem az Opel olajat, hanem olajboltban. Ha átvernek, akkor az már egy másik történet kezdete...

Link to comment
Megosztás:

Azééé a XXI század, az mégiscsak a XXI század ^_^ :D

A ccd kamerás computerrel eszi a gumimat,fater Sierráját is állíttattuk ott,gumija nem kopik viszont körforgalomban gyök 2nél gyorsabban nyikorog.

A másik kompjúteres "szakember" meg tegnap egy óra óta hív,telefont nem veszi fel.Nekem ennyi elég volt belőlük!

Biztosan pontosabban lehet vele állítani,viszont minek a parasztnak csokoládé ha dolgozni nem tud vele...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.