Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hát én látnám az esőben egy sima tompítottal is,Köszi!

Meg ködben nem hiszem,hogy hamarabb észreveszel egy autót szemből,ha a tompított alatt ég még 2db kb. 30wattos izzó.Ültem ködben egy Focusban,gyári ködlámpával és nem voltam elájulva a plusz fénytől.Direkt kértem,hogy nézzük meg ködlámpával és nélküle mit látunk.

A hátsó az Ok,mert az 21w nem 2*5.De itt hátsóról nem volt szó!

Általában írtam a ködlámpa használatára, ebbe a hátsó is beletartozik.

Szerintem meg nem véletlenül vannak olyan alacsonyan azok a lámpák :D

Amúgy az menjen a csába, aki jaszkariozásból tolja a ködöst, csak úgy mert menő és hátul is ég nem csak elől ^_^

Link to comment
Megosztás:

Amúgy az menjen a csába, aki jaszkariozásból tolja a ködöst, csak úgy mert menő és hátul is ég nem csak elől :D

Egy valamivel lehet jól látni ködben is én azt mondom: radarral ^_^

Tényleg,van egy csomó autóban ilyen-olyan elven (általában doppler-effekt) működő távolságtartó,vészfékező,anyámkínja radar pl. az Insigniában is.

Meg lehet kapni radardetektort 10.000ért is,akkor miért nem lehet kapni olyat,hogy egyszerűen csipog ha van előtted valami?Egy nagyobb teljesítményű parkradar lenne előre nagyjából. Nagyon hasznos lenne ködben,rossz látási viszonyok között.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy az menjen a csába, aki jaszkariozásból tolja a ködöst, csak úgy mert menő és hátul is ég nem csak elől :D

Hál istennek sztem én nem tartozom abba a kategóriába, én csakis az eredeti funkciója miatt raknok fel előre ködöst. VTudom mennyire idegesítő ha fölöslegesen bekapcsolva hagyják az emberek,főleg távolságival párban ^_^ ja és persze pont az ilyen bunkók vannak megsértődve ha jelzel h kapcsold már le öreg mert marhára nem látok tőled semmit :D Messze állok a jaszkarizástól ....

Link to comment
Megosztás:

Hehe, de jó is annak, aki egy kézzel tudja a kormányt álló helyzetben forgatni! :D Bár a kormányműnek, stb. nem tesz jót, teszem rögtön hozzá. ^_^

A ködlámpáról: gondolom mindenki tudja, de hátha nem; a köd az út felszíne felett pár tíz centis magasságig kevésbé sűrű, mint fentebb. Tehát az ideális ködlámpa "minél lentebb" van az aszfalthoz.

Így a gyári ködlámpák nagy része semmit sem ér, vagy legalábbis sokkal kevesebbet, mintha rendes helyen lenne. (Igaz, tökéletes megoldás legfeljebb a motortér alá fordítható lámpa lenne, különben lelopják odaverjük valahová.)

Használni meg ugye olyankor használjuk, amikor alig látunk, lett légyen az eső, hó, köd, zöldorsófőzelék. Kérem ne írjon mindenki most, hogy igen én mindig vigyázok, más meg sosem, mert tudom. :D

Macerás néha, de ha kell, százméterenként kapcsolgatni kell látásviszonyoktól függően. De hát ezért van.

Hó... fiúk-fiúk, mit féltek pár centinyi hótól...... Gyertek ide tréningezni, tavaly szép telünk volt (reméljük idén is az lesz) :D

414197.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mivle ma sikeresen felkerült a sokak által giccsesnek gáznak és nem oda illőnek tarott ledsor ^_^ ami szerintem bitang betyár igy megkérdezném.

Srácok valaki cserélt már H1 halogén izzót H1 led kivitelre? Ugye Xenont nem teszek bele ez a xenon gázzal töltött izzo aztmondják hulladék, de kiváncsivá tett milyen lehetne.

Érdekelne a tapasztalat ha van.

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=178565518

http://www.xxl-tuning.hu/hirek/more/48

Angel eyeos projektoros lámpába kellene.

esetleg ez?

http://bolthely.hu/tungsram/id/00155_Halog...P14_5s_64150NBR

Link to comment
Megosztás:

Mivle ma sikeresen felkerült a sokak által giccsesnek gáznak és nem oda illőnek tarott ledsor :D ami szerintem bitang betyár igy megkérdezném.

Srácok valaki cserélt már H1 halogén izzót H1 led kivitelre? Ugye Xenont nem teszek bele ez a xenon gázzal töltött izzo aztmondják hulladék, de kiváncsivá tett milyen lehetne.

Érdekelne a tapasztalat ha van.

Nekem a helyzetjelzők lettek kicserélve pledes smd hjelzőkre. Viszonyítva a gyári izzóhoz mérföldekkel jobb és nagyobb a fénye, ebből kiindulva sztem tuti jobb lesz a H1es fajta is. Xenon gázzal töltött izzóm volt H4-es, boltban azt mondták jó fajta , kb fél évet bírt :D Most az 1ik fényszóróban van egy kék beütésű a másikban egy zöldes beütésű izzó. Mint akit összevertek ^_^ Most akarok majd venni vmi jófélét, amiket belinkeltél nem is hangzanak rosszul. Ha esetleg összejön a dolog és kicseréled akkor oszd meg a tapasztalatot mert tuti érdekelne rajtam kívül is sok embert.

Ja és a ledsor is :D Képetróla!! ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a helyzetjelzők lettek kicserélve pledes smd hjelzőkre. Viszonyítva a gyári izzóhoz mérföldekkel jobb és nagyobb a fénye, ebből kiindulva sztem tuti jobb lesz a H1es fajta is. Xenon gázzal töltött izzóm volt H4-es, boltban azt mondták jó fajta , kb fél évet bírt :D Most az 1ik fényszóróban van egy kék beütésű a másikban egy zöldes beütésű izzó. Mint akit összevertek :D Most akarok majd venni vmi jófélét, amiket belinkeltél nem is hangzanak rosszul. Ha esetleg összejön a dolog és kicseréled akkor oszd meg a tapasztalatot mert tuti érdekelne rajtam kívül is sok embert.

Ja és a ledsor is :D Képetróla!! ;)

Srácok engem csak az érdekelne,hogy mit szól ezekhez a ledes,xenongázos izzókhoz a yard?

Ilyen ledes H(milyen van gyárilag,H4,H2,H1 nem vágom?)érdekelne csakhát magyarázd a sünöknek,hogy akkor ez most nem utólag xenon hanem utólag LED :D

Unokatesómat 3-as golffal vakkíttós xenonnal megbüntették(szerintem jogos ^_^ )

Link to comment
Megosztás:

Srácok engem csak az érdekelne,hogy mit szól ezekhez a ledes,xenongázos izzókhoz a yard?

Ilyen ledes H(milyen van gyárilag,H4,H2,H1 nem vágom?)érdekelne csakhát magyarázd a sünöknek,hogy akkor ez most nem utólag xenon hanem utólag LED :D

Unokatesómat 3-as golffal vakkíttós xenonnal megbüntették(szerintem jogos ^_^ )

mit szólna ha európai szabványnak megfelel elvan látva a megfelelő engedélyekkel...maximum megdicsérheti. Ha neki a focusba lehet xenon nekem lehet led....ha meg kiszedeti beteszem a halogént a következő utcánál meg megy vissza a led :D

image-BA18_4C77FB6E.jpg Ezért kell a ledese helyzetjelző meg a tompított h1 mert igy elég ótvaras....

találtam oldalindexes fehér búrás lámpatestet.... 1500ba párját... vadi új:D vatera 4eva

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud valaki nekem valami árat mondani a légszűrőházat és a zárhidat összekötő műanyag csőre? Menet közben kitört a rögzítő pöcök és valahogy elhagytam azt a csövet! Itt Nyíregyen meg sehol nem lehet bontottat kapni. Nekem új is jó, csak legyen.

Köszi előre is!

G.

nekem van egy valahol mert a 2literes moci miatt nem fért oda a gyári légszürőház...de nem tudom hová tettem ^_^

amúgy utólagos xenonért keményen büntet a fakabát, jó esetben hazaküld h szedd ki, közepes esetben ott kell hagynod sulyos tizezreket és ugy küld haza h szedd ki, legrosszabb esetbe helyszinen bevonja a forgalmit...naponta jönnek be emberkék hozzám hogy megb*szták öket az utolagos xenonért...

Link to comment
Megosztás:

nekem van egy valahol mert a 2literes moci miatt nem fért oda a gyári légszürőház...de nem tudom hová tettem ^_^

amúgy utólagos xenonért keményen büntet a fakabát, jó esetben hazaküld h szedd ki, közepes esetben ott kell hagynod sulyos tizezreket és ugy küld haza h szedd ki, legrosszabb esetbe helyszinen bevonja a forgalmit...naponta jönnek be emberkék hozzám hogy megb*szták öket az utolagos xenonért...

Ha a müszakiztató hely elfogadta, ugy ment át a vizsgán, megvan a megfeleléshez szükséges mübizonylat akkor miért büntet? mondjuk ugyis talál mást..ám birom hogy ezzel foglalkozik ahelyett hogy üldözni az újmagyarokat akik 80 ft-ért

vernek meg egy öregasszonyt...

Ez a xenon buli nagoyn hasonlít nekem a üvegfóliázós témához...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud valaki nekem valami árat mondani a légszűrőházat és a zárhidat összekötő műanyag csőre? Menet közben kitört a rögzítő pöcök és valahogy elhagytam azt a csövet! Itt Nyíregyen meg sehol nem lehet bontottat kapni. Nekem új is jó, csak legyen.

Köszi előre is!

G.

megnéztem gyáriban elvileg 2999 jó magyar forint

katalógus száma: 836944

Link to comment
Megosztás:

Ha a müszakiztató hely elfogadta, ugy ment át a vizsgán, megvan a megfeleléshez szükséges mübizonylat akkor miért büntet? mondjuk ugyis talál mást..ám birom hogy ezzel foglalkozik ahelyett hogy üldözni az újmagyarokat akik 80 ft-ért

vernek meg egy öregasszonyt...

Ez a xenon buli nagoyn hasonlít nekem a üvegfóliázós témához...

Ezzel teljesen egyetértek. Nem tudom mi alapján büntetnek meg utólagos xenonért vagy ledért vagy bármiért. Ha vakít akkor ok, küldjön el legroszabb esetbe beállítatni. Büntetni max akkor ha távolságival megyek este lakott területen belül vagy nem kapcsolom le ha szembe jönnek , az jogos. De amúgy sztem ezek a vakítós xenonok is csak azért vannak mert nagyrésze az embereknek otthon nem tudja/nem foglalkozik vele, elvinni pedig sajnálja azt a pár ezrest h beállítsák frankón neki a fénycsóvát, de beszélhetünk itt egyszerű h1-4-7es izzós emberkékről is mert saját tapasztalat hogy néha azok is vakítanak de rendesen ^_^

cső

Cso1

Olajcsre

Szerintetek ez a szett ilyen árban megfelelőnek mondható vagy drága? (Gyári olajról van szó) : Olaj

Link to comment
Megosztás:

Ha a müszakiztató hely elfogadta, ugy ment át a vizsgán, megvan a megfeleléshez szükséges mübizonylat akkor miért büntet? mondjuk ugyis talál mást..ám birom hogy ezzel foglalkozik ahelyett hogy üldözni az újmagyarokat akik 80 ft-ért

vernek meg egy öregasszonyt...

Ez a xenon buli nagoyn hasonlít nekem a üvegfóliázós témához...

most ami az ismerös körömben "sláger": kerepsei úton az arena plazatol a hungária felé van egy dupla kanyarodo sáv az omv kut mellett és van elrejtve vhol egy sorozatfelvételre képes kamera, és azokat fotozza le akik átmennek a piroson....és kereken 100ezer forint a bünti...eddig 6 haverom opta meg, a legtöbbjük minimálbérért dolgozó soför...

Link to comment
Megosztás:

most ami az ismerös körömben "sláger": kerepsei úton az arena plazatol a hungária felé van egy dupla kanyarodo sáv az omv kut mellett és van elrejtve vhol egy sorozatfelvételre képes kamera, és azokat fotozza le akik átmennek a piroson....és kereken 100ezer forint a bünti...eddig 6 haverom opta meg, a legtöbbjük minimálbérért dolgozó soför...

kép alapján odamennék és lefujnám valami sprayvel a lencsét:D aztán cska a piroson mennék...amúg ymidnegy a sárga meg 50...

Link to comment
Megosztás:

Festéssel kapcsolatban kéne némi infó.

Asszony B Corsáján észrevettem 3-4 kavicsfelverődésből eredő pöttyöt (kb 1-2mm2 felületűek), de jobban megnézve ezeknek a közepe rozsdás. ^_^

A verda sima citromsárga, semmi extra fény rajta.

Ezt hogy lehetne megállítani, és valamilyen módon eltűntetni valamennyire?

Azon gondolkodtam, veszek hozzá gyári lakkstiftet, csak ugye 10 évesen tuti elüt már a gyáritól.

Aztán a rozsdát is el kéne tüntetni, ne rágja a vasat.

Mit javasoltok?

Link to comment
Megosztás:

Ezzel teljesen egyetértek. Nem tudom mi alapján büntetnek meg utólagos xenonért vagy ledért vagy bármiért. Ha vakít akkor ok, küldjön el legroszabb esetbe beállítatni. Büntetni max akkor ha távolságival megyek este lakott területen belül vagy nem kapcsolom le ha szembe jönnek , az jogos. De amúgy sztem ezek a vakítós xenonok is csak azért vannak mert nagyrésze az embereknek otthon nem tudja/nem foglalkozik vele, elvinni pedig sajnálja azt a pár ezrest h beállítsák frankón neki a fénycsóvát, de beszélhetünk itt egyszerű h1-4-7es izzós emberkékről is mert saját tapasztalat hogy néha azok is vakítanak de rendesen ^_^

cső

Cso1

Olajcsre

Szerintetek ez a szett ilyen árban megfelelőnek mondható vagy drága? (Gyári olajról van szó) : Olaj

jó az ár.

én elég sok mindent veszek tőle,mondjuk már rég találkoztam vele de jó srác. :D

ha kell a száma keres meg privibe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyértelműen nem sikerült még megoldani a futóműproblémámat.

Tehát voltam futóművet állíttatni ismét,mert a gumisnál a régi abroncs belső oldala eléggé le volt nyalva.Ajánlott egy összetartás beállítást.Én sem tudtam,hogy most mi van,mert februárban voltam futóművesnél aki összetartást állított viszont mondta,hogy a gép adatbázisa alapján az autó nagyon terpeszt -0.45fok helyett -1fok körül.

Arra gondoltam,hogy télen szarul állított összetartást,de az más műhelyben is jónak bizonyult.

Elkezdtem nézegetni,hogyan állnak más Corsák első kerekei és nem egyet találtam,ami ugyanúgy -ha nem jobban- terpeszt.Mint pédául ez.

Azt szeretném kérdezni,hogy nektek is így állnak a kerekek? (főleg nagyobb felninél látszik)

És meddig bírja nálatok elöl a gumi és hogyan kopik?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.