Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Örömmel jelentem, hogy megoldódott a melegedési gond a motorhőmérséklettel :excl: Csak ki kellett pucolni a hűtőt. Azóta kutya baja. :(

Viszont a probléma keresése közben a találgatásokban felmerült a vízpumpa is. És valahol olyat hallottam, hogy a vízpumpát a vezérműszíjjal szokták cserélni, mert ha kopik a vízpumpa, szétvágja a vezérműszíjat. :lol: Viszont a szervízkönyvben sehol sem találtam pumpacserét feltüntetve, vezérléscsere meg most volt tavasszal és ott se mondták, hogy cserélni kell a vízpumpát. Akkor most mi az igazság? Létezik egyáltalán ilyen, hogy szétvágja a vezérműszíjat?

Ficsur_ka: Mennyi az a fogyasztás amivel nem vagy kibékülve? Nekem is 1.4-es moci van benne és városban 7.5 l-t, országúton meg kb 6-ot evett eddig normál használat mellett. Azért eddig, mert az új hengerfejtömítés miatt elvileg kisebb a fogyasztás, de még nem mértem igazán le az új adatokat. Azt azért hozzá tenném, hogy a tukmálós kúton kapható V-Powerből (egye fene kipróbáltam 1x-2x) nállam simán benyelte a 9-10 lityót. Hallottam már 1.2-esről, hogy 5 literel beéri, akkor az 1.4-esre szerintem még belefér a városi 7 környéke.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Viszont a probléma keresése közben a találgatásokban felmerült a vízpumpa is. És valahol olyat hallottam, hogy a vízpumpát a vezérműszíjjal szokták cserélni, mert ha kopik a vízpumpa, szétvágja a vezérműszíjat. :lol: Viszont a szervízkönyvben sehol sem találtam pumpacserét feltüntetve, vezérléscsere meg most volt tavasszal és ott se mondták, hogy cserélni kell a vízpumpát. Akkor most mi az igazság? Létezik egyáltalán ilyen, hogy szétvágja a vezérműszíjat?

Azt azért hozzá tenném, hogy a tukmálós kúton kapható V-Powerből (egye fene kipróbáltam 1x-2x) nállam simán benyelte a 9-10 lityót. Hallottam már 1.2-esről, hogy 5 literel beéri, akkor az 1.4-esre szerintem még belefér a városi 7 környéke.

Én eddig ahányszor azt hallottam,hogy "otthagyott az útszélén a Corsa/Astra" mindig a vízpumpa adta meg magát!

Lehet vezérléscserénél sem látszik meg rajta,hogy bármi baja lenne viszont egyszer csak reccs. :excl:

Volt egy Skoda 120L-ünk na az is produkált hirtelen anyagfáradást,csak a hátsó tengelyen,menet közben. :(

Amúgy sem egy ló ára egy vízpumpa van vagy 5eFt is.

Egyébként én cserélnék termosztátot is wahler 3500FT kb,mert ha nemsoká megadja magát akkor megint szét kell kapni a vezérlést.

A 100-as benyából meg csak akkor menne jobban/enne kevesebbet ha lenne kopogás-érzékelőd.

Link to comment
Megosztás:

...valahol olyat hallottam, hogy a vízpumpát a vezérműszíjjal szokták cserélni, mert ha kopik a vízpumpa, szétvágja a vezérműszíjat. :excl: Viszont a szervízkönyvben sehol sem találtam pumpacserét feltüntetve, vezérléscsere meg most volt tavasszal és ott se mondták, hogy cserélni kell a vízpumpát. Akkor most mi az igazság? Létezik egyáltalán ilyen, hogy szétvágja a vezérműszíjat?

Sajnos nem ismerem annyira a C14NZ-t, de ha a vízpumpát a vezérműszíj feszíti ezen a motoron is, akkor sajnos fennállhat a probléma, ugyanis az erősen elhasználódott vízpumpának előfordulhat hogy megszorul a csapágya, amitől beáll a vízpumpa tengelye, és mivel ezen van a hajtókerék, ez átugraszthatja a vezérműszíjat -> kész a baj. Általánosságban azt szokták mondani hogy minden második vezérműszíjcserénél (azaz nálad 120e km-ként) azért illik kicserélni azt a vízpumpát...

Szerk.:

És igen, azóta kiderült hogy nálad is a vízpumpa feszíti a vezérműszíjat...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örömmel jelentem, hogy megoldódott a melegedési gond a motorhőmérséklettel :( Csak ki kellett pucolni a hűtőt. Azóta kutya baja. :lol:

Viszont a probléma keresése közben a találgatásokban felmerült a vízpumpa is. És valahol olyat hallottam, hogy a vízpumpát a vezérműszíjjal szokták cserélni, mert ha kopik a vízpumpa, szétvágja a vezérműszíjat. :lol: Viszont a szervízkönyvben sehol sem találtam pumpacserét feltüntetve, vezérléscsere meg most volt tavasszal és ott se mondták, hogy cserélni kell a vízpumpát. Akkor most mi az igazság? Létezik egyáltalán ilyen, hogy szétvágja a vezérműszíjat?

Ficsur_ka: Mennyi az a fogyasztás amivel nem vagy kibékülve? Nekem is 1.4-es moci van benne és városban 7.5 l-t, országúton meg kb 6-ot evett eddig normál használat mellett. Azért eddig, mert az új hengerfejtömítés miatt elvileg kisebb a fogyasztás, de még nem mértem igazán le az új adatokat. Azt azért hozzá tenném, hogy a tukmálós kúton kapható V-Powerből (egye fene kipróbáltam 1x-2x) nállam simán benyelte a 9-10 lityót. Hallottam már 1.2-esről, hogy 5 literel beéri, akkor az 1.4-esre szerintem még belefér a városi 7 környéke.

Most volt hengerfejtomites csere nem reg lambda szonda. 9 10 megy varosba es maskepp is. Autopalyan nem voltam vele mivelhogy errefele nincs.:excl: En a katalizatorra tippelnek (ami nem jo) hogy az miatt fogyaszthat. Egyeb tippem nincs. Amugy a vezermuvet pumpaval es spanoloval egyutt szoktak cserelni.

Link to comment
Megosztás:

Most volt hengerfejtomites csere nem reg lambda szonda. 9 10 megy varosba es maskepp is. Autopalyan nem voltam vele mivelhogy errefele nincs.:excl: En a katalizatorra tippelnek (ami nem jo) hogy az miatt fogyaszthat. Egyeb tippem nincs. Amugy a vezermuvet pumpaval es spanoloval egyutt szoktak cserelni.

A katalizátor csak egy "kerámiaszűrő" némi platinával felhordva.A fogyasztást nem befolyásolja.Bár ha össze van törve és eltömi a kipufogót,akkor talán,de úgy meg fulladozna stb...

Csörög a katalizátorod?

Mekkora távolságon jön ki ez a 9-10liter?

Az én x12sz-m nyáron megnéztem,hogy vagy 200km-t ingáztam két település között kb.8-9km ebből olyan 5-6km az országút.

Így a fogyasztásom 8literre jött ki.

Általában 100-120km-t szoktam menni egyszerre úgy mértem már 4.6litert is nyáron.

Minél többet mész nem üzemmeleg motorral annál többet fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

Hy all!p

Katalizátor nekem teljesen ki lett pucolva miután összetört és eltömítette a rendszert. Fogyasztást nem befojásolja! (saját tapasztalat) Max környezetvédelmileg számít de ebben nem vagyok biztos :excl:

Most ,hogy bejöttek a frankó hidegek megjöttek a problémák is .

Tegnap reggel első indulásnál járattam egy kicsit a verdát (kb 5percet) zenét bekpcsolva,fűtés fel.

Mikor beültem, elindultam tompítottat rákapcsoltam , zene feljebb és hírtelen kikapcsolt a fejegység illetve a belső világításom is mintha egy kicsit halványabb lett volna az átlagnál. Ez kb 2percig tartot amíg mentem egy kicsit.

Az én tippem esetleg az hogy kezd meghalni az akksim, a generátor meg mnetközben tölt, így hírtelen nem bírja kezelni a belső-külső világítást , zenét,erősítőt stb...

Persze ez csak tipp, esetleg vkinek hasonló tapasztalata volt már?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem ismerem annyira a C14NZ-t, de ha a vízpumpát a vezérműszíj feszíti ezen a motoron is, akkor sajnos fennállhat a probléma, ugyanis az erősen elhasználódott vízpumpának előfordulhat hogy megszorul a csapágya, amitől beáll a vízpumpa tengelye, és mivel ezen van a hajtókerék, ez átugraszthatja a vezérműszíjat -> kész a baj. Általánosságban azt szokták mondani hogy minden második vezérműszíjcserénél (azaz nálad 120e km-ként) azért illik kicserélni azt a vízpumpát...

Szerk.:

És igen, azóta kiderült hogy nálad is a vízpumpa feszíti a vezérműszíjat...

Ksözönöm szépen az infót. Ezekszerint van miért megint visszagurulni a szerelőhöz. Már törzsvendég vagyok arrafele :excl: és pont 120e Km-nél jár, szóval akkor esedékes. Amint lehet viszem is, addig meg marad még kímélő üzemmódba, mint már pár hónapja :(

Link to comment
Megosztás:

Tehat: Mentem vele megallas nelkul 200 km ert is ugyis ugyanannyi a fogyasztas. Varos kozott rovid tavokon is 10 liter/100km kornyeken fogyaszt.

Mar nem elmexem a szonda markajara de a legolcsobb kerult bele. 20euro korul lehetett az ara.

De meg egy tippem van. Regebb a hideginditom be volt ragadva es rengeteg benzint kapott. Szervizbe kipucoltak utanna nem volt baj vele de szerintem az vacakolhat.

Neha mikor tobbet megyek egy fokozatba es benyomom a kuplungot megall a motor. De legtobbszor csak nagyon elhalkul mintha bedoglene es utanna helyre jon. Szerintetek mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Tehat: Mentem vele megallas nelkul 200 km ert is ugyis ugyanannyi a fogyasztas. Varos kozott rovid tavokon is 10 liter/100km kornyeken fogyaszt.

Mar nem elmexem a szonda markajara de a legolcsobb kerult bele. 20euro korul lehetett az ara.

De meg egy tippem van. Regebb a hideginditom be volt ragadva es rengeteg benzint kapott. Szervizbe kipucoltak utanna nem volt baj vele de szerintem az vacakolhat.

Neha mikor tobbet megyek egy fokozatba es benyomom a kuplungot megall a motor. De legtobbszor csak nagyon elhalkul mintha bedoglene es utanna helyre jon. Szerintetek mi lehet?

Noname szonda kidob, gyári újat vesz, betesz, kipróbál, örül.

Link to comment
Megosztás:

Kinek milyen az első havas- jeges élménye?

Én pl. itt eset vagy 5-6cm hó. délelőtt folyamán. Így a délutáni órákban inkább ilyen latyakos hó volt az úton. Én ekkor elindultam a havernál kocsival. Megyek- egyből feltűnik a jó könnyű kormány. Nyáron is télivel mentem.

Kicsit tekergetem a kormányt ide oda csúszik is kicsit keresztbe de nem tudtam kiforgatni úgy elég jól fogtak a gumik. Mindenki megy vagy 20al velem szembe én meg vagy 35-40el és úgy hogy még a szélvédő tiszta jég aligha látok ki valamit. :excl: csak a szembejövő fényszóróit láttam meg nagyon figyeltem a gyalogosokat. Kicsit később elkellet vinnem a haveromat a dokihoz már akkor ónos eső eset meg ami leolvadt az már fagyott az úton.

Úgy egy jó sebességgel menve visszaraktam 1be de még tartottam a kuplungot. betekerek hirtelen egy kanyart csak megy a corza keresztbe fékezek az ABS meg darál, csúszok ráfelel az oszlopra, hirtelen nem tudok mit csinálni csak csúszok. Fullra felrántom a kézit. gézt adok. Kiment a kocsi segge az óra meg befordult. Megszólalok, ez tettszett. haver meg csak kacag :(

Link to comment
Megosztás:

Óvatosan mindenki ! Brutális ez az időjárás! Hazafele jövetel átlag 30-40el zötyögött mindenki. Kb 70al beelőzi a sort egy quatro audi, mondom ez egy barom. Rosszakaratot félretéve kb 20perc elteltével ahogy haladt a sor ugyanaz az audi árokba borulva, eleje lezúzva fiatal gazdája sírva veri a fejét. Gondolom anyunak szólt, hogy még ne melegítse a kaját mert késik :(

Majdnem minden télen lehet találkozni ilyen időjárási viszonyokkal, de azért nem árt jobban odafigyelni még a gyakorlott vezetőknek is sőt azoknak leginkább akik azt hiszik ,hogy gyakorlott vezetők :excl:

Link to comment
Megosztás:

Óvatosan mindenki ! Brutális ez az időjárás! Hazafele jövetel átlag 30-40el zötyögött mindenki. Kb 70al beelőzi a sort egy quatro audi, mondom ez egy barom. Rosszakaratot félretéve kb 20perc elteltével ahogy haladt a sor ugyanaz az audi árokba borulva, eleje lezúzva fiatal gazdája sírva veri a fejét. Gondolom anyunak szólt, hogy még ne melegítse a kaját mert késik :lol:

Majdnem minden télen lehet találkozni ilyen időjárási viszonyokkal, de azért nem árt jobban odafigyelni még a gyakorlott vezetőknek is sőt azoknak leginkább akik azt hiszik ,hogy gyakorlott vezetők :excl:

Ha esik 3csepp eső, akkor is beszarik a város, mert úúúúúúúúúúesik. :( Most du mikor már csak eső volt, még mindig 30al közlekedtek 60-70nél. Nevettséges.

Link to comment
Megosztás:

Ha esik 3csepp eső, akkor is beszarik a város, mert úúúúúúúúúúesik. :excl: Most du mikor már csak eső volt, még mindig 30al közlekedtek 60-70nél. Nevettséges.

A komolyság amikor nyílegyenes útszakaszon 28fokban szélmentes,hómentes,esőmentes napsütéses időben 90nel lehetne menni és mennek max 70el :(

Az agyam eldobom :lol:

Link to comment
Megosztás:

A komolyság amikor nyílegyenes útszakaszon 28fokban szélmentes,hómentes,esőmentes napsütéses időben 90nel lehetne menni és mennek max 70el :excl:

Az agyam eldobom :(

Hali!!!

És amikor éjszaka az előtted haladó kocsi minden szembejövőnél fékez? Persze előzni nem tudod mert akkor felgyorsít.

Na ez az ideg.

Pláne ugyanez hátsó ködlámpával?

Link to comment
Megosztás:

Egyre több kocsinál láttam az utóbbi idebenn ha kell ha nem használják a ködlámpát. Talán attól jobban néz ki a kocsi.. az így is ledsoros lámpatesttel.

Letudnátok írni hogyan tudom kicserélni a tompított helyzetjelzőizzómat, az első lámpára gondolok. Jah és hogy mi is a neve annak. Mintha valami olyan rémlene hogy H4-es.

most gondolkozom hogy az 1 égő vagyis az indexet elfelejtettem hogy az is külön van, na mind1 XD tárgytalan, bocsi :excl:

Link to comment
Megosztás:

Az sem normális, aki olyat vesz :excl: :( :lol: :lol:

Egyik ismerős lányka olyat akar vetetni apukájával :D

Jó drága,de legalább se nem megy se nem kanyarodik jobban egy 1.4 H astránál ráadásul ronda! :o

Kitaposott túrabakancs forma rulez! :lol:

Az erősebb 1esek 4milkánál kezdődnek,annyiért meg már van e90 is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.