Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hali!!!

Most hogy ilyen jól lefagyott utak vannak, könnyű ilyen gyorsulásos videókat csinálni. 0-100 kb 5 másodperc, és még mindig csak a kereszteződés közepén jársz. :lol:

Amúgy nekem is volt BMW-m, de nem emlékszem hogy bunkó lettem volna. Annál jobban féltettem a verdát.

Hakapeszi ha Szegeden pofátlanul eléd sorol egy "élőállat szállítás"-os kocsi akkor engedj be mert nem fékezek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Most hogy ilyen jól lefagyott utak vannak, könnyű ilyen gyorsulásos videókat csinálni. 0-100 kb 5 másodperc, és még mindig csak a kereszteződés közepén jársz. :)

Amúgy nekem is volt BMW-m, de nem emlékszem hogy bunkó lettem volna. Annál jobban féltettem a verdát.

Hakapeszi ha Szegeden pofátlanul eléd sorol egy "élőállat szállítás"-os kocsi akkor engedj be mert nem fékezek. :lol:

Most ez valami fenyegetés akart lenni? :lol:

Látod-látod azért maradt még benned egy kis bimmeres mentalitás. :D

Link to comment
Megosztás:

Most ez valami fenyegetés akart lenni? :lol:

Látod-látod azért maradt még benned egy kis bimmeres mentalitás. :lol:

ne mán tényleg!

De nem fenyegetés volt, csak ha végre elindulok a sok vakond túrás között, akkor egy nagy lendület és máris kiértem a városból.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata a Hijoin H-125 vagy Hijoin H-125 S felnik terén -természetesen nyárra :lol: csak szerintem ha most venném lehet jobb áron ki tudnám fogni. Viszont méret szempontból nem tudok dönteni mert nem szeretném túl csicsázni a kocsit, az R13 -as meg talán kicsi volna, tudom mindenkinek más az ízlése de szerintetek melyik az méret ami ideális volna egy 3 ajtóshoz? (lehet hülye kérdés de kíváncsi vagyok :lol:)

Link to comment
Megosztás:

Nem is értem, hogy merülhet fel ez a kérdés.

Azért 60 ló és a 90 között van elég nagy különbség.

A mantzel szívósor pedig a karakterisztikán változtat igazán, fent nem hal el a moci.

Jó én mindent elhiszek,érted! :D :lol:

Csak utánanéztem és azontúl,hogy aki árulja löki a marketing szöveget egyedül a youtube-on találtam videókat,ahol annyi látszik,hogy az 1.4nz,sz-k megfutják 13alatt,a gyári x14xe 9,a póverboxos x14xe meg 11alatt.(amit belinkeltél.)

Hát,mérj egy 0-100-at box előtt meg után. :D Ha kevesebb lesz,pówerbox hívő leszek! :lol: (Lejtő nem ér! :) )

Link to comment
Megosztás:

Jó én mindent elhiszek,érted! :D :lol:

Csak utánanéztem és azontúl,hogy aki árulja löki a marketing szöveget egyedül a youtube-on találtam videókat,ahol annyi látszik,hogy az 1.4nz,sz-k megfutják 13alatt,a gyári x14xe 9,a póverboxos x14xe meg 11alatt.(amit belinkeltél.)

Hát,mérj egy 0-100-at box előtt meg után. :D Ha kevesebb lesz,pówerbox hívő leszek! :lol: (Lejtő nem ér! :) )

Youtube-os videók nem számítanak hiteles mérőeszköznek a gyorsulás megállapításához, többek között azért mert:

1., A videó órája amivel rögzítik, messze nem hiteles mérőeszköz, elég messze van egy stoppertől vagy urambocsá fotocellás kaputól.

2., Elég sok videón nem látsz mást csak magát a műszerfalat, honnan tudod hogy ezt nem padon mérték, ahol például nem játszik a légellenállás?

3., Mi a biztosíték arra hogy gyári vagy váltóméret gumi volt az autón? Köztudott hogy a gyárinál kisebb méretű gumikkal sokkal jobban gyorsul az autó, viszont sokat csal a sebességmérő, és a végsebesség is jóval kisebb lesz annál mint amit az óra mutat...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Észrevettem mostanában, hogy a kiegyenlítő tartályomból (B corsa X14SZ) tűnik el a víz. Ha felöntöm max-ig, akkor mindig lemegy az alsó gömbfél közepéig. De tovább sosem. A hűtőrendszerem szerintem rendben van. Ha a motor csipkedi a vizet, azt hogyan tudom leellenőrizni?

Köszönöm a segítséget.

G.

Link to comment
Megosztás:

Youtube-os videók nem számítanak hiteles mérőeszköznek a gyorsulás megállapításához, többek között azért mert:

1., A videó órája amivel rögzítik, messze nem hiteles mérőeszköz, elég messze van egy stoppertől vagy urambocsá fotocellás kaputól.

2., Elég sok videón nem látsz mást csak magát a műszerfalat, honnan tudod hogy ezt nem padon mérték, ahol például nem játszik a légellenállás?

3., Mi a biztosíték arra hogy gyári vagy váltóméret gumi volt az autón? Köztudott hogy a gyárinál kisebb méretű gumikkal sokkal jobban gyorsul az autó, viszont sokat csal a sebességmérő, és a végsebesség is jóval kisebb lesz annál mint amit az óra mutat...

Ezt én is végiggondoltam,de megnézel több videót több usertől,akkor látszik,hogy azonos motortípusoknál kb. ugyanannyi mindenkinél.

R13 145/80-nál van kisebb átmérőjű gumi? :lol: Ennek a váltómérete 165/65 R14 ez van a gyári alufelnin nekem.

Béla!

Töltsél már fel egy gyorsulásos videót légyszi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Észrevettem mostanában, hogy a kiegyenlítő tartályomból (B corsa X14SZ) tűnik el a víz. Ha felöntöm max-ig, akkor mindig lemegy az alsó gömbfél közepéig. De tovább sosem. A hűtőrendszerem szerintem rendben van. Ha a motor csipkedi a vizet, azt hogyan tudom leellenőrizni?

Köszönöm a segítséget.

G.

Nekem nem reg volt hengerfejtomites csere mert a fagyallot is ugy fogyasztotta mint a benzint.:lol: Azutan nekem is ez van h a tartalyombol elfogy a viz felig akarmennyit tolthetek utanna.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy a Corsa B-ben eredetileg van festve a potkerek helyenel a lemez, mert nalam nincs! Valahol olvastam, hogy ha az auto festve volt akkor altalaban oda mar nem jut festek es ezert merult fel bennem a kerdes, hogy vajon volt festve az enyem is? Maskepp nincs semmi nyoma.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy a Corsa B-ben eredetileg van festve a potkerek helyenel a lemez, mert nalam nincs! Valahol olvastam, hogy ha az auto festve volt akkor altalaban oda mar nem jut festek es ezert merult fel bennem a kerdes, hogy vajon volt festve az enyem is? Maskepp nincs semmi nyoma.

Hali.

Én úgy emlékszem ,hogy az enyémnél amikor szétszedtük akkor a mélyedés oldala az megegyezett a gyári színével az autónak viszont nekem vmi vékony fekete, gumi vagy szivacs réteg volt ragasztva az aljára. Sztem a gyárban nem spórolnak ilyenen, ez már tényleg nem nagy mennyiség szóval elméletileg festve kellene lennie.

Sanyi1104

Milyen kormányt+agyat vettél ?

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Én úgy emlékszem ,hogy az enyémnél amikor szétszedtük akkor a mélyedés oldala az megegyezett a gyári színével az autónak viszont nekem vmi vékony fekete, gumi vagy szivacs réteg volt ragasztva az aljára. Sztem a gyárban nem spórolnak ilyenen, ez már tényleg nem nagy mennyiség szóval elméletileg festve kellene lennie.

Sanyi1104

Milyen kormányt+agyat vettél ?

A kormány az mind1 de a lényeg, hogy az agy nem stimmel. Boss Kit a márkája és neten rendeltem az autó típusához. A tengely vastagság az jó de ütközésig rátolva is nagyon messze van az eredeti helyétől! A kormány egy átlagos Type-R.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.