Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

...és milyen könnyen kimagyarázod, ha megfognak vele. <_<

Hát ja. Ha továbbadja,adás-vételivel akkor is megütheti a bokáját. Rendőrségre bemegy,lefoglalják míg elő nem kerül a tulaj meg a bíróságon letárgyalják. Addigra lesz kb. E corsa gsi is. :angry: A legtisztább elbontani vagy egyben alkatrészként eladni. Vagy menekülőautónak használni. :P

Link to comment
Megosztás:

Vegyél háromajtós piros b corsa papírokat.Mind 1 mennyi cm3. Rendszám átpattint,motorszámod nem olvasható. Az alvázsám környéke is mindig el szokott rohadni,ez corsa betegség.

Ja és ha a motorszám nem olvasható és az alvásszám átvágva akkor nem törik el a kezed ezért a hatóságok? <_< Ennyi erővel veszek egy C20NE motort a corsa-ba kiflekszem a motorszámot és csá? Hát nem tudom ez mennyire járható ha ez ilyen könnyű lenne mindenki ezt csinálná..

Link to comment
Megosztás:

Ja és ha a motorszám nem olvasható és az alvásszám átvágva akkor nem törik el a kezed ezért a hatóságok? <_< Ennyi erővel veszek egy C20NE motort a corsa-ba kiflekszem a motorszámot és csá? Hát nem tudom ez mennyire járható ha ez ilyen könnyű lenne mindenki ezt csinálná..

Mindenki ezt csinálja. :angry: Egy útszéli rendőr meg nem mondja milyen motor van benne gyárilag,meg nem is nagyon foglalkoznak vele.Műszakin kell egy kis hátszél meg ha eladod, akkor okosba kell eredetvizsgát csinálni rá.

Link to comment
Megosztás:

Mindenki ezt csinálja. :angry: Egy útszéli rendőr meg nem mondja milyen motor van benne gyárilag,meg nem is nagyon foglalkoznak vele.Műszakin kell egy kis hátszél meg ha eladod, akkor okosba kell eredetvizsgát csinálni rá.

Ja csak egy útszéli rendőr betud rendelni mindenféle vizsgára és az is szopás.. Mindegy ha erre tud vki vmi okosságot privbe megírhatná mert érdekel. Mert lehet veszek majd 1 fekete corsát tarcsiba a motor csere meg lehet lesz ha szétesik a mostani <_<

Link to comment
Megosztás:

Ezt nevezik szívásnak! Sztem fölösleges megkeresni az előző tulajt mert ő örül ,hogy túladott rajta (persze ha tudta ezt a kis malőrt ) ha nem akkor pedig hülye lesz visszavenni mert ki akar a nyakába ennyi szarakodást (már bocsi)

Az lenne a legjobb ha eladnád! Igaz marha nehéz lesz így rendezetlen papírokkal eladni, de mondjuk ha elkezded szétbontani és az utolsó kis műanyag alkatrészenként eladogatni akkor talán visszajön egy kis pénzed <_<

Ügyvéd,rendőrség, meg mindenféle gyöngyösi hivatalt én kihagynám. Még a végén te fizetnél és te járnál sz@rabbul...

Mindenesetre nem irigyellek :angry:

Link to comment
Megosztás:

@Moti!

Csak hogy biztosan jól értem-e:

Az egyszerűség kedvéért jelöljük betűkkel az ügy szereplőit. Tehát van "A" (az eredeti tulaj), valamint "B" és "C" (két közvetítő).

Nálad van most egy autó ami jogilag A-é (mivel még mindig az ő nevén van), de te C-nek adtál pénzt, és B-től van adásvételi szerződésed. Utóbbi kettő (B és C) nem íratta át az autót a nevére (hogy nem akarta vagy nem tudta az most mindegy), tehát nekik nincs róla papírjuk hogy valaha is az övék volt, ezért rajtuk nem is lehet számon kérni az autót. B-nek hiába lobogtatod az adásvételit, azt mondja majd hogy hamisítottad az egészet az aláírásával együtt, neki nem adtál pénzt, és különben is mi az a Corsa? C-vel a helyzet még rosszabb, mert neki ráadásul tényleg adtál pénzt, de a neve nem szerepel semmilyen papíron, úgyhogy ő meg főleg le fog mindent tagadni (még jó, különben még vissza kéne adnia a lóvét), és azt mondja majd hogy sose látott téged.

Ezek miatt neked A-val kéne tisztázni az ügyet, de ő meg ugye eltűnt mint az aranyóra, még a rendőrök se találják, és a helyzetet bonyolítja hogy az autón meg zálogjog van, tehát bármikor kiránthatják a segged alól. <_<

Szép kis történet, akármelyik forgatókönyvíró nem is tudna ilyet kitalálni...

Link to comment
Megosztás:

Hátsó ülés kérdéshez: A kárpit lebontásától nem kell megijedni, nem olyan nagy dolog, csak egy kis időt kell rá szánni! Előre hajtod a jó ülést, kiveszed a kalaptartót hogy hozzáférj, aztán az ülés hátulján ha jól emlékszem akkor van pár csavar, azokat kihajtod. A maradék már tépőzáras. Simán ki lehet bújtatni az ülést a huzatból. Legalábbis nálam '97-es corsa-nál így van. A nyitószerkezetnek valszeg csak annyi baja van, hogy kiugrott a stift ami becsúszik abba a fekete lyuggatott vasba. Csavarhúzó és csőrös fogó csodákra képes! Azért mielőtt újra összerakod nézd meg a clips-et amit tarja, és kenj rá egy kis vazelint is <_<

Link to comment
Megosztás:

Hátsó ülés kérdéshez: A kárpit lebontásától nem kell megijedni, nem olyan nagy dolog, csak egy kis időt kell rá szánni! Előre hajtod a jó ülést, kiveszed a kalaptartót hogy hozzáférj, aztán az ülés hátulján ha jól emlékszem akkor van pár csavar, azokat kihajtod. A maradék már tépőzáras. Simán ki lehet bújtatni az ülést a huzatból. Legalábbis nálam '97-es corsa-nál így van. A nyitószerkezetnek valszeg csak annyi baja van, hogy kiugrott a stift ami becsúszik abba a fekete lyuggatott vasba. Csavarhúzó és csőrös fogó csodákra képes! Azért mielőtt újra összerakod nézd meg a clips-et amit tarja, és kenj rá egy kis vazelint is <_<

Köszönöm szépen! Csak az a baj, hogy nem tudom lenyitni.... Mert nem nyílik, de akkor az általad írtak alapján szemügyre veszem, és hátha összejön.

Link to comment
Megosztás:

Ja csak egy útszéli rendőr betud rendelni mindenféle vizsgára és az is szopás.. Mindegy ha erre tud vki vmi okosságot privbe megírhatná mert érdekel. Mert lehet veszek majd 1 fekete corsát tarcsiba a motor csere meg lehet lesz ha szétesik a mostani <_<

Nemrég bementem az autóklubhoz műszaki vizsgára. Mert lejárt. Alvázszámhoz kipattintotta az ülés mellett a burkolatot. Forgalmival stimmel ok.Nem keresgélt az semmi hegesztés,festés nyomot,lesz@arta. Egyébként nincs is.Eredetvizsgán esetleg UV-fénnyel megtalálhatják a hegesztésnyomot,de ebben sem vagyok biztos. :angry:

Motorszámot próbálta kiolvasni,de nem nagyon sikerült,mert az már gyakorlatilag olvashatatlan.Azzal sem foglalkozott a vizsgabiztos.

De ha raknál bele c20xe-t akár,annyi lenne,hogy kicseréled gyárira vagy ahhoz nagyon hasonlóra a hátsó lámpáidat,meg a fóliát az üvegről leszeded.Minél kisebb hangú kipufogó,egyszóval semmi feltűnő.Innentől kezdve ha műszaki,biztosítás rendben.Viszont látásra, Jó utat!

Út széli rendőr nekem még motorházat sem nyittatott fel,nemhogy alvázszámot keresgélt volna. Viszont a kpm-esek na azoktól lehetne félni. De azoktól full gyári autóval is remeghetsz... :P

Link to comment
Megosztás:

@Moti!

Csak hogy biztosan jól értem-e:

Az egyszerűség kedvéért jelöljük betűkkel az ügy szereplőit. Tehát van "A" (az eredeti tulaj), valamint "B" és "C" (két közvetítő).

Szép kis történet, akármelyik forgatókönyvíró nem is tudna ilyet kitalálni...

Öööö...aszzem nagyrészt stimmel,én úgy értettem,hogy... Van a körözött "A" forgalmiban tulaj zálogjoggal meg van egy "B" akinek moti adott egy vectrát meg pénzt,mert az állítólag meg volt szorulva MUHAHAHA,azért adta olcsón a GSI-t.De B-nek csak egy wc-papír darabja volt arról,hogy vette a corsát.

Ott kezdődik a dolog,hogy autót csak a tulajtól veszünk,tehát akinek a neve szerepel a forgalmiban.

!!!!!Van egy két éves 2.0pdtdi Octáviám eladó!!!! Teljesen hibátlan!!! 37.000km-rel!!!! 1milka kp de bármilyen cserét beszámítok!!! Autókölcsönzőtől vette egy haver,de ő sajnos az utcára került,van róla adás-vételi-m is!!!

!!!Nekem is nagyon sürgős,családi okok miatt!!!!

Link to comment
Megosztás:

Hát ja. Ha továbbadja,adás-vételivel akkor is megütheti a bokáját. Rendőrségre bemegy,lefoglalják míg elő nem kerül a tulaj meg a bíróságon letárgyalják. Addigra lesz kb. E corsa gsi is. <_< A legtisztább elbontani vagy egyben alkatrészként eladni. Vagy menekülőautónak használni. :angry:

neked a mániád ez a menekülő autó...biztos sok mad maxet néztél :P

Link to comment
Megosztás:

!!!!!Van egy két éves 2.0pdtdi Octáviám eladó!!!! Teljesen hibátlan!!! 37.000km-rel!!!! 1milka kp de bármilyen cserét beszámítok!!! Autókölcsönzőtől vette egy haver,de ő sajnos az utcára került,van róla adás-vételi-m is!!!

!!!Nekem is nagyon sürgős,családi okok miatt!!!!

Délután indulok! Megnézem, kipróbálom és meg is veszem. De mehetne hitelre? Egy kicsit megvagyok szorulva! A Vectrámat beszámolod? <_<

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Opel Corsa B 1999 1.2 benzin 16V 48Kw (talán X12XE motorkód), hidegen, és olyan 90C fokos vízig embertelenül kerreg, a fordulattal arányosan. 95C fok körüli víznél picit halkul. Én ahogy kifüleltem szerintem ez egyértelműen szelephézag/hidrotőke probléma. Viszont csak 96.000 Km van a kocsiban. Reális probléma lehet ez ennyinél, ennél a típusnál?

Opelos barátom szerint, ez vezérműlánc probléma lesz. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok a dologgal kapcsolatban.

Köszönöm!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

neked a mániád ez a menekülő autó...biztos sok mad maxet néztél <_<

Vannak ám ilyen emberek. Tavaly néztem egy e32-es BMW-t azzal úgy közlekedett a gyerek,hogy volt benne gáz,amiről semmilyen papír nem volt,adatbázis szerint 2008-ban lejárt róla a műszaki,mármint egy 530-as bmw-ről,de ez 730-as volt ugyanazzal a rendszámmal. :angry: Plusz nem is az ő nevén volt,de adásvételije az volt.muhaha :P

Viccen kívül: Ebből csak úgy lehet nem egyre lejjebb süllyedni a sz@rban,ha bemegy a rendőrségre és előadja szépen az egészet.

Nem kevés időre lefoglalják az tuti,de ha el is bontja,akkor is egyszer megtalálja a behajtócég,hogy akkor hol is van az ő tulajdona és akkor már nem sértett lesz,hanem x.rendű gyanúsított. :P

Link to comment
Megosztás:

Jaj ma idegroncsot kaptam... Eddig sose volt semmi baj mindig 90fokra be melegedett a verda.. Ma elkezdte, hogy nem megy fel 90fokra pedig sokat mentem vele ide oda, ha megálltam is egy helybe is lassan ment fel 90re.. de már menet közbe csak visszahűl és nem akar kijönni a hidegből a mutató termosztát kuka mi? KVAAAAA életbe.

Link to comment
Megosztás:

Hejj skacok nagy változás történt ma.

Mivel megvétel után megállitottak a rendőrők és leigazoltattak és nem volt biztositásom kaptam szerencsére egy feljelentést hála istennek :P utána mondták hogy tudom e hogy az autó is ki van vonva a forgalomból <_<

Ma jött meg a papír, hogy 40e büntetés elmarad mert biztositást nem kell kötnöm, ha az autó ki van vonva a forgalomból, így nem követtem el szabálysértést és az ügyet törölték :angry:

De az is benne áll hogy az autót a behajtócég 2011.januárba zárolta meg vonta ki a forgalomból, de a tulajdonos már 2010.márciusba eladta :P

De mivel Zentai Márk, aki megvette az autót a tulajdonostól, lusta volt átiratni, és behajtócég még úgy látta hogy még Halászié az autó, mert szerintem nem adta le az adásvételit, mert akkor már 2010 májusba kivonták volna már az autót, és volt tartozása, és a sok figyelmeztetés, felszólitás után se fizette ki, így a behajtócég 2011. januárba az "autóját" zárolta és kivonatta a forgalomból.

Ilyenkor skacok mit lehet tenni?

Link to comment
Megosztás:

Hát ja. Ha továbbadja,adás-vételivel akkor is megütheti a bokáját. Rendőrségre bemegy,lefoglalják míg elő nem kerül a tulaj meg a bíróságon letárgyalják. Addigra lesz kb. E corsa gsi is. <_< A legtisztább elbontani vagy egyben alkatrészként eladni. Vagy menekülőautónak használni. :angry:

Ha tovább adnám akkor biztos nem írnék adásvételit, hanem Zentai Márk lenne az eladó

Link to comment
Megosztás:

Ezt nevezik szívásnak! Sztem fölösleges megkeresni az előző tulajt mert ő örül ,hogy túladott rajta (persze ha tudta ezt a kis malőrt ) ha nem akkor pedig hülye lesz visszavenni mert ki akar a nyakába ennyi szarakodást (már bocsi)

Az lenne a legjobb ha eladnád! Igaz marha nehéz lesz így rendezetlen papírokkal eladni, de mondjuk ha elkezded szétbontani és az utolsó kis műanyag alkatrészenként eladogatni akkor talán visszajön egy kis pénzed <_<

Ügyvéd,rendőrség, meg mindenféle gyöngyösi hivatalt én kihagynám. Még a végén te fizetnél és te járnál sz@rabbul...

Mindenesetre nem irigyellek :angry:

Adataim szerint, akkor már a tulaj 3/4 évvel ezelőtt megvált az autójától. Vagyis büncselekményt nem követett el!

Rendőrséget, ügyvédet miért hagynád ki? Behajtócéggel nem kéne beszélni hogy mi jogon zárolták le az autót, mert akkor már rég nem halászi nevén volt az autó. Adásvételi papírt nem kellene nekik elküldeni?

Ezt adnák érte:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo...n_spark-4611866

Link to comment
Megosztás:

@Moti!

Csak hogy biztosan jól értem-e:

Az egyszerűség kedvéért jelöljük betűkkel az ügy szereplőit. Tehát van "A" (az eredeti tulaj), valamint "B" és "C" (két közvetítő).

Nálad van most egy autó ami jogilag A-é (mivel még mindig az ő nevén van), de te C-nek adtál pénzt, és B-től van adásvételi szerződésed. Utóbbi kettő (B és C) nem íratta át az autót a nevére (hogy nem akarta vagy nem tudta az most mindegy), tehát nekik nincs róla papírjuk hogy valaha is az övék volt, ezért rajtuk nem is lehet számon kérni az autót. B-nek hiába lobogtatod az adásvételit, azt mondja majd hogy hamisítottad az egészet az aláírásával együtt, neki nem adtál pénzt, és különben is mi az a Corsa? C-vel a helyzet még rosszabb, mert neki ráadásul tényleg adtál pénzt, de a neve nem szerepel semmilyen papíron, úgyhogy ő meg főleg le fog mindent tagadni (még jó, különben még vissza kéne adnia a lóvét), és azt mondja majd hogy sose látott téged.

Ezek miatt neked A-val kéne tisztázni az ügyet, de ő meg ugye eltűnt mint az aranyóra, még a rendőrök se találják, és a helyzetet bonyolítja hogy az autón meg zálogjog van, tehát bármikor kiránthatják a segged alól. <_<

Szép kis történet, akármelyik forgatókönyvíró nem is tudna ilyet kitalálni...

Már sokszor írtam tgabika, hogy az autót nem körözik, vagyis a behajtócégnek nem kell!

Link to comment
Megosztás:

Délután indulok! Megnézem, kipróbálom és meg is veszem. De mehetne hitelre? Egy kicsit megvagyok szorulva! A Vectrámat beszámolod? <_<

Megoldható! Az átírást is be tudjuk hitelezni neked.

Gyertek éjfél után,mert addigra érek haza. Ha gondolod van egy eladó 2003-as E320cdi mercim is,de sajnos a kulcsokat bezártuk,és mivel nagyon sok idő alatt lehet Stuttgart-ból gyári kulcsokat rendelni és nincs időm foglalkozni vele,ezért odaadom 3kilóért is.Gondold meg!! 3milkás autó 3kilóért!! Hozol traillert meg a három kilót aztán viheted is!!! Nem is a mi házunk előtt sikerült bezárni a kulcsokat! Félek,hogy ellopják,ezért sürgős!!!

Ha tovább adnám akkor biztos nem írnék adásvételit, hanem Zentai Márk lenne az eladó

Majd egy évig nem íratta át ez a Zentai gyerek? Na,akkor már ő is menekülőautóként használta! :angry:

Meg először ideiglenesen vonják ki a forgalomból aztán egy idő múlva,ha nem helyezik vissza akkor már végleg kivonják.

Ha nem akarsz nagyobb szarba kerülni,akkor elmész szépen a rendőrségre. Minden más okoskodással egyre rosszabb helyzetbe kerülsz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.