Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Most mit vártál? Nem értelek.

Az első nyúlványok alja szokott rohadni, esztétikailag nem szép, de tartó elemként még akkor is funkcionálnak...ergo ettől nem mászhat el a futómű.

Tök normálisan megköszöntem :D Mi a gond? Válaszoltál én meg megköszöntem ennyi:) Erre voltam kíváncsi.

Link to comment
Megosztás:

Helló Mr. Báthory! :D

A vezető ajtóm alja nekem is elkezdett barnulni,akksi tálcával együtt csináltattam meg, együtt 18eFt volt. Mivel neked nem kell metálfesték, ezért gondolom ennél olcsóbban is kijönne,munkadíjakban gondolom nincs nagy különbség,normális (nem lehúzós) helyeken.

Sárvédőívet azt sajnos cserélni kell ha elkezd rozsdásodni,ha csak kittelgetik,az kb. fél évig fog tartani, viszont néhány ezer Ft-os tétel egy ilyen sárvédőív.

Csomagtér ajtót viszont le kell fújni az egészet ha normális munkát akarsz, vezetőoldali ajtó esetében elég az oldalcsíkig fújni.

Az egész munkára azt mondom,hogy ki kell jönnie 50eft-ból.

A küszöbök alját, hátsó, első hossztartókat, tornyokat nézted már,hogy milyenek? Mert azoknak is szokása a rozsdásodás.

Először is köszönöm a választ. Nem néztem mindenhol, azt hiszem egy alapos átfésülés ráfér a kocsira, hogy legyen randben... sávédőív...nem biztos hogy ugyanarról beszélünk, nem a kerékjárat belseje, hanem kívül, a bal hátsó kerékíven van a müanyagba*sz dísz, az alól jön a retek előrefelé a lemezen. 3 ajtós, az az elem a kocsi oldala gyakorlatilag....:icon4:

Egész csomagtérajtót telibe? Hmm, nem hangzik jól, gondolom akkor nélkülözni is kell a járgányt egy ideig...az nem érné meg, ha kukáznék egy szilvakék ólajtót rá? Ez a szilvakék viszonylag gyakori szín volt, a bontók meg tele vannak Corsa csomagtérajtóval, ki tudja miért...:icon4: Mondjuk munkadíj akkor is lesz ;) Egyébként a rozsdalistámhoz hozzá kell venni a csomagtérajtó legalján szintén egy 4 cm kaliberü rondaságot.

Nem nagyon foglalkoztam a dologgal, anyámnak lett a kocsi a válságautója rövid távra, mert leamortizálta a Puntóját... de megszerette, meg mechanikailag, motorilag (1.0 12v) neki megfelel, úgyhogy egyelőre marad. 50k az belefér, az egész autót vettem 1200 euróért.

Jut eszembe van másik small problem, a gyári opel rádió(car200 v. 300), amikor kivettem/betettem az akksit, safe mode-ba váltott. Gondolom most kéne a kód, de az nemvan. Mit lehet tenni? Ez ne legyen 50!

Link to comment
Megosztás:

Jut eszembe van másik small problem, a gyári opel rádió(car200 v. 300), amikor kivettem/betettem az akksit, safe mode-ba váltott. Gondolom most kéne a kód, de az nemvan. Mit lehet tenni? Ez ne legyen 50!

olvastam itt a fórumon,hogy márkaszervizben egy 6osért megmondják a kódot,bár cáfoljatok meg ha rosszul írtam

Link to comment
Megosztás:

Ja és 12ért már olyan pionner fejegységet veszel, hogy leszopod magad ami anno 60 volt :D megéri erőltetni
ezt a gyári fejes témát nem vágom. Nagyon sok helyen olvasom h corsába gyári fejet vesznek az emberek , de hogy miért? Amennyibe kerül azért már vesz az ember sonyt, pio-t,kenwoodot stb... Hangja nem szebb semmivel.. szóval tényleg nem értem. vagy van vmi amit nem tudok h tudna ? :icon4:
Link to comment
Megosztás:

ezt a gyári fejes témát nem vágom. Nagyon sok helyen olvasom h corsába gyári fejet vesznek az emberek , de hogy miért? Amennyibe kerül azért már vesz az ember sonyt, pio-t,kenwoodot stb... Hangja nem szebb semmivel.. szóval tényleg nem értem. vagy van vmi amit nem tudok h tudna ? :D

nem értitek :icon4: van aki a gyárit szereti, ha gyári állapotára hozza vissza a régi autót, hiába vannak szebbek újabbak jobbak (beszéljünk itt rádióról felniről bármilyen más alkatrészéről),ha a gyárból ezzel jött ki akkor az embernek az kell...persze jelen esetben nem biztos hogy ez a helyzet

Link to comment
Megosztás:

nem értitek :D van aki a gyárit szereti, ha gyári állapotára hozza vissza a régi autót, hiába vannak szebbek újabbak jobbak (beszéljünk itt rádióról felniről bármilyen más alkatrészéről),ha a gyárból ezzel jött ki akkor az embernek az kell...persze jelen esetben nem biztos hogy ez a helyzet

Aha csak a gyári nem alkalmas zene hallgatásra max ciripelés :icon4: És kurvä drága :icon4: RCA kimenet sincs rajta és semmi funkció;) Ráadásul nem fogom sose megérteni miért kell drágán szart vissza tenni ;)

Link to comment
Megosztás:

ÉN mikor megvettem a kocsit, még a gyári se jutott, egy lyuk volt a helyén azt szevasz.

Vettem LG-t, persze azóta már sokszor elmondtam, hogy sosem veszek többet abból a márkából, de azért sikerült belenyúlni :D

Be is szart szépen menetrendszerűen a garancia lejárta után 1 hónappal, de legalább eltudtam még így is sózni 5000-é :icon4:

Most alpine van bent, ezzel nincs baj :icon4:

Link to comment
Megosztás:

ÉN mikor megvettem a kocsit, még a gyári se jutott, egy lyuk volt a helyén azt szevasz.

Vettem LG-t, persze azóta már sokszor elmondtam, hogy sosem veszek többet abból a márkából, de azért sikerült belenyúlni :D

Be is szart szépen menetrendszerűen a garancia lejárta után 1 hónappal, de legalább eltudtam még így is sózni 5000-é :icon4:

Most alpine van bent, ezzel nincs baj :icon4:

ha már így belevágtunk a fejegység témába, én pio párti vagyok,volt egy teli előlapos régebbi modell, imádtam csak az indiánok kilopták,most is pio van bent de egy sokkal olcsóbb verzió,bár ezzel sincs baj

Link to comment
Megosztás:

Hát továbbra sincs semmi javulás a kocsival. Ugyanúgy kattanás (mint egy relé) minden szervizlámpa villanásnál a kesztyűtartó tájékáról. Ilyenkor rángat a kocsi, alapjáraton lefullad. Zárlatosnak tuti nem zárlatos, mert ezt csak akkor csinálja mikor eléri a90 fokot. Ötlet? Még mindig AC pumpa? Csere? Kivillogtatni nem tudom, valamiért csak folyamatosan villog.

X14SZ B corsa 1996

Link to comment
Megosztás:

Aha csak a gyári nem alkalmas zene hallgatásra max ciripelés :D És kurvä drága :icon4: RCA kimenet sincs rajta és semmi funkció:icon4: Ráadásul nem fogom sose megérteni miért kell drágán szart vissza tenni ;)

A kulcs az igényszint.

Más neked, és más azoknak az embereknek akikről beszéltél. Talán nehéz elhinni de vannak olyanok akik akármennyi pénzt megadnak azért hogy E.R.E.D.E.T.I állapotra hozzák vissza az autójukat, ilyenformán egy gyári CAR300 sokkal többet ér nekik mint akármilyen csillogó-villogó-pittyegő Kenwood. Az RCA meg mondjuk egyáltalán nem hiányzik nekik, ahogy az mp3 sőt a CD sem, mert a zenehallgatás náluk kimerül a Kossuth Rádió Déli Krónikájának hallgatásánál. Próbáld megérteni hogy nem egyformák vagyunk mi emberek. Ettől szép a világ. ;)

Link to comment
Megosztás:

Jut eszembe van másik small problem, a gyári opel rádió(car200 v. 300), amikor kivettem/betettem az akksit, safe mode-ba váltott. Gondolom most kéne a kód, de az nemvan. Mit lehet tenni? Ez ne legyen 50!

Küld át a gyári számát, van hozzá egy progim, amivel talán megtudom mondani a kódot! :D

Link to comment
Megosztás:

ezt a gyári fejes témát nem vágom. Nagyon sok helyen olvasom h corsába gyári fejet vesznek az emberek , de hogy miért? Amennyibe kerül azért már vesz az ember sonyt, pio-t,kenwoodot stb... Hangja nem szebb semmivel.. szóval tényleg nem értem. vagy van vmi amit nem tudok h tudna ? :D

Car 300 4-5 eFt a vaterán. :icon4:

Báthory!

Az a legjobb,legolcsóbb ha találsz rozsdamentes hátsó ajtót.

Erre gondoltam. Hátsó sárvédő javítóív. Bárdi webshop. 4570Ft.

KK5022591.JPG

Link to comment
Megosztás:

ha már így belevágtunk a fejegység témába, én pio párti vagyok,volt egy teli előlapos régebbi modell, imádtam csak az indiánok kilopták,most is pio van bent de egy sokkal olcsóbb verzió,bár ezzel sincs baj

Sose tartom a kocsiba az előlapot ha feltörik se tudja elvinni rohadjon meg az ilyen. Pio alpine legjobb cuccok, fejegységbe pl egy PIO VS sony harcnál nekem volt mind2 a sony 1 doboz hangú valami bár a gyárinál a sony is jobb :D Mondjuk én eleve csak RCAról használok mindent a gyári hangszóró kimenetek nincsenek bekötve.

cvxzclbsdut5wuivojbd.jpg

Link to comment
Megosztás:

A kulcs az igényszint.

Más neked, és más azoknak az embereknek akikről beszéltél. Talán nehéz elhinni de vannak olyanok akik akármennyi pénzt megadnak azért hogy E.R.E.D.E.T.I állapotra hozzák vissza az autójukat, ilyenformán egy gyári CAR300 sokkal többet ér nekik mint akármilyen csillogó-villogó-pittyegő Kenwood. Az RCA meg mondjuk egyáltalán nem hiányzik nekik, ahogy az mp3 sőt a CD sem, mert a zenehallgatás náluk kimerül a Kossuth Rádió Déli Krónikájának hallgatásánál. Próbáld megérteni hogy nem egyformák vagyunk mi emberek. Ettől szép a világ. :icon4:

Mi ez discovery autó kereskedők? :icon4: Mindenki gyárira akarja hozni a kocsiját hát nem tudom. Szerintem sokkal jobbá lehet tenni a dolgokat mint amilyen gyárilag, természetesen ettől függetlenül szeretem a gyári dolgokat de van aminél sokkal jobbat lehet csinálni nyilván nem a tuning lökösökre gondolok :D meg a bóvli tuningra.

Link to comment
Megosztás:

Mi ez discovery autó kereskedők? :icon4: Mindenki gyárira akarja hozni a kocsiját hát nem tudom. Szerintem sokkal jobbá lehet tenni a dolgokat mint amilyen gyárilag, természetesen ettől függetlenül szeretem a gyári dolgokat de van aminél sokkal jobbat lehet csinálni nyilván nem a tuning lökösökre gondolok :D meg a bóvli tuningra.

te tényleg nem érted miről beszélünk :icon4:

Link to comment
Megosztás:

te tényleg nem érted miről beszélünk :icon4:

Én értem, de egy B corsát szerintem semmi értelme gyári állapotra hozni :D Persze vannak olyan ritka autók aminek van értelme de egy ilyen tucat kocsinak nem nagyon. Mondjuk az A corsa topicba a fehér A corsa az elég kemény, hogy full gyári :icon4:

http://www.pngclub.com/forum/showthread.ph...-Project-Thread

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.