Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ma beszéltem szervizessel, de sajnos eljutni még nem tudtam hozz De viszont tett fel egy érdekes kérdést. Hogy volt e mostanában rádió cserélve benne. Istenigazából nem volt, mert mikor megvettem már volt benne egy pioneer, úgyhogy nem vacakoltam ezzel, de viszont kb abban az időtájba mikor kezdte a hülyeségeit a kocsi, volt bütykölve a rádióval, mert folyton elfelejtet mindent, úgyhogy egy villanyszerelő tanácsára direktbe kötöttünk rá 12 V-ot. Most úgy működik, hogy folyamatosan megy a rádió, hacsak le nem kapcsolod. Lehet ettől? Már mindennel próbálkozom.
nem hinném h attól csinálná mert direktbe van kötve. Nekem kb majdnem 1 éve van ügy bekötve és még nem jelentkeztek ilyen problémák. Mondjuk azt sem értem mi köze lehet egymáshoz a két dolognak. Mióta bekötötték neked azóta nem volt gond a rádióval? Megjegyez mindent ? Nekem akkor felejtett amikor akksiról leszedtem a sarut. De gondolom ez érthető :D
Link to comment
Megosztás:

Hát postával a vaterán lámpa 20 legjobb esetbe tudsz spórolni 5 ezret ami nem valami sok.

Srácok valamiért nem jó az ablakmosóm, húzom a kart de már hangot sem ad meghalt a motor vagy, hogy tudnám én ezt ellenőrizni? Biztosíték lehet? Mérjem ki kap e áramot? köszi

nemrég nézelődtem neten, újpesten a főnix tuningnál volt 1db síküveges 5ezerét. Asszem fekete belsejű volt de csak az az egy volt :D (bal v jobb azt nem vágom). Csak érdekességként :icon4:
Link to comment
Megosztás:

nem hinném h attól csinálná mert direktbe van kötve. Nekem kb majdnem 1 éve van ügy bekötve és még nem jelentkeztek ilyen problémák. Mondjuk azt sem értem mi köze lehet egymáshoz a két dolognak. Mióta bekötötték neked azóta nem volt gond a rádióval? Megjegyez mindent ? Nekem akkor felejtett amikor akksiról leszedtem a sarut. De gondolom ez érthető :D

Mivel nem kap áramot persze, hogy elfelejt mindent :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Áháá köszönöm szépen a segítséget így már jobban képbe vagyok, és ha veszek egy GSI astrát akkor mindenhez lesz alkatrészem? Vagy attól még vennem kell külön tartó bakkot + csukló meg ilyenek? + Nekem van szervó a kocsiba azt is vissza lehet tenni? Marad hely neki? Köszi Demó.

Astra féltengelyt be lehet faragni, de nem biztos, hogy a legolcsóbb verzió, bár B Corsánál nem vészes.

Tartót és gumibakot venned kell másikat. Azért arra figyelj, hogy ha lehet, akkor ne hosszbordásat vegyél, hanem ékszíjasat.

Peti Te mindig az xe-t favorizálod,egyszer mondanád hogy igen jóó az az NE :D

Amúgy dörty van jó kis motortartó bakom ha érdekel :icon4:

Ja és egy kérdés: A v6 hoz jó ugyanez a motortartó megoldás mint ami az NE/XE-nél a corsába?

Nem rossz motor az NE, de ha a C20XE-vel hasonlítjuk össze, akkor sajnos minden tekintetben alul marad nálam. :icon4:

V6 tartó egész más, oda az maradhat, ami a nyúlványon van, a gumibakkal együtt és a másikat egyedileg kell gyártani.

Link to comment
Megosztás:

Astra féltengelyt be lehet faragni, de nem biztos, hogy a legolcsóbb verzió, bár B Corsánál nem vészes.

Tartót és gumibakot venned kell másikat. Azért arra figyelj, hogy ha lehet, akkor ne hosszbordásat vegyél, hanem ékszíjasat.

Nem rossz motor az NE, de ha a C20XE-vel hasonlítjuk össze, akkor sajnos minden tekintetben alul marad nálam. :D

V6 tartó egész más, oda az maradhat, ami a nyúlványon van, a gumibakkal együtt és a másikat egyedileg kell gyártani.

még egy hülye kérdés, az f astrának a motortartói sem passzolnak egy v6 behelyezésénél?? ha jól tudom gyárilag jött ki f astra v6-os mocival

Link to comment
Megosztás:

Astra féltengelyt be lehet faragni, de nem biztos, hogy a legolcsóbb verzió, bár B Corsánál nem vészes.

Tartót és gumibakot venned kell másikat. Azért arra figyelj, hogy ha lehet, akkor ne hosszbordásat vegyél, hanem ékszíjasat.

Nem rossz motor az NE, de ha a C20XE-vel hasonlítjuk össze, akkor sajnos minden tekintetben alul marad nálam. :D

V6 tartó egész más, oda az maradhat, ami a nyúlványon van, a gumibakkal együtt és a másikat egyedileg kell gyártani.

Áhh köszönöm szépen a korrekt segítséget, mi a gond a hosszbordással amúgy? Most is az van.

Link to comment
Megosztás:

Hogy kell bekötni csomagtérvilágitást ? Nyitás érzékelő van, fekete és barna kábel megy bele, viszont a gyári pilács helyén csak egy műanyag takaró db van. Egyszerű vagy mindenféleképpen kell villamosságis hozzá?

A nyitásérzékelő testet szakít meg (barna) az izzó egyik felére, a másikra pedig 12V állandó, biztin keresztül.

Link to comment
Megosztás:

De jó, hogy nem rég viccelődtünk a riasztón. Ma este 10 óra előtt még elloptak 2 kocsival előttem álló fehér suzuki ignist, úgy, hogy 20 méterre lehet a kocsim és semmit nem hallottam. Szóval most egyenlőre riasztót veszek + zár nélküli kilincset okosítok be ez 1 vicc.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

ablaktörlő lapát típusban ki milyet ajánlana b corsahoz? egyenlőre elegem lett a noname lapátokból, szeretnék vmi jót tenni rá. bosch aerotwint nézegettem, esetleg vkinek tapasztalata vagy konkrét ajánlata??

Köszönettel: Gábor

Szart se ér a bosch és valeo társai drágák de már nem jók tömegtermelés. Én a media marktos flat blade keret nélkülit küldtem fel 1000FT/db és teszi a dolgát. Pedig van 40% kedvezményem minden lapátra csak pénzkidobásnak tartom mert voltak valeo lapátjaim hát nem nagy számok A gyári ami jó :D Gyárilag amivel kijönnek a kocsik 3-4 évig bírja. Arról nem is beszélve, ha véletlenül rátöröl az ember valami jégre vagy bármire bárkivel megeshet akkor lehet bármilyen lapátod KO :)Ja meg a brazil barátok akik előszeretettel szeretik leszedni a 8-10 ezres ablaktörlőket :icon4: a nagy parkolókba :icon4: Én már voltam olyan parkolóba ahol hiányoztak a lapátok és mindig a jobb kocsikról ;) és az ócskák fent voltak nem értem miért ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ. Gyors és hasznos mint mindig :D Utánanézek szervízkönyvben h hova van gyárilag bekötve a biztosíték

Hali!!!

Ha leveszed azt a kis műanyag takarót nézz jól szét, mert nekem is ott volt a gyári kábelcsatija. Ugyanígy volt a kesztyűtartó lámpánál is.

A bizti meg szerintem a belső világításé.

Link to comment
Megosztás:

Szart se ér a bosch és valeo társai drágák de már nem jók tömegtermelés. Én a media marktos flat blade keret nélkülit küldtem fel 1000FT/db és teszi a dolgát. Pedig van 40% kedvezményem minden lapátra csak pénzkidobásnak tartom mert voltak valeo lapátjaim hát nem nagy számok A gyári ami jó :D Gyárilag amivel kijönnek a kocsik 3-4 évig bírja. Arról nem is beszélve, ha véletlenül rátöröl az ember valami jégre vagy bármire bárkivel megeshet akkor lehet bármilyen lapátod KO :)Ja meg a brazil barátok akik előszeretettel szeretik leszedni a 8-10 ezres ablaktörlőket :icon4: a nagy parkolókba :icon4: Én már voltam olyan parkolóba ahol hiányoztak a lapátok és mindig a jobb kocsikról ;) és az ócskák fent voltak nem értem miért ;)

és gyárilag milyen lapát van fent amúgy? tudnál esetleg vmi konkrét típust adni?

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

még egy hülye kérdés, az f astrának a motortartói sem passzolnak egy v6 behelyezésénél?? ha jól tudom gyárilag jött ki f astra v6-os mocival

Astra, Vectra, Calibra motortartók megegyeznek. Talán lehet valamit kezdeni azzal a részével, ami a blokkra lesz felfogatva, de onnan mindenképp egyeligeg kell építeni valamit a gumibakig.

Csak Calibra és A Vectra létezett gyárilag C25XE-vel.

Áhh köszönöm szépen a korrekt segítséget, mi a gond a hosszbordással amúgy? Most is az van.

Motortartó és helyproblémák lehetnek a hosszbordással, mert már az ékszíjtárcsa is nagyon közel van a nyúlványhoz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.