Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hát igen bejött neked a tuning csak a kulcsszót mindig elfelejted közölni miért is megy jobban a te motorod. :lol: Talán ha ezt megosztanád másokkal is mindjárt kiderülne, hogy bort iszol és vizet prédikálsz :lol: Legviccesebb az, hogy ugyan ezt írtam feljebb, hogy ez a legolcsóbb teljesítmény növelés módja.
aki a katalizátor kivételétől vár (érezhető)teljesítmény növekedést annak elgondolkodtató a további tuningtippjei. Nekem sincs benne katalizátor, lett is hatalmas tel.növekedés főleg miután hazavittem a 130kilós szerelőmet:) amúgy sztem Haka igazi pókerjátékos, nem fedi fel a lapjait hanem folyamatosan blöfföl :D nem fog kiadni bizalmas titkokat a tuningjáról :D
Link to comment
Megosztás:

aki a katalizátor kivételétől vár (érezhető)teljesítmény növekedést annak elgondolkodtató a további tuningtippjei. Nekem sincs benne katalizátor, lett is hatalmas tel.növekedés főleg miután hazavittem a 130kilós szerelőmet:) amúgy sztem Haka igazi pókerjátékos, nem fedi fel a lapjait hanem folyamatosan blöfföl :lol: nem fog kiadni bizalmas titkokat a tuningjáról :lol:

Nekem már kiadta :D

Link to comment
Megosztás:

Kétkomponensűvel ragasztottam bele menetes szárat, és anyák fogják a lámpákat.

Ennyi hibátlan :lol: Legjobb megoldás mert akkor nem kell törődni a csavar hosszúságával se. A lényeg, hogy felrakáskor ne tépd szét mert felesleges. :lol: Eddig fent volt az 1 csavar + szigszallag kombóval? :D Mert az ######a :D

Link to comment
Megosztás:

aki a katalizátor kivételétől vár (érezhető)teljesítmény növekedést annak elgondolkodtató a további tuningtippjei. Nekem sincs benne katalizátor, lett is hatalmas tel.növekedés főleg miután hazavittem a 130kilós szerelőmet:) amúgy sztem Haka igazi pókerjátékos, nem fedi fel a lapjait hanem folyamatosan blöfföl :lol: nem fog kiadni bizalmas titkokat a tuningjáról :lol:

Amúgy csomó autót tudok mondani a 90es évek elejéről,hogy katalizátoros változatuk 10-20%-al gyengébb lett. :D

Ezeken a motorokon a leghatékonyabb és olcsóbb kipufogótuning ha offolod a katalizátort.

Visit My Website

Link to comment
Megosztás:

Amúgy csomó autót tudok mondani a 90es évek elejéről,hogy katalizátoros változatuk 10-20%-al gyengébb lett. :lol:

Ezeken a motorokon a leghatékonyabb és olcsóbb kipufogótuning ha offolod a katalizátort.

Visit My Website

ezt elhiszem, én a saját véleményemet mondtam h sztem tök fölösleges. Katalizátor ki, gyorsító be, direktszűrő stb... elenyésző teljesítménynövekedést mutatnak (ha 1általán mutatnak)Egy powerbox talán, bár én nem fognék bele motortuningba amikor egy 1.2 , 1.4es mociról beszélünk :lol: azt amit Demó, Volu vagy lassan Dirty csinál azt inkább nevezném értelmesnek mint fölöslegesen dobáljam ki a forintot a nagy semmiért. Persze ez mindenkinek a saját döntése, amit tiszteletben tartok.
Link to comment
Megosztás:

c16nz 75 ló 16sh ascona motor meg 90. Abban nincs katalizátor,meg a porlasztó sem ragaszkodik az 1-es lambdához nagy fordulaton. :lol:

kisblokk-nagyblokk különbség van. löket, furat, dugók, teljesen más hengerfej és szelepek, az 16SH tengelye még az 18E nél is fokoltabb, vákumos előgyújtás szabályzó, 4/2/1 leömlő a duplatorkú karbi valóban nem ragaszkodik az 1 lambdához, katalizátor sincs, meg közük egymáshoz egyáltalán. nem is értem miért veszem fel a fonalat, teljesen meddő amit itt bemutattok:) :lol:

Link to comment
Megosztás:

kisblokk-nagyblokk különbség van. löket, furat, dugók, teljesen más hengerfej és szelepek, az 16SH tengelye még az 18E nél is fokoltabb, vákumos előgyújtás szabályzó, 4/2/1 leömlő a duplatorkú karbi valóban nem ragaszkodik az 1 lambdához, katalizátor sincs, meg közük egymáshoz egyáltalán. nem is értem miért veszem fel a fonalat, teljesen meddő amit itt bemutattok:) :lol:

És 1.4nv vs 1.4nz?

Link to comment
Megosztás:

ezt elhiszem, én a saját véleményemet mondtam h sztem tök fölösleges. Katalizátor ki, gyorsító be, direktszűrő stb... elenyésző teljesítménynövekedést mutatnak (ha 1általán mutatnak)Egy powerbox talán, bár én nem fognék bele motortuningba amikor egy 1.2 , 1.4es mociról beszélünk :lol: azt amit Demó, Volu vagy lassan Dirty csinál azt inkább nevezném értelmesnek mint fölöslegesen dobáljam ki a forintot a nagy semmiért. Persze ez mindenkinek a saját döntése, amit tiszteletben tartok.

Azt mondod,hogy te nem éreztél semmi pluszt a kat. offolásával?

Direktszűrő nettó marhaság.

Sokan ott kezdik a kipufogó tuningot,hogy katalizátortól hátrafelé.....az aminek nem sok értelme van. Ott kell kezdeni,hogy katalizátor off. :lol:

Link to comment
Megosztás:

amúgy ha már kipufogó tuning akkor legyen rajta egy redszer leömlőktől kezdve :lol:

Mi a ráknak kipufogó tuning? Jobban nem fog tőle menni legalábbis annyival nem, hogy értelme legyen. A másik meg mi a jó a brümmögésbe nekem csak az idegrendeszemet vágja szét egy kocsi legyen halk és kurvä gyors. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi a ráknak kipufogó tuning? Jobban nem fog tőle menni legalábbis annyival nem, hogy értelme legyen. A másik meg mi a jó a brümmögésbe nekem csak az idegrendeszemet vágja szét egy kocsi legyen halk és kurvä gyors. :lol:

Igen,max a katalizátort vagyok hajlandó kivágni,de ha nem hoz érezhető változást,akkor nem bántom.

Link to comment
Megosztás:

Ennyi hibátlan :lol: Legjobb megoldás mert akkor nem kell törődni a csavar hosszúságával se. A lényeg, hogy felrakáskor ne tépd szét mert felesleges. :lol: Eddig fent volt az 1 csavar + szigszallag kombóval? :D Mert az ######a :D

Igen, de jól bírta. Most már lehet száguldozni, 3 csavar fogja, meg csináltam rá szigetelést is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1,5 éve vettem olcsó szaladgálóautónak egy 1.0ás 99es Corsát(:lol:. Eddig minden OK, 165ezer kilométer van benne. 155nél vettem. Anyám használta, és nem volt semmi karbantartás, meg szervizkönyv sincs. Szóval gondoltam ideje elvinni olajcserére.

Mit kéne megnézetni? Minden OK, problémamentes gyújtás + alapjárat + fogyasztás. Az olaj meg fekete...

Gyertyák? Szürők? Vmi speckó? Mennyi olaj kell és milyen?

Kösz, Zsolt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1,5 éve vettem olcsó szaladgálóautónak egy 1.0ás 99es Corsát(:D. Eddig minden OK, 165ezer kilométer van benne. 155nél vettem. Anyám használta, és nem volt semmi karbantartás, meg szervizkönyv sincs. Szóval gondoltam ideje elvinni olajcserére.

Mit kéne megnézetni? Minden OK, problémamentes gyújtás + alapjárat + fogyasztás. Az olaj meg fekete...

Gyertyák? Szürők? Vmi speckó? Mennyi olaj kell és milyen?

Kösz, Zsolt.

Úgy illik kocsit venni, hogy olaj csere szűrő csere vezérlés csere. Tehát ezt nem most kellett volna megejteni. Ráadásul olajat évente kell cserélni. :lol:

Tehát illene:

-olaj

-levegő szűrő

- olajszűrő

- réz karika az olajleeresztő csavar alá

- pollenszűrő

- gyári OPEL GM gyertya asszem a tiedbe már 2 pólusú kell.

- Olajból elég egy 4L flakon mert 3,x fér bele kb. Mobil 1, valvoline, castrol, Asszem a tiedbe ha még nem kopott a motor akkor 5W-30 kell, ha már kopott akkor 10W-40

- vezérlés meg láncos 1.0án ha jól tudom ha nem csörög akkor még jó elvileg.

- fékekre is rá kéne lesni.

de majd javítanak a mesterek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Úgy illik kocsit venni, hogy olaj csere szűrő csere vezérlés csere. Tehát ezt nem most kellett volna megejteni. Ráadásul olajat évente kell cserélni. :lol:

Tehát illene:

-olaj

-levegő szűrő

- olajszűrő

- pollenszűrő

- gyári OPEL GM gyertya asszem a tiedbe már 2 pólusú kell.

- Olajból elég egy 4L flakon mert 3,x fér bele kb. Mobil 1, valvoline, castrol, Asszem a tiedbe ha még nem kopott a motor akkor 5W-30 kell, ha már kopott akkor 10W-40

- vezérlés meg láncos 1.0án ha jól tudom ha nem csörög akkor még jó elvileg.

- fékekre is rá kéne lesni.

de majd javítanak a mesterek. :lol:

Azt honnan tudom hogy a gyertya csereérett-e? A szerelő ziher hogy lecserélteti ha odaállítok olyan szöveggel, hogy nem tom mikor volt cserélve...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.