Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Visit My Website :lol:

Az egyetlen dolog,amiért vigyázok erre a fos 15éves corsámra az, hogy pályakezdőként komoly érvágás ha összetörik vagy nagy javítást igényelne. Ezek csak tárgyak, lehet kapni a boltban ugyanúgy,mint a pár lyukas zokni helyett másikat,amit nem varrogatsz hanem kib*szod a kukába.

" A tárgyak amiket birtokolsz előbb utóbb elkezdenek birtokolni téged".

ez a corsa fórum,illetve itt az egész arról szól (legalábbis számomra) hogy van egy autóm,szeretem,próbálom csinosítgatni, szerelgetni és a társakkal/társaktól tapasztalatokat szerezni/megosztani...ha így gondolkodsz az autódról,így állsz hozzá akkor fölösleges ide járnod,használd az autód úgy ahogy akarod és ne húzzál föl itt az ilyen baromságaiddal

Link to comment
Megosztás:

Előbb cserélj egy stiftet, szerintem csak az van elkopva.

Akkor azzal kezdem. Azt csak simán kihúzom és az újat bedugom. Legalábbis most visszaolvasva a GYIKot nem láttam külön leírva csak a 2 pozicionálót ,hogy hogyan kell összehozni .

Amúgy még egy kérdés , ha felnyitom a motorháztetőt akkor merre keressem, melyik oldalt? Legalább ennyivel előrébb leszek

Közben utánanézek hol lehet ilyen stiftet kapni

(azt már tudom ,hogy az astráé és a corsáé ugyan az. alkatrészszáma: 90523189, katalógusszáma: 7 58 915. Bár se Bárdinál se Unixnál nem találok :lol: )

Link to comment
Megosztás:

ez a corsa fórum,illetve itt az egész arról szól (legalábbis számomra) hogy van egy autóm,szeretem,próbálom csinosítgatni, szerelgetni és a társakkal/társaktól tapasztalatokat szerezni/megosztani...ha így gondolkodsz az autódról,így állsz hozzá akkor fölösleges ide járnod,használd az autód úgy ahogy akarod és ne húzzál föl itt az ilyen baromságaiddal

Felhívnám a figyelmedet rá,hogy ez egy klub fórum,amit a klubtagok tartanak fenn a tagsági díjukból (többek között én is). :lol:

Szal kettőnk közül te vagy az off. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor azzal kezdem. Azt csak simán kihúzom és az újat bedugom. Legalábbis most visszaolvasva a GYIKot nem láttam külön leírva csak a 2 pozicionálót ,hogy hogyan kell összehozni .

Amúgy még egy kérdés , ha felnyitom a motorháztetőt akkor merre keressem, melyik oldalt? Legalább ennyivel előrébb leszek

Közben utánanézek hol lehet ilyen stiftet kapni

(azt már tudom ,hogy az astráé és a corsáé ugyan az. alkatrészszáma: 90523189, katalógusszáma: 7 58 915. Bár se Bárdinál se Unixnál nem találok :lol: )

Utángyártott van a csergőnél 550ft körül, gyári 700ft körül (+/- 50 forint,csak a besz árból számoltam vmit gyorsan :lol:

Link to comment
Megosztás:

Felhívnám a figyelmedet rá,hogy ez egy klub fórum,amit a klubtagok tartanak fenn a tagsági díjukból (többek között én is). :lol:

Szal kettőnk közül te vagy az off. :lol:

ez komoly? azt hiszed h befizetted a klubtagságit és utána bárkit oszthatsz? én inkább elszégyelném magam hogy klubtag vagyok és szégyent hozok a márkanévre...

Link to comment
Megosztás:

ez komoly? azt hiszed h befizetted a klubtagságit és utána bárkit oszthatsz? én inkább elszégyelném magam hogy klubtag vagyok és szégyent hozok a márkanévre...

Te klubtagsági nélkül osztasz.

Amúgy szinte csak az opelfórumon lehet klubtagság nélkül hozzászólni, többi márka fórumon enélkül read only üzemmód van.

Link to comment
Megosztás:

Te klubtagsági nélkül osztasz.

Amúgy szinte csak az opelfórumon lehet klubtagság nélkül hozzászólni, többi márka fórumon enélkül read only üzemmód van.

osztalak mert l*szarod a corsádat csak egy használati trágyának tekinted, és ez itt pont nem erről szól...és ha ilyenek a klubtagok mint te akkor inkább nem szeretnék klubtag lenni. és utálom az olyan embereket akik csak ész nélkül mondják az saját igazukat másokat nem meghallgatva...a topic szégyene vagy!

Link to comment
Megosztás:

osztalak mert l*szarod a corsádat csak egy használati trágyának tekinted, és ez itt pont nem erről szól...és ha ilyenek a klubtagok mint te akkor inkább nem szeretnék klubtag lenni. és utálom az olyan embereket akik csak ész nélkül mondják az saját igazukat másokat nem meghallgatva...a topic szégyene vagy!

Ugyan ezért nem léptem be eddig a klub-ba de ezt már kifejtettem párszor. Nem hinném, hogy bárkit is 5e forint éves szinten földhöz ver. :lol: Aztán meg jönnek a dumával, hogy ingyen szerviznek használod meg blablabla. Ha befizetem a lét akkor már azt csinálok amit akarok? Tiszta vicc.

Link to comment
Megosztás:

Ennyire büdös gyökér nem lehetsz. Azért mert találtál az úton 5000 Ft-ot és jobb helyet nem találtál neki mint az opel klub, még nem kellene ilyen nagyképűnek és parasztnak lenni. Ide tényleg azért járunk, mert szeretjük ezt a márkát. Az én kocsimon is van sok hiba, de azért járok ide, hogy tanácsokat kapjak, hogy rendbe tudjam hozni. Ezek szerint aki old timer-ekkel foglalkozik, az is szarból akar várat építeni? Vegyél meg egyet. Meglátjuk arra lesz e pénzed.

Link to comment
Megosztás:

Ugyan ezért nem léptem be eddig a klub-ba de ezt már kifejtettem párszor. Nem hinném, hogy bárkit is 5e forint éves szinten földhöz ver. :lol: Aztán meg jönnek a dumával, hogy ingyen szerviznek használod meg blablabla. Ha befizetem a lét akkor már azt csinálok amit akarok? Tiszta vicc.

Akkor én javasolni fogom,hogy aki nem klubtag az csak olvasni tudja a fórumot.

Ez nem nagyon működik illetve engem zavar, hogy kb. 110 klubtag tartja a szervert több mint 11.000-felhasználónak meg nagyjából ugyanannyi joga van.

Nagyon hasonló a hazai mentalitáshoz:

Minek vegyek bkv-bérletet ha úgyis szar, illetve minek fizessek adót ha úgysem kapok érte semmit érvelések.

Link to comment
Megosztás:

Akkor én javasolni fogom,hogy aki nem klubtag az csak olvasni tudja a fórumot.

Ez nem nagyon működik illetve engem zavar, hogy kb. 110 klubtag tartja a szervert több mint 11.000-felhasználónak meg nagyjából ugyanannyi joga van.

Nagyon hasonló a hazai mentalitáshoz:

Minek vegyek bkv-bérletet ha úgyis szar, illetve minek fizessek adót ha úgysem kapok érte semmit érvelések.

Javasold innen látszik, hogy nem értesz ezekhez a dolgokhoz. Megsúgom neked ha csak read only lenne akkor az aktív felhasználok száma lekorlátozódna kb 200ra és ennyi. Ami ingyen van csak az örvend nagy népszerűségnek. Magyar internet világába már sok mindent próbáltak fizetőssé tenni érdekes módon mindig bebukott. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ennyire büdös gyökér nem lehetsz. Azért mert találtál az úton 5000 Ft-ot és jobb helyet nem találtál neki mint az opel klub, még nem kellene ilyen nagyképűnek és parasztnak lenni. Ide tényleg azért járunk, mert szeretjük ezt a márkát. Az én kocsimon is van sok hiba, de azért járok ide, hogy tanácsokat kapjak, hogy rendbe tudjam hozni. Ezek szerint aki old timer-ekkel foglalkozik, az is szarból akar várat építeni? Vegyél meg egyet. Meglátjuk arra lesz e pénzed.

Azért nem szoktak bannolni senkit,mert leírja a véleményét a személyeskedésért viszont gyakran. :lol:

Én nem emlékszem ,hogy ilyen minősíthetetlen hangvételben beszéltem volna valakivel.

Old timer mercim is van. Puszika.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell ,hogy a világ közepe legyen de vannak alapvető dolgok amiket illik tudni egy kocsitulajdonosnak.

(Ezeket ugye amikor az ember vezetni tanul, elméleti órán elmondják)

Ráadásul azért egy corsáról van szó ami nem éppen fiatal, és ugye mégnagyobb odafigyelést igényel :lol: (Legalább is a kötelező dolgokban: olaj, gyertya, szűrők,fékek...stb)

Vagy lehet én fogom fel hülyén :lol:

Jesszus látom micsoda felháborodást arattam itt a fórumon.....

Először. Benne volt az alkuban, hogy az alap dolgokat az eladó rendbeteszi, tehát a vételkor (10 ezerrel ezellőtt) volt olaj+szürőcsere.

Másodszor. Tényleg 1 évente kéne olajat cserélni, de ez túl van tervezve gyártói oldalról, a szakik sem feltétlenül tartják fontosnak.

Harmadszor. A Mazdám 305ezerrel távozott tőlem és az utánam jövő tulaj is használja tovább. A Corsát max. 200ig tartom meg, ha kibír annyit.

Negyedszer. Lehet magadnak olajat meg izzót cserélni, lehet hajat vágni magadnak meg fogat húzni, de mindenre van ember, szerintem költsön mindenki nyugodtan arra, amire csak akar. Belga haverom volt itt a múltkor, 28 évesen először látott olyat, hogy vki kereket cserélt magának (ezért nincs az új típusokban alapból pótkerék). Telefon és az Assistance 10 perc múlva jön a kerékkel és cseréli. V. a biztosítás, v. a fizetett garancia része a dolog.

5ször. Meggazdagodni sose az olyan emberek szoktak, akik mindent maguk csinálnak, hanem akik mindent mással csináltatnak. Bármily furcsa, minden az emberek kiválasztásán múlik szerintem. Meg lehet gazdagodni spórolásból is, de csak kicsit és lassan és nincs benne semmi izgalmas. Vége a tanmesének.

Mégegyszer köszi mindenkinek, aki építőleg hozzászólt! :D

Link to comment
Megosztás:

Jesszus látom micsoda felháborodást arattam itt a fórumon.....

Először. Benne volt az alkuban, hogy az alap dolgokat az eladó rendbeteszi, tehát a vételkor (10 ezerrel ezellőtt) volt olaj+szürőcsere.

Másodszor. Tényleg 1 évente kéne olajat cserélni, de ez túl van tervezve gyártói oldalról, a szakik sem feltétlenül tartják fontosnak.

Harmadszor. A Mazdám 305ezerrel távozott tőlem és az utánam jövő tulaj is használja tovább. A Corsát max. 200ig tartom meg, ha kibír annyit.

Negyedszer. Lehet magadnak olajat meg izzót cserélni, lehet hajat vágni magadnak meg fogat húzni, de mindenre van ember, szerintem költsön mindenki nyugodtan arra, amire csak akar. Belga haverom volt itt a múltkor, 28 évesen először látott olyat, hogy vki kereket cserélt magának (ezért nincs az új típusokban alapból pótkerék). Telefon és az Assistance 10 perc múlva jön a kerékkel és cseréli. V. a biztosítás, v. a fizetett garancia része a dolog.

5ször. Meggazdagodni sose az olyan emberek szoktak, akik mindent maguk csinálnak, hanem akik mindent mással csináltatnak. Bármily furcsa, minden az emberek kiválasztásán múlik szerintem. Meg lehet gazdagodni spórolásból is, de csak kicsit és lassan és nincs benne semmi izgalmas. Vége a tanmesének.

Mégegyszer köszi mindenkinek, aki építőleg hozzászólt! :D˛

1, Biztos hinnék az ilyen eladóknak, hogy rendbe teszi, akkor hiszem el azt ha a saját szememmel látom, hogy csinálja. Én tuti nem spúroskodnék azért, hogy cserébe bármi még jobban tönkre menjen. Fekete az olaj? Hát pont az a dolga, hogy a sok koszt magába szívja.

2, A szakik meg mostanában annyira értenek az autóhoz, kompjuter nem dobott hibát akkor jó. Tiszt a kivételnek.

3, a corsának jóval többet ki kell bírnia.

4, Ha megtudja az ember csinálni minek vigye máshoz? Megspórolható az alkatrészek ára kb és legalább tudja, hogy biztos azt tett bele amit ő megvett. Belgákat ne hasonlítsuk már össze a csöves magyarországgal kérlek 50 év lemaradást sose hozzuk be kb. Értelmetlen is erről beszélni. 70 ezres mininámbér. :lol: Nevetséges.

5,Mióta lehet meggazdagodni abból, hogy ha szervizeled a kocsid? Ez megint, hogy jött ide nem értem. :lol:

6, Ha ennyire jók a szakik és mi szarok vagyunk akkor minek ide jössz kérdezősködni? :D Majd józsibá lecseréli az olajat 15ért ahogy írtad.

Link to comment
Megosztás:

Azért nem szoktak bannolni senkit,mert leírja a véleményét a személyeskedésért viszont gyakran. :lol:

Én nem emlékszem ,hogy ilyen minősíthetetlen hangvételben beszéltem volna valakivel.

Old timer mercim is van. Puszika.

neked nem a klubtagsági kellett hanem egy kis körömpiszoknyi hatalom...ez a non plus ultra! ha az lenne hogy fizetni kellene a fórumért,fizetnék,nekem ennyit megérne.

az old timer merci meg megint olyan,hogy vettél egy jó állapotú rég mercit,de fogalmad sincs mit jelent az old timer...egy barátomnak ugyan ilyan mercije van,ő a sz*rból építette fel a sajátját, mikor már körme nem volt mert annyit csiszolta a karosszériát,meg hajnaltól vakulásig túrta az autót hogy abból autó legyen,sztem erre az "old timerségre" lehet verni a nyálát az embernek (bár pont aki ennyit dolgozik egy autón ez a fajta ember nem szokta) nem pedig arra hogy veszel egyet és kész...

Link to comment
Megosztás:

1, Biztos hinnék az ilyen eladóknak, hogy rendbe teszi, akkor hiszem el azt ha a saját szememmel látom, hogy csinálja. Én tuti nem spúroskodnék azért, hogy cserébe bármi még jobban tönkre menjen. Fekete az olaj? Hát pont az a dolga, hogy a sok koszt magába szívja.

2, A szakik meg mostanában annyira értenek az autóhoz, kompjuter nem dobott hibát akkor jó. Tiszt a kivételnek.

3, a corsának jóval többet ki kell bírnia.

4, Ha megtudja az ember csinálni minek vigye máshoz? Megspórolható az alkatrészek ára kb és legalább tudja, hogy biztos azt tett bele amit ő megvett. Belgákat ne hasonlítsuk már össze a csöves magyarországgal kérlek 50 év lemaradást sose hozzuk be kb. Értelmetlen is erről beszélni. 70 ezres mininámbér. :D Nevetséges.

5,Mióta lehet meggazdagodni abból, hogy ha szervizeled a kocsid? Ez megint, hogy jött ide nem értem. :D

6, Ha ennyire jók a szakik és mi szarok vagyunk akkor minek ide jössz kérdezősködni? ;) Majd józsibá lecseréli az olajat 15ért ahogy írtad.

6, Ha ennyire jók a szakik és mi szarok vagyunk akkor minek ide jössz kérdezősködni? biggrin.gif Majd józsibá lecseréli az olajat 15ért ahogy írtad.

- Nem akartam én senkit sem megbántani, és megtéríteni sem, és nem is szidtam senkit. Csak megköszöntem a segítséget.. :lol:

Nobody's gonna hurt anybody. We're gonna be like two little Fonzies here. And what's Fonzie like? Come on what's Fonzie like?

-He's cool.

Correctamundo. And that's what we're gonna be. We're gonna be cool. :lol:

Link to comment
Megosztás:

neked nem a klubtagsági kellett hanem egy kis körömpiszoknyi hatalom...ez a non plus ultra! ha az lenne hogy fizetni kellene a fórumért,fizetnék,nekem ennyit megérne.

az old timer merci meg megint olyan,hogy vettél egy jó állapotú rég mercit,de fogalmad sincs mit jelent az old timer...egy barátomnak ugyan ilyan mercije van,ő a sz*rból építette fel a sajátját, mikor már körme nem volt mert annyit csiszolta a karosszériát,meg hajnaltól vakulásig túrta az autót hogy abból autó legyen,sztem erre az "old timerségre" lehet verni a nyálát az embernek (bár pont aki ennyit dolgozik egy autón ez a fajta ember nem szokta) nem pedig arra hogy veszel egyet és kész...

Te sem érted miről beszélt Báthory.

Fizetnék? Amikor tényleg utalni kéne akkor eltűnik a lelkesedés általában.

Link to comment
Megosztás:

Te sem érted miről beszélt Báthory.

Fizetnék? Amikor tényleg utalni kéne akkor eltűnik a lelkesedés általában.

alapvetően arról volt szó hogy paraszt vagy,ezen nem változtat az sem hogy befizetted e a tagságot vagy sem,vagy az hogy én befizettem e bármit is vagy sem...

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően ez nem témája egy autós fórumnak. Kicsit személyeskedős lett a hangvételed.

Engem nem zavar egyébként,folytasd csak...

engem az zavar,hogy hergeled itt a népet,és utána még te nem értesz semmit meg hogy nem ide való ez...részemről téma lezárva

Link to comment
Megosztás:

Az egyetlen dolog,amiért vigyázok erre a fos 15éves corsámra az, hogy pályakezdőként komoly érvágás ha összetörik vagy nagy javítást igényelne. Ezek csak tárgyak, lehet kapni a boltban ugyanúgy,mint a pár lyukas zokni helyett másikat,amit nem varrogatsz hanem kib*szod a kukába.

" A tárgyak amiket birtokolsz előbb utóbb elkezdenek birtokolni téged".

Ez kultúra kérdése, ennyi erővel a kóbor macskákat is felrúghatnád az utcán, eggyel több vagy kevesebb, mit számít, úgyis minden nap születik egy csomó belőle... :lol:

Ezt az autót valakik egyszer legyártották, és ezt anno olyan céllal tették hogy örömet szerezzenek vele valakinek. Tényleg ennyire nem kell tisztelni más munkáját?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.