Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nekem 165/65 r14 van,elvileg ez a gyári méret,de w1121 órám van w1150 helyett. Így 93mal megyek amikor 100at mutat. A tiéd csak 1%-al kisebb mint a gyári méret,de a 165/60 r13 az már 8%-al.

Úgy valahogy ;) Ha most nagyon érdekelne, kikapnám az órát aztán hátrébb téve a mutatót be lehetne lőni pontosan, de egyrészt nem érdemes vele bajlódni, másrészt legalább kisebb az esély hogy városban bemérnek ha beállok 50-re ;)

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálkoztam a középkonzoli kijelző javításával, de kevés sikerrel ;) Talán 1 vagy 2 digittel több világít most, mint a javítás előtt... Át kellett forrasztnai a csatlakozónak a lábait is a penelen, mert el voltak engedve a forrasztások.

Egyébként a 3 db kis kijelzőnek mit kéne mutatnia? Egyszerűen nem igazodom ki rajta.

Annyi tiszta, hogy az első kis mező az órát mutatja. Ez akkor is megy, ha a rádió be van kapcsolva (nem gyári rádió, de a kék vezeték be van kötve)

A második meg a dátumot.

Az utolsón nekem olyan van, hogy - --, véletlenül nem ennek kellene mutatnia a hőfokot? Néha mutat valami számokat, de nem tudom, hogy az a hőfok-e mert a digitek alja hibás. Esetleg rossz lehet a hőfok szenzorom a hűtő előtt?

Valaki javított már ilyen kijelzőt? Ha igen hogy hozta helyre a szalagkábelek érintkezését?

Link to comment
Megosztás:

Úgy valahogy :lol: Ha most nagyon érdekelne, kikapnám az órát aztán hátrébb téve a mutatót be lehetne lőni pontosan, de egyrészt nem érdemes vele bajlódni, másrészt legalább kisebb az esély hogy városban bemérnek ha beállok 50-re ;)

Szerintem nem tudnád beállítani,mivel eleve 20km/h-tól kezd mérni a spirálos óra.

Rakjál rá 175/75 r13-at azzal pont jó lesz az órád.

Maradt vissza 185/70 r14 téligumi azt felraknám a 165/65 helyett az enyém is pontos lenne. Amúgy a téli szettem 13-as lemezfelnin 145/80. :lol: Az 1.2-es motornak jó volt,de szerintem az 1.6 nagyon csavarni fogja. :lol:

Viszont a 185-tel kétségeim vannak a fogyasztás terén. Szerelőmnek azért hoztak beszámítani 205 per ötvenvalahány r15 felgen-t gumival,mert az 18nz vectrát annyira megfogta,hogy 1.5literrel többet evett. ;)

Link to comment
Megosztás:

TE sértő megjegyzés tettél az én csodálatos lábszáramról. Ez nem szép dolog. Pláne nem úgy hogy én már nem is látogatom az oldalt.

Erre válaszoltam vissza Corsa Club Hungary oldalon.

Nem nagyon érdekel a dolog de, sértő megjegyzésedet nem hagyhattam szó nélkül, ezért majd csak válaszod után tiltattalak le a baráti listámból és blokkoltam az üzidet mert nem kívánkoznék vele különös képen foglalkozni. De tudtam nem fogod annyiban hagyni, ne hogy már én haragudjak meg azért mert te sértegetsz.

Másik, ha sunyiba olvasnék nem most reagáltam volna le a dolgot 807. oldalon, hanem hamarabb. Mivel jól kezelem a számítógépet és a googli is a barátom csak beírtam a keresőbe egy kulcsszót ami mindenféle velem kapcsolatos megjegyzést kidobott. :lol: Bár ne tudnék ennyire gépezni ;)

Ennyi ésszel csuda hogy nem vagy parlamenti képviselő ;) Ez csak értelmetlen szőrszálhasogatás. Híd el óránként nem 10-20km különbség lenne köztünk az 1,6odal.

Jah, és akkor még csak homlok egyenest mentünk. :lol: Mind1 én ülök a volánnál a saját autómba tudom, hogy én kit előzök meg engem kik előznek.

Maximálisan meg vagyok elégedve a kisautóval.

Kommentem lényege az lenne, hogy hagyatok már engem békén, törődjetek magatokkal! :lol:

Ne fikázatok! Ne fikázzz! Nem mondták még??!! :lol: Neeeeeee fikáz!

Link to comment
Megosztás:

Ennyi ésszel csuda hogy nem vagy parlamenti képviselő ;) Ez csak értelmetlen szőrszálhasogatás. Híd el óránként nem 10-20km különbség lenne köztünk az 1,6odal.

Jah, és akkor még csak homlok egyenest mentünk. :lol: Mind1 én ülök a volánnál a saját autómba tudom, hogy én kit előzök meg engem kik előznek.

Maximálisan meg vagyok elégedve a kisautóval.

Kommentem lényege az lenne, hogy hagyatok már engem békén, törődjetek magatokkal! :lol:

Ne fikázatok! Ne fikázzz! Nem mondták még??!! ;) Neeeeeee fikáz!

1.6sz vs. 14xe. Uhhhh..ki a kemény??

A gyépé harc ugrik be,mint legtalálóbb kifejezés,kihagyom,köszi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

gyeeree vissza Béééci,színezd be újra ezt a kis fórumot ;)

Támogatom!

Béci szerintem lenyomnád az A6-os Audinkat is az 2.4-es de nagyon nehéz.

Az x14xe corsa dúrva lehet könnyű kasztni,erős motor,ráadásul keveset futott!

Aztán még nem is jött a kanyar,amit nagyon fognak a KYB gátlóid. Szerintem kanyarban még egy M3 bmw-nél is jobb lehet a géped.

Link to comment
Megosztás:

Támogatom!

Béci szerintem lenyomnád az A6-os Audinkat is az 2.4-es de nagyon nehéz.

Az x14xe corsa dúrva lehet könnyű kasztni,erős motor,ráadásul keveset futott!

Aztán még nem is jött a kanyar,amit nagyon fognak a KYB gátlóid. Szerintem kanyarban még egy M3 bmw-nél is jobb lehet a géped.

...na én pont nem ezt mondtam...haki-fikamatyi

Link to comment
Megosztás:

sértő megjegyzés tettél az én csodálatos lábszáramról.

Szelepfedél tömítésből milyen márkát ajánlotok? Vagy esetleg anyagot?

Unixnál: Elwis/ajusa/reinz/hans-pries/ márkákkal találkoztam.

valamelyikhez oda van írva, h gumi, van amelyikhez gumi-műanyag, de nagy részéhez semmi.

Link to comment
Megosztás:

Szelepfedél tömítésből milyen márkát ajánlotok? Vagy esetleg anyagot?

Unixnál: Elwis/ajusa/reinz/hans-pries/ márkákkal találkoztam.

valamelyikhez oda van írva, h gumi, van amelyikhez gumi-műanyag, de nagy részéhez semmi.

jelöljük meg a reinz-t ;)

Link to comment
Megosztás:

A hőfokot kell mutatnia igen! Kérdés ilyenkor, hogy van a kocsidban szenzor, ha van akkor lehet az a hibás, vagy a kábel. Az enyémet mikor megvettem a csatlakozóját kellett műszerészforrasztóval regenerálni kicsit, mert elengedte a forrasztás, és kis mozgásra nem mutatott semmit ;)

Van benne szenzor igen. Először megnézem azt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megoldódott a gond, az egyik szelephézagoló csésze (vagy hívják akárhogy ;)) félre volt csúszva, és ettől volt ilyen éktelen hangja a motornak... Volt egy extrém körülmény, a lefulladás hideg motornál, ez kiválthatta?... Szerintem ez még nem indokolta volna...

Másik probléma, hogy észrettük, hogy egy szívótorokra menő vákuumcső kis műanyag pöcke el van repedve. Hol találok ilyen? Opel alkatrész beszerzés?

Bárdinál nem igen találtam hasonlót sem...

Köszi

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Látom mindig van egy két új probléma ;)

Mostanság nem volt komoly dolgom ezért lett egy kis időm pár értelmetlen dologra.

Most SMD LED-ekből (10db) csináltam beltéri világítást a verdába. Régen nézegettem ilyen ledes lámpákat az autóba de drágának találtam kb 2000 HUF a 6 LED-es

6 Ledes

Ezért 300 HUF ból csináltam magamnak 10 LED-eset (SMD LED-ből). Este kiderül milyen lett. De nagyon fel lettem pörögve. Valaki rakott a műszerfalba led-eket? Sok helyen olvastam hogy a LED pár % fényszórása nem igazán világította meg a műszerfalat. Valakinek van ilyesmi tapasztalata? Én 120° SMD ledeket használnák erre a célra kb 1400 mCd /db.

Várom az ötleteket!

Ilyen lett a ledes megoldás

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Látom mindig van egy két új probléma ;)

Mostanság nem volt komoly dolgom ezért lett egy kis időm pár értelmetlen dologra.

Most SMD LED-ekből (10db) csináltam beltéri világítást a verdába. Régen nézegettem ilyen ledes lámpákat az autóba de drágának találtam kb 2000 HUF a 6 LED-es

6 Ledes

Ezért 300 HUF ból csináltam magamnak 10 LED-eset (SMD LED-ből). Este kiderül milyen lett. De nagyon fel lettem pörögve. Valaki rakott a műszerfalba led-eket? Sok helyen olvastam hogy a LED pár % fényszórása nem igazán világította meg a műszerfalat. Valakinek van ilyesmi tapasztalata? Én 120° SMD ledeket használnák erre a célra kb 1400 mCd /db.

Várom az ötleteket!

Ilyen lett a ledes megoldás

Nekem smd ledekkel van körbepakolva a műszerfalam (f. mérő, km. óra stb.) nagyon durván néz ki sötétben, ráadásul fényerőt le lehet venni nyugodtan mert bőven elég kevéssel is, ha kell tudok fényképet készíteni róla, csak meg kell várnod amíg sötét lesz! :lol: Anno úgy vettem dirty-től az egységet hogy ő építette bele, sima smd ledekről van szó végül is, körbe kell ragasztgatni az óraegységeket vele, egységenként 6 db (nagyoknál) bőven elég, de igazából attól függ ki hogy szeretné! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megoldódott a gond, az egyik szelephézagoló csésze (vagy hívják akárhogy ;)) félre volt csúszva, és ettől volt ilyen éktelen hangja a motornak... Volt egy extrém körülmény, a lefulladás hideg motornál, ez kiválthatta?... Szerintem ez még nem indokolta volna...

Másik probléma, hogy észrettük, hogy egy szívótorokra menő vákuumcső kis műanyag pöcke el van repedve. Hol találok ilyen? Opel alkatrész beszerzés?

Bárdinál nem igen találtam hasonlót sem...

Köszi

Zoli

Egyszer egy ilyen tányér nélkül raktam össze. Vagyis én úgy emlékszem nem hagytam ki,de szétszedésnél hiányzott,ki is feküdt a hidrotőke miatta.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Látom mindig van egy két új probléma ;)

Mostanság nem volt komoly dolgom ezért lett egy kis időm pár értelmetlen dologra.

Most SMD LED-ekből (10db) csináltam beltéri világítást a verdába. Régen nézegettem ilyen ledes lámpákat az autóba de drágának találtam kb 2000 HUF a 6 LED-es

6 Ledes

Ezért 300 HUF ból csináltam magamnak 10 LED-eset (SMD LED-ből). Este kiderül milyen lett. De nagyon fel lettem pörögve. Valaki rakott a műszerfalba led-eket? Sok helyen olvastam hogy a LED pár % fényszórása nem igazán világította meg a műszerfalat. Valakinek van ilyesmi tapasztalata? Én 120° SMD ledeket használnák erre a célra kb 1400 mCd /db.

Várom az ötleteket!

Ilyen lett a ledes megoldás

Én a kapcsolókban cseréltem ki az izzókat.

Sima nagy fényerejű ledeket is be lehet szerelni. Finom csiszolópapírral megcsiszoljuk, és így jobban szórja a fényt.

A ledek elé forrasztottam 1kohm-os ellenállást, és így már 1 éve tökéletesen működnek.

innen volt az ötlet

Link to comment
Megosztás:

Nekem smd ledekkel van körbepakolva a műszerfalam (f. mérő, km. óra stb.) nagyon durván néz ki sötétben, ráadásul fényerőt le lehet venni nyugodtan mert bőven elég kevéssel is, ha kell tudok fényképet készíteni róla, csak meg kell várnod amíg sötét lesz! :lol: Anno úgy vettem dirty-től az egységet hogy ő építette bele, sima smd ledekről van szó végül is, körbe kell ragasztgatni az óraegységeket vele, egységenként 6 db (nagyoknál) bőven elég, de igazából attól függ ki hogy szeretné! :lol:

Várom a képeket! Én kicsit másképpen csináltam használtam egy 12V stab ic-t. Sajnos az autóba a feszültség változó :lol: De sokkal jobb fényerőt értem el mint egy 10W izzóval!

A műszerfalat, középkonzolt szedtem szét. Maradt pár hagyományos lámpám is mivel szinte semmi nem világított a műszerfalban. Ez még az előző gazdijának köszönhetem (véletlenül hiányzott a motor kontroll lámpa is ;) )

Elviekben ha 120° smd-t használok akkor jó kell hogy legyen. Forrasztással nem lesz gond az ügyesen megy (ebből is keresem a kenyerem). Mikor szétszedtem a műszerfalat láttam volt rajta egy feszkó stabilizátor áramkör a lámpáknak hogy ideális esetben mindig ugyan akkora fényereje legyen. Ha este lesz lelki erőm megcsinálom vagy legalább megpróbálom ;)

Számolgattam:

12V tápfeszkóval számoltam. A meglévő hidegfehér smd led 3-3,2V kell járatnom 20mA-al. Ehhez kb 450 Ohm ellenállás kellene de mivel csak szabvány értékekkel kalkulálhatok ezért 470 Ohm lesz smd-ben. Ezeket pedig nem forrasztással akarom elhelyezni hanem előre legyártom méretre és egy speciális ragasztóanyaggal rögzítem (pl.: cellux :lol: )

Aztán kiderül milyen lesz. Majd csinálok képeket is. A LED ek 2,4 x 3,2 mm :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.