Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Elöl nálam 45cm-es van ha jól emlékszem! Lehet tévedek, majd holnap megnézem pontosan, most már sötét van! :lol:

A katalógus szerint akkora kell (450 mm). Viszont az Unixos webshop szerint a 400-as meg a 350-es is ott van.

Nekem 400 mm hosszúak voltak rajta (gyakorlatilag 405 mm), hátul meg egy 350-es. Viszont már az első törlésnél látszott, hogy nem az igazi.

Van egy B Vekiről való 480-as (ami valójában csak 475mm!), amit feltettem bal oldalra. Jobb oldalon először maradt a 405-ös. Egész jónak tűnt, így jártam már két hete az autóval. Hátulról meg repült a 350-es, és felment az elölről leszedett 405-ös a helyére.

Viszont ma kíváncsiságból felraktam a másik B Vekiről való 480-asat is jobb oldalra, és lám tökéletesen elférnek ;) Fent is hagytam!

Látszik, hogy mekkora felületet töröl az ablakból:

IMG01886-20111111-1710_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Illetve alul középen a két lapát között nem marad törletlen felület. Szóval én ezt a méretet ajánlom mindenkinek.

IMG01889-20111111-1710_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A jobb oldali lapát pedig az ablak szélétől kb 1 cm-re van.

IMG01888-20111111-1710_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mintha ezt a méretet találták volna ki az autóhoz ;)

Link to comment
Megosztás:

A katalógus szerint akkora kell (450 mm). Viszont az Unixos webshop szerint a 400-as meg a 350-es is ott van.

Nekem 400 mm hosszúak voltak rajta (gyakorlatilag 405 mm), hátul meg egy 350-es. Viszont már az első törlésnél látszott, hogy nem az igazi.

Van egy B Vekiről való 480-as (ami valójában csak 475mm!), amit feltettem bal oldalra. Jobb oldalon először maradt a 405-ös. Egész jónak tűnt, így jártam már két hete az autóval. Hátulról meg repült a 350-es, és felment az elölről leszedett 405-ös a helyére.

Viszont ma kíváncsiságból felraktam a másik B Vekiről való 480-asat is jobb oldalra, és lám tökéletesen elférnek ;) Fent is hagytam!

Látszik, hogy mekkora felületet töröl az ablakból:

http://kepfeltoltes.hu/view/111111/IMG0188...ltoltes.hu_.jpg

Illetve alul középen a két lapát között nem marad törletlen felület. Szóval én ezt a méretet ajánlom mindenkinek.

http://kepfeltoltes.hu/thumb/111111/IMG018...ltoltes.hu_.jpg

A jobb oldali lapát pedig az ablak szélétől kb 1 cm-re van.

http://kepfeltoltes.hu/thumb/111111/IMG018...ltoltes.hu_.jpg

Mintha ezt a méretet találták volna ki az autóhoz ;)

Hát ja, nem néz ki rosszul, én meg úgy vagyok vele, hogy az a pár centi nem oszt, nem szoroz, kilátok a kisebben is :lol:

Látom neked is bordó Corsa-d van, meg tudnád nekem mondani a színkódját? Mert nekem sajnos hiányzik, már így jött be osztrákból, és hamarosan javítva lesz jó lenne a szín! Köszönöm előre is! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ja, nem néz ki rosszul, én meg úgy vagyok vele, hogy az a pár centi nem oszt, nem szoroz, kilátok a kisebben is :lol:

Megnéztem, ha a jobb oldalit fordítva teszem fel, már összeakadnak ;) Látszik is, hogy a keret vége után jobb oldalra kb 1 cm-re kijjebb lóg a gumi mint másik oldalon.

Látom neked is bordó Corsa-d van, meg tudnád nekem mondani a színkódját? Mert nekem sajnos hiányzik, már így jött be osztrákból, és hamarosan javítva lesz jó lenne a szín! Köszönöm előre is! ;)

A forgalmijában 04 Piros van, ha erre gondolsz. Ha az adat táblára vagy kíváncsi, azt holnap tudom megnézni.

Amúgy második autónak vettem (pont jókor), csak most már 3 hete ezzel kell járjak, mert a Veki hengerfejes lett. A motorját kicsit gyengének érzem (C12NZ), csak hát nemigen volt választék 5 ajtósból abban az árkategóriában, ami szóba jöhetett. Ehhez még hozzá jön, hogy szinte az összes szét volt rúgva, amit néztem, ez meg eléggé rendben van. Úgyhogy muszáj volt a kompromisszum.

Viszont azt meg kell állapítsam úgy 1 hónapnyi "együtt élés után", hogy igazán remek kis autó volt ez a maga korában. Még most is az.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, ha a jobb oldalit fordítva teszem fel, már összeakadnak ;) Látszik is, hogy a keret vége után jobb oldalra kb 1 cm-re kijjebb lóg a gumi mint másik oldalon.

A forgalmijában 04 Piros van, ha erre gondolsz. Ha az adat táblára vagy kíváncsi, azt holnap tudom megnézni.

Amúgy második autónak vettem (pont jókor), csak most már 3 hete ezzel kell járjak, mert a Veki hengerfejes lett. A motorját kicsit gyengének érzem (C12NZ), csak hát nemigen volt választék 5 ajtósból abban az árkategóriában, ami szóba jöhetett. Ehhez még hozzá jön, hogy szinte az összes szét volt rúgva, amit néztem, ez meg eléggé rendben van. Úgyhogy muszáj volt a kompromisszum.

Viszont azt meg kell állapítsam úgy 1 hónapnyi "együtt élés után", hogy igazán remek kis autó volt ez a maga korában. Még most is az.

Az adattáblára gondoltam igen! ;) 1 betű és 3 szám elvileg, talán color code néven fut de nem biztos! :lol:

Nekem C14NZ-s van, amióta a C12NZ-ben átmostuk a vízrendszert azóta az is meglódult, bár máig sem értem mi köze volt a kettőnek egymáshoz, de a lényeg hogy jobban megy és jó lett a fűtés! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az adattáblára gondoltam igen! ;) 1 betű és 3 szám elvileg, talán color code néven fut de nem biztos! :lol:

Nekem C14NZ-s van, amióta a C12NZ-ben átmostuk a vízrendszert azóta az is meglódult, bár máig sem értem mi köze volt a kettőnek egymáshoz, de a lényeg hogy jobban megy és jó lett a fűtés! :lol:

???

Ezt egy kicsit kifejtenéd? ;)

Link to comment
Megosztás:

Az adattáblára gondoltam igen! ;) 1 betű és 3 szám elvileg, talán color code néven fut de nem biztos! ;)

Nekem C14NZ-s van, amióta a C12NZ-ben átmostuk a vízrendszert azóta az is meglódult, bár máig sem értem mi köze volt a kettőnek egymáshoz, de a lényeg hogy jobban megy és jó lett a fűtés! :lol:

Átmosni én is átmostam, mert tiszta rozsda volt. De szépen kitisztult, és a hűtővíz víz ugyanolyan pirosas rózsaszínű most is, mint mikor beleöntöttem.

Link to comment
Megosztás:

Az adattáblára gondoltam igen! ;) 1 betű és 3 szám elvileg, talán color code néven fut de nem biztos! ;)

Nekem C14NZ-s van, amióta a C12NZ-ben átmostuk a vízrendszert azóta az is meglódult, bár máig sem értem mi köze volt a kettőnek egymáshoz, de a lényeg hogy jobban megy és jó lett a fűtés! :lol:

E549, ilyen lehet?

Link to comment
Megosztás:

Jól megszivatott ez a középkonzol szétszerelő leírás, egy nagyon fontos dologról elfeledkezett. A két rizsszem izzó meleltt láttok egy-egy furatot. Itt egy csavar van becsavarva belülről, ami a külső borításba van becsavarva hátulról. A hatodik képen lévő művelet után ki kell buktatni az egész fűtésvezérlő egységet, és belülről kicsavarni a két csavart. Kivenni még könnyű, de visszarakni elég nagy cumi.

Hát, mire rájöttem erre, eltelt egy óra, még szerencse hogy nem törtem el semmit...

De most már jó a középkonzol világítása.

Link to comment
Megosztás:

Jól megszivatott ez a középkonzol szétszerelő leírás, egy nagyon fontos dologról elfeledkezett. A két rizsszem izzó meleltt láttok egy-egy furatot. Itt egy csavar van becsavarva belülről, ami a külső borításba van becsavarva hátulról. A hatodik képen lévő művelet után ki kell buktatni az egész fűtésvezérlő egységet, és belülről kicsavarni a két csavart. Kivenni még könnyű, de visszarakni elég nagy cumi.

Hát, mire rájöttem erre, eltelt egy óra, még szerencse hogy nem törtem el semmit...

De most már jó a középkonzol világítása.

A gyik topikba leírtam,hogy kétféle középkonzol van és az egyik ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Jól megszivatott ez a középkonzol szétszerelő leírás, egy nagyon fontos dologról elfeledkezett. A két rizsszem izzó meleltt láttok egy-egy furatot. Itt egy csavar van becsavarva belülről, ami a külső borításba van becsavarva hátulról. A hatodik képen lévő művelet után ki kell buktatni az egész fűtésvezérlő egységet, és belülről kicsavarni a két csavart. Kivenni még könnyű, de visszarakni elég nagy cumi.

Hát, mire rájöttem erre, eltelt egy óra, még szerencse hogy nem törtem el semmit...

De most már jó a középkonzol világítása.

na igen,én ugyan ennek a leírásnak a segítségével cseréltem izzót és ugyanúgy én is megszívtam azzal a két csavarral mert ugye a leírásban nem esett szó róla,de anno én is leírtam ezt ide...viszont én nem csavartam vissza ezeket,és így sincs semmi baja ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztoook! ;)

Most lettem új tulajdonosa, egy 1994-es 1.2-es Corsa B-nek. Alapvetően nem volt vele gond, hidrotőke picit zörög már, de hát óra szerint 253.000 km van benne. Szerelő jött velem megnézni amikor megvettem, meg már rá is költöttünk egy jó adag pénzt mielőtt beleültem először (friss a jogsim, jövőhéten kapom meg a kártyát) - vezérműszíj - vezérmű feszítő görgő - vízpumpa - motorolaj - olajszűrő - levegőszűrő - főtengely szimering - elosztó tömítés - elosztó fedél - rotor - generátor szíj - 4db gyertya - fűtésellenállás.

Ezek lettek hirtelenbe kicserélve, még majd kell fűtőmotort cserélni mert lóg a bele szegénynek, meg a jobb hátsó fék állítólag elég tré állapotba van, még azt kell majd megcsinálni.

No mármost, ami a kérdésem. Tegnap jöttem vele haza, majd lámpához érve kuplung benyom ( vissza akartam váltani ) és kocsi leáll....beraktam 3-ból 2-be és ráengedtem a kuplungot óvatosan, beröffent, de nagyon nem vette a gázt, rángatott, dadogott, csúnya hangja is volt. Mikor a lámpához értem le is fulladt teljesen, nagyon nehezen akart elindulni, de még is beindult valahogy nehezen. Nagy gázon folyamatosan kuplungolva mentem, hogy ne fulladjon le. 1 km múlva haza is értem, talán annyi se volt. Nagyon fura állapotba volt szegénykém, hazaérve is épphogy nem fulladt le, de alapjárat már nem igazán volt neki...

Alapjárati motorra is mondta a szerelő, hogy lassan majd akár cserélni is kellene, csak most 1 kilót kicsengettem és idénre már nem költenék rá sokat...tervbe van teljes felújítás, mindenestül, de nem idén... ;)

feltoltos3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

???

Ezt egy kicsit kifejtenéd? ;)

Átmosás tulajdonképp annyiból állt, hogy megérett a hűtővíz a cserére, a Tacskóban vettünk egy kis flakon hűtőrendszer tisztítót, ha jól emlékszem 250 vagy 300 ml lehetett, sárga műanyag flakonban fehéres kékes címkével de a nevére sajnos nem emlékszem, ki kellett venni a hűtővízből a flakon tartalmának megfelelő mennyiségű hűtővizet (természetesen a régiről van szó), ezután felöntötted, na most azt írták kb 20 percig járasd, és közel egy órán keresztül járattam mert nagyon rossz volt a fűtés, azt javaslom mindenképp a víz megfordulásáig (amíg kinyit teljesen a termosztát) járatni kell, akkor biztos működik! Ezután leengedtem a vizet a gombánál és levegővel átfújattam, hogy a nagyja kijöjjön, és feltöltöttem friss fagyálló keverékkel. Azóta szinte tökéletes a fűtés és nem bugyog a víz amikor odalépsz neki, szóval amire kellett arra bevált! ;)

Link to comment
Megosztás:

Olyan mintha kinyitnád az ablakot és szórnád a pénzt az utcára.

Üdv, attól aki már túl van ezen.

Hali :lol:

Hát én ilyen vagyok, az előző jármű egy kétkerekű gyorsasági volt, arra is hihetetlen pénzeket költöttem el...

Kellene egy - két apróság, tényleg ilyen kis pici dolgok, tudtok ebben segíteni? Van valakinek elérhetősége használt és új/gyári és utángyártott alkatrészekkel kapcsolatba?

Jajj meg egy kérdés. Hogy a pitsaba tudom leszedni az ablakemelőt? Már az egész kárpitot, kilincset, visszapillantós 3 szöget, MINDENT leszedtem, de az ablakemelővel nem boldogulok. Feszítettem alá, felé, mellé, semmi. ;)

Köszi előre is a segítséget! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztoook! ;)

Most lettem új tulajdonosa, egy 1994-es 1.2-es Corsa B-nek. Alapvetően nem volt vele gond, hidrotőke picit zörög már, de hát óra szerint 253.000 km van benne. Szerelő jött velem megnézni amikor megvettem, meg már rá is költöttünk egy jó adag pénzt mielőtt beleültem először (friss a jogsim, jövőhéten kapom meg a kártyát) - vezérműszíj - vezérmű feszítő görgő - vízpumpa - motorolaj - olajszűrő - levegőszűrő - főtengely szimering - elosztó tömítés - elosztó fedél - rotor - generátor szíj - 4db gyertya - fűtésellenállás.

Ezek lettek hirtelenbe kicserélve, még majd kell fűtőmotort cserélni mert lóg a bele szegénynek, meg a jobb hátsó fék állítólag elég tré állapotba van, még azt kell majd megcsinálni.

No mármost, ami a kérdésem. Tegnap jöttem vele haza, majd lámpához érve kuplung benyom ( vissza akartam váltani ) és kocsi leáll....beraktam 3-ból 2-be és ráengedtem a kuplungot óvatosan, beröffent, de nagyon nem vette a gázt, rángatott, dadogott, csúnya hangja is volt. Mikor a lámpához értem le is fulladt teljesen, nagyon nehezen akart elindulni, de még is beindult valahogy nehezen. Nagy gázon folyamatosan kuplungolva mentem, hogy ne fulladjon le. 1 km múlva haza is értem, talán annyi se volt. Nagyon fura állapotba volt szegénykém, hazaérve is épphogy nem fulladt le, de alapjárat már nem igazán volt neki...

Alapjárati motorra is mondta a szerelő, hogy lassan majd akár cserélni is kellene, csak most 1 kilót kicsengettem és idénre már nem költenék rá sokat...tervbe van teljes felújítás, mindenestül, de nem idén... ;)

Megkérdezhetem, hogy mennyiért jutottál hozzá ehhez az autóhoz? Mert én is nemrég vettem egy ugyanilyen 5 ajtósat, csak bordó metál színben.

Egyébként nekem is csinálta először, hogy minden különösebb előjel nélkül lefulladt. Később meg nem indult el :lol: Aztán egyszer járó motornál valamit bögyöztem a motortérben a gyújtáselosztó körül, hozzáértem a csatlakozóhoz, és lefulladt. Elindítottam, aztán mozgattam, fulladozott le, aztán ezzel meg is lett a hiba. Kapott egy kis WD40-et azóta nem csinálja. Érintkezési hiba volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.