Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Érdekesség, matrica, besorolások:

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2011/11...ldozat/?rnd=312

Am: A C-vel kezdödő motor számok EUROI-ek elvileg. Most ez azt takarja, h én semmiképp nem kaphatok szebb színt, mint a piros?

pl. kék ;)

************

C = Euro 1

14 = 1389ccm

S = > 9,5 - 10,5 : 1

E = Einzeleinspritzung (=injektoros?)

************

Itt vannak az EURO besorolások:

http://totalcar.hu/szotar/euro_besorolas_e...derdek_ertekei/ (Kevesebb kibocsájtásnál, elvileg nyerhető besorolási szint)

Ha elviszem, h mérjék már meg és ha megcsinálom, h környezet barátabb legyen és kevesebb a károsanyag kibocsájtás, akkor szerintetek van esély átmatricázni? Valakinek ölet? Akár privátban is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Érdekesség, matrica, besorolások:

Euro1-re soha nem fogsz kéket kapni.

Nem nézik,hogy tudja-e a motor valójában a rá vonatkozó euró normákat. Katalizátoros,benzines autó 0.5 CO-nál kisebbet kell produkáljon 0.97-1.03 lambdaérték mellett,ennyi van megszabva törvényileg mind1,hogy euro1 vagy eu5. CH,NOx nem is mérnek,utóbbit csak indirekt módon O3-mal reagáltatva lehet mérni.

Szóval az eu kategóriák között nincs átjárás se le, se fel.

96-nál öregebb euro2-nél van valamennyi esély rá,de törvény szerint csak 96 utáni autónál van lehetőség kéket kapni,ha a forgalmiban eredetileg nem az euro 2-hoz tartozó 04 szerepel a V.9 helyen.

Van akit elhajtottak 95ös X-es motorjával és pirosat kapott valakinek meg sikerült átíratni.

Link to comment
Megosztás:

Nem nézik,hogy tudja-e a motor valójában a rá vonatkozó euró normákat.

Szóval az eu kategóriák között nincs átjárás se le, se fel.

Ez nem valami jó hír, ahogy kiveszem, akkor egyenlő a nullával, h megszabaduljak a pirostól.

Akkor nem is erőlködöm, kiszerelem kályhacsőre a kipuffogót, átszerelem, diesel-benzin-esre sőt a kartergázt is kivezettetem a nagyvilágba, aztán legalább van indok, h miért piros.

A szmogriadó alatt olyan autókat láttam, kékkel, meg zölddel, h úgy füstölt, mint állat.. pl.. Maruti, Wartburg, Skoda Favorit, nagy dieseles dögöket...

Azt meg nem hiszem, h az enyém is olyan környezet szennyező lenne.. áhh.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez nem valami jó hír, ahogy kiveszem, akkor egyenlő a nullával, h megszabaduljak a pirostól.

Akkor nem is erőlködöm, kiszerelem kályhacsőre a kipuffogót, átszerelem, diesel-benzin-esre sőt a kartergázt is kivezettetem a nagyvilágba, aztán legalább van indok, h miért piros.

A szmogriadó alatt olyan autókat láttam, kékkel, meg zölddel, h úgy füstölt, mint állat.. pl.. Maruti, Wartburg, Skoda Favorit, nagy dieseles dögöket...

Azt meg nem hiszem, h az enyém is olyan környezet szennyező lenne.. áhh.. :lol:

Az enyém kék matricás.

Benzines és kormol. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Izé, az van, hogy tegnap megálltam vele, ma meg beültem, 'zt nem indult. Ilyet nem csinált még, ill. ha mégis akkor az az én hülyeségem (akksi) volt, úgyhogy most is arra gyanakodtam. De rádió szól, fények világítanak rendesen, indítózásnál meg csak nyöszörög egy hosszabbat, de nem forgatja meg. Mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Izé, az van, hogy tegnap megálltam vele, ma meg beültem, 'zt nem indult. Ilyet nem csinált még, ill. ha mégis akkor az az én hülyeségem (akksi) volt, úgyhogy most is arra gyanakodtam. De rádió szól, fények világítanak rendesen, indítózásnál meg csak nyöszörög egy hosszabbat, de nem forgatja meg. Mi lehet?

Az önindítóhoz már kevés a kraft az akksiban.

Benzines és kormol. :lol:

Mer a sufni tuningtól már annyi kajatöbblete van... ;)

Link to comment
Megosztás:

Az önindítóhoz már kevés a kraft az akksiban.

Lehet, de most nem maradt úgy semmi, ami leszívta volna, távfény is jónak látszik...

Mindenesetre megpróbálkozunk egy bikázással, mindjárt itt az emberem....:lol: Aztán megyek, ha ez a gond akkor úgyis 5 éves már az akksi....de már csak Tuskó meg ilyenek vannak nyitva, szabad ott is venni?

Link to comment
Megosztás:

Lehet, de most nem maradt úgy semmi, ami leszívta volna, távfény is jónak látszik...

Mindenesetre megpróbálkozunk egy bikázással, mindjárt itt az emberem....;) Aztán megyek, ha ez a gond akkor úgyis 5 éves már az akksi....de már csak Tuskó meg ilyenek vannak nyitva, szabad ott is venni?

5éves akksitól mit vársz?

Cellazárlatos valszeg, indítóáramot már nem tud eladni.

Nyugodtan vehetsz a tuskóban is akksit, szinte mindent egy gyár gyártja, csak a nevük más. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet, de most nem maradt úgy semmi, ami leszívta volna, távfény is jónak látszik...

Mindenesetre megpróbálkozunk egy bikázással, mindjárt itt az emberem....:lol: Aztán megyek, ha ez a gond akkor úgyis 5 éves már az akksi....de már csak Tuskó meg ilyenek vannak nyitva, szabad ott is venni?

Az akksi tud olyat is produkálni, hogy mindenféle előjel nélkül egyszercsak nem bírja elforgatni a motort és kész onnantól vége. Hiába töltöd fel, akármit csinálsz vele, már sosem lesz jó.

Meg olyat is, hogy elkezd gyengélkedni, egyre szarabb, végül teljesen megadja magát.

Volt már tapasztalatom ilyennel is, olyannal is. Nem kell egyiken sem meglepődni.

Link to comment
Megosztás:

Euro1-re soha nem fogsz kéket kapni.

Nem nézik,hogy tudja-e a motor valójában a rá vonatkozó euró normákat. Katalizátoros,benzines autó 0.5 CO-nál kisebbet kell produkáljon 0.97-1.03 lambdaérték mellett,ennyi van megszabva törvényileg mind1,hogy euro1 vagy eu5. CH,NOx nem is mérnek,utóbbit csak indirekt módon O3-mal reagáltatva lehet mérni.

Szóval az eu kategóriák között nincs átjárás se le, se fel.

96-nál öregebb euro2-nél van valamennyi esély rá,de törvény szerint csak 96 utáni autónál van lehetőség kéket kapni,ha a forgalmiban eredetileg nem az euro 2-hoz tartozó 04 szerepel a V.9 helyen.

Van akit elhajtottak 95ös X-es motorjával és pirosat kapott valakinek meg sikerült átíratni.

Az Euro x-ek közötti különbségeket adó dolgokat nem is tudják mérni a zöldkártya állomásokon.

Például kikötöd az EGR-t, semmitsem fog befolyásolni, mert alapjáraton, meg nagyobb gázon, ahogy mérik nem is játszik. Diesel motornál meg főleg, csak teljes gázon mérik. De ha játszana, akkor se lenne semmi, mert az NO-t nem tudják mérni. Pedig az Euro1 és az Euro2 közti egyik lényeges különbség az NO kibocsátás. Nagyon kevés gyártó tudta csak megoldani a csökkentett NO kibocsátást EGR nélkül (köztük van az Isuzu :lol: )

Gyártó által adott típusbizonyítvány a szentírás. Olyan lehet, hogy ez szerint a típusbizonyítvány szerint a motor megfelel Euro2-nek, de 96-nál régebbi. Ilyenkor megkapja az autó a 4-es besorolást. 96 után viszont csak Euro2-es autót lehetet forgalomba helyezni, ezért minden 96 utáni autó automatikusan megkapta ezt. Ha el van írva a forgalmiban, akkor automatikusan javítják, nem kell semmi mérés, vagy típusbizonyítvány ehhez. 96 előtti autóknál viszont - ha el van írva a besorolás - akkor mindenféle szart be kell szerezni, ahhoz, hogy javítsák. Tehát majdnem reménytelen a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Az akksi tud olyat is produkálni, hogy mindenféle előjel nélkül egyszercsak nem bírja elforgatni a motort és kész onnantól vége. Hiába töltöd fel, akármit csinálsz vele, már sosem lesz jó.

Meg olyat is, hogy elkezd gyengélkedni, egyre szarabb, végül teljesen megadja magát.

Volt már tapasztalatom ilyennel is, olyannal is. Nem kell egyiken sem meglepődni.

Betolásra elsőre beindult, most elindítja...de nem tudok már bízni benne....:lol:(

Link to comment
Megosztás:

Nekem tavaly -17 fokban köszönte meg a pályafutását.

Akkor felvittem feltöltöttem, indult is utána eltelt 2 nap, majd egy jó hideg januári munkanapon este indultam volna haza melóból és megint szinte sötét volt a műszerfal.

Bikázással indult, de másnap reggel első dolgom volt akksit venni, rá két hétre követte az Öndindító is a halállistán.

Link to comment
Megosztás:

Betolásra elsőre beindult, most elindítja...de nem tudok már bízni benne....;)(

Nekem ugyanez volt, ami Neked is...utána már én sem tudtam benne bízni :lol: 45-öst vettem bele C12NZ-m van, 55-ös bele se fér...

C12NZ-re ha kéket nem is, sárgát esetleg ki tudnék szerintetek csikarni? Nem füstöl meg semmi....kicsit égett olaj szaga van, de az nem amiatt. :)

Link to comment
Megosztás:

C12NZ-re ha kéket nem is, sárgát esetleg ki tudnék szerintetek csikarni? Nem füstöl meg semmi....kicsit égett olaj szaga van, de az nem amiatt. ;)

He? :lol:

Négyféle matrica van, mégpedig fekete, piros, kék és zöld. A sárga nemtom mi.

Fekete: Katalizátor nélküli, jellemzően porlasztós autók.

Piros: Euro-I, Opelnél C-vel kezdődő motorkódok.

Kék: Euro-II-III, Opelnél X-el és Y-nal kezdődő motorkódok

Zöld: Euro-IV, Opelnél Z-vel kezdődő motorkódok.

Nagy általánosságban ennyi.

Link to comment
Megosztás:

a kar tört el..miért,tudnál esetleg egyet? ;)

Szerintem fürtösnek biztos van.

Csak azért kérdeztem, mert nekem az astrában szakadt el bowden és én bringa fékbowdennel pótoltam.

6E az új kar bowdenestől... :lol:

Váltóolajból ilyet tegyek? Ha igen akkor mennyi kell bele? http://www.goldolaj.hu/gm-opel/110-gm-opel...n-75w90-1l.html

Elég nehezen veszi az 1es - 2est.

Az olaj tökéletes bele, 1.7l liter kell bele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.