Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Bocsi, eddig nem olvastam a fórumot! Volt, hogy 70 körül mentem a Váci úton tartva a sebességet, volt, hogy hármasban a havas mellék utcában. Aztán másik hiba is kiderült, hogy az akku test kábelén az egyik csavar nem volt taljesen meghúzva, és egy éles kanyarban a központi zár zizegett, le nullázódott az óra, és aztán a motor is leállt. Nem tudtam beindítani, úgyhogy vállal toltam be a parkoló helyre!

Nálam is kuka volt az egyik gyertyakábel,a gyertya is kormos volt,annyira nem húzott át.Néha kihagyott egy-két ütemet alapjáraton volt észrevehető főleg.

Pedig 2éve vettem őket,valami sz@r powetech vagy ilyesmi volt.

Gyári bontott x16xel-ből való garnitúrát vettem két ropiért.

Link to comment
Megosztás:

Valaki meg tudná mutatni, hogy C12NZ motoron hol van a termosztát?

Az alábbi képen a nyíl jelöli a csövet ami rámegy a csonkra annak a tövében van a termosztát oldalról nézve, ahogy drummer is mondja le kell bontani a vezérlést hozzá mert NZ-s motorról van szó, ha X-es lenne ott már kívül van, könnyebb cserélni, itt sajnos bontani kell!

1564044400_1303330638.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az alábbi képen a nyíl jelöli a csövet ami rámegy a csonkra annak a tövében van a termosztát oldalról nézve, ahogy drummer is mondja le kell bontani a vezérlést hozzá mert NZ-s motorról van szó, ha X-es lenne ott már kívül van, könnyebb cserélni, itt sajnos bontani kell!

Ó, hogy rohadna meg...

Amúgy köszi az információt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Bújtam a meglévő doksikat, de sehol sem találtam, hogy hogyan kell szétszedni az 5ajtós Corsa hátsó hangszóróinál lévő burkolatot.

Bármilyen segítség jól jönne. Előre is köszi!

Ati

Hali.

A kép most nincs előttem, de 2-3 hónapja szedtem szét.

Kalaptartó ki, és oldalon lévő szürke műanyagban a csavarokat szedd ki, van patent, azt is.

Hajtsd előre a hátsó ülést, mert tartja még azt a burkolatot a biztonságiöv és a hátsó támla tartója.

Ezekből ki kell szugerálni, azt hiszem, h lesz a burkolat mögött egy 1X anya amit le kell venned, h ki tudd teljesen szedni.

Ó, hogy rohadna meg...

Tetszik! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Futóműbeállításban kérnék segítséget: mennyi az első kerekek szét (össze?) tartása? Fok és mm is jöhet vagy bármilyen lelőhely (szervizkönyv). A fórumban kerestem, de nem találtam konkrét értékeket.

2000-es évjáratú 1.5 TD Corsa B.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hali.

A kép most nincs előttem, de 2-3 hónapja szedtem szét.

Kalaptartó ki, és oldalon lévő szürke műanyagban a csavarokat szedd ki, van patent, azt is.

Hajtsd előre a hátsó ülést, mert tartja még azt a burkolatot a biztonságiöv és a hátsó támla tartója.

Ezekből ki kell szugerálni, azt hiszem, h lesz a burkolat mögött egy 1X anya amit le kell venned, h ki tudd teljesen szedni.

Köszi a helpet :) Sikeresen szétbontottam. Mondom kiszedem a gyári gagyi hangszórókat hátúlról úgyis szétvan kötve meg van bent hangcucc. Erre az a helyzet, hogy az előző tulaj rakatott bele Sal 50W-ost 2utas hangszórót. Fainul passzol a tokba meg minden. Amúgy mikor megvettem már csodálkoztam, hogy mondom ez gyári. Aztán most látom nem. De az ajtókba se volt gyári hanem Alpina :D Szóval ha valakinek kell a 4 hangszóró tartóval együtt előre-hátulra eladom szívesen :) Van kábelem is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a helpet :) Sikeresen szétbontottam. Mondom kiszedem a gyári gagyi hangszórókat hátúlról úgyis szétvan kötve meg van bent hangcucc. Erre az a helyzet, hogy az előző tulaj rakatott bele Sal 50W-ost 2utas hangszórót. Fainul passzol a tokba meg minden. Amúgy mikor megvettem már csodálkoztam, hogy mondom ez gyári. Aztán most látom nem. De az ajtókba se volt gyári hanem Alpina :D Szóval ha valakinek kell a 4 hangszóró tartóval együtt előre-hátulra eladom szívesen :) Van kábelem is.

Alpina? :D Talán Alpine :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Futóműbeállításban kérnék segítséget: mennyi az első kerekek szét (össze?) tartása? Fok és mm is jöhet vagy bármilyen lelőhely (szervizkönyv). A fórumban kerestem, de nem találtam konkrét értékeket.

2000-es évjáratú 1.5 TD Corsa B.

Köszönöm!

0° 10' +/- 10' mindegyik típusú futóműnél.

(Ami nekem van program abban háromféle futómű van ehhez az autóhoz: a standard, a sport és a "rossz út csomag". A beállítási adataik alapján a kerékösszetartás mindegyiknél ugyanannyi, a kerékdőlés és az utánfutás értékei különböznek)

Ja és az érték pozitív, tehát összetartás van, széttartásnál botrányos lenne az autód egyenesfutása.

Link to comment
Megosztás:

Az alábbi képen a nyíl jelöli a csövet ami rámegy a csonkra annak a tövében van a termosztát oldalról nézve, ahogy drummer is mondja le kell bontani a vezérlést hozzá mert NZ-s motorról van szó, ha X-es lenne ott már kívül van, könnyebb cserélni, itt sajnos bontani kell.

Van ám x-es nz motor is. Meg sz, szr.

8v motornál van a vezérlés alatt, 16vnél pedig nem.

Link to comment
Megosztás:

0° 10' +/- 10' mindegyik típusú futóműnél.

(Ami nekem van program abban háromféle futómű van ehhez az autóhoz: a standard, a sport és a "rossz út csomag". A beállítási adataik alapján a kerékösszetartás mindegyiknél ugyanannyi, a kerékdőlés és az utánfutás értékei különböznek)

Ja és az érték pozitív, tehát összetartás van, széttartásnál botrányos lenne az autód egyenesfutása.

Orrnehéz fwd autónál széttartást kell belállítani,nálam 1mm.

rwd autónál kell összetartás elöl.

Nem okoskodni akarok,nekem teljesen mind1 ki merre állítgatja.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

A kép most nincs előttem, de 2-3 hónapja szedtem szét.

Kalaptartó ki, és oldalon lévő szürke műanyagban a csavarokat szedd ki, van patent, azt is.

Hajtsd előre a hátsó ülést, mert tartja még azt a burkolatot a biztonságiöv és a hátsó támla tartója.

Ezekből ki kell szugerálni, azt hiszem, h lesz a burkolat mögött egy 1X anya amit le kell venned, h ki tudd teljesen szedni.

Tetszik! :)

Szia! Köszi a segítséget. Sikerült megoldani!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a helpet :) Sikeresen szétbontottam. Mondom kiszedem a gyári gagyi hangszórókat hátúlról úgyis szétvan kötve meg van bent hangcucc. Erre az a helyzet, hogy az előző tulaj rakatott bele Sal 50W-ost 2utas hangszórót. Fainul passzol a tokba meg minden. Amúgy mikor megvettem már csodálkoztam, hogy mondom ez gyári. Aztán most látom nem. De az ajtókba se volt gyári hanem Alpina :D Szóval ha valakinek kell a 4 hangszóró tartóval együtt előre-hátulra eladom szívesen :) Van kábelem is.

Mennyiért passzolnád el a hátsókat???

Link to comment
Megosztás:

Orrnehéz fwd autónál széttartást kell belállítani,nálam 1mm.

Gondolom azért írod mert az összetartó futómű növeli az alulkormányozottságot és az orrnehéz FWD autók már enélkül is eléggé alulkormányozottak, de amit én néztem az gyári adat. Gondolom aki kitalálta, csak tudja miért így kell állítani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy 1.5td corsa-t, és nem működik a fordulatszámmérője. Azt már mondták, hogy állítólag a generátoron van a jeladója. Hogy tudnám kimérni, hogy az e a baja? Ha esetleg az, akkor honnan tudok hozzá jeladót szerezni? Neten nézelődök már egy ideje, de nem találtam. Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy 1.5td corsa-t, és nem működik a fordulatszámmérője. Azt már mondták, hogy állítólag a generátoron van a jeladója. Hogy tudnám kimérni, hogy az e a baja? Ha esetleg az, akkor honnan tudok hozzá jeladót szerezni? Neten nézelődök már egy ideje, de nem találtam. Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném!

A generátoron van a jeladó, valóban. Mi lehet a probléma? Így látatlanban nehéz megmondani. A jeladótól a fordulatszámmérőig bármi.

Keresztpróbákkal tudod kizárni a hibát. Általában a generátorban lévő jeladó szokott lenni a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Ma este, mikor hazaértem a Corsával, vettem észre, hogy valami égett szag jön hátulról. Azt hittem a kipuffogó, de nem, a bal hátsó kerék volt forró.

Fog a fék, emiatt melegedett fel. Menetteljesítményben nem vettem észre, hogy fogna, viszont épp annyira fog csak, hogy felmelegedett.

A dob levételéhez kell valami célszerszám, úgy mint a régi keleti autóknál lehúzó?

Link to comment
Megosztás:

Nálam meg 110nél mintha valami nyikorogna bal hátul, de inkább a karosszéria, mintha a nagy szél valamit rángatna, rezegtetne...

Volunak is állóhelyzetben nagy szélnél van valami berregő hang bal hátulról, mint nekem.

Erre gondolok, h esetleg ez adja ki. (valami rejtélyes befújás)

Eddig csak nagy szélben jött elő. Valakinek nem volt ilyen, vagy hasonló tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Ma este, mikor hazaértem a Corsával, vettem észre, hogy valami égett szag jön hátulról. Azt hittem a kipuffogó, de nem, a bal hátsó kerék volt forró. Fog a fék, emiatt melegedett fel. Menetteljesítményben nem vettem észre, hogy fogna, viszont épp annyira fog csak, hogy felmelegedett. A dob levételéhez kell valami célszerszám, úgy mint a régi keleti autóknál lehúzó?

Ha nincs vállasra kopva a dob, akkor simán letudod szedni.

Koronás anya le és leütöd, ha nem megy, akkor vissza kell tekerned az autómataállítót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.