Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nálam meg 110nél mintha valami nyikorogna bal hátul, de inkább a karosszéria, mintha a nagy szél valamit rángatna, rezegtetne...

Volunak is állóhelyzetben nagy szélnél van valami berregő hang bal hátulról, mint nekem.

Erre gondolok, h esetleg ez adja ki. (valami rejtélyes befújás)

Eddig csak nagy szélben jött elő. Valakinek nem volt ilyen, vagy hasonló tapasztalata?

Öregszik a kocsi. Nincs már annyira egybe mint régen. Biztos úgy hívják ezt a problémát, hogy a "korral jár" :D

Amúgy nekem is volt ilyen. De nálam csak annyi volt hogy az ajtónál lévő gumitömíttés kicsit lejebb csúszott és befújt a szél. Visszanyomtam jólett. :)

A másik amit megfigyeltem, hogy még az ajtónak a gombja felűl, berezonál. Jó mondjuk biztos a mély miatt, de ha leveszem és van egy erősebb löket akkor is berezeg. Szerintem tuti nem ez lesz a baja, de kitudja gondoltam leírom. :)

Vagy a küszöb van szérohadva és azon fúj át a szél vagy lehet a csomagtartónál valahol és azt hallod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a vezérlésnél az alsó fogaskereket, hogy tudom leszedni? (Amin a generátor szíja van)

Vagyis rögzíteni?

Valami tipp?

Mert akárhogy is próbálom elforog és nem tudom, hol megtámasztani!

A termosztát csere miatt újra kell állítani a vezérlést, mert elcsúszott a szíj...:(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a vezérlésnél az alsó fogaskereket, hogy tudom leszedni? (Amin a generátor szíja van)

Vagyis rögzíteni?

Valami tipp?

Mert akárhogy is próbálom elforog és nem tudom, hol megtámasztani!

A termosztát csere miatt újra kell állítani a vezérlést, mert elcsúszott a szíj... :(

Ha jól emlékszem 5-be raktuk és nyomtam a féket :)

Egy próbát megér. Remélem nem mondtam hülyeséget :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! Lehet hülye kérdés de felteszem: a generátornak van köze az alapjárat ingadozáshoz. Mostanában egyre gyakrabban ad sivító hangot a motortérből, főleg ha kicsit megküldöm a zenét is. A napokban csatlakozott hozzá hogy a fordulatszám mindig drasztikusan leesik hirtelen főleg amikor lassítok és pakolgatom vissza a sebességeket. Vagy van amikor pirosnál állok, a ford. kb 800-850en és 1szer csak lámpa felvillan ford le és az autó lefullad. Hibakódot eddig nem sikerült kiolvasni. Talán az alapjáratit kéne kitisztítani elsősorban, aztán lehet találgatni

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem 5-be raktuk és nyomtam a féket :)

Egy próbát megér. Remélem nem mondtam hülyeséget :D

Gyertya pipák le, jobb első kerék le, kulcs rá a csavarra,( bátorsággal megmarkolni :smartass: ), valaki ráindít üresben.

A zárójeles rész vicc, kulcs kitámaszt, pillanatra ráindítani és már fel is lazult, visszarakás menetrögzítővel.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem 5-be raktuk és nyomtam a féket :)

Egy próbát megér. Remélem nem mondtam hülyeséget :D

Jobb első kerék le, felbakolni, gyertyapipák le, kulcs a csavarra,(bátorsággal megmarkolni :smartass: ).

A zárójeles rész nem komoly, kulcsot megtámasztod, valaki pillanatra ráindít és már fel is lazult.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! Lehet hülye kérdés de felteszem: a generátornak van köze az alapjárat ingadozáshoz. Mostanában egyre gyakrabban ad sivító hangot a motortérből, főleg ha kicsit megküldöm a zenét is. A napokban csatlakozott hozzá hogy a fordulatszám mindig drasztikusan leesik hirtelen főleg amikor lassítok és pakolgatom vissza a sebességeket. Vagy van amikor pirosnál állok, a ford. kb 800-850en és 1szer csak lámpa felvillan ford le és az autó lefullad. Hibakódot eddig nem sikerült kiolvasni. Talán az alapjáratit kéne kitisztítani elsősorban, aztán lehet találgatni

Hát értelem szerűen minél jobban fogyasztod a kraftot az autóban annál jobban dolgozik a generátor, az pedig fogja a motort, alapjárat max egy pillanatra leeshet a fordulat de az alapjárati szabályzónak állítania kell azonnal, ha nem csinálja akkor takarítani kell az alapjáratit és a foglalatát, a hang pedig valószínűleg a generátor csapágya lehet, vagy csapágyaztatod vagy másik generátor, ezt nem részletezem korábban már kitárgyaltuk!

Link to comment
Megosztás:

Jobb első kerék le, felbakolni, gyertyapipák le, kulcs a csavarra,(bátorsággal megmarkolni :smartass: ).

A zárójeles rész nem komoly, kulcsot megtámasztod, valaki pillanatra ráindít és már fel is lazult.

Jobb első kerék le, felbakolni, gyertyapipák le, kulcs a csavarra,(bátorsággal megmarkolni :smartass: ).

A zárójeles rész nem komoly, kulcsot megtámasztod, valaki pillanatra ráindít és már fel is lazult.

Aha értem.

Csak az a gond, hogy a vezérlésem el van állítva így a ráindítás miatt, nem lesz baja a motornak?

Illetve lefele a föld felé próbáljam megtámasztani a kulccsal?

Bocs a sok hülye kérdéssel. :omg:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb topik, de szükségem lenne egy komplett kipuff rendszerre katalizátorral együtt. X14XE B corsa, mert amivel megvettem, az hulladék és nincs benne a katalizátor sem. (Az már csak részletkérdés, h. így hogyan kaphatott műszakit, ugyan is így hoztam el egy hete) Valaki tudna segíteni? Nem akarok újat venni, mert az költséges. Jó a bontott is :)

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok, nekem van egy 93-as B Corsám, olyan gondom lenne hogy mikor üzem meleg lesz a motor, utána a kilóméteróra nem működik. Vettem egy új spirált, de azzal is azt csinálta. Én arra gondoltam, hogy valami tengely vagy fogaskerék elkophatott és mikor bemelegszik a motor, elcsúszik. És ezért nem hajtja meg a spirált.

Találkoztatok már ilyen problémával? vagy nem az lehet a baj amire gondolok?

előre is köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Aha értem.

Csak az a gond, hogy a vezérlésem el van állítva így a ráindítás miatt, nem lesz baja a motornak?

Illetve lefele a föld felé próbáljam megtámasztani a kulccsal?

Bocs a sok hülye kérdéssel. :omg:

Hali!!!

Légkulcsot neki. Az leszedi.

Vagy a tárcsát egy patentfogóval meg lehet fogni.

Egyébbként miért akarod leszedni?

Link to comment
Megosztás:

P7080132_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ritkán torpan be,de amikor mérik akkor természetesen megcsinálja. :icon2:

4600-nál elvágták,addig 77.7LE. 4000-nél megvan a gyári 71 lova,amit alapból 5000-nél ad le,szóval azért csak történik valami,amíg be nem torpan.

Amikor éppen jól húz,akkor 5500-ig simán erősödik,szerintem olyankor megvan 95-100LE.

Viszont egyre erősödik a gyanú,hogy a chip sz@r. Talán a szétesett szénszűrőnek semmi köze hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Légkulcsot neki. Az leszedi.

Vagy a tárcsát egy patentfogóval meg lehet fogni.

Egyébbként miért akarod leszedni?

Légkulcs sajnos nincs. :(Pattentfogot majd megnézem.Azért akarom leszedni, mert amikor leszedtem a felsö fogaskeret, a termosztát csere miatt félre csúszott a szij. Valoszinu az also fogaskerek is elmozdult ezért újra kellene állitani a kerekeket. Jobb ötletem nincs.

Link to comment
Megosztás:

Ritkán torpan be,de amikor mérik akkor természetesen megcsinálja. :icon2:

4600-nál elvágták,addig 77.7LE. 4000-nél megvan a gyári 71 lova,amit alapból 5000-nél ad le,szóval azért csak történik valami,amíg be nem torpan.

Amikor éppen jól húz,akkor 5500-ig simán erősödik,szerintem olyankor megvan 95-100LE.

Viszont egyre erősödik a gyanú,hogy a chip sz@r. Talán a szétesett szénszűrőnek semmi köze hozzá.

Mondtam neked, hogy én TECH-1-el nézném élő adatokat menet közben.

Annyira belenyúltál már a lelkivilágába, hogy valami nincs meg.

Vagy a gyújtás szar, vagy elfogy az anyag.

Link to comment
Megosztás:

Légkulcs sajnos nincs. :(Pattentfogot majd megnézem.Azért akarom leszedni, mert amikor leszedtem a felsö fogaskeret, a termosztát csere miatt félre csúszott a szij. Valoszinu az also fogaskerek is elmozdult ezért újra kellene állitani a kerekeket. Jobb ötletem nincs.

Mivel leszel előrébb ha leveszed?

Link to comment
Megosztás:

Mivel leszel előrébb ha leveszed?

Tudtommal az feszítőgörgő mellett lévő kisebbik fogaskerék, ami mögötte van azon is van egy jelölés. Amit ha beállítók a megfelelő helyre illetve a felsőt is a gyári jelöléshez teszem akkor jónak kell lennie!

Vagy rosszul gondolom?

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal az feszítőgörgő mellett lévő kisebbik fogaskerék, ami mögötte van azon is van egy jelölés. Amit ha beállítók a megfelelő helyre illetve a felsőt is a gyári jelöléshez teszem akkor jónak kell lennie!

Vagy rosszul gondolom?

Hali!!!

Nem kell levenni semmit. Jelre kell állítani , és a szíjjat felrakni. A fogaskerekeket amúgy is csak egyféleképpen lehet felrakni.

Link to comment
Megosztás:

Mondtam neked, hogy én TECH-1-el nézném élő adatokat menet közben.

Annyira belenyúltál már a lelkivilágába, hogy valami nincs meg.

Vagy a gyújtás szar, vagy elfogy az anyag.

Szerintem a torpanás azért történik,mert olyankor elfelejt dúsítani a keveréken és visszaáll közel stock állapotba. Az anyag ne fogyjon már el,azért kapott 3baros pumpát. :D

Nagyjából ezt a 77-78le-t tudja produkálni a gyári 71-re a nagyobb kompresszió, nagyobb injektorfej,meg a nyitott katalizátor.

Mérés közben néztem,hogy szépen felszáll a fekete korom olyan 3000 környékén,nem sok,éppen csak jelzésértékkel,hogy megvan a 0.85 lambda (mert ugye ahol a füst ott az erő :sneaky: )

Haver 1.9tdi-jén van hasonló chip az is elfelejti néha a plusz kraftot,legközelebb leköttetem teljesen a chipet,aztán ha próbakörön nincs ez a torpanás,akkor 100% az a baja és szépen cserélik garanciában.Ha ez sem jön be,akkor jön majd a tech1,de nehéz lesz olyan szakit találni,aki a nem hajt el a 3.14csába a sz@rommal együtt.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Nem kell levenni semmit. Jelre kell állítani , és a szíjjat felrakni. A fogaskerekeket amúgy is csak egyféleképpen lehet felrakni.

az alsó fogaskerekre gondolsz? amire a generátor szijja megy fel? mert azon látok egy jelölést, de próbáltuk oda állítani, illetve a felson amin a vezerles szijja van azt is jelölésre állítottuk! és nem volt jó! mi sem értettük, hogy miért nem jó?!

Link to comment
Megosztás:

Üdv az Uraknak!

Volt némi szabadidőm így meló közben :D és utána olvasgattam a kipufogó témának. Ugye a katalizátor nincs benne a rendszerben. Emiatt lehet, h. a vas megy mint állat?? Mert ha igen, akkor felejtős, h. a műszaki lejártáig bármilyen cuccot is teszek bele :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Üdv az Uraknak!

Volt némi szabadidőm így meló közben :D és utána olvasgattam a kipufogó témának. Ugye a katalizátor nincs benne a rendszerben. Emiatt lehet, h. a vas megy mint állat?? Mert ha igen, akkor felejtős, h. a műszaki lejártáig bármilyen cuccot is teszek bele :evilgrin:

Értelemszerűen ellenállást jelent a katalizátor a rendszerben, tehát ha nincs bent akkor "jobban megy", mert könnyebb kitolni a kipufogógázt a rendszerből, de ettől nem lesz 10-20-30 le-vel több az autó de valamit segít, csak a műszakin nem megy át úgy, végül is hasonló mintha az egész autó alá egy komplett 45-ös vagy 65-ös rendszert tennél arra azt mondom hogy ér már valamit :)

Link to comment
Megosztás:

Ritkán torpan be,de amikor mérik akkor természetesen megcsinálja. :icon2:

4600-nál elvágták,addig 77.7LE. 4000-nél megvan a gyári 71 lova,amit alapból 5000-nél ad le,szóval azért csak történik valami,amíg be nem torpan.

Amikor éppen jól húz,akkor 5500-ig simán erősödik,szerintem olyankor megvan 95-100LE.

Viszont egyre erősödik a gyanú,hogy a chip sz@r. Talán a szétesett szénszűrőnek semmi köze hozzá.

A 451.9°C-os motorolaj-hőmérséklet nem sok egy kicsit? ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.