Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nem tudja esetleg valaki honnan tudnék a corsa-hoz kapcsolási rajzot szerezni? Főleg az a vezetékköteg érdekelne ami a számítógéptől megy a biztosítéktábla irányába, a műszerfal alatt. Ez egy 8 szálas köteg, ennek kéne a kiosztása.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudja esetleg valaki honnan tudnék a corsa-hoz kapcsolási rajzot szerezni? Főleg az a vezetékköteg érdekelne ami a számítógéptől megy a biztosítéktábla irányába, a műszerfal alatt. Ez egy 8 szálas köteg, ennek kéne a kiosztása.

Köszi.

A szervizkönyvben bent van egy halom kapcsolási rajz, ha kell küldj privátba email címet és küldöm, lehetőleg ne citromailt, meg freemailt. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez nem keménység kérdése, majd rájön magától :D Lehet szopni rendesen egy AGR cserével, de igazán akkor szívatná magát, ha tigrája lenne. :D

Nem őszinte a mosolya annak, akinek a lábán átmegy egy úthenger, de az enyém az, ugyanis elfogyott a hibajelem. Mondtam én, hogy a hétvégi szerelgetés után megjavult, azaz megjavítottam tudattalanul. Az az emlegetett gumicső a pillangószelep és az öntvény légelosztó között... Na az volt rosszul visszatolva, mert türelmetlen volt a szerelő, hogy az anyja erre meg arra! Nem teljesen tömör még a rendszer, de majd rendelek hozzá mindenféle csövet, csatlakozót, akkor tökéletesnek kell lennie.

Az a 7l feletti fogyasztás nekem sok, bármit mondtok. Volt egy 2l-es scorpióm. Városban megvolt neki a 9l, de autópályán 130-ig csak 7,2-t, 160-180-nál 8,5-t fogyasztott. Naná, hogy 160-nal mentem :)

Az egy ócska, korszerűtlen szívómotor volt, ez meg ugye egy takarékos, környezetbarát 16 szelepes, injektoros "csoda". Mi a bánattól kellene ennek ugyanannyit fogyasztania, vagy többet, amikor a scorpio majdnem 1,5tonna volt, ez meg nincs 1 tonna és nem is hajszolom? Mielőtt kitalálná valaki, hogy a katalizátor hiánya miatt: volt a fordban is, igaz hogy szabályozatlan, de az is fojtás volt..., tehát az nem magyarázza.

A vezérlőmön a következő feliratok vannak: BZKW, 096017, 16214239. Nem tudom, melyik releváns, utolsót gyári számnak gondolom.

A hűtés kiválóan működik, kapcsol ki-be. Ha valakinek kell egy thermokapcsoló (a 2 érintkezős), rettentő olcsón eladom, mert feleslegesen vettem meg.

Link to comment
Megosztás:

Gyorsulás 0-100 km/h (mp): 11.0 (13.5) Végsebesség (km/h): 180 (172) Fogyasztás városban (l / 100 km): 10.7 (11.3) Fogyasztás országúton (l / 100 km): 5.6 (6.3) Átlagfogyasztás (l / 100 km): Üzemanyagfajta: 95

ezek a gyári adatai a kocsidnak (1.4 16V), én se szeretem, hogy az 1.2-es motor (8V) sokat eszik városban a 4 km-es munkába járásom során, ami 11 lámpán át vezet.

Link to comment
Megosztás:

Ha megvan a válasz, tedd közkinccsé, mert engem is érint a dolog. nagyon mutatós a fehér hátlapos műszer.

Lehet bele tenni fordulatszámmérős órát gond nélkül bármelyik B Corsába, van amelyikbe nincs behúzva a műszerfalhoz a zöld szám ami a fordulatszám jelet adja az órába, de ez könnyen behúzható.

Lehet használni, Tigra órát is, B Corsa órát is megbontás nélkül!

Lehet B Corsán cserélni a régi lökháritókak, elől és hátul is az újabb faceliftesre.

(Megelőztem a kérdéseket) :)

Ez ki kellene írni a lap tetejére, mint GYIK, mert ez minden 10. oldalon le van írva és heti 1x valaki mindig megkérdezi! :)

Link to comment
Megosztás:

Ha tudok segítek, de a meló mellett azt a kevés szabadidőmet nem szivesen áldoznám más mocijának javítására.

Látok én elég motort hétközben is. :D

Nem olyan bonyolult motor ez, mint ahogy sokan hiszik, csak félnek az ECOTEC felírattól.

Lényegében egy C14SE, csak 8-cal több szelepe van benne. :D

Akkor ha nem gond kérnék pár jótanácsot! : kicseréltem az olajteknő szimeringjét mert már eléggé szivárgott az olaj aztán gondoltam akkor már a szelepfedél szimeringet is kicserélem ez már azért húzósabb hogy kéne elkezdenem mire figyeljek a szerelés során és mi kell hozzá? ill. ha már lekaptam szelepfedelet mit érdemes még megnézni? jah ha esetleg valakinek van 1.4 16v hűtője ventillátorral szóljon! (persze csak ha eladná) :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha nem gond kérnék pár jótanácsot! : kicseréltem az olajteknő szimeringjét mert már eléggé szivárgott az olaj aztán gondoltam akkor már a szelepfedél szimeringet is kicserélem ez már azért húzósabb hogy kéne elkezdenem mire figyeljek a szerelés során és mi kell hozzá? ill. ha már lekaptam szelepfedelet mit érdemes még megnézni? jah ha esetleg valakinek van 1.4 16v hűtője ventillátorral szóljon! (persze csak ha eladná) :D

egy után gyártott hűtőt kapsz 19ért teli árban jó minőségűt, ventilátort meg 30körül de gondolom nem szánsz ennyit erre a történetre :) ami meg az ac-t illeti, ilyen 12-18között szokta nekünk hozni egy srác az újakat ilyen típusokhoz, de minek Neked nagyobb bele? tunyingverda lesz? :)

Link to comment
Megosztás:

egy után gyártott hűtőt kapsz 19ért teli árban jó minőségűt, ventilátort meg 30körül de gondolom nem szánsz ennyit erre a történetre :) ami meg az ac-t illeti, ilyen 12-18között szokta nekünk hozni egy srác az újakat ilyen típusokhoz, de minek Neked nagyobb bele? tunyingverda lesz? :)

nem nagyobb kell csak x14xe hez való az1.6 gsi be valót csak érdeklődésképpen írtam h nagyobb nyomással ahozz konfigurált ecu val de nekem teljesen jó az ami gyárilag van hozzá ez az árkategória a kinai gyártmányra vonatkozik gondolom azok nagyon ######án működnek én egy 10esért vetem 1 év garival csak kibaszott hangosak úgy süvít hogy még a kocsi melett 5méterre is hallani azt az éles hangot egyébként most kezdem bontani a szívósor felsőrészét hogy hozzáférjek a szelepfedélhez aztán meg azt is leszedem ha valaki tud valami hasznosat irjon köszi

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha nem gond kérnék pár jótanácsot! : kicseréltem az olajteknő szimeringjét mert már eléggé szivárgott az olaj aztán gondoltam akkor már a szelepfedél szimeringet is kicserélem ez már azért húzósabb hogy kéne elkezdenem mire figyeljek a szerelés során és mi kell hozzá? ill. ha már lekaptam szelepfedelet mit érdemes még megnézni? jah ha esetleg valakinek van 1.4 16v hűtője ventillátorral szóljon! (persze csak ha eladná) :D

Figyelni nem nagyon kell semmire, szétszeded, berakod az újat, lehetőleg ne a legolcsóbbat.

Ha netán biztosra akrarsz menni, kenhetsz rá tömítő pasztát, de ha nincs elvetemedve a fedél, szerintem felesleges.

Óvatosan húzd le a csavarjait a szelepfedélnek, nem kell izomból megtépni.

Ja és nem szimmering, csak tömítés, a szimmering az más. :)

és még szintén x14xe hez ac pumpa is érdekelne egyébként nagyobb (pl 1.6 gsi ac-től erősebb lessz ha hozzá van állitva az ecu?)

Nem kell semmit állítani, a nagy nyomású AC kb 3Bar körüli nyomást állít elő, a 16V motorokhoz mind ugyanez van, a benzinhídon lévő nyomásszabályzó úgysem enged fel több nyomást, szal nem kell aggódni.

Nekem pl egy B Veci pumpája van bent.

Link to comment
Megosztás:

Még mindig az X14XE motor...

A váltóból jön az olaj (vagy megy, nekem mindegy). de nem a féltengely szimmeringnél, hanem a váltókarnál és igen szépen jön belőle. Biztos van ott is egy tömítés, ami mostanra csak dekoráció. a cseréjéhez ki kell venni a váltót+motort, vagy elég felülről megbontani? Az olajsártól nem látok semmit a váltón, errefelé meg nem úgy van, hogy csak fogom magam és az utcán jól lemosom :) Esedékes a vezérműszíj cseréje. Itt készletben adják vízpumpával (pl. http://www.ebay.de/itm/Zahnriemen-Wasserpumpe-Thermostat-Opel-Corsa-B-/230733415550?pt=DE_Autoteile&hash=item35b8c8847e ).

Ez már az a "korszerű" motor, amin mindenképp érdemes cserélni a szíjjal, vagy kicsi az esélye, hogy megfosik két cseretermin között és elég a feszítőcsere hozzá?

Láttam csodaszép célszerszámot ( http://www.ebay.de/itm/MOTOR-EINSTELLWERKZEUG-OPEL-CORSA-A-B-12V-ASTRA-G-16V-WERKZEUG-ARRETIERWERKZEUG-/270980777858?pt=DE_Autoteile&hash=item3f17b68782 ) a cseréhez. Indokolt, vagy anélkül is menni fog?

Utolsó kérdés. ebbe a motorba más szíj, feszítő és vízpumpa megy, mint a többibe?

Link to comment
Megosztás:

Figyelni nem nagyon kell semmire, szétszeded, berakod az újat, lehetőleg ne a legolcsóbbat.

Ha netán biztosra akrarsz menni, kenhetsz rá tömítő pasztát, de ha nincs elvetemedve a fedél, szerintem felesleges.

óvatosan húzd le a csavarjait a szelepfedélnek, nem kell izomból megtépni.

Ja és nem szimmering, csak tömítés, a szimmering az más. :)

Nem kell semmit állítani, a nagy nyomású AC kb 3Bar körüli nyomást állít elő, a 16V motorokhoz mind ugyanez van, a benzinhídon lévő nyomásszabályzó úgysem enged fel több nyomást, szal nem kell aggódni.

Nekem pl egy B Veci pumpája van bent.

Köszönöm az infókat! remélem majd én is tudok segíteni valamiben! :)

Link to comment
Megosztás:

Még mindig az X14XE motor...

A váltóból jön az olaj (vagy megy, nekem mindegy). de nem a féltengely szimmeringnél, hanem a váltókarnál és igen szépen jön belőle. Biztos van ott is egy tömítés, ami mostanra csak dekoráció. a cseréjéhez ki kell venni a váltót+motort, vagy elég felülről megbontani? Az olajsártól nem látok semmit a váltón, errefelé meg nem úgy van, hogy csak fogom magam és az utcán jól lemosom :) Esedékes a vezérműszíj cseréje. Itt készletben adják vízpumpával (pl. http://www.ebay.de/i...=item35b8c8847e ).

Ez már az a "korszerű" motor, amin mindenképp érdemes cserélni a szíjjal, vagy kicsi az esélye, hogy megfosik két cseretermin között és elég a feszítőcsere hozzá?

Láttam csodaszép célszerszámot ( http://www.ebay.de/i...=item3f17b68782 ) a cseréhez. Indokolt, vagy anélkül is menni fog?

Utolsó kérdés. ebbe a motorba más szíj, feszítő és vízpumpa megy, mint a többibe?

Szerintem neked is ott enged mint nálam az 1.2-esben, a váltókulissza szimeringje enged, nem nehéz kicserélni és egyedül visszarakásnál kell figyelni hogy a villa ugyan oda kerüljön ahol volt, másképp nem tudsz váltani.

Terveztem erről egy leírást, csak még nem jutottam el odáig hogy megírjam, ha nem életbevágó a cseréje várj hétvégéig akkor megcsinálom a leírást és az alapján könnyen megoldod.

(Héten sajnos nem fog menni, mert egy fos Suzuki Swift-be kell kp. zárat építenem, szemét sz@r univerzális hátul nem fér el ráadásul bowdenre tegyél rudas megoldást :D)

Link to comment
Megosztás:

Jó estét!

Corsa B 1.4i C14NZ '94 kicsikémnek szeretném a lengéscsillapítóját, főleg hátul megerősíteni.

Nem ültetni, hanem inkább emelni szeretném, erősebb rugó+lengéscsillapítót szereltetnék bele.

  • Kérdésem: milyent és hol tudok beszerezni, ill. gondoltam még az Air Springre is a rugó közepébe.

Jelenleg 145/80r13 papucsok vannak fenn, de szeretném nagyobbra cserélni.

  • Kérdésem: mekkora lehet a legnagyobb?

Én a 165/70r14 és 175/70r14 gondoltam.

Köszönettel,

Csaba

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.