Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Kedves Fórumozók!

Első autó vásárlására készülök és egy Corsa B felé hajlik a szívem. Szeretném kikérni a tapasztaltabbak véleményét, hogy vásárláskor mire kell figyelni, mik a tipikus hibák. Fogyasztás terén melyik éri meg jobban: 1.0, 1.2, 1.4 benzin. Mennyibe kerül a fenntartása, stb...

Előre is köszönöm annak, aki válaszol!

Üdv: Alexandra

Link to comment
Megosztás:

Szerintem igen, mert bent van a 9. tüske amire elvileg a f.szám jelének kell lennie. (Egyébként ez Corsa B-ből származó fénykép vagy más típus, mert eléggé furcsa nekem, de lehet hogy már régen láttam kiszedve azért furcsa :D)

Szia! Igen, ez a mi 1993.12. havi C14NZ B Corsánknak a műszerfala. Az jó lenne, ha menne a fordulatszám is.:-)

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumozók!

Első autó vásárlására készülök és egy Corsa B felé hajlik a szívem. Szeretném kikérni a tapasztaltabbak véleményét, hogy vásárláskor mire kell figyelni, mik a tipikus hibák. Fogyasztás terén melyik éri meg jobban: 1.0, 1.2, 1.4 benzin. Mennyibe kerül a fenntartása, stb...

Előre is köszönöm annak, aki válaszol!

Üdv: Alexandra

Hali gali! :)

1.0 fogyaszttás terén nem vagyok ott, az 1.2 és 1.4 mármint a c12nz és a c14nz, x14sz majdnem azonos fogyasztáson van 5-6-7körül. Persze az 1.2 kevesebb, viszont mivel nem korszerű motorok ezért ahhoz képest sokat esznek, ez a 6-7L-re gondolok..

Van 1.4ből még 2 fajta, ami erősebb és többet is eszik ez a c14se és x14xe ez 7-10L között.

Ezek kb. értékek, az 1.0 kellene meérdeklődni, mert az erősebb is mint, az 1.2-es korszerűbb motor, bár, drágább és újabb, ezért hamarabb romlik. :)

Típushibák? :) Sok van, de hozzáértőt vigyél. a Legszembetűnőbb a rohadás. A díszlécek mentén, alatt, küszöb, doblemez, kereszttartó, ajtók alja, a többi meg észrevehető.

Teszt körnél, nézzéttek a az alapjáratot, a rángatást, azokba bele lehet kötni, ha alkudozni akarsz. :)

Van még ennek titka, de általánosságban ennyi.

Link to comment
Megosztás:

de a választ nem kaptam meg, tudnál esetleg válaszolni ? :)

Írd be a vezérlőd típusát (évjárat és motorkód is elég lesz talán) és a hozzáértők egyből megmondják. ECU-függő, van amelyik eltűri, de van amelyik azonnal bevillantja a motorhiba lámpát, aminek az a veszélye, hogy igazi hibát nem fogsz látni, hiszen állandóan világít. Ha le lehet vakolni, nem fogja megváltoztatni a fogyasztásod, ha mégis, inkább csak javul.

Link to comment
Megosztás:

ne piszkáld.

JOhnny, képzeld, elmúltak a hülye hibajelzések. Aztán vasárnap az anyósom elé mentem, megeresztettem a ménest az autópályán: P0400 és P1405. Szombaton belefekszem és készítem a hideg zsíroldót, meg a WD40-t a szájának.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumozók!

Első autó vásárlására készülök és egy Corsa B felé hajlik a szívem. Szeretném kikérni a tapasztaltabbak véleményét, hogy vásárláskor mire kell figyelni, mik a tipikus hibák. Fogyasztás terén melyik éri meg jobban: 1.0, 1.2, 1.4 benzin. Mennyibe kerül a fenntartása, stb...

Előre is köszönöm annak, aki válaszol!

Üdv: Alexandra

Hi,

amit Pisti írt nagyjából úgy lehet számolni,az 1.0 moci nagyjából 5literrel beéri,legalábbis vagy egy hölgy ismerősöm és ő városban ennyikkel járkál. Egy ilyen autónál a költségek (autós szinten nézve) filléresek, bár általában sztem ritka az olyan B corsa ami vagy ne rohadna picit vagy ne lenne vmi baja,de ha egyszer rendbe van hozva rendesen akkor sokáig használható kisautó lesz. HA van rá pénzed és mondjuk felszereltebb esetleg klímás tipust szeretnél akkor egy 98-00 között 1literest vennék, vannak ezekből jól felszereltek típusok is (klíma szervó abs)

Link to comment
Megosztás:

JOhnny, képzeld, elmúltak a hülye hibajelzések. Aztán vasárnap az anyósom elé mentem, megeresztettem a ménest az autópályán: P0400 és P1405. Szombaton belefekszem és készítem a hideg zsíroldót, meg a WD40-t a szájának.

Vegyél vazelint is, hogy ne fájjon a szád :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a szervós témához történt hozzászólásokat!

Az elektromos szimpatikusabb de majd meglátjuk mi lesz belőle.

Csak egy gondolat ehhez a szervós dologhoz,nekem gyárilag szervós volt az autó de előző héten legyártattam a hidraulika csövet hozzá és lehet hogy csak beképzelem de olyan könnyű most tekerni a kormányt mint egy city szervós puntóban :) szóval lehet az is számít a tekerés szempontjából hogy milyen csőben megy át a hidraulika olaj vagy hogy mennyi nyomást bír (ez a mostani elvileg 20bar--ig bírja) :)

Link to comment
Megosztás:

Biztosan van eladó jó négyszelepes,(1.0,1.2-1.4) de én még egyel sem találkoztam.

Úgy volt,hogy hozok egy osztrák x14xe-t,de egy henger nem ment így közel sem mertem menni hozzá.

Meg haverhoz hoztak egy x12xe-t rángat,leáll.

úgy vitték el,hogy már nem állt le,de rángatott hibakód nélkül.

nem agr,nem lambda,nem légtömegmérő,nem fojtószelep-egység.

szerintünk a vezérlés mászkált,mivel biciklilánc tekeri a vezérlést az 1.0 12V és 1.2 16V estében így nem is csoda meg az olajnyomás feszíti a láncot. nem egy erős konstrukció.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem amúgy fanatikusokon kívül senkinek nem jó buli egy B korza manapság. Egyszerűen kiöregedtek,itthon borzalmas állapotban van az eladó darabok 99%-a még a facelift utáni példányok is.Persze kinek mi a borzalmas,valaki észre sem veszi,hogy egy határ szar. Kint is,ami szép és jó az 1200-1500eur. Nem herdálják őket ott sem. Lehet 500-ért is jót de azt a nepperek úgyis megveszik,majd itthon eladják.

Rakni kell még hozzá kicsit aztán valami újabbat.

De mindenki azt csinál amit akar természetesen.

Link to comment
Megosztás:

Biztosan van eladó jó négyszelepes,(1.0,1.2-1.4) de én még egyel sem találkoztam.

Úgy volt,hogy hozok egy osztrák x14xe-t,de egy henger nem ment így közel sem mertem menni hozzá.

Meg haverhoz hoztak egy x12xe-t rángat,leáll.

úgy vitték el,hogy már nem állt le,de rángatott hibakód nélkül.

nem agr,nem lambda,nem légtömegmérő,nem fojtószelep-egység.

szerintünk a vezérlés mászkált,mivel biciklilánc tekeri a vezérlést az 1.0 12V és 1.2 16V estében így nem is csoda meg az olajnyomás feszíti a láncot. nem egy erős konstrukció.

ok,akkor mit vennél mondjuk hasonló árban és évjáratban? egyes puntót? régebbi cliót? egyik sz@arabb mint a másik...sztem a corsáknak van még ebben a kategóriában a legkevesebb bajuk

Link to comment
Megosztás:

Szerintem amúgy fanatikusokon kívül senkinek nem jó buli egy B korza manapság. Egyszerűen kiöregedtek,itthon borzalmas állapotban van az eladó darabok 99%-a még a facelift utáni példányok is.Persze kinek mi a borzalmas,valaki észre sem veszi,hogy egy határ szar. Kint is,ami szép és jó az 1200-1500eur. Nem herdálják őket ott sem. Lehet 500-ért is jót de azt a nepperek úgyis megveszik,majd itthon eladják.

Rakni kell még hozzá kicsit aztán valami újabbat.

De mindenki azt csinál amit akar természetesen.

most komolyan minek jársz ide? ez nem a B corsa fikázók köre...rengeteg olyannal találkoztam nap mint nap hogy drágább, újabb és "márkásabb" autók egy fillért nem érnek,minden bajuk van 5-7 évesen is csak ott ugye nem pár ezer forintos tételek vannak mint egy corsánál...és nyilván ha az embernek lenne többje,akkor rakna hozzá és venne vmi újabbat

Link to comment
Megosztás:

ok,akkor mit vennél mondjuk hasonló árban és évjáratban? egyes puntót? régebbi cliót? egyik sz@arabb mint a másik...sztem a corsáknak van még ebben a kategóriában a legkevesebb bajuk

Itthoni tizenéves autót soha többet. Esetleg amit régóta ismerek.

Az olcsó regadó miatt mindeki hordja beleféle a tényleg megkímélt szervizelt euro1-2t-is.

Akinek meg maradt még itthoni hulladék az nagyon igyekszik megvállni tőle. Mindenféle trükkel.

Ismerősömék vettek 1.0 99-es jómagyar corsát 500ért,úgy indult a történet,hogy motorcsere. :D

Link to comment
Megosztás:

most komolyan minek jársz ide? ez nem a B corsa fikázók köre...rengeteg olyannal találkoztam nap mint nap hogy drágább, újabb és "márkásabb" autók egy fillért nem érnek,minden bajuk van 5-7 évesen is csak ott ugye nem pár ezer forintos tételek vannak mint egy corsánál...és nyilván ha az embernek lenne többje,akkor rakna hozzá és venne vmi újabbat

Az utóbbi időben mintha minden post azzal kezdődne,hogy vettem egy B corsát,de egy határ szar,mint kiderült,mit csináljak...

Link to comment
Megosztás:

Az utóbbi időben mintha minden post azzal kezdődne,hogy vettem egy B corsát,de egy határ szar,mint kiderült,mit csináljak...

HAKA?!?!?! :goofy: Nagyon rád ragadt vmi.. Front van? :omg:

Természetes ilyen korú autóktól mit lehet várni? És ez nem csak a Corsáról szól, akármelyikről...

Bár gondolj bele, ha nem is Opelt kéne szidni, hanem egy franciával járnál így, amit még szerelni sem lehet és 3x annyi az alkatrész is... Nah akkor mit gondolnál.

Átlagban nincs az embereknek annyi pénzük, h az autót normálisan karbantartsák és szereljék, helyette addig mennek míg szétesik, majd pedig eladják és akkor jön ide a fórumra, h huu ez a baj, huu az a baj.

Nem hiába mondja mindenki, h CSAK hozzáértővel szabad autót venni. Persze Ő se lát mindent, de sok mindent ki lehet szűrni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.