Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Helló mindenkinek!

Van egy X12XE-m és csattognak a hidrotőkéi. Az olaj le lett cserélve, valamint kapott a motor egy hidrotőke adalékot is. Kicsit tompult a csattogás de sajnos hidegindításnál még mindig nagyon csattog. Ha bemelegszik a motor utána csökken a zaj, de még mindig hallható. Az olajcsere óta 100 km-et mentem csak. Lehet, hogy még idő kell neki? Vagy ki találkozott már hasonló helyzettel már?

Link to comment
Megosztás:

Ötajtós Corsában eltörött a hátsó szélvédőmosó csöve. Meg tudjátok mondani merre van hátravezetve a tartálytól?

Milyen csővel érdemes pótolni?

köszi

P.

Ugyan ott megy a 3 és 5 ajtósban is, vagyis a bal oldali ajtók fölött a tetőkárpit alatt, az A oszlopon van felvezetve.

Általában az átvezető gumi tövében szokott eltörni a cső és folyik be a csomagtérbe a mosólé.

Autósboltban lehet venni fekete szilikoncsövet, azzal és egy toldó műanyaggal ki tudod javítani.

yso3bsvf7uk8nahkps0rnzc144gas9.jpg

o6q2is1wpb5hje77z0q0up9ysktif4.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ugyan ott megy a 3 és 5 ajtósban is, vagyis a bal oldali ajtók fölött a tetőkárpit alatt, az A oszlopon van felvezetve.

Általában az átvezető gumi tövében szokott eltörni a cső és folyik be a csomagtérbe a mosólé.

Autósboltban lehet venni fekete szilikoncsövet, azzal és egy toldó műanyaggal ki tudod javítani.

Az átvezetőnél volt eltörve, és elég jól visszacsúszott a tetőben, de végül sikerült megtalálni a végét, és megtoldani.

Köszi mindenkinek a segítséget!

P.

Link to comment
Megosztás:

Leírtak szerint betanítottam az alapjárati motort, most az új ugyanazt csinálja mint a régi, tehát alapjárat általában 900-1000 között néha felpörög 1200-1600-as tartományig. Sárga lámpát dob hosszabb országút után (35-ös hibakód = alapjárati motor).

Mit kellene még átnéznem, hol lehet a gond?

Szia, én leszedtem az egész befecskendező házat (injector) és atomokra szedtem, fogkefe, benzin, rongy meg minden ami hozza le a dzsuvát.

Ugyan ez volt motor bemelegedett, rövidebb idők után alapjáraton, kis lámpa kigyullad és 35.- ös kód. Vettem is egy alapjáratit, mondom hátha elég (előtte régi takarít patyolatra, semmi) , de semmi. szereztem egy tömítést a cromaxnál a szívósor és az injektorház közé, mert ha leszedem akkor tutti csere. Ellenőriztem a vákumcsöveket, ami nagyon régi vettem a helyére másikat, meg vettem kis alakú csavarható bilincset, hogy ne sz*pjak azokkal a gyári kattintósokkal a benzinnél.

Szóval full takarítás és aztán eltűnt a kód. Ez X12Sz Motor

Sok sikert, mondom szerezz be tömítést is 1000 Huf alatti tétel (amit én nem vallottam be hogy szétszakítottam leszedéskor és 2 napig térdelt a paripa :)

Link to comment
Megosztás:

köszi, valamiért még mindig beleér a kipufogó cső a hátsó hídba mikor hárman ülnek hátul, de nincs ötletem már hogy hogy forgassam hogy jó legyen.

Csak a cső legfelső helyzetben nem fog hozzáérni,ilyenkor a hátsó dob ferdén dől a kerék felé és lejt hátrafelé. Egyáltalán nincs vízszintben. Nekem így lett jó csak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akadt pénteken egy kis problémám műszaki vizsgán. Annyi csak, hogy én Szlovákiában vizsgáztatom a kocsit, és akadt némi probléma. A műszaki állapota teljesen rendben volt, de viszont egy olyan dolog derült ki, ami eddig a számomra s rejtett volt. A forgalmiban X14SZ motor van beírva, viszont a motorba beütve C14SE van. Már egy ideje foglalkozom a kocsimmal, és láttam jó néhány típusú motort corsákban, és a legjobb tudomásom szerint az enyémben tényleg X14SZ van, ahogy azt a forgalmi írja, legalábbis kinézetre az. Az előző tulaj lecserélhette a motor alsó részét, amibe be van ütve a motorkód, a felsőt (hengerfej,...stb) meg visszaépítette az eredetit? Kicsit bizonytalan vagyok a dologban ezek után. Valaki tenne fel képet mindkét motortípusról? Illetve szerintetek lehetséges a két motorrész összeépítése?

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Akadt pénteken egy kis problémám műszaki vizsgán. Annyi csak, hogy én Szlovákiában vizsgáztatom a kocsit, és akadt némi probléma. A műszaki állapota teljesen rendben volt, de viszont egy olyan dolog derült ki, ami eddig a számomra s rejtett volt. A forgalmiban X14SZ motor van beírva, viszont a motorba beütve C14SE van. Már egy ideje foglalkozom a kocsimmal, és láttam jó néhány típusú motort corsákban, és a legjobb tudomásom szerint az enyémben tényleg X14SZ van, ahogy azt a forgalmi írja, legalábbis kinézetre az. Az előző tulaj lecserélhette a motor alsó részét, amibe be van ütve a motorkód, a felsőt (hengerfej,...stb) meg visszaépítette az eredetit? Kicsit bizonytalan vagyok a dologban ezek után. Valaki tenne fel képet mindkét motortípusról? Illetve szerintetek lehetséges a két motorrész összeépítése?

Előre is köszi a segítséget.

Nem olyan nehéz róla képet találni google-al:

X14SZ:

http://www.corsa.ja.pl/img/x14sz.jpg

C14SE:

http://www.corsa.ja.pl/img/c14se.jpg

Mivel az SE hengerfej rámegy az NZ/SZ hengerfejre, így visszafelé is kompatibilis.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy nemrég meghalt az ac-m, de ugye mielőtt kiderült volna mi a hiba elég sokat önindítóztam az autóval( értelemszerűen nem ment) majd , ac-t kicseréltem, ezután 4-5 indításig minden ok, majd szép fokozatosan elkezdett indításnál "kerregni" az önindító, a motort rendben elindítja, illetve amint elindul a motor,elhallgat. Kérdésem az lenne, hogy önindító csere segítene-e vagy más a hiba? Illetve, bármelyik corsa b önindító jó bele? A motorkód c12nz

Köszönöm előre is

Link to comment
Megosztás:

Hát ez csupa jó hír. Akkor kezdődhet a véget nem érő papírmunka.

Mondjuk itt az a szívás, hogy nemcsak a teljesítmény többlet miatt kell fizetned, hanem még a rosszabb környezetvédelmi besorolás miatt is. Bár aztán szlovákiában lehet, hogy más a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk itt az a szívás, hogy nemcsak a teljesítmény többlet miatt kell fizetned, hanem még a rosszabb környezetvédelmi besorolás miatt is. Bár aztán szlovákiában lehet, hogy más a helyzet.

Szlovákiában a nagyobb teljesítmény nem jelent különösebb költséget, max akkor, amikor kötöd a biztosítást. A környezetvédelmi vizsga pedig csak annyi, hogy átment vagy nem, nincsenek kategóriák. Most csak azért szívom a fogam, mert így elég macerás lesz átíratni a forgalmiban a motorkódot.

Link to comment
Megosztás:

Ha csinálsz képet a dugókról,akkor megmondom,hogy SE vagy SZ dugó van benne. :D

Amúgy az SE-é kád alakú,az SZ-é meg teljesen kör alakú mélyedéssel rendelkezik.

Egyszerűbb ha nem olvasható a motorszám,szerintem.

Abban most már 100%-ig biztos vagyok, hogy a motor "felső" része x14sz, az alsó van kicserélve c14se-re. Valamiért az előző tulaj így oldotta meg. Csak engem meg megszivatott rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Abban most már 100%-ig biztos vagyok, hogy a motor "felső" része x14sz, az alsó van kicserélve c14se-re. Valamiért az előző tulaj így oldotta meg. Csak engem meg megszivatott rendesen.

Ez magyar forgalmiba annyi,hogy kérsz egy papírt egy szervizben,hogy motorszám nem olvasható. Majd okmányirodában 6000ft-os új forgalmiba beírják,hogy nem olvasható elhasználódás miatt. Persze,nem ott kell kérni ilyen igazolást ahol fennakadnak egy ilyen dolgon.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.