Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, remélem van hozzáértő erre felé.

Egy '94-es isuzu 1,5 td-s corsám van. Mostanára megadta magát a motor. Azt mondják, hogy a motor felújítás arany árban történik, lehet, hogy jobban járok egy motor cserével. A hozzáértők szerint az F astrának az 1,7-es Isuzu motorját bele lehet rakni az 1,5 helyére (nem mindegy, hogy 65LE vagy 82LE).

Ki hallott már ilyenről, ki csinált már ilyet, vagy tud-e valaki ajánlani egy olyan embert aki ilyet csinált, vagy tud csinálni ilyet.

Előre is köszönöm a sok segítséget.

További szép és radar mentes napot :)

Karikusz

Link to comment
Megosztás:

Szert tettem egy 1.7 D corsa B-re. Olyan tuneteket produkal [...] mintha akksirol ment volna egesz vegig, es a generator nem toltene DE a toltes jelzo nem gyullad ki hatarozottan, es szinkronbe parzslik a kezifek jelzovel.

Szia!

Szerintem valamilyen rövidzárlat lehet, ami leszívja az akksit. Én akkor jártam hasonlóképpen, amikor az izzítórelé "forrt össze", nem kapcsolt szét és az szépen megzabálta pár óra alatt az akkut.

A töltéskijelző attól, hogy nem gyullad ki, még lehet, hogy nem tölt. Tőlem jártasabb elektronyos kollégák biztos el tudják mondani, hogy a primer feszültség, szénkefék stb. világában hogy is zajlik ez pontosan.

j.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A segitsegeteket kernem,

Szert tettem egy 1.7 D corsa B-re. Olyan tuneteket produkal hogy:zsir uj akksi be, poc rof, majd kb 200 km utan az uzemanyag szint jelzo elkezd rohamosan nulla fele menni, a toltes jelzo es kezifek lampa parazslik, vizhofok jelzo megy vissza alapra, neha motor diag lampa es legzsak ell lampa is kivillan halvanyan. Majd jol megallok, motor leallit es utana meg nem indul, mert az akksi teljesen lemerult. Ugy fest mintha akksirol ment volna egesz vegig, es a generator nem toltene DE a toltes jelzo nem gyullad ki hatarozottan, es szinkronba parazslik a kezifek jelzovel.

Van valami otletetek ?

Koszi,

vegyigyumi

Én a helyedben (ha beindul az autó), mérnék egy feszültséget az akkumlátoron. Könnyen előfordulhat az előttem mondott zárlat. Valószíbűleg egy hibás fogyasztó olyan mértékű áramfelvételt produkál, hogy nincs megfelelő töltésed. Ez nem azt jelenti, hogy a generátor nem megy, csupán annyira leszívják a feszültséget, hogy nincs érdemleges töltés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A segitsegeteket kernem,

Szert tettem egy 1.7 D corsa B-re. Olyan tuneteket produkal hogy:zsir uj akksi be, poc rof, majd kb 200 km utan az uzemanyag szint jelzo elkezd rohamosan nulla fele menni, a toltes jelzo es kezifek lampa parazslik, vizhofok jelzo megy vissza alapra, neha motor diag lampa es legzsak ell lampa is kivillan halvanyan. Majd jol megallok, motor leallit es utana meg nem indul, mert az akksi teljesen lemerult. Ugy fest mintha akksirol ment volna egesz vegig, es a generator nem toltene DE a toltes jelzo nem gyullad ki hatarozottan, es szinkronban parazslik a kezifek jelzovel.

Van valami otletetek ?

Koszi,

vegyigyumi

Pedig nekem mikor ilyet csinált az 1.6D Kadettem, akkor annak generátorfelújítás lett a vége...

Link to comment
Megosztás:

Igen fél liter elég lesz , szettet én még nem használtam , egyébként féktartályra ráírják milyen fékolaj kell bele , de asszem Dot 4-es , amit érdemes megnézni nem e folyik vhol a fékolaj vagy melyik fékbetét van elkopva ,mert csak úgy tűnik el a fékolaj ha kopik a fékbetét vagy ha vmelyik munkahenger enged .(általában a hátsó keréknél szokott lenni a ludas, de egy munkahenger 5-e körül van )Üdv Pety :)

Na, fékolaj le lett cserélve. Bal hátsó szelepen qrva sok levegő jött ki, meg nem is volt rendesen meghúzva, a többi nem volt vészes, de azért kinyomattam a régi olajat. Most azért sokkal jobb a fék, de még a héten le kell cserélnem a hátsó fékpofákat, mert igen egyenletlenül koptak eddig (bár még mindegyik eléri kellő vastagságot). Kell ilyenkor valamit még állítanom, vagy csak az alacsony nyomás miatt kopott össze-vissza?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A segitsegeteket kernem,

Szert tettem egy 1.7 D corsa B-re. Olyan tuneteket produkal hogy:zsir uj akksi be, poc rof, majd kb 200 km utan az uzemanyag szint jelzo elkezd rohamosan nulla fele menni, a toltes jelzo es kezifek lampa parazslik, vizhofok jelzo megy vissza alapra, neha motor diag lampa es legzsak ell lampa is kivillan halvanyan. Majd jol megallok, motor leallit es utana meg nem indul, mert az akksi teljesen lemerult. Ugy fest mintha akksirol ment volna egesz vegig, es a generator nem toltene DE a toltes jelzo nem gyullad ki hatarozottan, es szinkronban parazslik a kezifek jelzovel.

Van valami otletetek ?

Koszi,

vegyigyumi

Szerintem a generátor rossz. Mérd meg a töltést. Alapjáraton és egy kicsit pörgetve. Ha jó akkor kb 14V.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, remélem van hozzáértő erre felé.

Egy '94-es isuzu 1,5 td-s corsám van. Mostanára megadta magát a motor. Azt mondják, hogy a motor felújítás arany árban történik, lehet, hogy jobban járok egy motor cserével. A hozzáértők szerint az F astrának az 1,7-es Isuzu motorját bele lehet rakni az 1,5 helyére (nem mindegy, hogy 65LE vagy 82LE).

Ki hallott már ilyenről, ki csinált már ilyet, vagy tud-e valaki ajánlani egy olyan embert aki ilyet csinált, vagy tud csinálni ilyet.

Előre is köszönöm a sok segítséget.

További szép és radar mentes napot :)

Karikusz

Szerintem hülyeség másik motort belefaragni. Ráadásul ilyen minimális lóerőkülönbségűt.

Sokba kerülne a papírozás is.

Akkor már 2,2 dti vectra motort tenném bele ami már 92KW-125LE :-))

Mert az a 82 Le még nem egy hú de nagy teljesítmény.

Link to comment
Megosztás:

na most én kérek elnézést. valóban látom már, de az a zöld...hát nem hétköznapi....van valami története az etanolosításodnak? összegszerüen is szivesen hallgatnám.

Kb 1,5éve járok tisztán etanollal.

Először egy Flextek nevű amcsi átalakítóval hajtottam a verdát,aztán került bele az E85 power(by Futó Gabi).

Semmi gond vele,hibátlan a sas és még erősebb is.

Link to comment
Megosztás:

Srácok,segítsetek légyszi.

El kéne adnom a kis ribimet,mielőtt kimegyek külföldiába.

Szerintetek ez naon drága ár?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa...ng_1.4i-3754791

Köszi a segítséget.

Wir leben autos :)

Szerintem amit írtál egy átlagos ár. Rengeteg benzines corsa van ebben az árban.

Szóval lehet válogatni.

Ami mellette szól, hogy van még egy garnitúra téli kerék . Ami ha zsír új, ér 40-et

Sok sikert az eladáshoz.

Szerintem számolj bele robogót vagy valamit, mert sajna nincs pénzük az embereknek.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem hülyeség másik motort belefaragni. Ráadásul ilyen minimális lóerőkülönbségűt.

Sokba kerülne a papírozás is.

Akkor már 2,2 dti vectra motort tenném bele ami már 92KW-125LE :-))

Mert az a 82 Le még nem egy hú de nagy teljesítmény.

Azért ennyire nem akarom elvinni magam, nem hiszem, hogy beleférne az a motor :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.