Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Gy elosztónál nekem is dobálja az olajat ,de még nem vettem nagyon alaposan szemügyre a dolgot. Meg tudom javítani én is itthon ??

Meg, csak előtte jelöld össze az elosztót, meg a tengelyházat.

Sziasztok!

Hány liter olaj kell a verdába? 1993 corsa B 1.4 c14se

Most fogok olajat cserélni, csak eddig a szerelőm csinálta... most viszont én fogom!

Segítségeteket előre is köszi!

üdv.

3,5 L

Link to comment
Megosztás:

Ja és amúgy lehet, hogy egy 1.4 16v F astra legyorsulja az 1.4 SI Corsamat???:devlish:

Pedig az sokkal nehezebb és csak 8 pacival erősebb :lol:

Vagy az már 1.6??

Ha c14se a motorkódod akkor kétlem ,hogy le gyorsulna. :lol:

Mivel a 16 szelepesek 3000 fölött kezd el élni.

a 8 szelepes kb 2000-től.

Link to comment
Megosztás:

Csákó!

Gondoltam,hogy kicserélem az első fékbetéteket+tárcsákat,mert csikorognak pedig egyáltalán nincsenek elkopva.Nem tudom milyen márkák vannak benne.

Tárcsákat LPR-t vettem, Betétet meg gyári GM-et. 13500-at fizettem.

Ez jó párosítás vagy ugyanúgy csikorogni fog?

Nekem azt mondták,hogy ezek erős középkategóriás cuccok és nem lesz velük baj.

Link to comment
Megosztás:

Ma cseréltem 30E után gyertyát...ég és föld a difi az újjal.Piszok jól megy a sas most.

30.000E után...? Én úgy láttam hogy 100E km után szoktak. vagy addig bírnák a gyertyák mert végül is csak azért felelős hogy a henger működjön..

Milyet tettél bele simát vagy valami sportosat?

Link to comment
Megosztás:

Ja és amúgy lehet, hogy egy 1.4 16v F astra legyorsulja az 1.4 SI Corsamat???:devlish:

Pedig az sokkal nehezebb és csak 8 pacival erősebb :lol:

Vagy az már 1.6??

Miből gondolod hogy 1.4 volt ? Haveromnak a combi F astrájába 2.0-s motor van, de le vakarta hátulról a 2.0-s feliratot, és 1.4-est rakott vissza, hogy kötözködjenek vele....lehet ez az astrás is ugyan azt csinálta. Sőt! Lehet hogy a haverom gyorsult le :lol:

Link to comment
Megosztás:

30.000E után...? Én úgy láttam hogy 100E km után szoktak. vagy addig bírnák a gyertyák mert végül is csak azért felelős hogy a henger működjön..

Milyet tettél bele simát vagy valami sportosat?

A régi komcsi rendszerben a gyertyák kb 17EKm bírtak , mert a hőértékük csökkent. stb.

De szerintem ezek a mai gyertyák se sokkal tovább bírják.

Márcsak ha abból indulok ki, hogy a sportmocimba évente cserélem a gyertyasort. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

A régi komcsi rendszerben a gyertyák kb 17EKm bírtak , mert a hőértékük csökkent. stb.

De szerintem ezek a mai gyertyák se sokkal tovább bírják.

Márcsak ha abból indulok ki, hogy a sportmocimba évente cserélem a gyertyasort. :devlish:

GM gyári gyertya elvileg 60e km után cserés. (könyv szerint tuti)

Link to comment
Megosztás:

GM gyári gyertya elvileg 60e km után cserés. (könyv szerint tuti)

Akkor nekem is be kéne újítani valami komolyat, de hát ma is megkapartattam sima aszfalton, még a téli gumi van rajta, de kajakra nem hittem el hogy ilyet kapar.

kajakra az 1est végig kaparta még kicsit 2öben is megkapart és azért téli gumi az téli gumi az tapad mint légy a légypapírhoz.

Rendesen húzott belefele az ülésbe.. rendesen meglepődtem :lol: :lol: ;) :devlish:

Ha dobna ez a gyertyacsere rajta..., meg ha megcsinálnám kajakra már nem merném vezetni, komolyan mondom. :lol: :lol:

Jah, meg a gyertya azért biztos befolyásolja valamilyen szinten a fogyasztást.. itt olvastam valaki kérdezte...

Nekem szerintem a gyári már 120E km vitt eddig..

Link to comment
Megosztás:

Lég szűrődet nem kéne cserélni ? Nekem az miatt volt érezhetően lomha a picike.

Nemtudom kéne-e novemberben vettem bele papir szürőt. Már csereszavatos lenne nem mentem vele csak vagy 4000Km-t?

Gyertyacserére milyet ajánlotok érdemes venni ezt a sokpólusú marhaságokat vagy elég a gyári minőséghez hasonló?

Mennyibe jön ki egy garnitúra?

[off] srácok találtam 8 rugóba két hónapos sportdobot olyat amilyet a vaterán meg a főnixtunigon néztünk 15-be ezt a méretpontos okosságo t[/off]

Link to comment
Megosztás:

Akkor nekem is be kéne újítani valami komolyat, de hát ma is megkapartattam sima aszfalton, még a téli gumi van rajta, de kajakra nem hittem el hogy ilyet kapar.

kajakra az 1est végig kaparta még kicsit 2öben is megkapart és azért téli gumi az téli gumi az tapad mint légy a légypapírhoz.

Rendesen húzott belefele az ülésbe.. rendesen meglepődtem :lol: :lol: ;) :devlish:

Ha dobna ez a gyertyacsere rajta..., meg ha megcsinálnám kajakra már nem merném vezetni, komolyan mondom. :lol: :lol:

Jah, meg a gyertya azért biztos befolyásolja valamilyen szinten a fogyasztást.. itt olvastam valaki kérdezte...

Nekem szerintem a gyári már 120E km vitt eddig..

Szerintem egy ekkora autóba bőven sok az a 90 lovas motor!

Nekem már 120-nál is elég bizonytalan az útfekvése,dobálja a legkisebb szél is.Mentem már 7es bömbivel 2kilóval,tehát van összehasonlítási alapom.Csak azért szeretnék nagyobb és erősebb autót,hogy könnyebben tudjak menekülni a veszélyes szitukból! Ez persze csak az én véleményem!

Link to comment
Megosztás:

Miből gondolod hogy 1.4 volt ? Haveromnak a combi F astrájába 2.0-s motor van, de le vakarta hátulról a 2.0-s feliratot, és 1.4-est rakott vissza, hogy kötözködjenek vele....lehet ez az astrás is ugyan azt csinálta. Sőt! Lehet hogy a haverom gyorsult le :devlish:

Neeem :lol:

3 ajtós volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem. A kormánymű holtjátéka mitől függ? Illetve mitől nőhet meg? Ugyanis csütörtök délelőtt még jó volt, délutánra meg valami miatt igen tetemesre nőtt a holtjáték. Lehet vele közlekedni, de azért mégiscsak zavaró. Valami csak nem okés benne. Mi lehet az oka? Mi tud elromlani a kormányműben, hogy ez az eredmény? Nagyobb keresztirányú kátyu okozhat ilyet? Jólenne ha valami beállítással megoldható lenne a dolog. Ha valaki járt már így, vagy van ötlete, hogy milehet a gond, légyszi írjon.

Link to comment
Megosztás:

Nos, szép napot mindenkinek (nálunk 25 fok van :lol: )!

Ma megvolt a pár kilométeres túra, majd a motorvizit. Hát nem lettem túl vidám az eredményétől.

Első ránézés:

2822k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tőcsavar rendben (elöl mind tiszta és száraz),ellenben jobbról jön ám valami.

Kukkantás a gyújtástömb alá:

2830k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tiszta, legalábbis amire a fedél, amire a gyújtástömb rácsatlakozik, vagyis az olaj nem a fedél alól jön. Hurrá.

Nézzük mi van hátul... Hát a vt.ház és a hengerfej találkozásánál bizony olajos, de a hf. leszorító csavarok sem tiszták. Újabb takarításban részesültek a biztonság kedvéért, majd pár percig járattam a motort. Az eredmény lehangoló, a hátsó tőcsavaroknál meg van repedve a vt.ház. :lol:

2837k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2838k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Lehet valamit kezdeni vele a cserén kívül? :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Nos, szép napot mindenkinek (nálunk 25 fok van :lol: )!

Ma megvolt a pár kilométeres túra, majd a motorvizit. Hát nem lettem túl vidám az eredményétől.

Első ránézés:

Tőcsavar rendben (elöl mind tiszta és száraz),ellenben jobbról jön ám valami.

Kukkantás a gyújtástömb alá:

Tiszta, legalábbis amire a fedél, amire a gyújtástömb rácsatlakozik, vagyis az olaj nem a fedél alól jön. Hurrá.

Nézzük mi van hátul... Hát a vt.ház és a hengerfej találkozásánál bizony olajos, de a hf. leszorító csavarok sem tiszták. Újabb takarításban részesültek a biztonság kedvéért, majd pár percig járattam a motort. Az eredmény lehangoló, a hátsó tőcsavaroknál meg van repedve a vt.ház. :lol:

Lehet valamit kezdeni vele a cserén kívül? :devlish:

Hát a csere a legjobb,talán valamilyen több komponensű ragasztót ami hőálló azzal be kenni a repedést.

Előtte nagyon meg kell takarítani .

De még ez se tuti.

Hegesztés felejtős esetleg kemény forrasztás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.