Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Engem nem az érdekel mennyibe kerül. Azt bárki meg tudja nézni. Azt kérdeztem melyiket ajánlanátok. Nem vártam rögtön a választ, de kb 1 hete is feltettem egy kérdést, de még csak annyit sem kaptam, hogy bocs, de ötletem sincs. Ha azt szeretném hogy senki se válaszoljon a wordbe kezdek irkálni.

nemtom miről van szó..

ha kipuf akkor

bosal jó

ferroz elégjó és occó

gm bosal isten király de nem a mi pénztárcáknak való :)

én bosal katalizátort raktam ,hátsó és középső dob ferroz összesen volt 30eft

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nagyobb motornál sem. Ez éppen c14nz lesz.

f13 w418 vagy f13 c3.74 abban sem vagyok biztos,hogy van-e egyáltalán különbség. A difi annyival rövidebb,mint amennyivel a fokozatok hosszabbak kb.

Szia Hakapeszimaki!

A neten található adatok alapján a difi nem különbözik, és nem befolyásolja a végáttétel értékét! A cél nem a nagy sebesség elérése, hanem autópálya sebesség mellett, viszonylag alacsony fordulatszám legyen. Természetesen azért maradjon ereje is. Köszönöm a hozzászólásokat!

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Szia Hakapeszimaki!

A neten található adatok alapján a difi nem különbözik, és nem befolyásolja a végáttétel értékét! A cél nem a nagy sebesség elérése, hanem autópálya sebesség mellett, viszonylag alacsony fordulatszám legyen. Természetesen azért maradjon ereje is. Köszönöm a hozzászólásokat!

Gyuri

A végáttétel értéke=a difi mérete.

A tiéd most rövid váltó "hosszú" difivel. Sokkal rövidebbet úgy tudnál csinálni,hogy f13 wr vagyis hosszú váltóhoz raknád a mostani 3.74-es difidet. Azzal 130nál nem forogna 3000-et sem és szerintem 100ig elforogna kettesben. Viszont harmadikban,negyedikben rosszabbul indulna meg,mintha hagynád a mostanit. Ha f13wr-t veszel 4.18as difivel (ami elég ritka) akkor kb pont olyan lesz,mint a mostani váltód.

Link to comment
Megosztás:

Azt tudja valaki véletlenül, hogy miért lehet az hogy a 2. fokozatot olyan nyögvenyelősen veszi a kocsi. A többivel semmi bajom, szépen jár csak a második szivózik :S

első lépésben próbálj meg állítani rajta..

de valszeg szétkopott az a vacak aminek nem jut eszembe a neve :D :D

Link to comment
Megosztás:

A végáttétel értéke=a difi mérete.

A tiéd most rövid váltó "hosszú" difivel. Sokkal rövidebbet úgy tudnál csinálni,hogy f13 wr vagyis hosszú váltóhoz raknád a mostani 3.74-es difidet. Azzal 130nál nem forogna 3000-et sem és szerintem 100ig elforogna kettesben. Viszont harmadikban,negyedikben rosszabbul indulna meg,mintha hagynád a mostanit. Ha f13wr-t veszel 4.18as difivel (ami elég ritka) akkor kb pont olyan lesz,mint a mostani váltód.

Köszi! Ha meglesz és kipróbálom, lehet, hogy neki esek és kicserélem a difit!

Laccci!

Nekem is ez az egyik gond! Néha megakad a kettes!

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Azt tudja valaki véletlenül, hogy miért lehet az hogy a 2. fokozatot olyan nyögvenyelősen veszi a kocsi. A többivel semmi bajom, szépen jár csak a második szivózik :S

Nekem egy jó pár fokozatot szarul vesz, recseg ropog, kidobja stb. :) de nem várok csodát 18 éves kocsitól. 1 hét és viszem szervízbe.

Link to comment
Megosztás:

Nekem megy csodásan nem dobálja ki beveszi. A kettesnél próbálom óvatosan mint a többinél, de mikor felidegel fogom és beletépem, ha épp nem vagyok idegbeteg kap egy 3.at :D

Tegnap jöttek nézni a kocsit, 500at akartak adni érte :D hát mondanom sem kell hogy nem adtam oda....

Link to comment
Megosztás:

(...) Nem vártam rögtön a választ, de kb 1 hete is feltettem egy kérdést, de még csak annyit sem kaptam, hogy bocs, de ötletem sincs. Ha azt szeretném hogy senki se válaszoljon a wordbe kezdek irkálni.

Most mit szeretnél pontosan, hogy mindenki aki nem tudja a választ, írja be hogy "nem tudom"? Csak telespammelnénk a fórumot mindenféle szeméttel...

Aki tudja a választ a kérdésedre, az feltehetően válaszolni is fog előbb-utóbb, mi többiek meg nem azért nem írunk semmit mert rohadék bunkók vagyunk, hanem mert nem tudjuk a választ a kérdésedre.

Link to comment
Megosztás:

mi mi ???

B corsa és z12xe valahogy nem illik össze.. vagy motort cseréltetek benne... :)

ha tényleg Z-s akkor GM Dexos 2 5W30.. ,ha X12XE akkor mehet bele a 10W40 ... vagy akár 5W30 csak figyelni kell hogy nem- e eszi..

nekem sincs bajom a GM olajokkal.. :)

Megnéztem mégegyszer a forgalmit! A szerint Z12XE. Miért nem illik össze ez a 2 dolog? Az autó 2003-as idáig vezetett szervízkönyv és márkakereskedésből vásárolt 2009-ben azóta nálunk van és mi nem cseréltünk benne motort. Mi a külömbség a Z12 és az X12 között?

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem mégegyszer a forgalmit! A szerint Z12XE. Miért nem illik össze ez a 2 dolog? Az autó 2003-as idáig vezetett szervízkönyv és márkakereskedésből vásárolt 2009-ben azóta nálunk van és mi nem cseréltünk benne motort. Mi a külömbség a Z12 és az X12 között?

én úgy tudtam hogy 2000ig gyártottak b corsát, de lehet tévedek :P
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, remélem valaki tud majd segíteni nekem, történ egy kisebb baleset, neki mentek egy kukának az autómmal, nem sokkal, nem is igazán történt nagy baj, kitört a bal első lámpa és eltört a műanyag az elején. Ezek után lefulladt az autó, akksi eleve már régi volt, előtte is tolni kellett, szóval nem sikerült újra beindítani vettem bele új akksit de nem indult forgatta a motort de semmi robbanás, semmi, rákötöttem egy kábelt ahogy írták, hogy láthassam a villogókódot 0200 as hibát ír ez az jelenti hogy az injektorokkal van baj, vagy az ECUval, a leírásban az szerepel, hogy a legegyszerűbb válasz a problémára, hogy elszakadt valamelyik injektor kábel és szeretném kiderílteni, le van írva minden hogy hogy kell lemérni meg ilyenek, de rajzot nem találok, hogy pontosan mit is kellene bemérnem, tudna valaki képet küldeni hogy az injektoroknak hol van az áram ellátása, vagy bármi más segítséget. Szeretném megtudni, hogy ez - e a baja, mert ha komolyabb ... akkor már lehet szerelőhöz sem éri meg elvinni, előre is köszönöm, email címem: meszaros.laszlo.1987@gmail.com

Laci

Link to comment
Megosztás:

Bele kell csúsztatni egyszerűen.Meg 17es kulccsal meghúzni.

Ha neked nincs,akkor azt elhagyták,mert csak az 1.2ben meg a szívódízelekben nincs gyárilag.

Elől tudtam, h van, de a hátsóban nem voltam biztos...

Megnéztem és tényleg van hátul stabrúd, bár elég vékonyka :)

Link to comment
Megosztás:

a 0200 hiba van akkor is ha folyik valamelyik injektor... vagy valami kösz került bele...

de még arra is tudok gondolni hogy az ac nem nyom elég benyát mert kuka az aksi...

Akksi csere meg volt, teljesen feltöltötet raktam bele, a kosz miatt a hiba, nem jött volna elő már hamarabb ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hálás lennék ha valaki tudna nekem segíteni abban,hogy vásároltam egy 93-as corsat és a ventilátor kapcsolóm csak 4-es fokozaton megy. És se annak a világítása se a mellette lévő két kapcsoló-é nem világít,nem hiszem hogy mindhárom kiégett volna,csak nem tom hogy van-e neki külön biztosítéka.

Remélem tud nekem valaki ebben segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hálás lennék ha valaki tudna nekem segíteni abban,hogy vásároltam egy 93-as corsat és a ventilátor kapcsolóm csak 4-es fokozaton megy. és se annak a világítása se a mellette lévő két kapcsoló-é nem világít,nem hiszem hogy mindhárom kiégett volna,csak nem tom hogy van-e neki külön biztosítéka. Remélem tud nekem valaki ebben segíteni.

Úúúú, akkor pont azt szopt@d be amit én is. Nekem ugyanez volt, fűtőmotor előtét ellenállás-t kellett cseréltetnem, meg magát a fűtő motort. Nagyon (!!!) nézd meg mire mennyit mondanak, mert engem mocskosul átkúrt@k vele...a kapcsolók nekem se világítanak, van amelyik meg sincs... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.