Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hogy érted, h az ellenoldalon? Azt hittem, h minden esetben a főtengelytárcsa után (forgásirányban értem) van a feszítő, hiszen a főtengely forgatja meg a vezműtengelyeket... Máshogy hogy működne megfelelően?

Miért ne működhetne megfelelően? :) Konstrukció kérdése, hogy melyik megoldást választották. Isuzu motornál a forgásirányt nézve a főtengely előtt van a feszítő. A 8 szelepes opeleknél pedig a főtengely után.

Vez_rl_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tehát mindig, minden esetben KÉSIK a vezérműtengely. Teljesen mindegy, h 1.2 v 2.0, benzines v dízel 8 v 18 szelepes...

Nem. Attól függ, hogy az állítható feszítő görgő hol van, a főtengely előtt, vagy után.

Ha után van, akkor késni fog a vezérlés hengerfej síkolást követően, ha után, akkor meg sietni fog!

Isuzunál egyébként a rugó nem feszíti után a szíjat az idő előre haladtával. Csak arra való, hogy mikor felszereled, akkor kellőképpen megfeszítse a szíjat. Miután össze szerelted, egy csavarral fixálod a feszítőgörgő helyzetét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Szemezgetek egy Corsával, de még egyenlőre még csak távolból! Nem akarok addig rátörni az emberre, amíg nem szaglászom egy kicsit körbe! Ugyan nem eladó, talán hajlik majd rá az ipse! Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek német, vagy japó motor lehet benne. Sajna motorkódot nem tudok! Annyi infóm van, hogy 1998-as évjárat, Corsa B 1.7D, 5 ajtós, szürke!!! Tudom ez így nagyon kevés, de hátha tudtok valamit évjárat alapján!

Egyébnként ha x17dt, akkor az csak német motort takar???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Szemezgetek egy Corsával, de még egyenlőre még csak távolból! Nem akarok addig rátörni az emberre, amíg nem szaglászom egy kicsit körbe! Ugyan nem eladó, talán hajlik majd rá az ipse! Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek német, vagy japó motor lehet benne. Sajna motorkódot nem tudok! Annyi infóm van, hogy 1998-as évjárat, Corsa B 1.7D, 5 ajtós, szürke!!! Tudom ez így nagyon kevés, de hátha tudtok valamit évjárat alapján!

Egyébnként ha x17dt, akkor az csak német motort takar???

Ha corsa, és 1,7 diesel, akkor az X17D lesz, és nem X17DT.

Corsába és Combo-ba 1.7-es isuzuból csak a 60 LE-s szívót raktak gyárilag.

Valamivel jobb, mint a szintén 1,7-es német szívó diesel motor.

Egyébként szerintem nagyon-nagyon jó választás lenne. Csak ajánlani tudom. Bár nem hiszem, hogy egyszerű lesz meggyőzni az ipsét, hogy adja el :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok urak.

Asszonykámnak van 1 Corsa b X10xe autócskája,és 99% hogy a generátor csapágy behalt,mert úgy sír mint az állat,esetleg ötlete van valakinek hogy meg lehet e csapágyazni? Vagy pedig vegyek 1 bontott generátort? Amúgy Bosch 0123100003 a generátor.

Előre is köszönöm.

Módosítva : .totesz.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok urak.

Asszonykámnak van 1 Corsa b X10xe autócskája,és 99% hogy a generátor csapágy behalt,mert úgy sír mint az állat,esetleg ötlete van valakinek hogy meg lehet e csapágyazni? Vagy pedig vegyek 1 bontott generátort? Amúgy Bosch 0123100003 a generátor.

Előre is köszönöm.

Szerintem meg lehet csapágyazni, mert ez már a másik fajta mint pl ami nekem van az NZ-sekben, én mondjuk azt ajánlom előtt nézz körül hogy mennyiért tudsz beszerezni egy bontottat, mert sokszor jó állapotban lévőt lehet beszerezni és olcsóbb is lehet mintha csapágyaztatod!

Az is lehet hogy elég ha egy kis kenőanyagot adsz a csapágyaknak és megoldódik a probléma!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg lehet csapágyazni, mert ez már a másik fajta mint pl ami nekem van az NZ-sekben, én mondjuk azt ajánlom előtt nézz körül hogy mennyiért tudsz beszerezni egy bontottat, mert sokszor jó állapotban lévőt lehet beszerezni és olcsóbb is lehet mintha csapágyaztatod!

Az is lehet hogy elég ha egy kis kenőanyagot adsz a csapágyaknak és megoldódik a probléma!

Köszi.A bontott 10 körül van,1 csapágy meg szerintem 3-4 ezernél nagyon több nem lehet.

De akkor szétdöntöm és meglesem,az a biztos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy tudnátok valami jó féle pedálkészletet ajánlani? Már kezd kicsit elegem lenni, hogy folyton csúszkál a lábam a pedálokon, főleg most, ebben a szutyok időben. Valami olyanh jó lenne, amiben vannak keresztben gumicsíkok. A válasz előre is köszi.

Vágjál 800-as vagy 1200 csiszolópapírból akkora csíkokat mint a pedálok barázdái, aztán ragaszd rá, tuti nem fog csúszkálni rajt a cipő :D Láttam már ilyet élőben is bár nem próbáltam ki milyen lehet, de ki tudja hátha... :)

Link to comment
Megosztás:

Vágjál 800-as vagy 1200 csiszolópapírból akkora csíkokat mint a pedálok barázdái, aztán ragaszd rá, tuti nem fog csúszkálni rajt a cipő :D Láttam már ilyet élőben is bár nem próbáltam ki milyen lehet, de ki tudja hátha... :)

Gányolni nem szeretnék. Inkább akkor veszek valami gagyibb készletet. A lényeg, hogy keresztben legyen rajta csúszásgátló és ne hosszában.

Link to comment
Megosztás:

Én sem csinálnám meg csak eszembe jutott mondom hátha valakit érdekel :D

Pedál szett ami nem néz ki rosszul és gumis az pl ez:

http://www.erauto.hu/product_info.php/sport-pedal-szett-krom-fekete-gumival-p-3365

Sima alu gumibetétekkel, minőségre nem tudom milyen ezekkel soha nem foglalkoztam, biztos van ennél jobb hirtelen ezt találtam ami a leírásodnak megfelel! :)

Link to comment
Megosztás:

"mackosajt" "Jean Trevor" "kucu32" "hakapeszimaki"--> Zörgő edényverős hangokra adott válaszaitok köszönöm!

A végre megtaláltam a titok nyitját:

Szal a kipufogónak van hangja. Méghozzá a gumitartó baknál. Van az alvázon egy rúd és van a kipufogón egy rúd. Erre kell ráhúzni a tartó gumibakot.

Na nekem cserélve lett a kipufogóm(Bosal) elvileg 1.5 éve és gondolom nem lett a helyére forgatva precízen a kipufogó, ugyanis a kipufogó hátsó nyaka csapódik az alvázhoz rögzitő tartó rúdhoz..

Ezt kell valahogy kiküszöbölnöm, mert ha lazább a gumibak akkor a pótkerék alatt lévő hővédőhöz csapódik(oldalirányba), ha meg szoros és fent van akkor meg az előbbi esemény jön létre(függőleges irányba..).

Már csak a megoldást kell kisakkoznom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok urak.

Asszonykámnak van 1 Corsa b X10xe autócskája,és 99% hogy a generátor csapágy behalt,mert úgy sír mint az állat,esetleg ötlete van valakinek hogy meg lehet e csapágyazni? Vagy pedig vegyek 1 bontott generátort? Amúgy Bosch 0123100003 a generátor.

Előre is köszönöm.

Van néhány lehetőség:

Betolod a kocsit egy generátor szervizbe, ahol korrektül felújítják neked. Megvan rá az esély, hogy ilyenkor egyéb dolgot is cserélni kell (pl csúszó gyűrű, szénkefe, illetve ékszíjtárcsa). 1 nap alatt kész van.

Veszel egy bontottat, aminek nem ismered az előéletét, és imádkozol, hogy pár ezer / pár 10 ezer km múlva ne állj ugyanígy egy széthullófélben lévő generátor csapágy előtt...

Ha van időd, kedved, és elég szerszámod, akkor szétszeded te magad, megnézed, mi a baja, és a rossz alkatrészeket cseréled.

Link to comment
Megosztás:

Van néhány lehetőség:

Betolod a kocsit egy generátor szervizbe, ahol korrektül felújítják neked. Megvan rá az esély, hogy ilyenkor egyéb dolgot is cserélni kell (pl csúszó gyűrű, szénkefe, illetve ékszíjtárcsa). 1 nap alatt kész van.

Veszel egy bontottat, aminek nem ismered az előéletét, és imádkozol, hogy pár ezer / pár 10 ezer km múlva ne állj ugyanígy egy széthullófélben lévő generátor csapágy előtt...

Ha van időd, kedved, és elég szerszámod, akkor szétszeded te magad, megnézed, mi a baja, és a rossz alkatrészeket cseréled.

Elég nagy esély van arra hogy a szénkeféket is cserélni kell, ezt a fajtát könnyebb már szétszedni mint az NZ-ben szerelteket, meg lehet vele próbálkozni otthon, de ha nincs szerszámod hozzá akkor mindenképp a szerviz ajánlott

Link to comment
Megosztás:

"mackosajt" "Jean Trevor" "kucu32" "hakapeszimaki"--> Zörgő edényverős hangokra adott válaszaitok köszönöm!

A végre megtaláltam a titok nyitját:

Szal a kipufogónak van hangja. Méghozzá a gumitartó baknál. Van az alvázon egy rúd és van a kipufogón egy rúd. Erre kell ráhúzni a tartó gumibakot.

Na nekem cserélve lett a kipufogóm(Bosal) elvileg 1.5 éve és gondolom nem lett a helyére forgatva precízen a kipufogó, ugyanis a kipufogó hátsó nyaka csapódik az alvázhoz rögzitő tartó rúdhoz..

Ezt kell valahogy kiküszöbölnöm, mert ha lazább a gumibak akkor a pótkerék alatt lévő hővédőhöz csapódik(oldalirányba), ha meg szoros és fent van akkor meg az előbbi esemény jön létre(függőleges irányba..).

Már csak a megoldást kell kisakkoznom!

Hali!!!

Meg kell lazítani a hátsó dob bilncsét és úgy mozgatni a dobot valamerre. Valószínű így be bírod állítani hogy jó legyen.

Link to comment
Megosztás:

Hejjhó. No, meglettek az első fékek - 20 pénz volt mindenestül, ez korrekt? - azt mondta a srác, hogy a nyári szezon előtt azért lessük meg a hátsókat is, lehet, hogy jók és nem kell piszkálni, de ahogy az elsők be voltak rohadva, nem csodálnám ha a hátsó is kuka lenne. Beállították a lámpáimat is, mondták, hogy a váltó is azért ilyen, hogy mindegyik fokozatba is van 360 fokba 20 cm-t libeg, mert nagyon lóg 1-2 helyen. Azt is meg tudják csinálni, nem biztos, hogy cserélni kell.

Ami egy kicsit aggaszt, hogy mondta a srác - meg meg is mutatta - hogy a vezérmű tengelyen, a bütykök közül 2 jó állapotú, viszont az egyik az annyira szét van kopva, tiszta karc a felülete, hogy mondta, azt cserélni kell rövid időn belül és mivel bontani kell a hengerfejet evégett, ezért tömítés csere meg minden...bár én nem értek hozzá, de el tudom képzelni, hogy igaz amit mond. Az a bütykös tengely elég gázul nézett ki, a jobb szélső bütyök olyan volt mint a smirglipapír. :blink:

Ennek a cseréjére és szerelésre 20-30 körül mondott látatlanba a srác, az korrekt lehet? Ti azért többet tudtok az árakról mint én, az tuti... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Egy vezérműtengely cseréhez minek levenni a hengerfejet?

Azt mondta, hogy úgy van valahogy, hogy ki kell venni bizonyos csavarokat, különben nehéz (vagy lehetetlen) hozzáférni és akkor már cserélni kell a tömítést is. Nem tudom, nem értek hozzá :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.