Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Szóval ami van:

- elring tömítésszett (komplett)

- hengerfejcsavarok

- wahler termosztát (sz@r a régi ezért lesz cserélve)

- hűtővíz

- olaj (van kb 3,2L 10w40 Mobil 2000 olajom, elég ha veszek hozzá még 1 litert)

- szűrők az olajcseréhez

- vezérlés (skf szíj + feszítőgörgő, Dolz vízpumpa)

Amit még berendelek az az ékszíj.

Esetleg a felsoroltakon kívül van még vmi?

Fagyálló, aluvédős piros :) ha te csinálod nyomatékkulcs, meg ilyen torxkulcs crovához nekem nem volt vasárnap szaladtun egy autósboltba szerszámért jó kör volt, esetleg a hűtővízhez tisztító, bár én nem csináltam annó meg.

Aztán a többiek még mondanak ezt azt.

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Fagyálló, aluvédős piros :) ha te csinálod nyomatékkulcs, meg ilyen torxkulcs crovához nekem nem volt vasárnap szaladtun egy autósboltba szerszámért jó kör volt, esetleg a hűtővízhez tisztító, bár én nem csináltam annó meg.

Aztán a többiek még mondanak ezt azt.

Sok sikert!

Pontosan, még egy hűtővíz tisztitás beleférne, mert lehet, h iszapos a vízed és az takarja be a hőgombád és attól nem kapcsol a venti.

Ha cserélted a hőgombádés nem jó még mindig akkor TUTI, hogy ez a hiba vagy pedig a kábeled van elszakadva. Mástól nem lehet.... Kiszedett állapotban maga a hűtőt is jól mosd át.

SKF-et azért kérdeztem, mert gőrgőben, csapágyban jó márka, de szíjban nem tudom.

Én Gates szíjat vettem volna mindenképpen, vagy Continental, vagy esetleg GM-et.

Egyenlőre elég ennyi amit vettél, viszont fagyállót mindenképp tegyél bele, nem azért, mert befagy a vized, hanem a vízpumpának az adja a kenést...

Link to comment
Megosztás:

oké rendben. Igazából majd kiderül használat során hogy milyen a szíj. Ékszíjból dayco-t rendeltem. A hűtőt illetve a csővezetékeket hogy érdemes kimosni. Ami olyan azt úgyis én szeretném megcsinálni. Hőgombánál leeresztem a vizet, régebben azt olvastam h ott kell vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Hőgombánál leeresztem a vizet, régebben azt olvastam h ott kell vagy nem?

Hát én csak leszedtem az egyik alsó csövet a hűtőről, aztán ami kijött az kijött de ha kimosod a hűtőt akkor úgyis ki kell szedni és akkor már úgyis kifolyik minden :)

Meg nem tudom mennyi a költségvetés, de ha lenn van a hengerfej én felújítanám, tettem is ezt és legalább nem lesz gond, de síkolni kell ha ezt az infót még nem tudtad volna.

Peace

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a szíj nem SKF úgy tudom az csak csapágyakat, feszítőket és hasonló dolgokat gyárt, nem szíjakat, de lehet tévedek :D

Én is úgy tudom, de SKF szettben adják.

Ami olyan azt úgyis én szeretném megcsinálni. Hőgombánál leeresztem a vizet, régebben azt olvastam h ott kell vagy nem?

Ezt már egy párszorr kérdezted :D Még mindig nem csináltad meg? Nem úgy volt, h hőgombát már cseréltél és mégsem jó a venti? Akkor csak visszatltötted a kifolyt vízet?

Kenned2141 aláírása:

"Opel, sose kop el :)" ---> :DDDDDDDDDD

Mert hamarabb szétrohad alattad! :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a szíj nem SKF úgy tudom az csak csapágyakat, feszítőket és hasonló dolgokat gyárt, nem szíjakat, de lehet tévedek :D

Ez így van. A szíj tuti, hogy valami ismertebb gyártó szíja, pl Gates, vagy Contitech. Így szedi össze az Unix is, meg a Bárdi is a neve alatt futó készletet.

Én amikor vezérlést cseréltem, SKF, vagy NTN csapágyakat akartam hozzá venni, NTN nem volt éppen Unixban, csak SKF, abból is csak vezető görgő, így FEBI-SWAG feszítő görgőt kértem hozzá. Utóbbit, amikor kibontottam, meglepődve láttam, hogy az valójában japán NTN csapágy. Szóval ennyit erről, egymás cuccait csomagolgatják be ezek a cégek, és adják saját márkanevük alatt.

Vagy a másik eset Gates márkanév alatt futó Wahler termosztát, a Wahler márkanév alatt futó ugyanazon termosztátnál 1,5 ször drágábban. Holott ugyanaz a cucc volt mindkettő :)

Szóval FEBI-SWAG csapágyakat nyugodtan vehettek (ha pl nincs SKF), mert az NTN csapágy lesz. Gondolom nem kell mondani, hogy a legdrágábbak között van.

Link to comment
Megosztás:

amikor hőgomba csere volt csak simán leengedtem a gombánál. A mosás kimaradt, de új vizet kapott.

Víz ugye van a hűtőben, a fűtő radiátorban, csövekben és a motorban.

Na ha te leengeded akkor benne marad a hűtő kivételében szinte mindenhol.

Elmennék a Tescoba ugye tőled az 5perc.. :)

Vennék pluszban 5L desztillált vízet(250FT) és egy hűtő tísztitót.

Hűtőtisztitó bele. Vagy alapon járatod még bemelegszik és nyit a termosztát vagy kb., mennék 15KM-t, hogy átjárja a tisztitó az egészet, aztán leengedném a vízet, a gombánál, de úgy, hogy előtte leveszed a hideg-meleg levegő kapcsolót HIDEGRE, hogy kiürüljön a radiátor.

Ha leengedted, akkor sima desztillált víz bele, kb a fele bele is megy. Újra járatod míg a víz nem kezd el keringeni, majd ismét leenged. Bele a maradék víz az 5L kannából, járatás és ahogy az is a hűtőbe került leengeded.

Tökéletesen nem lehet kitisztitani, de ez a legjobb módszer, h maga a hűtőtisztitót is kimosd a rendszerből. majd kivenném a hűtőt és átmosnám azt is üresben, a kiálló csövekből meg kiönteném a bent maradó vízet.

Ha kimosod a hűtőt és, ha slaggal, vagy magasnyomásúval teszed, akkor addig NE TEDD vissza még cseppmentesen ki nem szárad.Ha

megszáradt akkor mehet vissza. 1-2L fagyállót legalább tegyél bele, vagyis hűtővízet amire rá van írva a fagyáspont, majd a maradékot pótlod a desztillált vízzel.

Ha majdnem tökéletesen akarod akkor így mosd át.

Link to comment
Megosztás:

Ha a blokkban is tiszta rozsda az összes vízjárat,akkor azt napi rendszerességgel is moshatod.

A radiátorban mindig kering a víz a szabályzó csak a levegőt tereli/ vagy nem át rajta.

Elég leszedni a hűtőt aztán azt kimosni,meg a HF levétele után amúgy is le kell szívni a vizet a blokk oldalából,tehát alig marad benne régi víz. Aztán felesbe kevert fagyállóval feltölteni,az úgyis korróziógátló hatású.Lehet rozsdás lesz még ez után is,de huszonötödik leeresztem-feltöltöm akció után is valószínűleg.

Link to comment
Megosztás:

18-as hibakódra valakinek ötlet, vagy honnan tudom leszedni az ECU leírását, mit jelent az hogy kopogás szabályzó rendszer - nincs jel 130 km/h-nál?

Kontaktot néztem.

100 as benzin van benne

csak 130 körül jön elő olyan 4-1 szer

Angolul ennyit ír, hogy knock control processor - N/A

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Ha a blokkban is tiszta rozsda az összes vízjárat,akkor azt napi rendszerességgel is moshatod.

A radiátorban mindig kering a víz a szabályzó csak a levegőt tereli/ vagy nem át rajta.

Elég leszedni a hűtőt aztán azt kimosni,meg a HF levétele után amúgy is le kell szívni a vizet a blokk oldalából,tehát alig marad benne régi víz. Aztán felesbe kevert fagyállóval feltölteni,az úgyis korróziógátló hatású.Lehet rozsdás lesz még ez után is,de huszonötödik leeresztem-feltöltöm akció után is valószínűleg.

Ezzel az erővel olajat sem kell cserélni, csak feltölteni azt kész. :D

Haka vagy vki esetleg tudna segíteni vki, h egy kábel pontosan mire is szolgál, mi az és pontosan honnan jön?

Elképzelések vannak, sejtések is, de..az kevés.

A Corsa műszerfala mögött megy egy kisebb kábelköteg az ECU felé. így néz ki:

JamiePic439.jpg

Ebben van a vékony kék-piros, az mi?? Pontosan mi a kábel szerepe?

((Nem a Piros-kék, hanem a kék-piros!!!)

Link to comment
Megosztás:

Hogy folytassam a rozsdás hűtővíz kontra olajcsere gondolatsort (így még értelmetlenebb lesz az egész sebaj) ha szar dugók,gyűrűk miatt hígul az olaj mint állat akkor nem az a megoldás,hogy többször cserélsz olajat. Ugyanígy belülről rozsdásodó blokkot is mosogathatod.

Am a kábelkötegről fogalmam sincs,műszerész srácnak inkább fizetek egy matyikirályt,hogy húzkodja,forrassza,multiméterezze a vezetékeket magzatpózban néha-néha lefejelve ezt-azt,ezt a melót én ki szoktam hagyni. :D Illetve merci benzinpumpáján próbáltam egyszer csatlakozót csinálni,de nem érintkezett és megállt alattam a vasúti átjáróban,azóta nem nyúlok delejhez. :goofy:

De ugyanígy fékhez meg vezérléshez sem nyúlok egyedül,jobb a békesség.

Link to comment
Megosztás:

Haka vagy vki esetleg tudna segíteni vki, h egy kábel pontosan mire is szolgál, mi az és pontosan honnan jön?

Elképzelések vannak, sejtések is, de..az kevés.

A Corsa műszerfala mögött megy egy kisebb kábelköteg az ECU felé. így néz ki:

Ebben van a vékony kék-piros, az mi?? Pontosan mi a kábel szerepe?

((Nem a Piros-kék, hanem a kék-piros!!!)

Nem tudom melyik a piros-kék vagy kék-piros. De a vastag piros-kék a biztosítéktáblától megy az üzemanyagszivattyú reléhez. A vékony piros-kék meg a km órától az ecu-hoz és ez az útjel vezetéke. Ha van immo az autóban akkor az ecu-tól az immo-hoz és az immo-tól a km órához megy, az immo köti össze.

Link to comment
Megosztás:

Haka vagy vki esetleg tudna segíteni vki, h egy kábel pontosan mire is szolgál, mi az és pontosan honnan jön?

Elképzelések vannak, sejtések is, de..az kevés.

A Corsa műszerfala mögött megy egy kisebb kábelköteg az ECU felé. így néz ki:

Ebben van a vékony kék-piros, az mi?? Pontosan mi a kábel szerepe?

((Nem a Piros-kék, hanem a kék-piros!!!)

Nem tudom melyik a piros-kék vagy kék-piros. De a vastag piros-kék a biztosítéktáblától megy az üzemanyagszivattyú reléhez. A vékony piros-kék meg a km órától az ecu-hoz és ez az útjel vezetéke. Ha van immo az autóban akkor az ecu-tól az immo-hoz és az immo-tól a km órához megy, az immo köti össze.

Köszi igen a vastag az egyértelmű, a másik nem volt egyértelmű, hogy az útjeladó vagy az AC-nak valamelyik szála.

Köszi :)

Haka-haka a kötözködölés mestere! :))

Én magamnak csinálom ezeket a dolgokat, néha egy kis segítséggel, de nem adom ismeretlen kezébe az egész autót, h csináld..

Én amihez nem értek az a lakatolás és a fényezés.... Pedig jó lenne.... :))

Jah és az elektronika egy rühelletes dolog... Nagyon utálatra méltó, persze, ha nem vagy tisztában a dolgokal. Ha már tudod akkor pofon egyszerű. :)))

Link to comment
Megosztás:

Köszi-köszi srácok a segítséget ! :)

Én úgy vagyok vele, hogy amit megtudok azt megcsinálom én is , nem csináltatom szerelővel.

Minek adja egy olajcseréért vagy akár a hűtő kimosásáért pénzt...

Kicseréltetem a tömítéseket, megoldja a vezérlést és kész a többit megoldom.

Kb 3 utcára lakik áthúzatom faterral és mehet a menet.

Főleg ha ilyen nyál idő lesz :D

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok abban felvilágosítást adni h h lehetne megcsinálni h az oldalindexek is működjenek helyzetjelzőként. Valamint turbónyomásjelzőt akarok beszerelni csak azt nem tudom h milyen kijelzőt és kábeleket szerezzek be és azokat hová kössem. Ötlet? :)

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok abban felvilágosítást adni h h lehetne megcsinálni h az oldalindexek is működjenek helyzetjelzőként. Valamint turbónyomásjelzőt akarok beszerelni csak azt nem tudom h milyen kijelzőt és kábeleket szerezzek be és azokat hová kössem. Ötlet? :)

Van benne turbó? :o

Ha helyzet jelzőként akarod, akkor nem tudom, h hogy kell, de én így csinálnám:

Megkeresném a kábel ami a helyzetjelzőhöz megy, abból kihúznk egy másikat és rá az indexre.

De a fényét cserélned kellene pirosra, viszont, akkor meg piros lenne az index fénye is, de azt ki kellene kötni.

Viszont én ezt nem tudom, h mennyire nézik jó szemmel... Én spec ezt nem támogatnám...

Link to comment
Megosztás:

Van benne turbó? :o

Ha helyzet jelzőként akarod, akkor nem tudom, h hogy kell, de én így csinálnám:

Megkeresném a kábel ami a helyzetjelzőhöz megy, abból kihúznk egy másikat és rá az indexre.

De a fényét cserélned kellene pirosra, viszont, akkor meg piros lenne az index fénye is, de azt ki kellene kötni.

Viszont én ezt nem tudom, h mennyire nézik jó szemmel... Én spec ezt nem támogatnám...

Haver Honda civic-ében volt megoldva h folyamatosan világított az index.

Neki tetszett, sünöknek nem :) 10pénzbe került neki :P most már vissza van alakítva úgy ahogy kell :)

Múltkor témázgattunk vezérműszíjakkal kapcsolatban, hogy sokan nem hallottak még SKF vszíjról:

(Íme, legalábbis ez volt a dobozban, a feszítőcsapágy mellett :) )

http://kepfeltoltes.hu/120614/20120614851_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120614/20120614852_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

ac pumpa, gyertyák, olajcsere, direktszűrő beépítés útán 10literes átlagfogyasztásról 6,5-7re csökkent a fogyasztásom! tudtam h a sportszűrőktől picit csökken a fogyasztás de ennyire? vagy inkább igy összeségében az uj cuccoktol csökkenhetett vagy ez kizárt valamit elnéztem?

Link to comment
Megosztás:

ac pumpa, gyertyák, olajcsere, direktszűrő beépítés útán 10literes átlagfogyasztásról 6,5-7re csökkent a fogyasztásom! tudtam h a sportszűrőktől picit csökken a fogyasztás de ennyire? vagy inkább igy összeségében az uj cuccoktol csökkenhetett vagy ez kizárt valamit elnéztem?

Egy jól karbantartott autó meghálálja a tőrödést! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.