Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Mint említettem, összeraktam a hátsó fékeket, és most ebben az esős időben gondoltam kipróbálom, hogy mennyire csúszik el a gépsas. Kb 50ről nyomtam neki egy xpadlót és egy-két másodperc csúszás után az autó segge jobbra indult el. Ezt többször kipróbáltam, mindig ez van. Mi okozhatja ezt? Elvileg nem lehet, hogy egyik jobban fog, mint a másik, mert mind a két munkahengert kicsréltem. Köszi előre is! G.

Nézd meg a hátsó fékerőszabalyzòt egy rugoval van a hátsò hídhoz kötve ha hátul a suly több az erő hátul nekem is ez volt müszakinál csak át kellet mozgatni mert a sport gátló miatt kemény a hátulja és beált a stift az egyik oldal többet kapott.

Vagy levegős ha jol tudom kétkörös a fék jobb elsö a bal hátsóval és fordítva ha az egyik levegős előfordul.

Amugy blokkol mind a négy kerék?

Link to comment
Megosztás:

nekem x14xe mocim van nekem sikerült kivillogtatni csak arra kell figyelni több féle hibakód lista van. Egy német nyelvű honlapot találtam rá, sokat kerestem azt tudom :)

Újabb kérdésem lenne:

Vezérlés cserélnél milyen márkájú alkatrészeket vegyek? (szíj, feszítőgörgő, vízpumpa, termoszát nem kell kb 3 hónapos)

Esetleg még mit vegyek ezen kívül, gyertyák durván 2 évesek 20.000 mentem velük NGK kétpólusú

Link to comment
Megosztás:

nekem x14xe mocim van nekem sikerült kivillogtatni csak arra kell figyelni több féle hibakód lista van. Egy német nyelvű honlapot találtam rá, sokat kerestem azt tudom :)

Újabb kérdésem lenne:

Vezérlés cserélnél milyen márkájú alkatrészeket vegyek? (szíj, feszítőgörgő, vízpumpa, termoszát nem kell kb 3 hónapos)

Esetleg még mit vegyek ezen kívül, gyertyák durván 2 évesek 20.000 mentem velük NGK kétpólusú

De hogy?

kicsit körülnéztem br 8000 forintért lehet kapni diagnosztikai interfészt ja és ez már bt n komunikál sőt még anroddal is olvashatò.

Link to comment
Megosztás:

nekem x14xe mocim van nekem sikerült kivillogtatni csak arra kell figyelni több féle hibakód lista van. Egy német nyelvű honlapot találtam rá, sokat kerestem azt tudom :)

Újabb kérdésem lenne:

Vezérlés cserélnél milyen márkájú alkatrészeket vegyek? (szíj, feszítőgörgő, vízpumpa, termoszát nem kell kb 3 hónapos)

Esetleg még mit vegyek ezen kívül, gyertyák durván 2 évesek 20.000 mentem velük NGK kétpólusú

Nekem most volt vezérlés csere igaz nekem c14nz m van.A szerelő ismerősöm azt mondta ha 150000km ig szeretném hogy jó legyen vegyek gates vezérműszíj készletet.drága vízpumpát ez lett volna kb. 30000 ft.Kb 80-100000km elfuthat dayco vezérműszíjal.skf feszítőgörgővel.dolz vízpumpával 16000ft ból én ezt választottam nem megyek túl sokat évi 2000kmt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem most volt vezérlés csere igaz nekem c14nz m van.A szerelő ismerősöm azt mondta ha 150000km ig szeretném hogy jó legyen vegyek gates vezérműszíj készletet.drága vízpumpát ez lett volna kb. 30000 ft.Kb 80-100000km elfuthat dayco vezérműszíjal.skf feszítőgörgővel.dolz vízpumpával 16000ft ból én ezt választottam nem megyek túl sokat évi 2000kmt.

nekem is hasonló infók jöttek dayco vagy dolz. Azonban a x14xe motornak nagyobb a szervizigénye. A vezérlést 60.000 km után cserélni illik. Termosztáttal együtt persze ezt mindig .....ák kicserélni pedig papírön ki kéne. Kb 30.000 ft lesz nekem is -kedvezmény szóval 16.000 ft körül lesz az alkatrész :-D kocc hasznos infó a legtöbb szerelő imád mindenkit behúzni párszor megjártam velük :-$

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel a következő dolog történt velem? Mikor behúztam a kéziféket úgy éreztem, mintha egy kicsit talán túlhúztam volna, vagy valami olyasmi.

Nem voltam durva, nem rántottam be, csak egyszerűen túlment azon a határon, mint szokott egy-két „ütemnyit” és mintha most a kar egy kicsit lazább lenne, de megnéztem és a kézifék fogja az autót (azért a biztonság kedvéért sebességben is hagytam)

Ez valami hiba lehet, vigyem el vele szerelőhöz, vagy ilyen elő szokott fordulni? Lehet, hogy valami eltörött benne?

Nagyon köszönöm előre is a tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne Corsa B 14i (C14 NZ ) -as 1993. 12. 20. -ban gyártott autómmal kapcsolatban.

-milyen motorolajat használjak? GM 10W 40?

-milyen légszűrőt és olajszűrőt vegyek bele?

-váltóban kell olajat cserélni?

nekem eddig mindenki azt mondta h ha nincs vele gond akkor nem kell, de már nálam 6 éve van az autó és előtte ki tudja mikor volt lecserélve.

Sok mindent láttam, olvastam a neten, böngésztem alkatrészek között, de konkrét leírást sehol sem olvastam.

Válaszaitokat előre is köszönöm!!!! :-)

Még annyi h gondoltam jobb minőségű olajszűrőt, olajat és légszűrőt vásárolnék.

Módosítva : Soma04
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne Corsa B 14i (C14 NZ ) -as 1993. 12. 20. -ban gyártott autómmal kapcsolatban.

-milyen motorolajat használjak? GM 10W 40?

-milyen légszűrőt és olajszűrőt vegyek bele?

-váltóban kell olajat cserélni?

nekem eddig mindenki azt mondta h ha nincs vele gond akkor nem kell, de már nálam 6 éve van az autó és előtte ki tudja mikor volt lecserélve.

Sok mindent láttam, olvastam a neten, böngésztem alkatrészek között, de konkrét leírást sehol sem olvastam.

Válaszaitokat előre is köszönöm!!!! :-)

Még annyi h gondoltam jobb minőségű olajszűrőt, olajat és légszűrőt vásárolnék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne Corsa B 14i (C14 NZ ) -as 1993. 12. 20. -ban gyártott autómmal kapcsolatban.

-milyen motorolajat használjak? GM 10W 40?

-milyen légszűrőt és olajszűrőt vegyek bele?

-váltóban kell olajat cserélni?

nekem eddig mindenki azt mondta h ha nincs vele gond akkor nem kell, de már nálam 6 éve van az autó és előtte ki tudja mikor volt lecserélve.

Sok mindent láttam, olvastam a neten, böngésztem alkatrészek között, de konkrét leírást sehol sem olvastam.

Válaszaitokat előre is köszönöm!!!! :-)

Még annyi h gondoltam jobb minőségű olajszűrőt, olajat és légszűrőt vásárolnék.

Szia

szerintem GM helyett inkább mobil 1 vagy Q8 (10w40), olajszűrőt gyári GM eset ha van. Nekem a GM es és a castrol olajjal nincs kibékülve a motor.(bár szerintem mindenki másra esküszik) Ha nincsenek nagy igényeid akkor a sima papítszűrő megteszi. A sokat reklámozott mostható szűrők se jobbak, nem adnak nagyobb teljesítményt szeirintem és amenyibe kerül egy abból jópár paírszűrő kijön nem beszéve a tisztitó szerről és az olajzóról. Nekem van direkt szűrőm, igazából inkább csak a hangja jobb tőle az autónak igaz az enyém 16 szelepes (x14xe) A váltóban ha az olajszint megfelelő nem szivárog, nem koszos és problémád sincs vele szerintem nem kell cserélni. Azonban ha 6 éve nem volt vezérlés csere akkor az is esedékes lenne véleményem szerint. Fontos hogya a vezérműszíj, feszítő, vízpumpa mellet a termostát is ki legyen cserélve illetve a gyertyákra se ártana ránézni :)

Link to comment
Megosztás:

Szia

szerintem GM helyett inkább mobil 1 vagy Q8 (10w40), olajszűrőt gyári GM eset ha van. Nekem a GM es és a castrol olajjal nincs kibékülve a motor.(bár szerintem mindenki másra esküszik) Ha nincsenek nagy igényeid akkor a sima papítszűrő megteszi. A sokat reklámozott mostható szűrők se jobbak, nem adnak nagyobb teljesítményt szeirintem és amenyibe kerül egy abból jópár paírszűrő kijön nem beszéve a tisztitó szerről és az olajzóról. Nekem van direkt szűrőm, igazából inkább csak a hangja jobb tőle az autónak igaz az enyém 16 szelepes (x14xe) A váltóban ha az olajszint megfelelő nem szivárog, nem koszos és problémád sincs vele szerintem nem kell cserélni. Azonban ha 6 éve nem volt vezérlés csere akkor az is esedékes lenne véleményem szerint. Fontos hogya a vezérműszíj, feszítő, vízpumpa mellet a termostát is ki legyen cserélve illetve a gyertyákra se ártana ránézni :)

Köszönöm a válaszodat! ;-) :-)

Természetesen a vezérlés volt már cserélve mikor megvettem most fog lejárni a 80 000 km- er.

Abban esetleg tudnál segíteni h milyen szettet vegyek hozzá? GATES vagy Dayco ?Vagy esetleg van amit te ajánlanál? Persze nem horror árban! :-) Évi 10 000 km ert azért belerakom....

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszodat! ;-) :-)

Természetesen a vezérlés volt már cserélve mikor megvettem most fog lejárni a 80 000 km- er.

Abban esetleg tudnál segíteni h milyen szettet vegyek hozzá? GATES vagy Dayco ?Vagy esetleg van amit te ajánlanál? Persze nem horror árban! :-) Évi 10 000 km ert azért belerakom....

a dayco az audi gyári beszállítója ha jol tudom ha egy A8 ba beleteszik ebbe is jó. Nekem is ez van nincs vele baj. a dolcz rol meg annyit hogy olcsò de nem a legjobb ne feledjük ha beáll a vizpumpa ledobja a szíjat.

Link to comment
Megosztás:

gm olaj meg ujra van hasznositva ha jol hallottam de ha belegondolunk madnem annyi literje mint az étolajnak

,még ts gazdaságos olaj is dragabb. Mindenki másra esküszik ha van az embernek pénze és nem sajnálja fuchs ot

neki de jo az agip is casrol magyarországon tultárolt, coma is jo

a shellesek sem rosszak.

motul is jo total is

Link to comment
Megosztás:

Jó motorba tök mind1 milyen márkájú olajat öntesz.

Kopott csapágyakon,gyűrűkön,vezérműbütykökön meg trutymóval teli hidrotőkéken semmilyen olaj nem segít.

Haverom elfelejtett cserélni három éve (kb. 50ekm) olajat a harmadik-negyedik autójaként tartott astra x16sz cabriójába, adott neki GM 10w-40-et,hogy érezze a törődést és se hidrotőke hang se füst,semmi gondja nem lett.

(Vajon hány km-t tesz bele az előző tulaj egy olajba,hogy egy ilyen 8szelepes opel motornál hidrotőke hangról panaszkodjon az új tulaj? Ez a kérdés merült fel bennem az eset után)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.