Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Erre inkább nem mondok semmit!

2-3 L es fogyasztáscsökkenés? milyen autónál, olyannál, ami amúgy 20-30 L-t enne? (annál esetleg! ^_^ )

Ezek mind az emberi hiszékenységre építenek, úgyanúgy mint a fogyasztáscsökkentő tabletták, szaunaöv, hasrezgető ketyerék az embereknél. :D Ja-ja ülsz a fotelban, nézed a tévét, az izmaid egy dekát nem mozdulnak, nem égetsz kalóriát, de a hájad rezeg, ezért lebomlik a zsírsejt. Kár hogy nem nekem jut az eszembe ilyen, lenne már vagy 50 F Astrám. :D Az autónál meg beraksz egy spirált a szívócsőbe, ami útban van a levegőnek, nem kell hozzá energia mint a turbónak, de megpörgeti a levegőt, ezáltal tökéletesebb az égés, és jobban megy a kocsi, kevesebbet fogyszt. És mindez ez 50 forintból megépített, ezrekért eladott megtekert lemezszallagnak köszönhető. :D

Itt van egy továbbfejlesztett változat, ami ráadásul 55000-es fordulattal forog, csupán úgy, hogy a beszívott levegő pörgeti meg! Klikk ide!

Link to comment
Megosztás:

Ezek mind az emberi hiszékenységre építenek, úgyanúgy mint a fogyasztáscsökkentő tabletták....

És sajna van akit át is vernek vele!

Apám barátjának van egy 1.2-es Polo (ugyanaz a motor mint a Fábia - sőt az autó is szinte ugyanaz) és mondja, hogy amióta benne van a mágneses valami, azóta kevesebbet eszik, 6 alatt van a fogyija! Csak jelzésképpen az enyém is ennyi! csak nekem nincs semmilyen ketyere beépítve! :D

Nagyon lájtosan hajtom,és azt mondta a volt tulaj,hogy 6 körül szopizik/szivatott?/.

A 7,5 is 6 körül van! ^_^

Amúgy meg sokat nem lehet adni az előző tulaj adataira, neki eladó volt, te meg ezt akartad hallani! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra f 1.4-es 8szelepes hengerenkénti injektorral 7.5 liters fogyi,jónak mondható?

Nekem soknak tünik,18 éves 1.8-as passatom is itt körül hörbölt.

nekem a központi injektorosnak is kb ennyi, egyszer nagyon kímélve rövid finom gázzal hosszú motorfékkel kb 500-550 km alatt 6.8 volt a minimum amit elértem persze 1 max 2 személlyel, meg nemtudom menyit számít de az autót az előző tulaj firestone fuel saver gumikkal szerelte, nahde szerintem a 7,5 elég jó és szerintem is ha megszokod az lesz kevesebb is ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nna, a tegnapi eredmény: 36,6l 644km-re: 5,7 ^_^ Csak hosszútáv, max. 100-110, legtöbbször 1 személlyel. Ez az eddigi legjobb :D

A lambda már lassan 1 hete nem dobott hibakódot, de azért folyamatban van a cseréje, jövőhéten jön a csere-lambda. Úgy néz ki, ennyit jelent hogy ki lett cserélve- ja és ez csak OMV-s sima 95-ös anyaggal volt.

Link to comment
Megosztás:

Nna, a tegnapi eredmény: 36,6l 644km-re: 5,7 ^_^ Csak hosszútáv, max. 100-110, legtöbbször 1 személlyel. Ez az eddigi legjobb :D

A lambda már lassan 1 hete nem dobott hibakódot, de azért folyamatban van a cseréje, jövőhéten jön a csere-lambda. Úgy néz ki, ennyit jelent hogy ki lett cserélve- ja és ez csak OMV-s sima 95-ös anyaggal volt.

hamár írod neked mi véleményed az OMW-s Carrera 95 ről?? szted jobb mint a Super? :D

Link to comment
Megosztás:

Hát amikor régebben volt benne, akkor talán jobban ment mint a simával, de ezt ugyanúgy észrevettem a V-Powernél is. Kicsit drágább, de picit jobban ment. Szerintem :D

Én Shellnél nemigen szoktam, nemrég voltam lennt OMW nél és gondoltam most rakok bele ilyet meg meg is kérdeztem haverom ott dolgozik mondta h picikét jobb talán! :D ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nnnna most nagyon pipa vagyok magamra! Miért nem tájékozódtam hamarabb?

Hát nem naon nyugtattál meg! Azt hittem ez egy "válságautó"

Nem kell parázni. Az egyik, az enyém csak 60 lovas, nehezebben viszi uazt a bódét. A másik, a fenn említett fogyi tényleg nagyon rövid, hideg járatok voltak (6-800 m-ek).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.