Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Budapest és környéke -CHAT


forumadmin

Recommended Posts

Hamarabb rohad arról le a kasztni,mint az a moci megadja magát! :unsure:

Látod a kaszninak semmi baja. Az üzemanyag oldalon van némi kis bibi. Pöccre indúl, azután leáll, majd köhögősen akadozva jár, menet közben meg-meglódúl, mintha ki akarna szaladni allólam, azután belassul és valami iszonyatos fekete valamit :rolleyes: hagy maga után, a következő pillanatban mintha mi sem történt volna, minden rendben. :mellow: Állítom hogy többszörös személyiségzavara van, és nem tudja eldönteni hogy egy bontásra váro roncs, vagy hibátlan opel, esetleg forma 1-es versenyautó. Amíg ezek hárman veszekednek a gépháztető alatt, én felhangosítom a zenét és nyomom tovább.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 3,3k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Látod a kaszninak semmi baja. Az üzemanyag oldalon van némi kis bibi. Pöccre indúl, azután leáll, majd köhögősen akadozva jár, menet közben meg-meglódúl, mintha ki akarna szaladni allólam, azután belassul és valami iszonyatos fekete valamit :rolleyes: hagy maga után, a következő pillanatban mintha mi sem történt volna, minden rendben. :mellow: Állítom hogy többszörös személyiségzavara van, és nem tudja eldönteni hogy egy bontásra váro roncs, vagy hibátlan opel, esetleg forma 1-es versenyautó. Amíg ezek hárman veszekednek a gépháztető alatt, én felhangosítom a zenét és nyomom tovább.

Nem kéne adagolóshoz elvinni?

Az üa rendszer az adagolóig hibátlan?

Milyen adagoló van azon? Lucas?

Link to comment
Megosztás:

Höhö!Rövid a póráz nálad is? :rolleyes:

Ezt az értesülést sem megerősíteni, sem cáfolni, nem áll módomban. :mellow:

Nem hivatalos források szerint, még a nyáron költöznünk kell. :unsure: oszt még nincs villany, gáz, vizora, meg lépcső se, hajtani kell, mese nincs.

Link to comment
Megosztás:

Nem hivatalos források szerint, még a nyáron költöznünk kell. :rolleyes: oszt még nincs villany, gáz, vizora, meg lépcső se, hajtani kell, mese nincs.

Ezt a játékot, ha minden igaz, 2009-ben űzöm majd. Most garázsépítéssel tréningezek... :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ma láttam a palotai felüljáro elött egy Calibra kabriot, fekete alapon zöldes lángnyelvféleségek voltak ráfestve,

nagyon jol nézett ki, én nem vok oda a kabriokért de ez k...a jol nézett ki. Ha kabrio akkor Cali.

Létezett a Calibol kabrio?

Igen létezett, de amit Te láttál, arról csak levágták a tetőt, mindeféle utólagos merevítés és tervezés nélkül.

Az eredeti cabriok elég borsos árúak...

Link to comment
Megosztás:

DOHC: Double Overhead Camshaft azaz dupla felül fekvő vezérműtengely.

OHC: Overhead Camshaft azaz felülfekvő vezérműtengely. Ugyan az, mint az SOHC, csak „Single” kiegészítéssel. Az SOHC megnevezés a modernebb DOHC motorok megjelenésével kezdett elterjedni, amikor külön ki kellett hangsúlyozni, hogy szimpla, (SOHC) avagy dupla (DOHC) vezérműtengelyes az adott blokk.

Link to comment
Megosztás:

Ja és mi az előnye a dupla vezérműtengelynek és a 16 szelepnek???????????,,

Köszi

A 16 szelep a jobb henger öblítés miatt lett kitalálva elsősorban. A dupla veztengely pedig velejárója a 16 szelepes motoroknak mivel 2db szívó és 2db kipufogó szelep van. Egyértelműen van szívó oldali veztengely és kipufogó oldali veztengely. :rolleyes: Ez az egyszerű nem szakmai magyarázat hogy az is megértse aki nem műszaki ember.

Link to comment
Megosztás:

A dupla veztengely pedig velejárója a 16 szelepes motoroknak mivel 2db szívó és 2db kipufogó szelep van. Egyértelműen van szívó oldali veztengely és kipufogó oldali veztengely. :rolleyes:

Sok motorban a 16 szelephez egyetlen vezérműtengely tartozik, pl néhány honda és toyota motorban is. :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Gabi neked van Hondád? Mert itt bármily meglepő Opel motorról van szó!

Én nem vettem ki, hogy egyértelműen opel motorról lenne szó. A kérdés eléggé általánosnak néz ki. :mellow:

Egyébként meg igen, van a családban honda, a sokadik. Az előző pont egy civic vtec volt, aminek 16

szelepe volt, és egy vezérműtengelye :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

az úriember csak a DOHC-ról kérdezett :mellow:

attól függöen, hogy ez egy opeles fórum másra is gondolhatott......van pl bmw-s topikunk is :unsure:

Most hogy mondod van dupla vezérműtengelyes felül töltős mosógép is. :rolleyes: Na elég volt belölletek az egyik túl szép a másik meg túl okos ez nekem már sok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.