Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék


Recommended Posts

  • Hozzászólások 643
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok!

Sikerült pár ügyben előre lépni a Kadett-Vectra hátsó híd cserében.

c20ne-s A vectrákban lesz az a hátsó fékrendszer, ami nekem kell (ABS, tárcsa)

Már csak pár kérdés van, amire szeretnék megerősítő válaszokat kapni :P

-Kadett és az A Vectra ABS vezérlője ugyanaz? szerintem igen

-Kadett és az A Vectra hátsó ABS érzékelője ugyanaz? (nagy fogaskerék 29 fogú mindegyikben? kis fogaskerekes érzékelő ugyanaz?)

-A kézifékkötelek mennyire kompatibilisek? Úgy látom "csak" a hosszban van változás, sőt ahol kettéválik a bowden ott nekem pl ugyanolyan, mint a Vectráé, és azon a meneten elég sokat (kb 5-6 cm) lehet állítani.

Amennyiben ABS-es a kocsi, akkor a fékerőelosztónak van szerepe, vagy azt teljesen átveszi az ABS?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy jelentkezett egy kis gond a fékemnél (Corsa 1.2, ~7000 km van benne).

A jelenség: Pár ezer km után azt vettem észre, hogy a pedál nem keményedik fel rendesen, a féknek nincs határozott pontja, ahol elkezd fogni. Fékhatás ennek ellenére van, ABS működik.

Első gondolatom: főfékhenger tömítéssel van valami gond (régebbi autóban már volt ilyen). "Ismerős ismerőse" annál a kereskedésnél dolgozik, ahol vettem az autót: Telefonos segítség Vágó módra - azonnal vigyem be az autót, valami baj van, vsz. főfékhenger.

Másnap megyek vissza, közlik, hogy semmi gond a fékkel, átmosták a rendszert, egyébként szerintük ilyen volt a pedál mozgása akkor is, amikor vettem (!!!).

Még nem olyan rossz a memóriám, hogy erre nem emlékeznék.... Úgyhogy, szerelőnek segítség megköszön, autóba be, rokonokhoz el, 1.2-es Corsájukba be, fékeket összehasonlít. Bármilyen meglepő, az ő Corsájukban teljesen jó a fék, olyan, mint az enyémnek volt vadiúj korában. Rokonék szerint is valami a főfékhenger tömítéssel lehet (van némi lövésük autószereléshez).

Most itt tartok, jó lenne, ha tudnátok erre írni valamit. Visszavigyem az autót? Akkor mivel tudom rávenni a kereskedést, hogy érdemileg foglalkozzon a dologgal? Nem szeretném átélni még egyszer azt, hogy menet közben szűnik meg a fék, egyszer egy Skoda 120-al már előadtam... Izgi volt... :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy ...

Szerintem vidd el másik Márkaszervízbe. Mivel garis máshova nem viheted,de ne hagyd. Egyik kollégám a Renault Thaliájával volt úgy, hogy szerinte húzott jobbra, míg a korábbi kocsija nem. 4 szer volt ott, míg meg nem találták, hogy mi volt a baj. Persze 3-szor ő volt a hülye, de 4-szer, mire meglett, hogy az egyik gömbfej gyári hibás volt a kocsiban, már ajándék csereótó, meg bocsika levél, meg ingyen 15000 km-es szervíz is volt..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy jelentkezett egy kis gond a fékemnél (Corsa 1.2, ~7000 km van benne).

A jelenség: Pár ezer km után azt vettem észre, hogy a pedál nem keményedik fel rendesen, a féknek nincs határozott pontja, ahol elkezd fogni. Fékhatás ennek ellenére van, ABS működik.

Első gondolatom: főfékhenger tömítéssel van valami gond (régebbi autóban már volt ilyen). "Ismerős ismerőse" annál a kereskedésnél dolgozik, ahol vettem az autót: Telefonos segítség Vágó módra - azonnal vigyem be az autót, valami baj van, vsz. főfékhenger.

Másnap megyek vissza, közlik, hogy semmi gond a fékkel, átmosták a rendszert, egyébként szerintük ilyen volt a pedál mozgása akkor is, amikor vettem (!!!).

Még nem olyan rossz a memóriám, hogy erre nem emlékeznék.... Úgyhogy, szerelőnek segítség megköszön, autóba be, rokonokhoz el, 1.2-es Corsájukba be, fékeket összehasonlít. Bármilyen meglepő, az ő Corsájukban teljesen jó a fék, olyan, mint az enyémnek volt vadiúj korában. Rokonék szerint is valami a főfékhenger tömítéssel lehet (van némi lövésük autószereléshez).

Most itt tartok, jó lenne, ha tudnátok erre írni valamit. Visszavigyem az autót? Akkor mivel tudom rávenni a kereskedést, hogy érdemileg foglalkozzon a dologgal? Nem szeretném átélni még egyszer azt, hogy menet közben szűnik meg a fék, egyszer egy Skoda 120-al már előadtam... Izgi volt... :P

Na az én véleményem.

Szerintem is a főfékmunkahengerrel lehet a gond.

Én a helyedbe cserélném és nem javítanám, mert ha ez elszáll akkor kaka van. Sokszor nem is segít a javítás mert a henger fala van elkopva és ugyanúgy átengedi az olajat.

Ez amúgy szerintem opel betegség, hogy idővel a fék nem keményedik fel, nem egy opel-el találkoztam már aminek ez a kínja.

Lassan nekem iscserére szorul. :?

Link to comment
Megosztás:

Kösz a válaszokat. Ezek szerint sem én, sem az ismerősök nem vagyunk teljesen hülyék. :P Remélem valami gyári hibás alkatrész lehet a bűnös és nem így kell "működnie" a féknek.

Persze teljesen elfogadható, hogy vannak kopó alkatrészek a kocsiban, de ebben az esetben kicsit dühítő, hogy két hónap/7000 km után ilyennel kell visszavinnem a kocsit. Na persze örülhetek, hogy még garis... :D

Nemsokára esedékes a 7500 km-es ajánlott olajcsere, szerintem akkor újból beviszem. Addig meg csak nem lesz vele nagyobb baj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy jelentkezett egy kis gond a fékemnél (Corsa 1.2, ~7000 km van benne).

A jelenség: Pár ezer km után azt vettem észre, hogy a pedál nem keményedik fel rendesen, a féknek nincs határozott pontja, ahol elkezd fogni. Fékhatás ennek ellenére van, ABS működik.

Első gondolatom: főfékhenger tömítéssel van valami gond (régebbi autóban már volt ilyen). "Ismerős ismerőse" annál a kereskedésnél dolgozik, ahol vettem az autót: Telefonos segítség Vágó módra - azonnal vigyem be az autót, valami baj van, vsz. főfékhenger.

Másnap megyek vissza, közlik, hogy semmi gond a fékkel, átmosták a rendszert, egyébként szerintük ilyen volt a pedál mozgása akkor is, amikor vettem (!!!).

Még nem olyan rossz a memóriám, hogy erre nem emlékeznék.... Úgyhogy, szerelőnek segítség megköszön, autóba be, rokonokhoz el, 1.2-es Corsájukba be, fékeket összehasonlít. Bármilyen meglepő, az ő Corsájukban teljesen jó a fék, olyan, mint az enyémnek volt vadiúj korában. Rokonék szerint is valami a főfékhenger tömítéssel lehet (van némi lövésük autószereléshez).

Most itt tartok, jó lenne, ha tudnátok erre írni valamit. Visszavigyem az autót? Akkor mivel tudom rávenni a kereskedést, hogy érdemileg foglalkozzon a dologgal? Nem szeretném átélni még egyszer azt, hogy menet közben szűnik meg a fék, egyszer egy Skoda 120-al már előadtam... Izgi volt... :P

Én azért megpróbálnék egy dobféktisztítást meg esetleg egy fékfolyadék cserét vagy csak simán légtelenítést. Sose lehet tudni. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.