Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

Hi

Köfi linket.Van nekem egy FIT nevezetü prg. abban is vannak ilyen okoságok, tsak nem jöttem rá hogyan kell kiolvasni a vilogásból a kód/okat leírásból, de az angol nyelvü leírásból biztos könnyebb lesz :P

A fényképet majd felrakom, de azota müködik az alapjáratom, nem áll le stb.

Naon remélem hogy ennyi volt a gubanc.

Néztem kézi kódkiolvasokat, de találtam pc-re software-t ami lényegesen olcsobb. Gondolom ehez már csak vm kábel kell.

Van valakinek ilyen othon? Minek vigyem szervibe ha othon kitudom/tudnám olvasni a hibakodót, s a megfelelő alkatrész csere s :( kész. Persze reménykedem hogy nem leszrá szükségem, de ha mégis........

Link to comment
Megosztás:

Villogtatással is ki tudod nyerni a hibakódokat :P

Amúgy a kábel 20 körül szokott lenni, de lehet csinálni otthon is, ha tudod

mi fán terem a tranzisztor :(

Hi

Ez az othoni transziztoros dolog érdekellne.

Tudnál segítenni ebben valamilyen kapcs rajz vagy valami ilyesmivel?

Link to comment
Megosztás:

Hi

Ez az othoni transziztoros dolog érdekellne.

Tudnál segítenni ebben valamilyen kapcs rajz vagy valami ilyesmivel?

Keress rá neten, obd csatlakozónak hívják, aldl protokoll.

Találsz egy csomó olcsó megoldást, de azért vigyázni kell

a megépítésnél, mert tönkre lehet vágni a notebook portját,

meg az autó vezérlőjét is.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Hát kezdek ideges lenni, ma jövök melóba lökök egy másodikat, gázeelenged hogy bekösemmagam s erre megint világit a sárga lámpa s leáll ;) ! Teker indul, 500méter s majd megint leállt a lámpánál. Most kipróbáltam hogy beinditom s hagyon kegyegni. Nem áll le a rohadék. Pedig elövettem a kódtáblázatott a drótott de nem tudtam lecsekolni :(

A hibakodot már nem mutatja a következő lállításnál-nem világit a sárga lámpa-

Valakinek van valamilyen tipje????

Link to comment
Megosztás:

Hi

Hát lassan kezdem feladni. Megpróbáltam a vilogtatást

1. gyujtás le

2. A és B lábat összezártam a csatlakozon

3. ráadom a gyujtást

S láss csodát bug a AC stb lehet inditani.

Mit nem csináltam jól, nekem nem morzézik !

Egyépként ezt a leállás dolgot már csinálta, de akkor az injektoron találtunk egy törött kb.:4mm fekete csövet ami a benzin cső mellet jöt ki s bement a "hátuljába" egy másik ilyen mellé ami a levegőszűrőből jöt, de ezt már irtam. Nagyából 200km ment s megint szivat.

S most találtam egy laza bilincset a levegő szűröjénél az injektornál. Ez lehetett az oka?

Egyepként most hogy írtad lehet hogy valami kontakt hiba, mert ma piszkáltam a motortérbe vizetnéztem stb. aztán mint aki jólvégezte dolgát lezártam.Este pedig jöttem dolgozni. Inenntöl pedig ismeritek a sztorit.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Hát lassan kezdem feladni. Megpróbáltam a vilogtatást

1. gyujtás le

2. A és B lábat összezártam a csatlakozon

3. ráadom a gyujtást

S láss csodát bug a AC stb lehet inditani.

Mit nem csináltam jól, nekem nem morzézik !

Egyépként ezt a leállás dolgot már csinálta, de akkor az injektoron találtunk egy törött kb.:4mm fekete csövet ami a benzin cső mellet jöt ki s bement a "hátuljába" egy másik ilyen mellé ami a levegőszűrőből jöt, de ezt már irtam. Nagyából 200km ment s megint szivat.

S most találtam egy laza bilincset a levegő szűröjénél az injektornál. Ez lehetett az oka?

Egyepként most hogy írtad lehet hogy valami kontakt hiba, mert ma piszkáltam a motortérbe vizetnéztem stb. aztán mint aki jólvégezte dolgát lezártam.Este pedig jöttem dolgozni. Inenntöl pedig ismeritek a sztorit.

A 3-asig jól csináltad, de nem kell elindítani az autót, csak a gyújtást ráadni. Ha beindítod a kocsit, nem villog semmit :( Olyankor asszem valami szervíz üzemmódban indul el.

Link to comment
Megosztás:

A 3-asig jól csináltad, de nem kell elindítani az autót, csak a gyújtást ráadni.

Hi

Ez rendben is van, de medig kell várni még elkezd vilogni?

Én 10-20 másodpercig vártam útánna maguntam s gyujtás le drót ki s enyyi.

Ezt kétszer eljátszóttam. Gondoltam nem érintkezik rendesen vagy valami, de nem.

De egyépként megint jó :( van alapjárat nem áll le stb.

A hengerekbe bemenő beömlön találtam egy kütyüt (légtömeg mérő talán, nem tom) amin nem tetszet a vezetéken lévő sarú. Elvolt oxidálódva s ficeget rajta, lecseréltem most már pöpec. Talán ez lehetett, vagy a lelazult levegőszürő bilincs?

Van ötlett, örömmel várom.

Egyepként 14nz mocik mennyit esznek, 6-7L esetleg 8L ?

Link to comment
Megosztás:

Hi

Ez rendben is van, de medig kell várni még elkezd vilogni?

Én 10-20 másodpercig vártam útánna maguntam s gyujtás le drót ki s enyyi.

Ezt kétszer eljátszóttam. Gondoltam nem érintkezik rendesen vagy valami, de nem.

De egyépként megint jó :( van alapjárat nem áll le stb.

A hengerekbe bemenő beömlön találtam egy kütyüt (légtömeg mérő talán, nem tom) amin nem tetszet a vezetéken lévő sarú. Elvolt oxidálódva s ficeget rajta, lecseréltem most már pöpec. Talán ez lehetett, vagy a lelazult levegőszürő bilincs?

Van ötlett, örömmel várom.

Egyepként 14nz mocik mennyit esznek, 6-7L esetleg 8L ?

C14NZ-n nincs légtömegmérő (szerencsére). Amit találtál, az sztem a hőmérsékletjeladó volt. Ha két vezeték ment rá, akkor lehet annak is pozitív hatása, mert az a motorvezérlőé. Ha egyvezetékes volt, akkor az csak a műszeregységé, max. a hőmérőd lesz pontosabb tőle.

Fogyasztás: nekem egyszer nagyon nagypapis tempóval egy személlyel nyáron volt már 5.75L/100km-es fogyasztásom is (~800km-t mentem egy tankból), általában 6L körül eszik, de most télen 6.5-6.8L körül fogyaszt két személlyel, téligumival.

Link to comment
Megosztás:

Ha egyvezetékes .....

Hi

Hát ja. Szóval továbra is leállhad majd, szomorú.

Egyepként minek kell vilognia a műszerfalban öndiagnosztika közben?

Az összes izzónak vagy külön van benne valami ami tsak ilyenkor vilog?

Viszont a fogyasztása jónak tümik, amit leírtál.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Hát ja. Szóval továbra is leállhad majd, szomorú.

Egyepként minek kell vilognia a műszerfalban öndiagnosztika közben?

Az összes izzónak vagy külön van benne valami ami tsak ilyenkor vilog?

Viszont a fogyasztása jónak tümik, amit leírtál.

A sárga motorkontroll lámpának kell villognia.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volt egy balesetem, egy kanyar rosszul sikerült, és elkaptam egy beton kukát az autó jobb első sarkával... most elvittük szervízbe... mikor beindítottam, alacsony és közepes fordulaton nagyon erősen rázott a motor... szinte szemmel is lehetet érzékelni... nem nagyon értek hozzá de főtengelyre saccolok... valaki nem tudja h igazából miért is csinálja ezt? és hogy esetlegesen menyit húznak le rólam a javításért?

Válaszotok előre is köszönöm!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volt egy balesetem, egy kanyar rosszul sikerült, és elkaptam egy beton kukát az autó jobb első sarkával... most elvittük szervízbe... mikor beindítottam, alacsony és közepes fordulaton nagyon erősen rázott a motor... szinte szemmel is lehetet érzékelni... nem nagyon értek hozzá de főtengelyre saccolok... valaki nem tudja h igazából miért is csinálja ezt? és hogy esetlegesen menyit hóznak le rólam a javításért?

Válaszotok előre is köszönöm!

Üdv!

Nem vagyok egy tecnikai zseni, de motortartó bakokat megnézték ?

Nem azért rázkódik a motor ?

Amúgy ez a elkaptam a "jobb első sarkával elkaptam" mit jelent ?

Leírtad azt az oldalat ? Mi sérült ?

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok egy tecnikai zseni, de motortartó bakokat megnézték ?

Nem azért rázkódik a motor ?

Amúgy ez a elkaptam a "jobb első sarkával elkaptam" mit jelent ?

Leírtad azt az oldalat ? Mi sérült ?

nagyjából azt jelenti, hogy már a kanyarodás közben csúszot meg az autó, és hát vagy 30al belementem a kukába ami megálított... lökösnek anyi a keréknél ott belül a műanyag burkolatnak is, a futóműt újra kell hangolni, a felni mint a papír ugy gyűrődött össze, fényszórónak anyi, (nemtom a szaknevüket) de ami a lökös alatt volt kasztni elem az mind behajlott.... szóval sikeresen lesarkaltam... :S jah és nemnézték még meg a motort... most csak a kasztnit csinálják meg, aztán elviszik egy másik helyre ahol majd a futóművet beállítják, és majd ott nézik meg a motort... most még csak tudni szeretném mire készüljek fel...

Link to comment
Megosztás:

nagyjából azt jelenti, hogy már a kanyarodás közben csúszot meg az autó, és hát vagy 30al belementem a kukába ami megálított... lökösnek anyi a keréknél ott belül a műanyag burkolatnak is, a futóműt újra kell hangolni, a felni mint a papír ugy gyűrődött össze, fényszórónak anyi, (nemtom a szaknevüket) de ami a lökös alatt volt kasztni elem az mind behajlott.... szóval sikeresen lesarkaltam... :S jah és nemnézték még meg a motort... most csak a kasztnit csinálják meg, aztán elviszik egy másik helyre ahol majd a futóművet beállítják, és majd ott nézik meg a motort... most még csak tudni szeretném mire készüljek fel...

gallery_7_115_68834.jpg

med_gallery_7_115_45892.jpg

Ez >>>> gólyaláb, lengőkar, kormányösszekötő, szilentet, toronycsapágy csere és a gátló is el van hajolva valószínűleg.

Link to comment
Megosztás:

huh hát hogy mondjam... :( szal ahogy itt látom inkább oldalról katpa a levest... nekem a legtöbb kár téleg a sarkánál van... a kerék maga nem kaphatott ekkorát, mert a gumi teljesen egyben van, csak a felni gyűrődött... bár nemtom:S a legjobbakat remélem:D

Ez egy járda és egy 1 méteres oszlop volt.

Gumi azért olyan amilyen mert lábon vittem haza a kocsit és felni nem volt toppon enyhén szólva.

Erre tudok árakat írni, ha arra vagy kiváncsi.

Motor rázkódásának okát tényleg inkább kint, mint bent keresendő.

Link to comment
Megosztás:

jah értem... hát ha kint keresendő akkor talán mondhatom hogy kicsit megkönyebbültem... nekem eddig anyit mondtak, hogy 90k kesz a kasztni (kestés nélkül, matt feketén) fényszóró, a műanyag elemek, meg a futómű behongolás, ebből azt vettem le, hogy nagy probléma nem lehet vele... de hát gondolom ez majd akkor derül ki ha hozzá nyúlnak...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.