Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

...Mert úgye ha megint az ECU csatnál lenne a gubanc akkor megint nem adot volna gyújtás jelett mint eddig, de volt.

Na mindegy szétlököm holnap az injektort, azt még ugyse láttam belülről :)

Már ideje lesz, van ott olyan kütyű amire figyelnikel jobban mint pl.: egy karbi szétkapásánál.

Milyen motor is ez? Az enyémnél van (volt) egy csatlakozó a motortérben egy fém fülre rögzítve a gyújtáselosztó mögött, 2-2 vezeték megy bele, ez egyik az ECU tápvezetéke, a másik az injektor vezetéke. Esetleg az lehet még kontakthibás.

Link to comment
Megosztás:

Milyen motor is ez? Az enyémnél van (volt) egy csatlakozó a motortérben egy fém fülre rögzítve a gyújtáselosztó mögött, 2-2 vezeték megy bele, ez egyik az ECU tápvezetéke, a másik az injektor vezetéke. Esetleg az lehet még kontakthibás.

Hi

C14NZ moci, B corsa 94 márciusi 8V, 60Hp. Két napja kiszedtem az összes kábelt ami a motor és az ECU közöt van. KIcserélgettem az összeset ami nem nézet ki jól. Eztán ment vagy 50km-et s megint leáll. Nem tom feladom lassan.

Nem érdekel valakit olcson eladom :) , csak vicc volt ha kell veszek mellé egy osztrákból behozot vagy töröt verdád oszt kicserélek mindent benne egyesével, olyan nincs hogy ne tudjam meg hogy mi csinálja ezt. Ilyen még nem volt, nehogy már egy kocsi szivason meg. :)

Link to comment
Megosztás:

Hi

C14NZ moci, B corsa 94 márciusi 8V, 60Hp. Két napja kiszedtem az összes kábelt ami a motor és az ECU közöt van. KIcserélgettem az összeset ami nem nézet ki jól. Eztán ment vagy 50km-et s megint leáll. Nem tom feladom lassan.

Nem érdekel valakit olcson eladom :) , csak vicc volt ha kell veszek mellé egy osztrákból behozot vagy töröt verdád oszt kicserélek mindent benne egyesével, olyan nincs hogy ne tudjam meg hogy mi csinálja ezt. Ilyen még nem volt, nehogy már egy kocsi szivason meg. :)

Írd be aláírásba, a motorkódot. :D (jobb felül vezérlőpult...)

Ha a kábelek bolygatásával válotzott a dolog, akkor lehet ott kellene tovább keresni. Nekem van amúgy komplett kábelkötegem azt hiszem, oda is adnám csak kicsit messze vagy. :)

Link to comment
Megosztás:

Hi

C14NZ moci, B corsa 94 márciusi 8V, 60Hp. Két napja kiszedtem az összes kábelt ami a motor és az ECU közöt van. KIcserélgettem az összeset ami nem nézet ki jól. Eztán ment vagy 50km-et s megint leáll. Nem tom feladom lassan.

Nem érdekel valakit olcson eladom :) , csak vicc volt ha kell veszek mellé egy osztrákból behozot vagy töröt verdád oszt kicserélek mindent benne egyesével, olyan nincs hogy ne tudjam meg hogy mi csinálja ezt. Ilyen még nem volt, nehogy már egy kocsi szivason meg. :)

Próbáltad a gyújtásmodult cserélni, ami a trafó alatt van? Nálam az csinált ilyesmit. Meg okozhatja a gyújtáselosztóban levő Hall-jeladó is. Ezek nem feltétlenül reagálnak pl. mozgatásra, belül a félvezetők, vagy belső forrasztások halódnak bennük.

Link to comment
Megosztás:

Hi

C14NZ moci, B corsa 94 márciusi 8V, 60Hp. Két napja kiszedtem az összes kábelt ami a motor és az ECU közöt van. KIcserélgettem az összeset ami nem nézet ki jól. Eztán ment vagy 50km-et s megint leáll. Nem tom feladom lassan.

Nem érdekel valakit olcson eladom :) , csak vicc volt ha kell veszek mellé egy osztrákból behozot vagy töröt verdád oszt kicserélek mindent benne egyesével, olyan nincs hogy ne tudjam meg hogy mi csinálja ezt. Ilyen még nem volt, nehogy már egy kocsi szivason meg. :)

Link to comment
Megosztás:

Hi

A gy. modul csere nem nagy só, csak mani kell hozá :)

Na de a hall-t a "rotor házzal" együt szokás cserélni ?

Azaz hogy lehet szétkapni azt a tengelyt ami abban a hengerben van, mert ugye ameddig nem szedem le azt a "perforált tárcsát" addig nem jön ki alóla a hall sem. Én már nézegettem de nagyon ügyesen összerakták, a hallt fogja két csavar azt kiszedtem és megis indult kifele, de beakadt abba a lemezbe ami kapcsolja magát a jeladót.

Na de legalább már annyít "elértem" vele hogy már haza se akkart menni, huzták/vontaták.

Ennek azért örülök mert már legalább folyamatos a hiba.

Tünetek: beindul jár, normális alapjárat stb. 1 percig majd egyszerüen leáll. Miután megint beindul, de csak annyíra hogy letudjon állni. Amikor készül leállni (esik a f.szám) adok neki gázt, de fél gáz kell neki hogy élve maradjon (nagyon pörög) ha elengedem egyszerüen leáll egy két püfenés, dadogás közepette.

A gyertyák(újak) fekete mind a négy, ha ezt az ETZ-ém csinálná tutti hogy a gyújtásra tipelnék. Na de itt ?

Tudom hall, vagy gy. modul csak elmélkedtem :)

Na enyí, ha lesz valami megint jelentkezem, ja ma megmérem az AC nyomásomat. Csupán kiváncsiságból

Link to comment
Megosztás:

Vagy alacsony hőértrékű gyertya, vagy vmi miatt sokat kap (lambda, hőjeladó, stb....).

HI

Nem tom, idáig ez a gyertya is szépen nézet ki! A sok benzim inkább lehet.

Ja a lambdát lehuztam menet közben és SEMMI se történ még csak hibajelző lámpa se vilant fel.

A verdának aelőgyújtása van! Folytatom az elektronikánál, meret odaillő a kérdés.

Link to comment
Megosztás:

HI

Nem tom, idáig ez a gyertya is szépen nézet ki! A sok benzim inkább lehet.

Ja a lambdát lehuztam menet közben és SEMMI se történ még csak hibajelző lámpa se vilant fel.

A verdának útógyújtása van! Folytatom az elektrinikánál, meret odaillő a kérdés.

Nem tegergettétek el az elosztót?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Mit lehet tenni abban az esetben ha egy motor eszegeti az olajat? Részben azért mert láthatóan a hengerfej alatt elöregedett a tömítés részben pedig a kopás miatt.

Honnan lehet észrevenni, hogy alacsonyabb a kompresszió a kelleténél? És mit lehet tenni ellene?

Békében megöregedett szívódízel motorról van szó ami nemigen látott kemény hajtást. "Uralkodásom" alatt végképp nem :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mit lehet tenni abban az esetben ha egy motor eszegeti az olajat? Részben azért mert láthatóan a hengerfej alatt elöregedett a tömítés részben pedig a kopás miatt.

Honnan lehet észrevenni, hogy alacsonyabb a kompresszió a kelleténél? És mit lehet tenni ellene?

Békében megöregedett szívódízel motorról van szó ami nemigen látott kemény hajtást. "Uralkodásom" alatt végképp nem :D

El kell vinni kompressziót és résveszteséget méretni, abból sokminden kiderül. Sztem esélyes a szelepszár-szimmeringek cseréje, de ilyen korú motornál már generál is szóba kerülhet, kevés kompressziónál csak ez a megoldás. Km mennyi van benne?

Egyébként Te mozdonyvezető vagy? :)

Link to comment
Megosztás:

El kell vinni kompressziót és résveszteséget méretni, abból sokminden kiderül. Sztem esélyes a szelepszár-szimmeringek cseréje, de ilyen korú motornál már generál is szóba kerülhet, kevés kompressziónál csak ez a megoldás. Km mennyi van benne?

Egyébként Te mozdonyvezető vagy? :)

Szerencsére eddig nem volt olyan, hogy ne indult volna. Egyszer volt hogy nagyon köhögve indult, de akkor az akku javára írtam, alig forgatta meg, le volt merülve. Amúgy el kellene vinnem majd megméretni. Ez mennyibe kerül? Mennyi ideig tart? Bonyolult beavatkozás? Szelepszár szimmering cserét többen javasolták, de ők is mondták, hogy előtte egy mérés nem ártana, nehogy fölöslegesen legyen a pénzkidobás.

Mennyi van benne? Sok :D 430.000 km.

Nem vagyok mozdonyvezető csak közel állok a vasúthoz sok sok szálon keresztül, sok helyen ezen a néven futok, ezért volt célszerű itt is ezt választani. Szenilisségem az egyik, el ne felejtsem a nickem :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

HI

Szétborítottam a kocsi motorját, vezszet csere stb., mivel a 4 hegernél a gyertyám mindig olajos volt így a henger fejet is leszedtem.

Szó szerint állt az olaj a dugatyú tetején. Szóval Én szelepszár szimeringre gondolok.

A kérdéssem: lehetséges az hogy az olajlehuzó gyürű lenne rosz, a kompreszió 13,4bar volt benne még szét nem szedtük.

Ölet bármi.

Link to comment
Megosztás:

Ha már a kezedben a hengerfej, akkor már csak kis idő, és cserélheted a szelepszárszimmeringeket (nem nagy tétel) :D

De ajánlom a komplett gépműhelyes hf felújítást, az se iszonyat összeg. Itt Szuromi egy 16v hengerfejet 25-ért csinál

anyaggal együtt, 8v olcsóbb :D

Ja, síkoltatás és új hf csavarok, tömítések alap a visszarakáshoz... :D

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok,

Van egy 93-as év végi autóm. Pontosan egy Opel Vectra 2.0i. A gondom csak annyi hogy induláskor gázadással indul az autó. De még ekkor sem tökéletes, mert ha nem járatom, vagy legalább nem gurulok ki

a kapuig akkor megáll. Én alapjárati problémára gondolnék, de ahogy megteszek vele csak pár métert utána már jó. És igen melegen is csinálja. Gondolnék még valami dugulásra is, de nem tudom, nem értek hozzá

ennyire. Mi lehet a gond? Amit még észre vettem, ilyenkor kicsit nehezen is veszi fel a fordulatot, egyfolytában nyomkodni kell a gázt. De folyamatosan, ha egy fordulaton tartom akkor nincs vele gond.

Elöre is köszi mindenkinek. :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy 93-as év végi autóm. Pontosan egy Opel Vectra 2.0i. A gondom csak annyi hogy induláskor gázadással indul az autó. De még ekkor sem tökéletes, mert ha nem járatom, vagy legalább nem gurulok ki

a kapuig akkor megáll. Én alapjárati problémára gondolnék, de ahogy megteszek vele csak pár métert utána már jó. És igen melegen is csinálja. Gondolnék még valami dugulásra is, de nem tudom, nem értek hozzá

ennyire. Mi lehet a gond? Amit még észre vettem, ilyenkor kicsit nehezen is veszi fel a fordulatot, egyfolytában nyomkodni kell a gázt. De folyamatosan, ha egy fordulaton tartom akkor nincs vele gond.

Elöre is köszi mindenkinek. :sowwy:

Én első körben az alapjárati motor, és környékének koszolódására gondolnék. Szét kell szedni, féktisztítóval megpucolni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy 93-as év végi autóm. Pontosan egy Opel Vectra 2.0i. A gondom csak annyi hogy induláskor gázadással indul az autó. De még ekkor sem tökéletes, mert ha nem járatom, vagy legalább nem gurulok ki

a kapuig akkor megáll. Én alapjárati problémára gondolnék, de ahogy megteszek vele csak pár métert utána már jó. És igen melegen is csinálja. Gondolnék még valami dugulásra is, de nem tudom, nem értek hozzá

ennyire. Mi lehet a gond? Amit még észre vettem, ilyenkor kicsit nehezen is veszi fel a fordulatot, egyfolytában nyomkodni kell a gázt. De folyamatosan, ha egy fordulaton tartom akkor nincs vele gond.

Elöre is köszi mindenkinek. :sowwy:

Sztem is alapjárati motor és fojtószelepház pucolás, aztán a vákuumcsöveket kéne átnézni, meg a motorhőmérséklet-jeladó és a szívócső hőmérsékletjeladója is esélyes (a kétvezetékes!).

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.

Kipucoltam az alapjáratimotort amennyire tudtam(ha jól tudom azaz ami a vákum csővek között van, ami az injektorrol csatlakozik le, henger formájú két nyílása van amin a vákum csővek vannak), öntöttem bele féktisztítót, amennyire kimosta annyira lett tiszta. Nem tudom hogy működik az a kismotor, de benne a cuccot nem tudtam pörgetni. B)

Szétszedtem a fojtószelep házat is, azt is kipucoltam amennyire csak tudtam. Van rajta valami kis elektronika ami gondolom segít az alapjárat beállításához. Vákum csőveket is átnéztem, én nem látam hibát rajtuk.

A másik két jeladót nem tudom hol található és hogy hogyan lehetne ellenőrizni hogy jók-e vagy sem. De azért annyit elértem hogy elindul gázadás nélkül az autó, de még mindig 500-as fordulatról indít. Kb. felmegy 1000-ig utána 800-on tartja, de ingadozik. Szóval valamivel itt lesz a hiba majd. Ja igen, mind kettő bosch alkatrész(tudtommal nem a legjobbak ebben a típusú autóban) Mennyi egy ilyen alapjáratimotor cseréje?

Van még egy gondom. Mentem ma folyamatosan 30km-t kb. A vízhőfok mutató nem ugrott ki a parkoló állásból. Hazaértem és felnyitottam a motorháztetőt, de a ventilátor sem forgót. Ez minek a hibája lehet?

Fórt a víz, mert levettem a víztartály sipkát és gőzölgőt meg nyomta ki a vizet. Ilyenkor mit kellene cserélni? És kb. mennyibe kerülne?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.

Kipucoltam az alapjáratimotort amennyire tudtam(ha jól tudom azaz ami a vákum csővek között van, ami az injektorrol csatlakozik le, henger formájú két nyílása van amin a vákum csővek vannak), öntöttem bele féktisztítót, amennyire kimosta annyira lett tiszta. Nem tudom hogy működik az a kismotor, de benne a cuccot nem tudtam pörgetni. B)

Szétszedtem a fojtószelep házat is, azt is kipucoltam amennyire csak tudtam. Van rajta valami kis elektronika ami gondolom segít az alapjárat beállításához. Vákum csőveket is átnéztem, én nem látam hibát rajtuk.

A másik két jeladót nem tudom hol található és hogy hogyan lehetne ellenőrizni hogy jók-e vagy sem. De azért annyit elértem hogy elindul gázadás nélkül az autó, de még mindig 500-as fordulatról indít. Kb. felmegy 1000-ig utána 800-on tartja, de ingadozik. Szóval valamivel itt lesz a hiba majd. Ja igen, mind kettő bosch alkatrész(tudtommal nem a legjobbak ebben a típusú autóban) Mennyi egy ilyen alapjáratimotor cseréje?

Van még egy gondom. Mentem ma folyamatosan 30km-t kb. A vízhőfok mutató nem ugrott ki a parkoló állásból. Hazaértem és felnyitottam a motorháztetőt, de a ventilátor sem forgót. Ez minek a hibája lehet?

Fórt a víz, mert levettem a víztartály sipkát és gőzölgőt meg nyomta ki a vizet. Ilyenkor mit kellene cserélni? És kb. mennyibe kerülne?

Ha forrt a víz, és mégse mutatott semmit a műszer, akkor sztem meg kéne nézni a csatlakozást a hőgombánál. A C20NE motort ugyan csak elméletben ismerem, de ha jól rémlik, a kocsival szemben állva bal kéz felé ahol a hűtőre menő vastag cső a motorra csatlakozik, ott van a termosztátház, ha jól sejtem, abba van beletekerve. Egy kábelsaru megy rá, az szokott eloxidálódni. Meleg motornál mozgasd meg, ha elindul a műszer felfelé, akkor azt kell csak megpucolni, vagy cserélni a sarut újra. Ha megjavul a hőmérő, kb. 5km után el kell érje a 90 fokot, ha nem megy fel addig, akkor termosztátcsere. A termosztát ott van, ahol az előbb említett hőgomba, a termosztátház fedelét kell levenni (3 csavar fogja), az alatt van. Az ára kb. 3-4e Ft, és tömítéssel együtt cserélendő.

Link to comment
Megosztás:

Ha forrt a víz, és mégse mutatott semmit a műszer, akkor sztem meg kéne nézni a csatlakozást a hőgombánál. A C20NE motort ugyan csak elméletben ismerem, de ha jól rémlik, a kocsival szemben állva bal kéz felé ahol a hűtőre menő vastag cső a motorra csatlakozik, ott van a termosztátház, ha jól sejtem, abba van beletekerve. Egy kábelsaru megy rá, az szokott eloxidálódni. Meleg motornál mozgasd meg, ha elindul a műszer felfelé, akkor azt kell csak megpucolni, vagy cserélni a sarut újra. Ha megjavul a hőmérő, kb. 5km után el kell érje a 90 fokot, ha nem megy fel addig, akkor termosztátcsere. A termosztát ott van, ahol az előbb említett hőgomba, a termosztátház fedelét kell levenni (3 csavar fogja), az alatt van. Az ára kb. 3-4e Ft, és tömítéssel együtt cserélendő.

Holnap megnézem, és cserélem, ha kell.

A pontosabb alapjáratra tudnál valamit mondani? Vagy ilyenkor már inkább javasolt ezeknek a cseréje?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.