Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

Remélem nem lesz nagy összeg. Majd megírom mit mértek, néztek a szakik :-)

Amúgy lehet vele közlekedni maradandó károsodás nélkül így rángató motorral?

Amúgy most volt olajcsere 2 hete új szűrővel, meg lengéscsillapító is. Mind a 4 és

most olyan hangot ad néha mintha szakadna a karosszéria, ilyen fémes nyikorgás.

Oriental vagy valami hasonló a neve. Az normális? Nem kéne azzal csinálni valamit?

Amúgy a motorszám X1252

Link to comment
Megosztás:

Amúgy most volt olajcsere 2 hete új szűrővel, meg lengéscsillapító is. Mind a 4 és

most olyan hangot ad néha mintha szakadna a karosszéria, ilyen fémes nyikorgás.

Oriental vagy valami hasonló a neve. Az normális? Nem kéne azzal csinálni valamit?

az nem normális, vidd vissza oda, ahol cserélték. névtelen szarokat meg ne tegyél bele, mert

a végén úgyis az lesz a legdrágább...

Link to comment
Megosztás:

Na...megnéztük a kocsit és végülis trafó csere lesz. Kaptam a "nagy" útra egy tigra trafót és szépen ment, egy rántás sem volt :-) Megnéztük még a gyertyákat, amik elég kopottak, uh. még azt fogom lecserélni. Tényleg, olvastam, hogy nem mindegy milyen hőleadású gyetryákat veszek. A corsaba milyen való? És még annyi hogy megbízható trafót olcsón hol szerezhetnék be pesten, vagy Gyömrőn?

A lengéscsillapítót is megnéztük, de nem az zörög. Még megyek egy-két kört a szerelőhöz és kiderítjük :-)

Link to comment
Megosztás:

Na...megnéztük a kocsit és végülis trafó csere lesz. Kaptam a "nagy" útra egy tigra trafót és szépen ment, egy rántás sem volt :-) Megnéztük még a gyertyákat, amik elég kopottak, uh. még azt fogom lecserélni. Tényleg, olvastam, hogy nem mindegy milyen hőleadású gyetryákat veszek. A corsaba milyen való? És még annyi hogy megbízható trafót olcsón hol szerezhetnék be pesten, vagy Gyömrőn?

A lengéscsillapítót is megnéztük, de nem az zörög. Még megyek egy-két kört a szerelőhöz és kiderítjük :-)

Ez ugyan f astrához van, de a motorkódod nincs közte? Katt ide!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Régebben már írtam a problémámról, de aztán nem lett megoldás, csak tünet kezelés, most újra próbálkozom.

1 éve fel lett újítva a motorom, c14se. Fúrás, új dugók, új hajtókarok, főtengely köszörülés, hengerfejsíkolás, szelepek becsiszolása, hidrotőkék stb.

Mielött vettem a motort 1x már biztos lehúztak a hengerfejből 1 picit, mert nem gyári csavarokkal volt felrakva.

Az a bajom, hogy becsörög a motor. Ezt orvosoltam avval, hogy a 95-98 váltókát kicseréltem 91-95-re, és 91-esre van állítva. Így nagyon ritkán csörög, viszont annyira menni sem szeret. 98-as benzint már szinte csak az Agip árul, így az sem megoldás sajna, pedig avval jó volt.

Lehet evvel valamit kezdeni? Gondolok itt beállításokra stb, vagy vastagabb hengerfejtömítést kell rakni?

Link to comment
Megosztás:

Az a bajom, hogy becsörög a motor. Ezt orvosoltam avval, hogy a 95-98 váltókát kicseréltem 91-95-re, és 91-esre van állítva. Így nagyon ritkán csörög, viszont annyira menni sem szeret. 98-as benzint már szinte csak az Agip árul, így az sem megoldás sajna, pedig avval jó volt.

Akkor 100ast neki, az több kúton van és azzal még jobb lesz :huh: vagy Éta nol...

Amúgy van egy sanda sejtésem, hogy a 91es dugót fel sem "ismeri" és valamiféle szervízmódban van, mintha nem is lenne dugó. (Me"hogy akkor is megy persze :lol: )

Link to comment
Megosztás:

A service manual írja, hogy lehet hozzá használni 91-es kütyüt is, ha az adott országban nincs más benzin.

A 100-as kissé drága, és az oktánszám növelők is. Spurit tolok a benzin mellé, de az jó ha 1 oktánszámnyit növel.

félreértetted szerintem, vagy ott írták félre. lehet arra vonatkozik, hogy egy másik cikkszámú vezérlővel

is dobták piacra az autót, keleti vidékeken, amiben 91-esnek megfelelő előgyújtás tábla van írva. de a gyári

dugót hiába cseréled le rajta, akkor is csak 95 és 98 tábla között fog váltogatni.

nem spurit kell használni, vannak annál jobb adalékok is. próbáld ki a megalene-t pl. :huh: ha töményen használod,

akkor is telitankonként 400-500ft pluszt jelent (15000ft-nyi benyához ugye).

Link to comment
Megosztás:

A service manual írja, hogy lehet hozzá használni 91-es kütyüt is, ha az adott országban nincs más benzin.

A 100-as kissé drága, és az oktánszám növelők is. Spurit tolok a benzin mellé, de az jó ha 1 oktánszámnyit növel.

Tuti, hogy a vezérlés a helyén van? Csak kérdezem. :huh:

Link to comment
Megosztás:

félreértetted szerintem, vagy ott írták félre. lehet arra vonatkozik, hogy egy másik cikkszámú vezérlővel

is dobták piacra az autót, keleti vidékeken, amiben 91-esnek megfelelő előgyújtás tábla van írva. de a gyári

dugót hiába cseréled le rajta, akkor is csak 95 és 98 tábla között fog váltogatni.

nem spurit kell használni, vannak annál jobb adalékok is. próbáld ki a megalene-t pl. :huh: ha töményen használod,

akkor is telitankonként 400-500ft pluszt jelent (15000ft-nyi benyához ugye).

C14SE-hez tudom, hogy lehetett külön venni 91-eshez való dugót márkakereskedésekben (alapból ugye abban is 95/98-as van), úgyhogy én nem zárnám ki, hogy ehhez is létezik ilyen.

Link to comment
Megosztás:

C14SE-hez tudom, hogy lehetett külön venni 91-eshez való dugót márkakereskedésekben (alapból ugye abban is 95/98-as van), úgyhogy én nem zárnám ki, hogy ehhez is létezik ilyen.

Mivel márkakereskedésben minden alkatrészt megkapsz, így valszeg azt is, ami mondjuk nem a te mocidhoz való

pontosan, hiába C14SE az is, meg a másik is :lol: Nem mindegy, mi a betűjelölése az ecunak, hogy az mit tud. ez a

dugasz csak egy "kapcsoló", két állása van neki, illetve a hiányára tud panaszkodni az ecu.

Link to comment
Megosztás:

C14SE-hez tudom, hogy lehetett külön venni 91-eshez való dugót márkakereskedésekben (alapból ugye abban is 95/98-as van), úgyhogy én nem zárnám ki, hogy ehhez is létezik ilyen.

Hi

Szerintem ne vedd meg nem tom mennyibe kerül, de az nem más mit egy ellenállás ami nem több 1-2ft-nál, csak be van rakva egy műanyag tokba. Az értéket így kapásból nem, de valaki hátha tudja.

Mert úgy tom hogy az egyik (pl.:91 oldala) 20ohm a másikb meg semmi, tehát nem zárod/ja az érintkezőt (95 oldala).

Link to comment
Megosztás:

Hi

Szerintem ne vedd meg nem tom mennyibe kerül, de az nem más mit egy ellenállás ami nem több 1-2ft-nál, csak be van rakva egy műanyag tokba. Az értéket így kapásból nem, de valaki hátha tudja.

Mert úgy tom hogy az egyik (pl.:91 oldala) 20ohm a másikb meg semmi, tehát nem zárod/ja az érintkezőt (95 oldala).

Nem vettem, öregemnek F astrája van, abban volt 91/95, átcseréltem az én 95/98-asommal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.