Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

Szerintem magát a motort sem órákon keresztüli majdnem padlóra tervezték. :D

Hali.

én ugy tudom, az audi a mai napig azt csinálja a motorjaival, hogy ha kész, padra rakják és 1 honapig max fordulaton járatják és mindent mérnek.

ehhez képest mi az a pár óra egy Opelnek? :) :)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

én ugy tudom, az audi a mai napig azt csinálja a motorjaival, hogy ha kész, padra rakják és 1 honapig max fordulaton járatják és mindent mérnek.

ehhez képest mi az a pár óra egy Opelnek? :) :)

Erről az jut eszembe amikor egy ismerős Suzukit vett, és kicsit konyított a motorhoz, rákérdezett a vezérlésre. Mondták ebben már lánc van, örökös, addíg tart mint a motor. Mondom aham, a motor sem bírja tovább, mint a vezérlés. :D

Link to comment
Megosztás:

Erről az jut eszembe amikor egy ismerős Suzukit vett, és kicsit konyított a motorhoz, rákérdezett a vezérlésre. Mondták ebben már lánc van, örökös, addíg tart mint a motor. Mondom aham, a motor sem bírja tovább, mint a vezérlés. :)

hát nem tom,nekem simán elmegy 1 motort a gyári vezérműlánc.

az a titka hogy normális olaj legyen.az 1ik kimúlt motoromban kb. 350 volt és a láncon a görgök alig voltak megkopva.

Link to comment
Megosztás:

hát nem tom,nekem simán elmegy 1 motort a gyári vezérműlánc.

az a titka hogy normális olaj legyen.az 1ik kimúlt motoromban kb. 350 volt és a láncon a görgök alig voltak megkopva.

Ja ja persze értem, csak nekem az tetszett ahogy az eladó dícsérte, addíg bírja a lánc amíg a motor, hát hogyne, ha a lánc megadja magát a motor sem megy tovább. :) Aztán hogy a tyúk volt előbb, vagy a tojás..... :)

Link to comment
Megosztás:

Ja ja persze értem, csak nekem az tetszett ahogy az eladó dícsérte, addíg bírja a lánc amíg a motor, hát hogyne, ha a lánc megadja magát a motor sem megy tovább. :) Aztán hogy a tyúk volt előbb, vagy a tojás..... :lol:

ez sem igaz teljesen,a cih motor nem tud összeakadni. :lol:

tapasztalat..... :) :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Üdv!

Remélem itt tudtok segíteni nekem. Tegnap neki estünk a B corsámnak, kikaptuk az 1,4se motort, Z18XE be. A motort előzőleg teljesen szétszedtük, új tömítések szimmeringek, gyűrűk, hajtókarcsapágy, vezérlésszett, vízpumpa stb, hogy ne legyen vele később baj. Ma délutánra jutottunk odáig hogy minden bent van, lehet indítani.

Beindítottuk, kicsi köszörülés után beindult, de nem volt egyenletes az alapjárat. Gázra felpörgött, de nem volt az igazi. Leállítottuk, megnéztük a vezérlést minden, minden oké volt vele. Ráadtam a gyujtást, de már villogott a motorhiba lámpa, indítottam de nem indult. Kicsit keztük nézni, akkor vette észre a szerelőm, hogy a vezérműtengely jeladójának a kábele odavan, el van málva, és összeérnek a kábelek.

Lehúzta a csatlakozónál, de ráadva a gyujtást akkor is villogott.

Mi a fene baja lehet a motornak? Valakinek van valami ötlete? A benzinrelé kattan, van nyomás is, szóval az működik.

Tomi

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Remélem itt tudtok segíteni nekem. Tegnap neki estünk a B corsámnak, kikaptuk az 1,4se motort, Z18XE be. A motort előzőleg teljesen szétszedtük, új tömítések szimmeringek, gyűrűk, hajtókarcsapágy, vezérlésszett, vízpumpa stb, hogy ne legyen vele később baj. Ma délutánra jutottunk odáig hogy minden bent van, lehet indítani.

Beindítottuk, kicsi köszörülés után beindult, de nem volt egyenletes az alapjárat. Gázra felpörgött, de nem volt az igazi. Leállítottuk, megnéztük a vezérlést minden, minden oké volt vele. Ráadtam a gyujtást, de már villogott a motorhiba lámpa, indítottam de nem indult. Kicsit keztük nézni, akkor vette észre a szerelőm, hogy a vezérműtengely jeladójának a kábele odavan, el van málva, és összeérnek a kábelek.

Lehúzta a csatlakozónál, de ráadva a gyujtást akkor is villogott.

Mi a fene baja lehet a motornak? Valakinek van valami ötlete? A benzinrelé kattan, van nyomás is, szóval az működik.

Tomi

Gondolom az a jeladó hiányzik neki :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor elöször miért indult be ezt nem értem, és csak utána írta ki a hibát. Ha lehúztuk a szenzort akkor is hibát írt ki, pedig akkor 1 kábel sem ért össze.

Azért ez nem kis átalakítás. Gondolom a fél autót cserélni kell hozzá, hogy rendben tudjon működni.

-Ki kell javítani a jeladó kábelezését, ellenőrizni kell a jeladót, és törölni kell a hibakódot. (Sőt, azt sem ártana ellenőrizni, hogy a hibakód egyáltalán erre a jeladóra vonatkozik-e, vagy másra.)

-A motorhiba lámpa nem immo problémánál szokott villogni? (pl. az új ecu miatt) Mert úgy írtad, hogy villog, nem pedig folyamatosan világít. Ez csak egy ötlet, mert nem ismerem a z18xe motorvezérlőjét.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez nem kis átalakítás. Gondolom a fél autót cserélni kell hozzá, hogy rendben tudjon működni.

-Ki kell javítani a jeladó kábelezését, ellenőrizni kell a jeladót, és törölni kell a hibakódot. (Sőt, azt sem ártana ellenőrizni, hogy a hibakód egyáltalán erre a jeladóra vonatkozik-e, vagy másra.)

-A motorhiba lámpa nem immo problémánál szokott villogni? (pl. az új ecu miatt) Mert úgy írtad, hogy villog, nem pedig folyamatosan világít. Ez csak egy ötlet, mert nem ismerem a z18xe motorvezérlőjét.

Az immo hiba kábelét nem kötöttem rá a motorhiba lámpára, az nem világíthat. Az új ecuval jött a másik kocsiból az immo is.

Link to comment
Megosztás:

Azt az ECU megfelelő lábára kell kötni, nem a lámpára. Az ecu jelzi az imo hibát is. :lol:

Vagy én értettem valamit félre? :lol:

Az ecu 5-ös és 14-es lábra mennek a barna fehér és a barna kék kábelek az immoból. Ezenkívül az immóban az 1-ik kábel jelzi ha gond van vele, és az bizony világít sajnos.

Már bekerült az új vezérműtengelyszenzor is a helyére, még mindíg ugyanaz van. Csak arra tudunk gondolni, hogy valami miatt elfelejtette a computer hogy kivel van és nem akar az immoval együtt dolgozni.

Már rádugtuk a diagnosztikát is, de az sem ír ki semmit. :P

Holnap elviszi a szerelő haverom valami ecus emberhez aki összebarátkoztatja őket, vagy megnézi mi a gond, csak az rengeteg pénz. :lol:

Most már tényleg lehet jobban jártam volna egy C20XE motorral, ott nincs ennyi felesleges elektromosság.

Link to comment
Megosztás:

Az ecu 5-ös és 14-es lábra mennek a barna fehér és a barna kék kábelek az immoból. Ezenkívül az immóban az 1-ik kábel jelzi ha gond van vele, és az bizony világít sajnos.

Már bekerült az új vezérműtengelyszenzor is a helyére, még mindíg ugyanaz van. Csak arra tudunk gondolni, hogy valami miatt elfelejtette a computer hogy kivel van és nem akar az immoval együtt dolgozni.

Már rádugtuk a diagnosztikát is, de az sem ír ki semmit. :lol:

Holnap elviszi a szerelő haverom valami ecus emberhez aki összebarátkoztatja őket, vagy megnézi mi a gond, csak az rengeteg pénz. :lol:

Most már tényleg lehet jobban jártam volna egy C20XE motorral, ott nincs ennyi felesleges elektromosság.

Azt csak hiszed. :P

Link to comment
Megosztás:

Túl sok építő jellegű hozzászólást még nem kaptam. Ennyire senki nem ért az elektromos dolgokhoz? Aki meg érti féltve örzi és sok pénzért kamatoztatja?

Nem hiszem, nem jellemző a fórumozókra, hogy tudják a megoldást, és nem mondják meg. Valszeg senki nem tudja a pontosan a hiba okát.

Link to comment
Megosztás:

Na ma délután visszakapom az elektromókustól a computert és az immot. Azt mondja semmi baja se az ecunak se az immonak, és haverok is egymással.

Na most majd visszateszem őket, aztán törhetem a fejemet tovább, miért nem indul. A kábelezést már jópárszor átnéztem, nem értem mi lehet a gond, pláne hogy elösször beindult.

Link to comment
Megosztás:

Na ma délután visszakapom az elektromókustól a computert és az immot. Azt mondja semmi baja se az ecunak se az immonak, és haverok is egymással.

Na most majd visszateszem őket, aztán törhetem a fejemet tovább, miért nem indul. A kábelezést már jópárszor átnéztem, nem értem mi lehet a gond, pláne hogy elösször beindult.

Üzemanyagrendszer rendben van, AC-pumpa indul?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.