Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Calibra tuning


Zorro_16V

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Hozzászólások 265
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok, üdv Mindenkinek!

Egy Calis problémám van, nevezetesen a gyári lámpák... Lehet, hogy sokatok szembesült ezzel: a Calibra gyári lámpában a foncsor műanyagból van, tipushiba a bemattulás, ergo jelentősen esik a fényerő. Na én ott tartok, hogy lassan életveszélyes így közlekedni, ezért gondoltam Angel Eyes lámpákat beszerezni. Van köztetek, aki tudna erről felvilágosítást adni? (foncsor anyaga, különbség a gyárihoz képest, stb...)

Köszönöm, ha tud valaki segíteni!

Üdv: Roland

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, üdv Mindenkinek!

Egy Calis problémám van, nevezetesen a gyári lámpák... Lehet, hogy sokatok szembesült ezzel: a Calibra gyári lámpában a foncsor műanyagból van, tipushiba a bemattulás, ergo jelentősen esik a fényerő. Na én ott tartok, hogy lassan életveszélyes így közlekedni, ezért gondoltam Angel Eyes lámpákat beszerezni. Van köztetek, aki tudna erről felvilágosítást adni? (foncsor anyaga, különbség a gyárihoz képest, stb...)

Köszönöm, ha tud valaki segíteni!

Üdv: Roland

Hi!

Én ugyan nem Calibrás vagyok, de arról már hallottam, hogy a Caliknak ez tipushibája, és sokan úgy oldják meg, hogy a lámpában a projektorokat kicserélik Puntoéra. Ilyen irányban próbálj keresgélni. Egyszer láttam egy magyar leírást az átépítés mikéntjéről, de már nem tudom, hol :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Én ugyan nem Calibrás vagyok, de arról már hallottam, hogy a Caliknak ez tipushibája, és sokan úgy oldják meg, hogy a lámpában a projektorokat kicserélik Puntoéra. Ilyen irányban próbálj keresgélni. Egyszer láttam egy magyar leírást az átépítés mikéntjéről, de már nem tudom, hol :lol:

Hali!

Köszönöm, erről már én is hallottam. Ezzel az a bajom, hogy valószinűleg többe kerül a leves, mint a hús. (tehát Punto projektor beszerzése, Cali lámpa szétszedés, "összeházasítás", stb). Meg az én lámpáimmal az is baj, hogy úgy vettem az autót, hogy bele volt buherálva a xenon -tört volna el a keze az illetőnek előtte- és eléggé tönkre tette a barkácsoló mindkét lámpát. Szóval mindenképpen cserélni kellene. Gyári Calibra lámpát nem veszek (csöbörből-vödörbe effektus), ezért gondoltam Angel Eyes lámpákra. És ezért tájékozódom vétel előtt.

Köszi a segítő szándékod, FPepe!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Miért? Ezt is a "jól bevált" műanyag foncsorral szerelik?

Azért mert az a projector ami benne van az elég gyenge minőség,így az se világít jobban sajnos.....A távfény foncsorja is müanyag,és szürke festékkel van bevonva...ami kb 1 év alatt leválik.Legalábbis nekem az astrán ez volt........

Link to comment
Megosztás:

Amennyire tudom, a Calihoz való ANgel Eyes lámpa már nem rendelkezik a gyárihoz hasonlítható foncsor-bemattulás betegséggel, van viszont helyette másik, ez pedig a párásodás/beázás, ami viszont csak bizonyos márkájú Angel Eyes lámpákra jellemző, de sajna nem tudom melyek ezek. A magam részéről mégiscsak a Punto projektor beszerelését választanám, bontóban jóval olcsóbban lehet találni Punto projektort mint amennyibe egy pár új Angel Eyes lámpa kerül. A Punto projektora ugye fém, tehát onnantól a bemattulás/szétégés többé nem probléma, és miután a gyári lámpa nagy része megmarad, ha jól rakod össze, beázni sem fog. Mindössze arra kell figyelned hogy ha lehet H1-es Punto projektort szerezz, mert ha csak H7-est találsz, akkor égőket is kell cserélni a Caliban, viszont sajna pont a H1-es a ritkább. A beszereléshez meg találsz segítséget itt: http://andrej.tvn.hu/

Amúgy sztem a jolly joker Calihoz a gyári lámpa+Punto projektor+xenon. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hű... ezek szerint mégsem lesz olyan egyszerű, mint reméltem. :lol: Az a baj, hogy a lámpáimat gyakorlatilag cserélni kell, mert az előző tulaj vagy valaki más szétbarmolta. :lol: Vagyis kéne vennem két gyári lámpát, Punto projektort... Ez így már nyögvenyelős.

Köszönöm szépen a segítségeteket!

(jótanácsokat persze szivesen fogadok még)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Ismét én kereslek titeket a problémáimmal. De becsületemre legyen mondva, megfogadtam az eddigi tanácsokat: vettem két jó állapotú Calibra lámpát. (Aztán ízzé-porrá szedtem őket, szövetkesztyű, speciális tisztítókendő, foncsor- vetítőlencse takarítás, stb..., de nem is ez a lényeg.) Szóval a következő lépés a xenon lesz. Utánaolvasva viszont nem is olyan egyszerű ez. A piac telítve van a semmirevaló, gagyi xenonszettekkel. Kinek milyen tapasztalatai vannak xenonszett ügyben? (Én speciel Philips, Osram felé kacsintgatok.) Köszi előre is a válaszokat!

Üdv: Roli

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

Ismét én kereslek titeket a problémáimmal. De becsületemre legyen mondva, megfogadtam az eddigi tanácsokat: vettem két jó állapotú Calibra lámpát. (Aztán ízzé-porrá szedtem őket, szövetkesztyű, speciális tisztítókendő, foncsor- vetítőlencse takarítás, stb..., de nem is ez a lényeg.) Szóval a következő lépés a xenon lesz. Utánaolvasva viszont nem is olyan egyszerű ez. A piac telítve van a semmirevaló, gagyi xenonszettekkel. Kinek milyen tapasztalatai vannak xenonszett ügyben? (Én speciel Philips, Osram felé kacsintgatok.) Köszi előre is a válaszokat!

Üdv: Roli

Nekem ilyen van BI-Xenon http://www.cardiag.hu/ egy nagyon jó barátom, és 3 év garit adott a szettre!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
  • 10 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.