Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Huhh, akkor megnyugtattál egy kicsit. Nem volt más a gumisnál ebben a méretben. Szerinted a 13.500,- jó ár volt? Pontos típus:

FULDA CARAT ATTIRO 195/60 R15 88H.

Hát most megfogtál, mert az enyém, a tiédnél újabb mintázatú vagy mifene. Azt tudom, hogy akkor vettem ennyiért szerelve centírozva, amikor ez a gumi olyan 16400ft-ba került.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
mi a véleményetek a 17.900-es 15" -ös új alufelnikről, amivel mostanában tele vannak kerekes boltok? Nagyon gagyi lehet?

És elvileg bármilyen 15"ös felnire rárakhatom a gyári gumimat?

Hát bármilyenre nem...

Ami biztos jó: 6"x15" ET 49, 4x100 lyukosztás

szélességben módosíthatsz +-0,5"-t, ET meg 35 lehet, ez még elvileg gyári gumival nem ér bele a sárvédőívbe, a lyukosztás meg adott...

Pénteken felkerült a barátnőm Astrajára a gyári Vectra A felni.

http://www.titan-computer.hu/~dugo/astra/astra1.jpg

http://www.titan-computer.hu/~dugo/astra/a...astra_felni.jpg

Link to comment
Megosztás:

szélességben módosíthatsz +-0,5"-t, ET meg 35 lehet, ez még elvileg gyári gumival nem ér bele a sárvédőívbe, a lyukosztás meg adott...

nem kötekedésként, de szélesség tekintetében pluszban kb. 2-2,5"-t módosíthatsz, ET meg mehet le kb 30-ig (a szélességtől függően) ;-)

ez most G Astrára igaz

Link to comment
Megosztás:

nem kötekedésként, de szélesség tekintetében pluszban kb. 2-2,5"-t módosíthatsz, ET meg mehet le kb 30-ig (a szélességtől függően) ;-)

ez most G Astrára igaz

és az ET szám az mit jelent?

Felni és Felni közt van vmi különbség márkán kívül, pl. hogy mennyire bírja a remek magyar utakat

Link to comment
Megosztás:

mondjuk szerintem 15ös alut venni felesleges, mikor az a gyári méreted is

inkább 16, vagy 17

G-nél még a 17-re is 215/45R17-es gumit rakhatsz, tehát azzal bőven lehet közlekedni

igaz, az drágábbNekem is ez a véleményem nem érdemes 15ös alufelnit venni mert nemfog akkorát dobni az autón amire számítasz.Nekem még a 16os kerék is kicsinek tünik a kocsimon,már megbántam hogy nem 17es felnit vettem!!!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez a véleményem nem érdemes 15ös alufelnit venni mert nemfog akkorát dobni az autón amire számítasz.Nekem még a 16os kerék is kicsinek tünik a kocsimon,már megbántam hogy nem 17es felnit vettem!!!

mer kicsi is :-P

az a helyzet, hogy a G-n iszonyat ballonos gumi van gyárilag

ha az alufelni nem gyári, akkor nem fog jól mutatni a 195/60R15

ha pedig nagyobb felnit raksz rá, de váltóméretet, akkor még a 17-es mellett is jóval több gumid marad, mint egy F-en a 16-osnál, ergo bőven használható

Amusing: én azt javaslom, hogy várjál, gyűjtsél és vegyél nagyobbat, mert a 15-öst meg fogod bánni, főleg, ha a látványra is mész (márpedig én úgy tudom, hogy az az elsődleges cél nálad és nem a rugózatlan tömeg csökkentése ;-) )

Link to comment
Megosztás:

nem okoskodásból de használtan fika pénzért lehet már 17es karikákat venni... anno nem volt ennyire lenn az áruk :wink:

amikor a felnit vettem még nem volt internetem így nem igazán tudtam nézelődni,most már biztos hogy nem így csinálnám.viszont ahozz meg túl drága volt hogy eladjam és vegyek helyette nagyobbat.
Link to comment
Megosztás:

szerintem annyiért se!majd rakok fel nyomtávszélesítőt hátha az javí egy kicsit az összképen,+kis ültetés. :(

gumival talán, ha viszonylag új

mondjuk nem tom, mennyit futott

nyomtávszélesítés... hát... nem tudom

a felni akkor is kicsi marad ;-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.