Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Akkor mi van, ha 185/65r15 helyett 195/60R15-ös téligumit rakok fel?

Melyik márka a jobb?Kleber,Hankook,Barum?

Többet fogsz fizetni érte :) (feltéve, ha újonnan veszed)

Kb hasonló kategória mindegyik, a Barum a legolcsóbb általában, az is teljesen jó egy G Astrára. Hankook téligumijai a teszteken nem szerepeltek olyan jól, de kétlem, hogy átlag felhasználás mellett éreznél bármi különbséget, azt vedd amelyik olcsóbb.

Esetleg gondolkozz el a Firestone winterhawk 3-on, az árban kb ugyanennyi és a teszteken elég meggyőző volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ritkán járok erre s akkor is csak bejelentkezés nélkül. Hál' Istennek jó az autó s csak ritkán akad kósza gondolatom, hogy utána olvassak egy-két felmerülő kérdésemnek.

Az autó egyébként Asta G Classic II Caravan, 1.4 Twinport (Z14XEP). 80 ezer kilóméter megtéve minden extra ráköltés nélkül. :icon1:

Ha már ez itt a gumis s felnis kérdések topikja, akkor ...

Nyári gumi garnitúra csere lett az autón. A gyári nyári Dunlop szett a téliről való áttállás után undorítóan viselkedett (minden szezonváltáskor a gyári acél felnire cseréltettem a gumikat).

Nem találtam itt se és más helyeken se tapasztalatokat, ajánlást lebeszélést (kivétel http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Vredestein/Sportrac-5.htm), így a választás a Vredestein Sportrac 5 (195/60 R 15 88H) lett. 3 ezer kilóméter út van benne. Egy hosszabb táv: egy montenegrói nyaralás. Volt mindenféle körülmény (hűvös éjszakai, forró nappali aszfalt; száraz és több centis vizes szakaszok; autópályás és hegyi, szerpentines; ccuccokkal teli és 3 személyes) a téli, télies dolgoktól eltekintve. Igazad lehet, hogy a gyári szett ilyen korában (7 év, kb 50 ezer kilóméter) már minden más megváltásnak számít, de választásom azt hiszem jól sikerült.

Összegzésemben kiemelném, hogy legyen kellő figyelmed mindíg a keréknyomás tekintetében! Vezethetőség, stabilitás, üzemanyagfogyasztás. Azonnal észrevehető a kocsi viselkedésére való hatásuk. Nem is beszélve, ha több ezer kilómétern társaid lesznek.

Bocs hogy bő lére engedtem mondandóm.

Jó utakat mindenki alá!

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek ha 195/65 R15 gumit veszek télre, az 65 a 60 helyett az sok?Elvileg csak 5 mm nem ?

Azért kérdezem, mert az olcsóbb.

Elvileg nem váltóméret,de sokan járnak ezzel a mérettel gond nélkül :icon1:

Amúgy mennyivel jön ki olcsóbbra mint a 185/65 R15,mert az is elég gyakori méret,így árban is jó

Link to comment
Megosztás:

Elvileg nem váltóméret,de sokan járnak ezzel a mérettel gond nélkül :icon1:

Amúgy mennyivel jön ki olcsóbbra mint a 185/65 R15,mert az is elég gyakori méret,így árban is jó

ne mán, most hogy mondod valóbban a mostani téli gumi is 65-ös (185/65R15).Viszont azért szeretnék 195-öt mert pályán én érzem a különbséget, és jobb a szélesebb.

Link to comment
Megosztás:

ne mán, most hogy mondod valóbban a mostani téli gumi is 65-ös (185/65R15).Viszont azért szeretnék 195-öt mert pályán én érzem a különbséget, és jobb a szélesebb.

Sziasztok. A 195/65R15el csak óvatosan nekem ha 5en ülünk a kocsiban és kifogok egy igazán jó állapotú magyar utat néha eléri a gumi a doblemezt hátul :/ Pedig mind a két rugó új mert törött volt az egyik...

Persze lehet csak egyedi esetről van szó, csak gondoltam megosztom a tapasztalatom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy 2006-os G Astrát (1.4 Twinport), amire téli gumit szeretnék venni.

Jelenleg 195/60 R15 méretű gumi van rajta, gumis szerint keskenyebbet tegyek rá, milyen méretet javasolnátok télre (felni maradna)?

Szia. Nekem 185/65R15 van Firestone. Tavaly télen nem volt hely ahol elakadtam volna vele pedig felénk volt hó elég szépen...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintetek ha 195/65 R15 gumit veszek télre, az 65 a 60 helyett az sok?Elvileg csak 5 mm nem ?

Azért kérdezem, mert az olcsóbb.

A téli szettem nekem is 195/65R15 méretű, 3évig a nyári is ekkora volt, mert kifogtam egy jó akciót. Átlagos használat mellett szerintem nem nagyon érzed majd a különbséget. Viszont még egyszer nem venném meg, nyárra azért mert már azóta alufelni van alatta és túl bután mutat, ha nagyon ballonos, télre meg azért, mert így -talán- könnyebben megtapad a hó a kerékjáratnál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.