Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!
Ez a felni jó lehet astra G re?
4x100 7jx15 et 38
A leírása szerint jó! (Astra G (1998-2004) és Classic II (1998-2008))
Gumijaim mérete: 195/65 R 15
Köszönöm!

kép itt

jó rá, csak én 195/60 R15 gumikat használok.

am. meg központosító gyűrű is kellhet hozzá.

ha jól emlékszem az astrának 56.5 a központija, de majd megírja valaki a pontosan tudja:)

Link to comment
Megosztás:

jó rá, csak én 195/60 R15 gumikat használok.

am. meg központosító gyűrű is kellhet hozzá.

ha jól emlékszem az astrának 56.5 a központija, de majd megírja valaki a pontosan tudja:)

Értem. Hát tavalyi a gumi, ezért most gumihoz veszek felnit :-) Központosítót majd csak esztergáltatok hozzá.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Értem. Hát tavalyi a gumi, ezért most gumihoz veszek felnit :-) Központosítót majd csak esztergáltatok hozzá.

Köszi!

felesleges esztergáltatni, kb. 2-3ezer egy új szett tehermentesítő gyűrű.

fémből nem ajánlom mert összerohad az alufelnivel!

csak tudni kell az alumánium felni agyméretét.

Link to comment
Megosztás:

Értem köszi!

Gondolom innen érdemes rendelni:

http://pdt-services.com/hu/tehermentesito-gyuruk

És az et szám? Melyik nem megy már fel astra g re?

én nem ismerem a boltot amikor vettem a felniket belealkudoztam az új tehermentesítőket:)

minél kisebb az ET szám annál kijjebb lesz a felni.

pl. a gyári acélfelni ET49.

nekem ET35 volt rajta, és széééép volt!

Link to comment
Megosztás:

nekem 195/55 R16 van tehát gyári szélességű a gumi :icon1:

Sógoromnak 205/45 R17 1.4 16V-n,mentem vele,sztem vállalható minden téren ez a méret is

Rendesek vagytok, hogy megpróbáltok meggyőzni, de tényleg! :icon1:

De marad a méretváltás ha sikerül eladnom a felniket :icon1:

Majd lövök képeket az új felnikről ha megvannak, addig szándékosan nem! Kiváncsi leszek a véleményetekre, de szerintem nem fogtok csalódni.

Ha meg hülyeséget csinálok, úgy is én nézegetem nap mint nap majd. :D

(Bocsi a hosszú válasz idő miatt de a 2.hét éjszakát nyomom és örülök, hogy látok :icon11: :icon11: :icon11: :icon11: )

Módosítva : Tenky89
Link to comment
Megosztás:

Rendesek vagytok, hogy megpróbáltok meggyőzni, de tényleg! :icon1:

De marad a méretváltás ha sikerül eladnom a felniket :icon1:

Majd lövök képeket az új felnikről ha megvannak, addig szándékosan nem! Kiváncsi leszek a véleményetekre, de szerintem nem fogtok csalódni.

Ha meg hülyeséget csinálok, úgy is én nézegetem nap mint nap majd. :D

(Bocsi a hosszú válasz idő miatt de a 2.hét éjszakát nyomom és örülök, hogy látok :icon11: :icon11: :icon11: :icon11: )

lehet akármilyen szép a ballonosabb gumik miatt nem mutat úgy

Nekem is szép 15' volt először,most 16' van de gondolkodom 17'-en

De ha Neked az tetszik akkor azt tedd rá persze :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

én nem ismerem a boltot amikor vettem a felniket belealkudoztam az új tehermentesítőket:)

minél kisebb az ET szám annál kijjebb lesz a felni.

pl. a gyári acélfelni ET49.

nekem ET35 volt rajta, és széééép volt!

Most kicsit kiábrándítottak a nem gyári ET számu felni használatáról. Idézem:

Az egy dolog hogy a szélesség és az ET különbség miatt kilóghat oldalt. Ez rápróbálva derül ki, és tuti bukta közúti ellenőrzéskor.

De ha nem is lóg ki, ekkora ET eltérés már érezhetően ront az autó viselkedésén. (10mm)

Sok helyen olvasni, hogy komolyabb probléma, megpördülési hajlam is lehet a következménye, ahogy elrontja a gyári kormánylegördülési sugár értéket.

Szerintem nem éri meg a macerát, Opelre annyi rávaló felnit lehet kapni...

A gyári felnik 6j15 ET49, amiket néztél azok 7j15 ET37-38. Tehát a külső szélük 24-25mm-el van kijjebb. Az ET eltérés meg 11-12mm.

Nekem volt fenn ET38 B Corsán, szar volt.. :) Hamar eljutottam oda, hogy csak gyári mindenből, nem hülyék azok.

De ez csak egy vélemény, kérdezz meg mást is.

Na akkor merjek vállalni Et35öt?

Módosítva : karesz1978
Link to comment
Megosztás:

Most kicsit kiábrándítottak a nem gyári ET számu felni használatáról. Idézem:

Az egy dolog hogy a szélesség és az ET különbség miatt kilóghat oldalt. Ez rápróbálva derül ki, és tuti bukta közúti ellenőrzéskor.

De ha nem is lóg ki, ekkora ET eltérés már érezhetően ront az autó viselkedésén. (10mm)

Sok helyen olvasni, hogy komolyabb probléma, megpördülési hajlam is lehet a következménye, ahogy elrontja a gyári kormánylegördülési sugár értéket.

Szerintem nem éri meg a macerát, Opelre annyi rávaló felnit lehet kapni...

A gyári felnik 6j15 ET49, amiket néztél azok 7j15 ET37-38. Tehát a külső szélük 24-25mm-el van kijjebb. Az ET eltérés meg 11-12mm.

Nekem volt fenn ET38 B Corsán, szar volt.. :) Hamar eljutottam oda, hogy csak gyári mindenből, nem hülyék azok.

De ez csak egy vélemény, kérdezz meg mást is.

Na akkor merjek vállalni Et35öt?

15"-nál értelmetlen, jobb közelíteni a gyári értékhez.... Nekem a G Astrán 17" van fent nyáron 7" széles és ET44. Mindezt gyári felnivel sikerült elérni.

Link to comment
Megosztás:

Most kicsit kiábrándítottak a nem gyári ET számu felni használatáról. Idézem:

Az egy dolog hogy a szélesség és az ET különbség miatt kilóghat oldalt. Ez rápróbálva derül ki, és tuti bukta közúti ellenőrzéskor.

De ha nem is lóg ki, ekkora ET eltérés már érezhetően ront az autó viselkedésén. (10mm)

Sok helyen olvasni, hogy komolyabb probléma, megpördülési hajlam is lehet a következménye, ahogy elrontja a gyári kormánylegördülési sugár értéket.

Szerintem nem éri meg a macerát, Opelre annyi rávaló felnit lehet kapni...

A gyári felnik 6j15 ET49, amiket néztél azok 7j15 ET37-38. Tehát a külső szélük 24-25mm-el van kijjebb. Az ET eltérés meg 11-12mm.

Nekem volt fenn ET38 B Corsán, szar volt.. :) Hamar eljutottam oda, hogy csak gyári mindenből, nem hülyék azok.

De ez csak egy vélemény, kérdezz meg mást is.

Na akkor merjek vállalni Et35öt?

engem nem zavart azért annyira nem lóg ki, hogy pont emiatt állítson meg a rendőr.

bár láttam már karón varjút:)

én meg pont mostanában nézegettem 16'-os felniket ET44 és 7J széles.

a mostani is ugyan úgy néz ki mint amit nézegettem, csak 15.-ös..

Link to comment
Megosztás:

Most kicsit kiábrándítottak a nem gyári ET számu felni használatáról. Idézem:

Az egy dolog hogy a szélesség és az ET különbség miatt kilóghat oldalt. Ez rápróbálva derül ki, és tuti bukta közúti ellenőrzéskor.

De ha nem is lóg ki, ekkora ET eltérés már érezhetően ront az autó viselkedésén. (10mm)

Sok helyen olvasni, hogy komolyabb probléma, megpördülési hajlam is lehet a következménye, ahogy elrontja a gyári kormánylegördülési sugár értéket.

Szerintem nem éri meg a macerát, Opelre annyi rávaló felnit lehet kapni...

A gyári felnik 6j15 ET49, amiket néztél azok 7j15 ET37-38. Tehát a külső szélük 24-25mm-el van kijjebb. Az ET eltérés meg 11-12mm.

Nekem volt fenn ET38 B Corsán, szar volt.. :) Hamar eljutottam oda, hogy csak gyári mindenből, nem hülyék azok.

De ez csak egy vélemény, kérdezz meg mást is.

Na akkor merjek vállalni Et35öt?

7j15 ET38 van nálam, így legalább már néz ki valahogy és szerintem épp ellenkezőleg..nem tudom, hogy hogy érti az illető, hogy szar volt, nálam a G-n teljesen jó, talán még jobb is, mint a gyári méret. Legalábbis jobban tapad :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Most kicsit kiábrándítottak a nem gyári ET számu felni használatáról. Idézem:

Az egy dolog hogy a szélesség és az ET különbség miatt kilóghat oldalt. Ez rápróbálva derül ki, és tuti bukta közúti ellenőrzéskor.

De ha nem is lóg ki, ekkora ET eltérés már érezhetően ront az autó viselkedésén. (10mm)

Sok helyen olvasni, hogy komolyabb probléma, megpördülési hajlam is lehet a következménye, ahogy elrontja a gyári kormánylegördülési sugár értéket.

Szerintem nem éri meg a macerát, Opelre annyi rávaló felnit lehet kapni...

A gyári felnik 6j15 ET49, amiket néztél azok 7j15 ET37-38. Tehát a külső szélük 24-25mm-el van kijjebb. Az ET eltérés meg 11-12mm.

Nekem volt fenn ET38 B Corsán, szar volt.. :) Hamar eljutottam oda, hogy csak gyári mindenből, nem hülyék azok.

De ez csak egy vélemény, kérdezz meg mást is.

Na akkor merjek vállalni Et35öt?

Nekem gyári felnim van et40-es 16". Nagyon szeretem, és tetszik is. Már várom a tavaszt. :D

http://1drv.ms/17LYQR3

Link to comment
Megosztás:

most már tényleg gondolkodóba estem hogy használt szépet 50e-ért, vagy újat 80ért.... hiába. Első alufelni lesz.. :-)

Én 2-szer vettem alufelnit mindkétszer használtan és ET 38 volt mindkettő 7J széles,nem csalódtam egyikben sem semmilyen tekintetben sem :icon1: Gumikat is használtan vettem télit-nyárit is szintén bevált mindegyik

Nyugodtan vedd meg ezekkel a paraméterekkel legyen használt vagy új normál használat mellett semmilyen hátrányát nem látja az autó ezek még nem extrém méretek,a komfort is megmarad váltóméretes gumikkal

Link to comment
Megosztás:

Egy kis igényfelmérés

R16 Et49 4X100 Gyári alufelni szépen felújítva. Eladó.

Meghírdetve még nincs sehol, egyenlőre csak ide raktam be.

Minden egyéb kérdésre privátban szívesen válaszolok!

http://kepfeltoltes.hu/150110/226743_431758076895313_358166663_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

szépek a felnik, csak kár, hogy messze vagy tőlem:(

na meg kár, hogy nem előbb láttam meg......

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi! Még megvannak. De van érdeklődő folyamatosan.

Üdv!

szerintem hamar elmegy, jó áron adod!

én csak az alufelnit vettem 40-ért.

és még vennem kellett gumikat is rá!

ilyenkor sajnálom, hogy ragaszkodtam a 15" mérethez, az én szememnek jobban tettszik a 16".

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azért mert szebb is! :)

még nem láttam az enyémen 16"-os papucsokat.

csak a szóban forgó felnikről volt kép is kocsin, és jól nézett ki.

na meg más is linkelt képet 16-os szereléssel, és tettszik! :D

el kéne adnom a 15-ös szettet és venni egy 16-ost :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.