Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!

Hát igazából én az esetek többségében pályán járok! Bár ott is vannak néhol kimart felületek!! :lol:

Tudtok erősebb felnit?

Bár szerintem nekem megfelel, mégegyszer mondom az utak 90%-a pálya!

üdv

Jó lesz az Alessio, csak vigyázz vele, és ne tegyél rá /40 vagy vékonyabb gumit, ja és ne padkázd le :-).

Amiket én jól ismerek még:

Irmscher (mind): gyenge, közepes

Opel gyári: közepes (az OPC-s az bivaly)

BBS: erős

Technomagnesio: bivaly

Más nem jutott most eszembe.

Link to comment
Megosztás:

Jó lesz az Alessio, csak vigyázz vele, és ne tegyél rá /40 vagy vékonyabb gumit, ja és ne padkázd le :-).

Amiket én jól ismerek még:

Irmscher (mind): gyenge, közepes

Opel gyári: közepes (az OPC-s az bivaly)

BBS: erős

Technomagnesio: bivaly

Más nem jutott most eszembe.

Borsodi: bivaly :lol: :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Amiket én jól ismerek még:

Irmscher (mind): gyenge, közepes

Opel gyári: közepes (az OPC-s az bivaly)

BBS: erős

Technomagnesio: bivaly

Más nem jutott most eszembe.

na ez nem teljesen helyes

a TM-nek csak a verseny-változatai jók, a normál utcai ugyanaz a minőség, mint az alessio prestige széria, ami ugyanaz, mint pl a rial, borbet stb

az összes opel gyári jobb minőség, az irmscher szintén ;-)

ami tényleg kemény, az valóban a bbs, illetve a komolyabb márkák gyárijai is mind (audi, mercedes, bmw, porsche stb), ezeknek megvan az az előnyük, hogy könnyűek is, sok esetben könnyebbek, mint a gyári kisebb acél!

amúgy kovácsolt aluminium :arrow: könnyű és nagyon erős

Link to comment
Megosztás:

nekem minden oepl és irmscher felnim nagyon is közepes (vagy inkább gyenge) volt. csak ezért írtam. 4 féle opel gyári, 3 féle irmscher volt eddig.

illetve az opc-n, amit most hoztam egy olyan (opel gyári) felni van, ami igencsak erős (a gumis szerint legalábbis).

a technomagnesio-ból valóban csak a verseny változatok (a kovácsolt aluk, meg ilyesmik) erősek ténylegesen. a gyengébbeket nem próbáltam sose, az lehet, hogy kb. alessio minőség.

van öntött alu-ból is nagyon könnyű ám! de tény, hogy a kovácsoltak azok általában mind olyanok.

Link to comment
Megosztás:

a GSI-n az irmscher az 15ezrenként görgős. Pesten, azért azt is tegyük hozzá, és 205/45 R16-os gumikkal. a görgős fazon szerint ölég lágyacska a felni, pedig ez a legerősebb az összes Opel/Irmscher közt, amim volt, illetve van. (messze a legdrágább is volt.)

Link to comment
Megosztás:

detroit real chrome

az utcai felni, ugyanaz a minőség, mint az alessio prestige széria ;-)

nekem is detroit-om volt, csak nem króm

4603647.jpg

aztán lett a porsche turbo :lol:

az volt az igazán király: nagyon könnyű volt (11kg gumival, levegővel) és jó széles, alacsony ET-vel (ET22 volt az osztókör-módosítóval együtt) :lol:

11893688.jpg

amúgy ha komoly felnit akarsz, akkor én bbs-t vagy porsche-t javasolnék

én legalábbis azt vennék

klikk a képre a nagyításhoz

Link to comment
Megosztás:

Köszi az ötletet. Láttam én is, hogy a Porsche egyes kocsijaihoz 7,5x17-est ad, ami jó lehet nekem is. Azokra 225/40 ZR17 kerül, az enyémre ugyan gyárilag 215/40 ZR17, de a kettő egymás váltómérete. A Mercedes CLK-ra is 7,5x17 (225/40 ZR17) kerül gyárilag, ha "sport" pakettet is veszel hozzá.

Aztán kinéztem a TM-tól a TM LIGHT-ot. Az ugye az izmabb sorozathoz tartozik, arról nincs infód? (Hány kg, milyen erős, stb.)

Egyébként a detroit igaz csak 6000 km-t volt fenn, de deformációmentes maradt, azért gondolom, hogy jóval erősebb, mint mindkét Irmscher, ami azóta rákerült.

Link to comment
Megosztás:

AZ Opel felnikről nem is beszélve. Egy garnitúrát tavaly télen ettem meg... A jobb elsőt ki kellett dobni 12000 km után, nem lehetett kiegyensúlyozni sehogy sem... (Volt pár zsíros kátyu a portfolioban, az igaz. :-)) Maradok annál a véleményemnél, hogy a gyári Opel felnik a szilárdság (alaktartás) tekintetében a fostalicska kategóriába tartoznak... A Tigrán egy gyári Astra G-hez való 15"-os van, az mondjuk erős (meg szép is), NyuszMusz még nem tudott kárt tenni benne... (205/55-ös gumit tettem rá a biztonság kedvéért.)

Link to comment
Megosztás:

Köszi az ötletet. Láttam én is, hogy a Porsche egyes kocsijaihoz 7,5x17-est ad, ami jó lehet nekem is. Azokra 225/40 ZR17 kerül, az enyémre ugyan gyárilag 215/40 ZR17, de a kettő egymás váltómérete. A Mercedes CLK-ra is 7,5x17 (225/40 ZR17) kerül gyárilag, ha "sport" pakettet is veszel hozzá.
ne foglalkozz a gumimérettel, legalábbis azzal ne, hogy gyárilag mivel szerelik, hiszen azt raksz rá, amit akarsz

nekem a 8x17-es porsche felnin 205/40R17 volt, mert az a c20ne cali váltómérete 95 előtt

neked a 215/40R17 a gyári 17es méreted, de a 215/45R17 szerencsésebb választás

szóval a felni a hangsúlyos, hozzá egy nevesebb gumi (GY, Dunlop, Pirelli vagy Yokohama), mert az könnyebb, mint a kevésbé jó minőségű és kész a tökéletes párosítás

Aztán kinéztem a TM-tól a TM LIGHT-ot. Az ugye az izmabb sorozathoz tartozik, arról nincs infód? (Hány kg, milyen erős, stb.)

nem tudom, mi ez a TM Light, de csak ez az 5 felni tartozik az "erősebb" sorozathoz, a többi ugyanaz a kategória, a különbség csak a kiképzésből (gyk. küllők száma) adódhat

illetve egy kivétel még van: az Indianapolis-ból készül csak fehérben magnézium-felni :arrow: http://www.mimwheels.it/eng/schprod1_new.a...a=7&Articolo=79 :arrow: ez könnyű és erős

Link to comment
Megosztás:

ne foglalkozz a gumimérettel, legalábbis azzal ne, hogy gyárilag mivel szerelik, hiszen azt raksz rá, amit akarsz

nekem a 8x17-es porsche felnin 205/40R17 volt, mert az a c20ne cali váltómérete 95 előtt

neked a 215/40R17 a gyári 17es méreted, de a 215/45R17 szerencsésebb választás

szóval a felni a hangsúlyos, hozzá egy nevesebb gumi (GY, Dunlop, Pirelli vagy Yokohama), mert az könnyebb, mint a kevésbé jó minőségű és kész a tökéletes párosítás

nem tudom, mi ez a TM Light, de csak ez az 5 felni tartozik az "erősebb" sorozathoz, a többi ugyanaz a kategória, a különbség csak a kiképzésből (gyk. küllők száma) adódhat

illetve egy kivétel még van: az Indianapolis-ból készül csak fehérben magnézium-felni :arrow: http://www.mimwheels.it/eng/schprod1_new.a...a=7&Articolo=79 :arrow: ez könnyű és erős

TM LIGHT:

TechnoMagnesio TM LIGHT

Állítólag bivaly erős. (De én nem próbáltam.)

Yokohama A520 lesz rajta, vagy valami abból továbbfejlesztett, ha tavaszra kihoznak valamit. Az volt a Corsa-n is, 80000 km-t mentem két garnitúrával, és isten volt.

Szóval rámehet a 215/45-R17? Inkább a 225/40-re gondolok, annak is elég husos már az oldalfala, és az tényleges váltóméret.

Link to comment
Megosztás:

Rákérdeztem, azt mondták, hogy ez jóval erősebb, mint a Detroit. Szerinted ennyire tirpák csalók? Sajnos a kovácsolt alu darabokkal egy apró probléma van számomra. Egytől egyig ocsmány. A BBS-sel szintén ez a bajom.

Van még az ATP, amit a Lexmaul-ban ajánlottak. Azt mondták, az inox sorozat zsír, a forged sorozat még zsírabb. Azt ismeritek?

Link to comment
Megosztás:

nem

a 225/40 egyenesen fog állni

Akkor hogy érted, hogy nem fog szépen feszülni? Tény, hogy a 215/40-es gyári az én izlésem szerint rondán áll a keréken. A 205/45 R17-es télim az pl. sokkal jobban áll rajta. Este meg is mutatom a Lurdyban, ha esetleg eljössz.

Link to comment
Megosztás:

Most keresek téligumit. A piszkos anyagiak közrejátszanak ezért most átszerelném az acélfelnikre. Az ajánlás 185/65R15, de miért? A nyári 195/60-as ugyanez téliben nem jó? A másik a nyárigumik helyett sem gondolok mást a mostani helyett, mert a "jó" magyar utak és a pénztárca miatt sem gondolok "peresebb" gumikra, ezért ezekhez kellene könnyűfémfelni. Az utóbbi, majd csak tavasszal. Szóval miért is nem ajánlják a 195/60-as télit? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most keresek téligumit. A piszkos anyagiak közrejátszanak ezért most átszerelném az acélfelnikre. Az ajánlás 185/65R15, de miért? A nyári 195/60-as ugyanez téliben nem jó? A másik a nyárigumik helyett sem gondolok mást a mostani helyett, mert a "jó" magyar utak és a pénztárca miatt sem gondolok "peresebb" gumikra, ezért ezekhez kellene könnyűfémfelni. Az utóbbi, majd csak tavasszal. Szóval miért is nem ajánlják a 195/60-as télit? :lol:

Szia KoPi!

Nem tudom ki nem ajánlja, de nekem 195/60/15 van... ugyan az ami a nyári is volt!

Szerintem nincsen külön téli gumira gyári ajánlás...

Vagy volna? Egy gyári méret van, és a G Astrákra 15" méretben 195/60

Tudtommal.

A minőség szerintem sokkal többet számít... vegyél klafa gumit! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia KoPi!

Nem tudom ki nem ajánlja, de nekem 195/60/15 van... ugyan az ami a nyári is volt!

Szerintem nincsen külön téli gumira gyári ajánlás...

Vagy volna? Egy gyári méret van, és a G Astrákra 15" méretben 195/60

Tudtommal.

A minőség szerintem sokkal többet számít... vegyél klafa gumit! :lol: :lol:

Az opel oldalán is ill. mikor gumisnál voltam megnézte mi van rajta v. a felnit: egyből a 185/65 méretet nyomta. Azt hittem valami jó oka van. Nekem is érdekes volt mert ugye 195x0,6=117 ill. 185x0,65=120,2. Mindenesetre, ha elfér én a nagyobb felület mellet döntenék és a sebesség mérő sem csal.

A minőség biztosan sokat számít, de valahol muszáj kompromisszumot kötni. Sajnos ahol olcsó ott éppen most nincs és nem is tudják mikor lesz, ami van az v. k..va drága vagy azért van, mert nem kell senkinek. Tolnában lakom, itt ez van, de egy biztos ha van egy hely, ahol megvéve, felrakva jó gumi 80e-ből megvan, most indulok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az opel oldalán is ill. mikor gumisnál voltam megnézte mi van rajta v. a felnit: egyből a 185/65 méretet nyomta. Azt hittem valami jó oka van. Nekem is érdekes volt mert ugye 195x0,6=117 ill. 185x0,65=120,2. Mindenesetre, ha elfér én a nagyobb felület mellet döntenék és a sebesség mérő sem csal.

A minőség biztosan sokat számít, de valahol muszáj kompromisszumot kötni. Sajnos ahol olcsó ott éppen most nincs és nem is tudják mikor lesz, ami van az v. k..va drága vagy azért van, mert nem kell senkinek. Tolnában lakom, itt ez van, de egy biztos ha van egy hely, ahol megvéve, felrakva jó gumi 80e-ből megvan, most indulok. :lol:

téliből a virsli a jó, nem a hordó. nem véletlen használnak pl a GSIsek 15ös helyett 14es felniket télen(persze váltóméret gumivel). józan paraszti ésszel belátható fizika. okosok legalábbis ezt mondják.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.