Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Van olyan lakatos aki a fényezés sérülése nélkül meg tudja csinálni.Sokat nem is kérhetnek érte.

Az a lakatos valami mágus lehet ! Ugyanis a bázisfesték (szín) és a fedőréteg (lakk) száradás után nagyon minimális mozgást képes elviselni repedés nélkül.... ;)

Ezért használnak müanyag lágyítót a lökhárítók és egyég műanyagok fényezésénél.... :)

Ez csak 1 vélemény, de szerintem megfontolandó. Sajna az Opel gyenge pontja a hátsósárvédő ív... ;)

Link to comment
Megosztás:

érdekes módon nem te vagy az első akinek nem lett jó a 16 kerékméret classic II-re

Malacka emiatt lecseréltette a hátsó rugót keményebre

hagondolod összehozlak titeket, Ő is XVII ker-i

Még gondolkodom, hogy mi lenne jó megoldás, de nagyon köszönöm előre is.

Felejtsd el a rugó cserét az nagyon rossz megoldás.Gondolom nem akarsz erősebb rugókat meg gátlókat,ezért én azt mondanám hogy vagy cseréld le a gumit váltó méretre,vagy egy lakatossal hajlitsd vissza a sárvédőív peremeit és akkor nem fog beleérni.Van olyan lakatos aki a fényezés sérülése nélkül meg tudja csinálni.Sokat nem is kérhetnek érte.

Rugót semmiféle képpen ne cserélj nagyobbra,magasabbra.

Gumit nem szeretnék cserélni, mert tiszta újak és ha cserélném, akkor többezer Ft-ot buknék rajta ;). Elvileg be kellene ennek is férnie, de mégsem ;). Sugárban csak 1 cm-rel nagyobb átmérőre ez, mint a gyári 15-ös méret volt gumival. Majd valamit csak kitalálok/kitaláltok ;)

Szerk.: megnéztem, hogy ahol a műanyag dobvédő a karosszériához van rögzítve, ott kicsit kiszélesedik és az a "bűnös", úgyhogy talán van valami egyszerű megoldás... :)

Link to comment
Megosztás:

Szerk.: megnéztem, hogy ahol a műanyag dobvédő a karosszériához van rögzítve, ott kicsit kiszélesedik és az a "bűnös", úgyhogy talán van valami egyszerű megoldás... ;)

Érdekes, nem gondolná az ember, hogy 7x16-on a 205/55 bele fog érni. Bár tény, hogy picivel nagyobb, mint a váltóméret, de akkor is... Mekkore az ET száma a felnidnek? Képet nem csináltál róla esetleg? :)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, nem gondolná az ember, hogy 7x16-on a 205/55 bele fog érni. Bár tény, hogy picivel nagyobb, mint a váltóméret, de akkor is... Mekkore az ET száma a felnidnek? Képet nem csináltál róla esetleg? :)

Én sem gondoltam volna és a gumis se. Szerintem az ET az 38, ha minden igaz. Kép csak a telefonomban van egyelőre és az nem mutat semmit, de majd a következő minitalira megpróbálom kivoszolni a hátsó felem és akkor majd megcsodálhatod ;)

Link to comment
Megosztás:

És azt nem lehet tudni, hogy mennyibe fájt ez az attrakció és milyen hatásai voltak a menettulajdonságra? Neki is ott ért bele, ahol nekem? THX ;)

fogalmam sincs mennyiért csináltatta, de asszem nem volt drága (akkor tuti megjegyeztem volna :) )

de majd gyere csütürtökönö oszt megbeszélitek

Link to comment
Megosztás:

érdekes módon nem te vagy az első akinek nem lett jó a 16 kerékméret classic II-re

Malacka emiatt lecseréltette a hátsó rugót keményebre

hagondolod összehozlak titeket, Ő is XVII ker-i

Hi!

Ma felkerültek a felnik! 16-os 205/50/R16 Bridgestone és Nekem nem ér bele sehol sem!

Kép a személyes fotónál :)

Link to comment
Megosztás:

fogalmam sincs mennyiért csináltatta, de asszem nem volt drága (akkor tuti megjegyeztem volna ;) )

de majd gyere csütürtökönö oszt megbeszélitek

Oksa. Hol és mikor lesz tali? Nem találtam a Lurdy minialis topcot. Láma vagyok ;)

Hi!

Ma felkerültek a felnik! 16-os 205/50/R16 Bridgestone és Nekem nem ér bele sehol sem!

Kép a személyes fotónál :)

Hali!

Lehetséges, hogy a Caravan kialakítása más hátul, mint az 5ajtós-é, illetve még az is lehet, hogy Neked erősebbek a rugóid. Ja, és nekem 205/55R16-os gumi van fent. Tudom, nem váltóméret, de elvileg ennek is be kellene férnie.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Van egy kérdésem, ami valszeg csak nekem kérdéses, viszont nagyon jó lenne biztosan tudnom:

Az új RH felnijeimhez (Thx. Albert :) ) kellene 16 db M12x1,5x29 kúpos felnicsavar - de a 29mm-es hosszba bele kell számolni a kúpos részt is? (mint a süllyesztett fejű csavaroknál) Vagy csak a menet (szár) hossza számít?

Köszi a válaszokat,

Hic

Link to comment
Megosztás:

Új felnit vettél ? És nem kaptál csavarokat hozzá ?

Ez szomorú.... :)

Sajnos méretekben nem tudok segíteni....de nekem a gyári felnim is alu,

így az új felnihez is jók a gyári csavarjaim ... ;)

A felnihez kapott csavarokat meg elraktam tartalékba... ;)

Link to comment
Megosztás:

Új felnit vettél ? És nem kaptál csavarokat hozzá ?

Ez szomorú.... :)

Sajnos méretekben nem tudok segíteni....de nekem a gyári felnim is alu,

így az új felnihez is jók a gyári csavarjaim ... ;)

A felnihez kapott csavarokat meg elraktam tartalékba... ;)

;)

Hello Paja!

Elárulod a gumiméretét az autódnak? Amúgy szép ótó! :D

Link to comment
Megosztás:

Új felnit vettél ? És nem kaptál csavarokat hozzá ?

Ez szomorú.... :)

Sajnos méretekben nem tudok segíteni....de nekem a gyári felnim is alu,

így az új felnihez is jók a gyári csavarjaim ... ;)

A felnihez kapott csavarokat meg elraktam tartalékba... ;)

Na igen, nálam szerencsésebb történelmi fejlődésű sporttársakkal ellentétben használt felnit vettem... ;)

Viszont legalább megvan az adaptergyűrű hozzá.

Amúgy megfordult már a fejedben, hogy a tartalékolás helyett üzleti képességeid kamatoztasd, és így esetleg felhőtlen boldogság ígéretével kecsegtesd a szegény fórumozót?

(ford: eladod-e, és mennyi? :D )

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Hello Paja!

Elárulod a gumiméretét az autódnak? Amúgy szép ótó! :D

A méret : 205/50 R16

A képeken még R 15 van fenn, ha lessz 1 kis időm csinálok képeket az újról.... ;)

Na igen, nálam szerencsésebb történelmi fejlődésű sporttársakkal ellentétben használt felnit vettem... :D

Viszont legalább megvan az adaptergyűrű hozzá.

Amúgy megfordult már a fejedben, hogy a tartalékolás helyett üzleti képességeid kamatoztasd, és így esetleg felhőtlen boldogság ígéretével kecsegtesd a szegény fórumozót?

(ford: eladod-e, és mennyi? :( )

Micsoda költői vénával rendelkezel.... :) ;) ;)

Szerintem találsz közelebb is, vagy jársz Kecsón mostanában ?

Link to comment
Megosztás:

Micsoda költői vénával rendelkezel.... :) ;) ;)

Szerintem találsz közelebb is, vagy jársz Kecsón mostanában ?

Hát keresek, keresek... de április 11-én meglesz a felni (kisebb javítást eszközöltem rajta), és ha addig nincs csavarom, akkor meglehetősen rezignált leszek.... Pestlőrincen lakom, nem olyan nagy ügy leszaladni az M5-ön, ha minden kötél szakad ;)

Azaz igazság, hogy van egy rakat VW alufelnicsavarom, ami majdnem ua. de asszem az csak 21mm-es, ide meg az RH szerint 29-es kéne... tényleg, neked gyári csavarod van - milyen hosszú a menet/szár a csavaron?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.