Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Semmi más, mint a kiegészítő modul, ami most készül...

(az injektorról veszi a jelet)

Egyébként már benne van az omegában, tegnap sikeresen beépítettem,

már csak be kell lőni és tesztelni. :lol:

Szivesen felajánlom ilyen tesztcélokra az Astrámat! :wink: ;)

Link to comment
Megosztás:

Kösz, egyenlőre szegényesen indul a dolog, csak azoknak tudok

ilyet beépíteni majd, akinek már van komputer, mert nincs pénzem

új komputereket építeni. ;)

Ja, és természetesen azoknak is csak kemény bagóért, mert a

modul is nagyon sokba kerül ám nekem megépíteni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kösz, egyenlőre szegényesen indul a dolog, csak azoknak tudok

ilyet beépíteni majd, akinek már van komputer, mert nincs pénzem

új komputereket építeni. ;)

Ja, és természetesen azoknak is csak kemény bagóért, mert a

modul is nagyon sokba kerül ám nekem megépíteni... :lol:

Mennyi lesz kb a modul, illetve nekem együtt a kettő?

Link to comment
Megosztás:

Most már bizti, hogy a modul 14 lesz, beépítéssel együtt.

A következő széria komputer viszont picivel drágább lesz mint az előző,

folyamatosan drágulnak az alkatrészek és a szolgáltatások hozzá. :lol:

A kettő együtt kb. 30000 lesz beépítéssel.

És ez még mindig nem drágább, mint egy gyári BC-t behekkelni, valamint jóval többet is tud. ;)

Link to comment
Megosztás:

Természetesen. :lol:

Jelentem az Omegában már élvezem a fogyasztásmérős modul hasznos mivoltát. ;)

Ma este belőttem a funkciókat, a fogyit már jól méri, meg a töltőfeszültséget is, a vízhőfokon és a tankszinten még küzdök kicsit, mert a jeladóknak meg kell majd mérnem a szélső értékeit...

Később applikálom az olajnyomás-szondát is az Omiba, akkor az is be lesz lőve. Aztán tudni fog még ilyeneket mérni a megfelelő szondával a jövőben: olajhőmérséklet, turbónyomás, turbóhőmérséklet.

Link to comment
Megosztás:

Természetesen. :lol:

Jelentem az Omegában már élvezem a fogyasztásmérős modul hasznos mivoltát. ;)

Ma este belőttem a funkciókat, a fogyit már jól méri, meg a töltőfeszültséget is, a vízhőfokon és a tankszinten még küzdök kicsit, mert a jeladóknak meg kell majd mérnem a szélső értékeit...

Később applikálom az olajnyomás-szondát is az Omiba, akkor az is be lesz lőve. Aztán tudni fog még ilyeneket mérni a megfelelő szondával a jövőben: olajhőmérséklet, turbónyomás, turbóhőmérséklet.

Ha már benyaszint,dizelbe hogy lehetne beaplikálni az üa mérőt?Mert a benyásokban van olyan,ami jelzi kis sárga lámpicskuval,ha kevés már az üa,de dizelből ezt kisporolták a káposztaevők!

Gabi hol és hogyan mérik ezt?

Link to comment
Megosztás:

Dízelbe sajnos ez a modul nem lesz jó, csak benyás injektorosokba.

Azt hirtelen nem tudom megmondani, hogy az alacsony szint lámpa honnan kapja a szuflát. Sztem a mérőfejben van egy kapcsoló is a poti mellett.

Félreértettél Mester!Nem akarok én semmilyen kütyüt a gépbe,nekem csak annyi kellene,hogy jelezze ha már alig van a tankban valami!Erről szeretném tudni,hogy azt hogyan lehetne megoldani!!!

Link to comment
Megosztás:

Vagy utólag lehet csinálni egy kis komparátor áramkört, ami figyeli a benzintank felől jövő jelet.

Gábor: kb. mennyi az ellenállása annak a tankban levő jeladónak, amikor a lámpának jeleznie kell? Esetleg csinálnék egy ilyen kiegészítőt...

Mellesleg az én autómban sincs, vagy legalábbis nem műxik az a lámpa, mert simán kifgyott a benzin a kocsiból egy pesti kereszteződésben...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.